تعمیرات مایکروفر

چگونه قفل کودک مایکروفر را فعال کنیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

توسعه تکنولوژی و پیشرفت علاوه بر آنکه کار افراد را در جهات مختلفی آسان نموده است از بسیاری جهات نیز دردسرهای احتمالی به کارهای روزمره انسان اضافه کرده است. چند سالی است که بیشتر وسایل برقی جهت ایمنی بیشتر از قفل کودک استفاده می‌ کنند و این قابلیت را به طراحی تولیدات خود اضافه نموده‌ اند. قفل کودک در واقع یک ایمنی برای جلوگیری از دسترسی کودکان به برنامه‌ های لوازم برقی می‌ باشد. مایکروفر نیز از این دسته از لوازم برقی می‌ باشد که این تکنولوژی در آن به کار رفته است. فعال کردن قفل کودک مایکروفر باعث ایمنی بیشتر این وسیله خواهد شد.

تکنولوژی قفل کودک مایکروفر چیست؟

همانطور که از نام این برنامه مشخص است در واقع قفل کودک یک قابلیت است که به وسایل برقی اضافه می‌ شود و خیال کاربران را از بابت دسترسی فرزندان کوچک خود به لوازم برقی آسوده می‌ کند. با فعال کردن سیستم قفل کودک می توانید ایمنی دستگاه را تا حد زیادی افزایش دهید. شما می‌ توانید با فعال کردن قفل کودک در مایکروفر قسمتی از دسترسی‌ های خاص و یا همه دسترسی‌ ها را در مایکروفر و یا دیگر وسایل برقی محدود نموده و از دسترس کودکان خارج کنید. با این کار بعضی از دکمه‌ های مایکروفر و یا حتی همه دکمه‌ های آن غیر فعال می‌ شوند و در نتیجه حتی اگر دکمه‌ ها فشرده شوند باز هم عمل نخواهند کرد. با توجه به آنکه بیشتر کودکان در دوره‌ های سنی مختلف کنجکاو و بازیگوش هستند و در بیشتر مواقع کار خودشان را می‌ کنند قفل کودک از بهترین گزینه‌ ها برای ایمنی مایکروفر به شمار می‌ آید.خراب شدن مایکروفر با به کار بردن این قابلیت محیط اطراف فرزند شما ایمن خواهد شد و همچنین شما می‌ توانید با خیال راحت اجازه دهید که به ماجراجویی خود در گوشه و کنار خانه ادامه دهد. در کنار همه مواردی که گفتیم به این موضوع هم توجه کنید که مایکروفر تشعشعاتی از خود ساطع می‌ کند که گاهی می‌ تواند برای کودکان نیز خطرناک باشد بنابراین بهتر است از قفل کودک برای مایکروفر استفاده کنید تا دسترسی فرزندانتان را از مایکروفر محدود نمایید. اگر نمی‌ دانید که چگونه باید قفل کودک مایکروفر را فعال کنید ادامه مطلب را از دست ندهید.

حتما بخوانید:   ظرف مناسب برای استفاده داخل مایکروفر

چرا لازم است قفل کودک مایکروفر فعال شود؟

یکی از مهمترین خطرات و مشکلاتی که مایکروفر زمان روشن شدن دستگاه ممکن است با آن مواجه شوید این است که در معرض تشعشعات این دستگاه قرار گیرید و این اشعه‌ها برای انسان بسیار خطرناک می‌باشد همچنین جهت جلوگیری از خراب شدن دستگاه به علت دستکاری کردن دکمه‌های مایکروفر توسط کودکان می‌توان از قفل کودک استفاده کرد چنانچه سیستم قفل کودک در مایکروفر فعال شود دیگر هیچ نگرانی از بابت خراب شدن دستگاه نخواهید داشت و با خیال راحت می‌توانید به کارهای دیگر خود بپردازید

لزوم به کار بردن قفل کودک مایکروفر

در ابتدا حتماً باید بگوییم که همه نکاتی که در مورد مدل‌ های مختلف مایکروفر و برندهای گوناگون آن وجود دارد در دفترچه راهنمای محصول که زمان خرید در بسته‌ بندی آن وجود دارد موجود می‌ باشد بنابراین حتماً می‌ توانید به دفترچه مراجعه کرده و از آن هم کمک بگیرید ولی گاهی ممکن است به دفترچه دسترسی نداشته باشید و یا اینکه مدل مخصوصی خریداری کرده باشید که این موارد داخل دفترچه نوشته نشده باشد در این صورت می‌ توانید مطالبی که در این مقاله بیان شده است را به دقت مطالعه نموده و به وسیله آن قفل کودک مایکروفر را فعال کنید. در این قسمت فعال کردن قفل کودک مایکروفر را در همه برندها آموزش می‌ دهیم. فراموش نکنید بعضی از مدل‌ ها و برندهای مایکروفر به این صورت هستند که اگر قفل کودک در آن فعال باشد و فرزند شما تلاش کند که یک دکمه را بفشارد و یا درب را باز کند کد اروری روی صفحه نمایش آن نشان داده خواهد شد. در این صورت شما باید قفل کودک را در مایکروفر غیر فعال کنید. چنانچه بعد از غیر فعال کردن سیستم قفل کودک در مایکروفر همچنان کد ارور نشان داده می‌ شد باید از تعمیرکار ماهری بخواهید که مشکل مایکروفر را بررسی کند.

فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر سامسونگ

یکی از برندهایی که به امنیت لوازم برقی و ایمنی آن بسیار اهمیت می‌ دهد برند سامسونگ می‌ باشد. برای فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر این برند باید دکمه‌ ای به نام Clock را بر روی صفحه نمایشگر پیدا کرده و با دکمه more/less به صورت همزمان فشار دهید و آن را برای مدت ۳ ثانیه نگه دارید. در این شرایط قفل کودک مایکروفر سامسونگ فعال می‌ شود. برای غیر فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر سامسونگ نیز می‌ توانید همین کار را دوباره انجام دهید.

حتما بخوانید:   راهنمای بهترین مایکروفرهای ایرانی و خارجی

فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر ناسیونال

برند ناسیونال یکی از معتبرترین برندهای ساخت لوازم خانگی در دنیا می‌ باشد که روش فعال کردن سیستم قفل کودک آن یکی از ساده‌ ترین روش‌ ها است. برای آنکه قفل کودک را در مایکروفر ناسیونال فعال نمایید فقط کافیست که سه بار دکمه start را پشت سر هم بفشارید. با این کار ساده سیستم قفل کودک در مایکروفر ناسیونال فعال می‌ شود.

فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر ال جی

یکی از معتبرترین برندها در ساخت لوازم خانگی برند ال جی می‌ باشد که این برند نیز به ایمنی لوازم خود بسیار اهمیت می‌ دهد و آن را در اولویت قرار داده است. Screenshot ۲۰۲۳۰۶۲۵ ۰۰۵۵۰۴ Googleبرای آنکه سیستم قفل کودک مایکروفر ال جی را فعال کنید باید دکمه stop/clear را به مدت زمان ۵ ثانیه فشرده و آن را نگه دارید. با انجام این کار به راحتی سیستم قفل کودک در مایکروفر ال جی فعال می‌ شود.

فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر پاناسونیک

مانند دیگر برندها فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر پاناسونیک نیز بسیار آسان می‌ باشد. برای فعال نمودن این قابلیت می‌ توانید دکمه start را به مدت زمان ۳ ثانیه فشرده و آن را نگه دارید تا همه دکمه‌ های مایکروفر غیرفعال شود. فعال نمودن سیستم قفل کودک مایکروفر پاناسونیک به صورتی که در بالا گفته شد این اجازه را به شما می‌ دهد که حین استفاده کردن از دستگاه هیچ نگرانی نداشته باشید و با خیال راحت به دیگر کارهای خودتان برسید.

فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر دوو

جهت فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر باید مراحل زیر انجام شود.

  • نخست دکمه stop/clear به مدت ۳ ثانیه باید فشرده شود.
  • پس از آنکه علامت قفل را مشاهده کردید متوجه می‌ شوید که هیچ دکمه ای عمل نمی‌ کند.
  • جهت غیر فعال کردن سیستم قفل کودک باید همین کار را دوباره به مدت زمان ۳ ثانیه انجام دهید.

فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر میدیا

چنانچه برنامه child lock بر روی نمایشگر مایکروفر میدیا وجود دارد کافیست آن را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه فشرده و نگهدارید که با این کار قفل کودک فعال خواهد شد و همزمان صدای بوق می‌ شنوید و عبارت lock را روی نمایشگر مشاهده خواهید نمود. اگر بخواهید قفل کودک را در مایکروفر میدیا غیرفعال کنید باید دکمه stop/clear را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید.

حتما بخوانید:   تعمیرات مایکروفر رومانزو Romanzzo

فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر زیمنس

برای فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر زیمنس که یک برند آلمانی می‌ باشد کافیست دکمه stop/clear را تا زمان شنیدن صدای بوق نگه دارید و پس از آن عبارت lock را بر روی نمایشگر آن مشاهده خواهید کرد. با مشاهده کردن این عبارت متوجه می‌ شوید که سیستم قفل کودک در مایکروفر فعال شده و برای غیر فعال کردن آن نیز می‌ توانید همین کار را مجدداً انجام دهید.

فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر هیتاچی

اگر مایکروفر هیتاچی در خانه دارید و قصد دارید که دکمه قفل کودک آن را فعال کنید کافیست دکمه lock که بر روی صفحه نمایشگر وجود دارد را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه فشرده و نگه دارید و پس از آنکه صدای بوق را شنیدید متوجه می‌ شوید که قفل کودک در مایکروفر فعال شده است و جهت غیر فعال کردن آن نیز می‌ توانید دوباره همین کار را انجام دهید.

فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر زیرووات

برای فعال کردن سیستم قفل کودک مایکروفر زیرووات فقط کافیست ۳ تا ۵ ثانیه دکمه clear/stop را فشرده و آن را نگه دارید تا قفل کودک را در این مایکروفر فعال کنید و همزمان صدای بوقی از آن می‌ شنوید که عبارت lock را بر روی نمایشگر ظاهر می‌ کند و این پیغام را به شما می‌ دهد که قفل کودک در مایکروفر فعال شده است.چگونه قفل کودک مایکروفر را فعال کنیم؟ برای غیر فعال کردن آن نیز می‌ توانید مجدداً همین کار را تکرار کنید.

سخن پایانی

یکی از امکانات بسیار مهم مایکروفر حرارت دادن به غذا و گرم کردن سریع آن می‌ باشد. مایکروفر دارای تشعشعاتی است که گاهی برای انسان نیز خطرناک می‌ باشد. برای آنکه از برخورد این تشعشعات با کاربران جلوگیری شود و علاوه بر آن از دستکاری کردن دکمه‌ های مایکروفر توسط کودکان جلوگیری به عمل آید، یک سیستم قفل کودک بر روی مایکروفر طراحی شده است. در این مقاله از آی بک امداد روش فعال کردن سیستم قفل کودک در برندهای مختلف مایکروفر را توضیح دادیم. چنانچه برای تعمیر مایکروفر خود نیاز به تعمیرکار داشتید می‌ توانید با کارشناسان آی بک امداد تماس بگیرید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چگونه قفل کودک مایکروفر را فعال کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه قفل کودک مایکروفر را فعال کنیم؟ اهمیت وجود سیستم قفل کودک در مایکروفر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x