تعمیرات جاروبرقی

روش تمیز کردن جارو برقی مخزن دار چگونه است؟/آموزش تمیز کردن جارو برقی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

تمیز کردن به موقع جارو برقی یکی از کارهای مهمی است که می تواند توان مکش دستگاه را افزایش دهد. همچنین از داغ شدن موتور آن جلوگیری کند و در افزایش عملکرد بهینه قطعات داخلی جارو برقی نیز تاثیر مثبت داشته باشد. متاسفانه خیلی از افراد این مسئله را جدی نمی گیرند و گاهی حتی ممکن است مدت های طولانی جارو برقی را تمیز نکنند. برخی افراد نیز به اشتباه اقدام به شستن جارو برقی می‌کنند و قطعات داخلی دستگاه را می شویند که این امر باعث می شود موتور جارو برقی بسوزد. در این مقاله از ایبک امداد نکات مهمی در رابطه با نحوه تمیز کردن مخزن جارو برقی و دیگر قطعات آن بیان می کنیم.

اهمیت تمیز کردن منظم و دوره ای جارو برقی

جارو برقی از مهمترین لوازم موجود در منزل و همچنین محیط کار می باشد که ارتباط مستقیمی با تمیز بودن محیط اطراف ما دارد. جمع آوری آشغال و گرد و غبار و زباله ها بوسیله جارو برقی با گذشت زمان موجب می شود قطعات درون دستگاه کثیف شوند. عدم رسیدگی به جارو برقی و تمیز نکردن آن باعث می‌شود که کاربران متحمل هزینه های زیادی جهت تعمیر و سرویس جارو برقی شوند. نکته مهم این است که انباشته شدن گرد و غبار در داخل جارو برقی و انسداد لوله های آن می تواند باعث بروز مشکلات زیادی در این دستگاه شود که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کاهش توان مکش جارو برقی
  • انتشار خاک و گرد و غبار به محیط اطراف
  • انتشار بوی نامطبوع از جارو برقی

لذا با تمیز کردن به موقع جارو برقی می توانید از آسیب هایی که ممکن است به قطعات دستگاه وارد شود جلوگیری کنید. بهترین روش برای افزایش دادن طول عمر جاروبرقی را انجام دهید.

روش تمیز کردن جارو برقی مخزن دار چگونه است؟

جارو برقی مخزن دار نوعی این جارو برقی می‌باشد که مخزن آن از جنس شیشه شفاف و یا پلاستیک است که این مخزن روی دسته جارو و یا روی بدنه آن نصب می باشد. در این نوع جارو برقی ها گرد و غبار و زباله به جای آنکه وارد پاکت شوند به مخزن وارد می شوند. علاوه بر تفاوتی که از نظر ظاهری در این جارو برقی ها نسبت به جارو برقی های دیگر وجود دارد روش عملکرد آنها نیز متفاوت است اما نکته مهم این است که مخزن جارو برقی ها نیز باید هر چند وقت یکبار و به صورت منظم تمیز شوند و تخلیه گردند. برای تمیز کردن مخزن جارو برقی ابتدا مخزن آن را باز کنید پس از آن فیلتر های دستگاه را جدا کنید و به تمیز کردن آنها بپردازید. برای تمیز کردن فیلتر دقت کنید که آنها را با آب ولرم شستشو دهید تا به بافت فیلتر آسیبی وارد نشود.روش تمیز کردن جارو برقی مخزن دار چگونه است؟/آموزش تمیز کردن جارو برقی کیسه زباله را روی مخزن قرار دهید و مخزن جارو برقی را وارونه کنید تا زباله ها داخل کیسه بریزند. سپس مخزن را کاملا با آب شستشو دهید و پس از خشک شدن، هر کدام از قطعات را دوباره سر جای خود قرار دهید.

روش تمیز کردن و نظافت جارو برقی در منزل

با توجه به آنکه قسمت های مختلف جارو برقی در معرض گرد و غبار و یا انسداد توسط مو، پرز، پلاستیک کاغذ و … می باشد به همین خاطر نباید فقط یک بخش جارو برقی را تمیز کرد و باید به صورت منظم و دوره ای هر چند وقت یکبار به کمک یک بشکاف یا قیچی همه پرزها، موها و … را از روی برس و غلتک جارو برقی تمیز کرد. می توانید برس جارو برقی را داخل تشت بزرگی قرار دهید و کمی مواد شوینده داخل آن بریزید و کاملاً برس را تمیز کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جاروبرقی رباتیک چیست و چه کاربردی در نظافت منزل دارد؟

نحوه شستن کیسه جارو برقی و یا تعویض پاکت آن

علاوه بر جارو برقی های مخزن دار بیشتر جارو برقی ها دارای کیسه و پاکت برای ذخیره گرد و غبار و زباله ها می باشند. این کیسه ها دارای ظرفیت محدودی هستند و بنابراین باید قبل از این که به صورت کامل پر شوند اقدام به تخلیه آنها شود. در غیر این صورت به موتور جارو برقی فشار زیادی وارد می شود و بدنه و موتور جارو برقی داغ خواهد شد و در نهایت روی مکش دستگاه تاثیر منفی خواهد گذاشت و ممکن است موتور جارو برقی نیم سوز شود. بنابراین تخلیه کیسه جارو برقی را فراموش نکنید. چنانچه کیسه جارو برقی شما از نوع دائمی بود باید آن را از دستگاه بیرون بیاورید، زباله های داخل آن را خالی کنید، کیسه را با آب گرم تمیز بشویید و پس از خشک شدن آن را سر جای خود قرار دهید اما اگر از پاکت های یکبار مصرف در جارو برقی خود استفاده می‌کنید باید آن را داخل سطل زباله بریزید و پاکت جدیدی جایگزین آن کنید.

روش تمیز کردن فیلتر جارو برقی چگونه است؟

از دیگر مواردی که جهت تمیز کردن جارو برقی بسیار مهم است بررسی کردن فیلتر می باشد. داخل جارو برقی یک یا چند فیلتر قرار دارد که وظیفه آنها جذب گرد و غبار می باشد و از ورود ذرات و آلودگی به داخل موتور جارو برقی جلوگیری خواهند کرد و به مرور زمان و استفاده مکرر از جارو برقی گرد و غبار روی فیلترها انباشته می شود و کارایی فیلتر کم‌کم از دست خواهد رفت. اگر علامت w را روی فیلتر جارو برقی خود مشاهده کردید یعنی اینکه این فیلتر قابلیت شستشو دارد اما اگر علامت w روی فیلتر نوشته نشده بود باید فیلتر را از محل خود بیرون بیاورید و با ضربه زدن به آن گرد و غبار را از روی منافذ فیلتر پاک کنید.

چگونه برس غلتک جارو برقی را تمیز کنیم؟

ممکن است بارها مشاهده کرده باشید که حجم زیادی از زباله بر روی برس غلتک دستگاه وجود دارد در این صورت جارو برقی نمی تواند سطوح مورد نظر شما را به خوبی تمیز کند و این امری طبیعی است زیرا انباشته شدن آلودگی روی برس از جریان هوا جلوگیری می کند و مکش جارو برقی تا حدود زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. برای آنکه بتوانید برس غلتک جارو برقی را تمیز کنید از یک بشکاف خیاطی استفاده کنید. روش تمیز کردن جارو برقی مخزن دار چگونه است؟/آموزش تمیز کردن جارو برقیبه کمک بشکاف نخ ها و موها را جدا کنید و در آخر با استفاده از یک مسواک برس را کاملاً تمیز کنید. سعی کنید پس از دو تا سه بار جارو کشیدن این کار را انجام دهید. علاوه بر تمیز کردن برس باید لوله غلتک را هم کاملاً تمیز کنید تا کثیفی و گرد و غبار از بین برود.

چگونه موتور جارو برقی را تمیز کنیم؟

اگر به شکل درست از جارو برقی استفاده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست خواهد داد و خیلی زود به تعمیر نیاز پیدا خواهد کرد. انباشته شدن گرد و غبار بر روی موتور جارو برقی و سیم پیچی آن می تواند باعث ایجاد فشار روی موتور شده و عملکرد دستگاه را کم کند. به همین خاطر تمیز کردن موتور نباید هرگز فراموش شود. گاهی اوقات ممکن است متوجه بوی سوختگی از جارو برقی شده باشید که به علت جمع شدن گرد و غبار روی موتور می باشد با توجه به آنکه موتور جارو برقی دارای سیم پیچی است به همین خاطر نباید آن را با آب و یا مواد شیمیایی بشویید. برای تمیز کردن موتور جارو برقی می توانید از فشار هوا و یا دستمال های میکرو فایبر و یا برس کوچک استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جاروبرقی چه کارایی هایی دارد | 10 کاربرد شگفت انگیز جاروبرقی

چگونه بدنه جارو برقی را تمیز کنیم؟

محفظه درونی و بیرونی جارو برقی باید همیشه نظافت شود و اگر گرد و غباری روی آن نشسته باید پاک شود. برای نظافت بدنه بیرونی این دستگاه می توانید از یک دستمال نمدار استفاده کنید. برای آن که فضای داخلی جارو برقی را تمیز کنید هم می توانید از یک جارو برقی دیگر کمک بگیرید و گرد و غبار داخل محفظه را کاملاً از بین ببرید. دقت کنید همه مراحل تمیز کردن جارو برقی باید هر چند وقت یک بار کاملاً انجام شود تا به موتور دستگاه و قطعات دیگر آن آسیبی وارد نشود.

چگونه لوله های جارو برقی را تمیز کنیم؟

بررسی کردن لوله تلسکوپی و لوله خرطومی جارو برقی یکی از مراحل تمیز کردن این دستگاه به شمار می‌آید. اگر چیزی داخل لوله گیر کرده باشد باید حتماً برطرف شود زیرا باعث کم شدن مکش جارو برقی خواهد شد. برای تمیز کردن لوله خرطومی می‌توانید شلنگ آب را به داخل آن وارد کنید تا اگر انسدادی در آن رخ داده بود با عبور آب برطرف شود. برای تمیز کردن لوله تلسکوپی کافیست فقط داخل آن را مشاهده کنید و اگر جسمی داخل لوله تلسکوپی گیر کرده بود و به کمک یک میله آن را خارج کنید.

نکات مهمی در رابطه با تمیز کردن جارو برقی

برای تمیز کردن جارو برقی بهتر است به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید و از نوع فیلتر جارو برقی خود مطمئن شوید. برخی از جارو برقی ها دارای فیلتر هپا می باشند. اگر فیلتر از نوع هپا باشد شستن آنها باعث آسیب رسیدن به الیافشان خواهد شد. بنابراین قبل از شستن فیلتر حتماً از نوع آن مطمئن شوید.روش تمیز کردن جارو برقی مخزن دار چگونه است؟/آموزش تمیز کردن جارو برقی برخی دیگر از جارو برقی دارای فوم می باشند. برای آنکه این قطعه را تمیز کنید باید آن را در ظرفی که مایع ظرفشویی و آب قرار دارد بگذارید و پس از مدتی کاملا آن را فشار دهید تا خاک و کف از این قطعه خارج شود پس از آن آبکشی کرده و آب آن را کاملاً بگیرید و صبر کنید تا خشک شود سپس آن را به جای خود برگردانید. بعد از اینکه همه مراحل تمیز کردن جارو برقی را انجام دادید می توانید چند قطره از روغن گیاهی و یا اسانس خوشبو به فیلتر جارو برقی بزنید تا پس از روشن کردن آن بوی خوبی در خانه پخش شود.

سخن پایانی

جارو برقی یکی از لوازم نظافت منزل می باشد که قدرت مکش و سرعت بالای انجام کار در آن از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین اگر می خواهید کار نظافت منزل شما بدون دردسر انجام شود باید به جارو برقی خود رسیدگی کنید و به بهترین شکل ممکن از آن مراقبت کنید. در این مقاله از ایبک امداد به آموزش نحوه تمیز کردن جارو برقی و قطعات مختلف آن پرداختیم. چنانچه در این رابطه پرسشی داشتید می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها درج کنید تا کارشناسان ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش تمیز کردن جارو برقی مخزن دار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش تمیز کردن جارو برقی مخزن دار چگونه است؟/آموزش تمیز کردن جارو برقی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا