خودرو

آموزش نحوه کد دادن به ریموت بلوتوثی در دو مرحله

ریموت بلوتوثی چیست؟ | نحوه بازیابی کد پاک شده از ریموت

بعضی از افراد بر این تصور هستند که کد دهی ریموت های بلوتوثی کار بسیار دشواری است. اما در عین ناباوری در صورت داشتن کمی اطلاعات می توان به راحتی به این نوع ریموت کد دهی کرد. نحوه کد دادن به ریموت بلوتوثی بسیار راحت می باشد و شما باید رویه انجام این کار را بلد باشید تا به راحتی به ریموت کد دهی کنید. هنگامی که قصد کد دهی به ریموت های بلوتوثی را دارید، بهتر است به صورت کامل ریموت را خام کنید و تمامی حافظه آن را پاک گردانید. شما برای انجام این کار می توانید با داشتن کمی مهارت اقدام کنید و اگر نسبت به این موضوع اطلاعات لازم را ندارید، می توانید از کمک شرکت های خدماتی که در این زمینه با تجربه هستند، استفاده کنید.

نحوه کد دادن به ریموت بلوتوثی

برای انجام این کار اصلا نگران نباشید. زیرا با داشتن کمی مهارت می توانید به انجام این کار بپردازید. برای کد دادن به ریموت بلوتوثی باید مراحل زیر را به درستی انجام دهید تا روند کد دهی به نحو احسن انجام گردد.

مرحله اول: خام کردن ریموت

قبل از اینکه به کد دادن ریموت بپردازید بهتر است مطمئن شوید که به طور کامل ریموت خام باشد و هیچ گونه اطلاعاتی در آن وجود نداشته باشد. اولین مرحله برای کد دهی به ریموت، خام کردن ریموت است که برای انجام این کار باید به طور همزمان دو دکمه قفل و باز را با یکدیگر به مدت 25 الی 30 ثانیه فشار دهید تا چراغ چشمکی که در بالای ریموت وجود دارد روشن شود.

برای رها کردن دو دکمه قفل و باز بهتر است ابتدا دکمه قفل را رها کنید و سه بار به صورت مکرر آن را فشار دهید تا برای دومین بار چراغ موجود در بالا ریموت چشمک بزند. با انجام این روند شما به طور کامل و تضمینی ریموت موردنظر خود را خام کرده اید که برای کد دهی باید وارد مرحله بعدی شوید.

حتما بخوانید:   سرامیک خودرو یعنی چه | خدمات نانو سرامیک خودرو

مرحله دوم: کد دادن به ریموت

بعد از خام کردن ریموت می توانید اطلاعات جدید را وارد کنید. برای کد دادن به ریموت بلوتوثی کافی است ریموت اصلی را در دسترس داشته باشید. زیرا برای کد دهی وجود ریموت اصلی ضروری است. دکمه های مشابهی که بر روی دو ریموت وجود دارد، را به مدت 5 الی 10 ثانیه فشار دهید تا ریموت ها با یکدیگر مچ شوند.

هنگامی که دکمه های مشابه را فشار می دهید، ابتدا به صورت آرام، چراغ چشمکی موجود در ریموت روشن می شود و سپس به صورت سریع چشمک خواهد زد. در صورتی اگر ریموت شما دارای آنتن باشد، از رو به روی هم داشتن ریموت ها جدا خودداری کنید و قسمت پشت آن ها را به یکدیگر بچسبانید.

شما با انجام این دو روش کاملا راحت و بدون هیچ دردسری می توانید کد دهی ریموت را انجام دهید و از دو ریموت برای باز کردن یک درب استفاده کنید.

ریموت بلوتوثی چیست؟

اگر قصد دارید برای باز کردن درب پارکینگ خود علاوه بر ریموت اصلی از سایر ریموت ها استفاده کنید روش کد دادن ریموت بلوتوثی بسیار کارآمد می باشد. این ریموت ها با داشتن کدهای مخصوص عملکردی فوق العاده دارند که امروزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند. این سیستم بر ریموت ها به گونه ای طراحی شده است که می تواند به سادگی کدها را در خود ذخیره کرده و در مواردی می توانند این کدها را به ریموت های دیگر ارسال کنند.

استفاده از این ریموت در مواقع ضروری اگر ریموت اصلی در دسترس نباشد، از دورترین نقطه به ریموت دیگری می تواند کد را ارسال کند. و به راحتی سبب باز کردن درب شود. به صورت کلی بر روی ریموت های بلوتوثی چهار دکمه دیده می شود که شامل قفل، باز، بی صدا و زنگ می باشد.

استفاده از این ریموت های بسیار راحت بوده و می تواند کارایی بسیار خوبی داشته باشد و مشکلات فراموش کردن کد را از بین می برد. زیرا کدها را تا مدت زمان طولانی می تواند در خود ذخیره کند.

رعایت نکات مهم در هنگام کد دهی

  • زمانی که ریموت شما صرفا برای باز کردن درب پارکینگ می باشد نیاز نیست تمامی دکمه های ریموت را با یکدیگر مچ کنید. بلکه فقط دو دکمه ای که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد را در ریموت اصلی و فرعی با هم مچ کنید.
  • زمانی که قصد دارید کد موردنظر را به ریموت دیگر کپی کنید، یادتان باشد هر دو ریموت باید از یک فرکانس برخوردار باشند که اگر غیر این باشد، فرآیند کپی صورت نخواهد گرفت.
  • همچنین برای کپی کد به ریموت دیگر حتما باید ریموت اصلی وجود داشته باشد.
حتما بخوانید:   عواقب کثیف بودن فیلتر هوای خودرو

نحوه کد دادن به ریموت بلوتوثی

روش پیشنهادی کد دادن از طریق کلید لرن و دیپ سوئیچ

زمانی که قصد دارید به ریموت دیگری کد دهی انجام دهید، علاوه بر روش های گفته شده در فوق می توانید از کلید لرن و دیپ سوئیچ نیز استفاده کنید. این دو روش به شما کمک می کنند تا راحت تر کپی کد موردنظر را به ریموت دیگر انجام دهید.

کد دهی از طریق کلید لرن

اگر قصد دارید به روش کلید لرن به ریموت کد بدهید، کافی است به برد دستگاه رسیور دسترسی داشته باشید. دستگاه رسیور در کنار درب پارکینگ قرار دارد که کلید لرن بر روی این دستگاه دیده می شود و در باز کردن درب نقش دارد.

زمانیکه شما این کلید را به مدت 2 ثانیه فشار دهید، چراغی که در این دستگاه قرار دارد روشن می شود. زمانی که چراغ درون برد دستگاه روشن شد، می توانید کد دهی ریموت را انجام دهید. برای کد دهی ریموت کلید قفلی که بر روی ریموت جدید وجود دارد را به مدت 2 ثانیه فشار دهید تا فرآیند کد دهی به صورت کامل انجام گردد.

زمانی که چراغ موجود در ریموت چشمک بزند، کد دهی صورت می گیرد. این روش از کد دادن برای درب های پارکینگ لولایی مناسب بوده، زیرا دستگاه موجود به راحتی قابل دسترس می باشد.

کد دهی از طریق روش دیپ سوئیچ

این روش از کد دهی برای درب های کرکره ای بسیار مناسب می باشد و از کارایی بالاتری نسبت به روش های قبل برخوردار است. به هر یک از 8 دکمه موجود در باز کردن این گونه درب ها دیپ سوئیچ می گویند، که با تنظیم هر کدام می توان به راحتی کد دهی را انجام داد. این 8 دکمه بر قسمت برد دستگاه کنار درب قرار دارد که برای کد دهی موردنیاز است.

کد پاک شده را چگونه بازیابی کنیم؟

پاک شدن کدهای موجود بر ریموت در اثر برخورد با یکی از دکمه ها به صورت سهوی، یک روند معمول می باشد که ممکن است به صورت اشتباه این فرآیند رخ دهد. در این زمان نگران کد حذف شده نباشید. زیرا به راحتی می توان این کدها را بازیابی کرد. برای بازیابی کد موردنظر کافی است یکی از دکمه های قفل و یا باز را با دکمه بی صدا و یا زنگ به صورت همزمان فشار دهید تا اطلاعات ریموت به طور کامل بازیابی شود.

حتما بخوانید:   مزایا و معایب دکمه ای کردن یا کیلس (Keyless) استارت ماشین

همانطور که برای خام کردن ریموت روشی موثر وجود دارد، برای باز گرداندن کد حذف شده نیز می توان از روشی موثر استفاده نمود. برای انجام این کار کافی است مقداری دقت و مهارت را با هم به کار ببرید تا به راحتی بتوانید مشکل موجود را برطرف کنید.

همچنین اگر شما در این زمینه از اطلاعات کافی برخوردار نمی باشید، می توانید از شرکت های خدماتی که در این زمینه از تجربه بالایی برخوردار هستند، استفاده کنید. این گونه از شرکت ها به دلیل داشتن متخصصان عالی رتبه در این زمینه به شما کمک می کنند تا در سریعترین زمان ممکن مشکلات ریموتی خود را برطرف گردانید.

نحوه کد دادن به ریموت بلوتوثی

شرکت های خدماتی برای انجام خدمات کد دهی ریموت

برای انجام این کار شرکت هایی وجود دارند که شما با کمک آن ها می توانید خیلی راحت به کد دهی ریموت خود بپردازید. این شرکت ها به دلیل داشتن مهندسان مبتکر در سریع ترین زمان ممکن کد موردنظر را می توانند به ریموت دیگر ارسال کنند. همچنین با کمک این شرکت ها می توانید هر گونه اختلالات موجود برای ریموت های مختلف را در کوتاه ترین زمان برطرف کنید.

برای استفاده از خدمات شرکت های موجود کافی است درخواست خود را در سامانه موردنظر ثبت کنید. و از ارائه خدمات آن ها بهره ببرید. در هر نقطه ای از کشور با ثبت درخواست خود خیلی راحت از خدمات شرکت موردنظر می توانید بهره ببرید و از هوش مهندسان آن ها استفاده کنید.

نتیجه گیری

نحوه کد دادن به ریموت بلوتوثی بسیار راحت می باشد و فقط کافی است برای انجام این کار کمی مهارت به خرج بدهید تا بتوانید بدون نیاز به فردی، کپی کد موردنظر را برای ریموت خود انجام دهید.

شرکت های خدماتی همچون ایبک امداد به شما کمک می کند تا در سریعترین زمان ممکن مشکلات ناشی از کد دهی به ریموت را برطرف کنید و در روند انجام این کار نقشی موثر برای شما ایفا خواهند کرد.

31

نحوه کد دادن به ریموت بلوتوثی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه کد دادن به ریموت بلوتوثی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x