تعمیرات کولر گازی

نحوه کنترل کولر گازی با گوشی و موبایل چگونه است؟

نحوه کنترل کولر گازی با گوشی و موبایل چگونه است؟ | برنامه‌های کنترل کولر گازی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در مواقعی که دمای هوا بسیار زیاد است و شما برای انجام دادن کارهای خود چند ساعت بیرون بوده‌اید، وارد شدن به فضای خنک بسیار لذت بخش خواهد بود. در صورتی که امکان کنترل کولر گازی با گوشی و موبایل وجود داشته باشد، می‌توانید دقایقی پیش از ورود به منزل کولر گازی خود را روشن کرده و آن را روی دمای مورد نظر خود تنظیم نمایید. در این صورت برای خنک شدن منزل نیاز به انتظار نخواهد بود و شما در طول مدت چند دقیقه می‌توانید خستگی خود را برطرف نمایید.

امروزه در بازار وسایل هوشمند وجود دارد تا رفاه و آسایش بیشتری برای افراد به وجود آورند. یکی از این وسایل  که می‌توان آن را با استفاده از گوشی و موبایل کنترل کرد، کولر گازی می‌باشد. کافی است که گوشی خود را به کولر گازی متصل نمایید. فرمان‌های مختلفی را در چند مرحله ارسال کرده و وسایل خود را تحت کنترل داشته باشید. نحوه کنترل کولرهای گازی با برندهای مختلف یکسان می‌باشد.

طریقه کنترل کولر گازی ال جی با استفاده از موبایل

همانطور که گفته شد کنترل کردن کولرهای گازی برند ال جی با موبایل مشابه دیگر برندها می‌باشد. بنابراین اگر کولر گازی شما از این برند هم نباشد، می‌توانید از راهکارها استفاده نمایید. به صورت کلی کنترل کولر گازی با استفاده از گوشی و موبایل برای کولر گازی هوشمند و کولر گازی معمولی انجام می‌گردد.

کنترل کولر گازی

کنترل کولر گازی گری با گوشی و موبایل

برای اینکه بتوانید کولر گازی هوشمند را با استفاده از گوشی و موبایل و کنترل کنید، باید این اقدامات را انجام دهید.

 1. کولر گازی را به اینترنت متصل نمایید.
 2. برنامه مخصوص کولر گازی را بر روی موبایل خود نصب نمایید.
 3. حالا می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن و اینترنت کولر خود را به راحتی مدیریت نمایید.

نحوه کنترل کولر گازی معمولی با گوشی

چنانچه کولر گازی شما از نوع معمولی است برای اینکه بتوانید دستگاه خود را با استفاده از گوشی و موبایل تحت کنترل داشته باشید، کولر گازی با هر برند را می‌توانید با استفاده از این روش‌ها استفاده نمایید.

استفاده از ترموستات هوشمند

این شیوه به طور معمول برای داکت اسپیلت و کولر گازی توکار مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین چنانچه از کولر گازی توکار یا داکت اسپیلت استفاده می‌کنید، شما می‌توانید که ترموستات هوشمند را جایگزین ترموستات قدیمی دستگاه خود کنید تا بتوانید با استفاده از گوشی و موبایل کولر گازی خود را تحت کنترل داشته باشید.

البته باید بدانید که اگر کولر گازی شما از نوع اسپیلت است، شما قادر نخواهید بود که از ترموستات هوشمند برای آنها استفاده نمایید. چون هیچ کدام از کولرهای گازی اسپیلت که در بازار وجود دارند امکان اتصال ترموستات خارجی را ندارند.

نصب رله هوشمند

اگر برای خنک کردن هوای محیط از کولر گازی داکت اسپلیت استفاده می‌کنید، برای کنترل کردن کولر با استفاده از گوشی و موبایل روش دیگری نیز وجود دارد و آن هم نصب رله هوشمند روی کولر می‌باشد. رله جریان برق را قطع و وصل کرده و عملکردی مانند یک فیوز دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت خروج بخار از کولر گازی | عیب یابی و رفع مشکل خروج بخار از کولر گازی

البته پیشنهاد می‌شود پیش از تهیه کردن رله هوشمند اطمینان حاصل کنید که آیا کولر گازی امکان کنترل شدن با موبایل دارد یا خیر. برای انجام دادن این کار باید این اقدامات را انجام دهید:

 • در جعبه تقسیم منزل فیوز کولر گازی را پیدا نمایید.
 • در موقعی که دستگاه شما روشن است، فیوز را قطع نمایید.
 • پس از گذشت چند لحظه مجدداً فیوز برق را متصل کنید.
 • اگر با متصل کردن فیوز دستگاه روشن شود، امکان کنترل کردن آن با موبایل وجود خواهد داشت.
 • چنانچه با وصل کردن فیوز دستگاه شما روشن نمی‌شود، امکان کنترل کردن دستگاه با موبایل وجود ندارد. بنابراین برای خرید رله هوشمند هزینه نکنید.

باید به این نکته نیز توجه کنید که فقط موبایل هایی که قابلیت مادون قرمز دارند یا موبایل‌های هوشمند را می‌توان به کولر گازی وصل کرد. برای اینکه متوجه شوید موبایل شما قابلیت مادون قرمز دارد یا خیر، می‌توانید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید و یا در اینترنت ویژگی‌های آن را بخوانید. در اغلب مواقع این ویژگی با اسم IR Blaster یا مادون قرمز در قسمت مشخصات فنی موبایل ثبت می‌گردد. در صورتی که موبایل شما این قابلیت را داشت، می‌توانید اپلیکیشن مربوطه را نصب کرده و کولر را تحت کنترل داشته باشید.

از چه برنامه‌هایی می‌توان برای کنترل کولر گازی استفاده کرد؟

در مواقعی که کولر گازی شما این قابلیت را داشته باشد که با موبایل کنترل شود کنترل کولر گازی گری با کنترل کولر ال جی و دیگر برندها تفاوتی ندارد فقط باید برای کنترل کردن دستگاه خود برنامه را روی موبایل خود نصب نمایید و به راحتی کولر گازی خود را با استفاده از این برنامه و موبایل خود تحت کنترل داشته باشید. در ادامه برخی از این برنامه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

کنترل کولر گازی

برنامه AirTouch

یکی از برنامه‌های پرکاربرد در زمینه کنترل کولر گازی این برنامه می‌باشد. این اپلیکیشن برای موبایل‌هایی با سیستم عامل ios و اندروید در دسترس می‌باشد. این برنامه به راحتی از اینترنت قابل دانلود و نصب است. پس از آن باید کولر و گوشی خود را به اینترنت متصل کرده و کنترل دستگاه خود را داشته باشید. علاوه بر این موارد این برنامه امکانات دیگری هم دارد که می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • خاموش و روشن کردن کولر گازی
 • کنترل و تنظیم دمای دستگاه
 • گذاشتن زمان هشدار برای دستگاه
 • تغییر حالت‌های مختلف در کولر گازی
 • کنترل چند کولر گازی به طور همزمان

برنامه Cielo Home

از دیگر برنامه‌های پرکاربرد برای کنترل کولر گازی برنامه Cielo Home می‌باشد. این برنامه به طور رایگان در دو نسخه ios و اندروید در دسترس می‌باشد. تا افراد بتوانند راحت از آن استفاده نمایند. برای اینکه از این برنامه استفاده نمایید، پس از دانلود کردن این برنامه دستگاه خود را تعریف نمایید. پس از آن با استفاده از این برنامه می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. کولر گازی خود را خاموش و روشن نمایید.
 2. رطوبت محیط مورد نظر را کنترل کنید.
 3. تنظیم چرخش پره‌ها را انجام دهید.
 4. حالت‌های کولر گازی و سرعت فن را تغییر دهید.
 5. خاموش یا روشن شدن کولر گازی را در درجه و رطوبت خاص تنظیم نمایید.
 6. برای کولر گازی برنامه‌ریزی یک هفته‌ای داشته باشید.
 7. می‌توانید از فاصله دور دستگاه خود را کنترل نمایید.
 8. می‌توانید دمای محیط را با سرعت، زیاد یا کم کنید.
 9. می‌توانید دمای محیط را حفظ کرده و از یخ زدگی دستگاه خود در زمستان جلوگیری نمایید.
 10. زمان تمیز کردن فیلتر و وضعیت فیلتر هوا را می‌توانید مشخص کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا آب اسپیلت به داخل برگشت می‌خورد؟

برنامه Asmart Remote IR

یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی که می‌توانید کولر گازی و دیگر وسایل الکترونیکی خود را کنترل کنید، این اپلیکیشن می‌باشد که برای هر دو سیستم عامل ios و اندروید تعریف شده و در دسترس می‌باشد. می‌توانید از طریق اینترنت آن را دانلود کرده و بر روی موبایل خود نصب نمایید. برای اینکه از این اپلیکیشن استفاده نمایید، باید این مراحل را انجام دهید:

 • وقتی که اپلیکیشن خود را بر روی موبایل خود نصب نمودید باید دستگاه خود را انتخاب نمایید.
 • روی دکمه + زده و کولر گازی خود را در این برنامه تعریف نمایید.
 • پس از آن می‌توانید با موبایل کنترل کولر گازی خود را داشته باشید.

برنامه tado

این برنامه هم مثل برنامه‌های دیگر علاوه بر اینکه در هر دو سیستم عامل ios و اندروید قابلیت نصب دارد، می‌توان روی ویندوز نیز نصب کرد. در این برنامه میزان رطوبت، دمای اتاق و… به طور مستمر به نمایش در خواهند آمد. این برنامه با استفاده از مادون قرمز روی دستگاه‌هایی که ترموستات هوشمند دارند، کار خواهد کرد. از ویژگی‌های دیگر این برنامه می‌توان این موارد را نام برد:

 • می‌توان از هر مکان کولر گازی را کنترل کرد.
 • برای برخی از کشورها پرداخت درون برنامه‌ای دارد.
 • امکان استفاده و نصب این برنامه روی کامپیوتر وجود دارد.
 • در کولر گازی امکان کنترل حالت گرمایشی وجود دارد.

برنامه Ambi Climate

یکی دیگر از برنامه‌هایی که برای کنترل کردن کولر گازی خود با استفاده از گوشی می‌توانید از آن استفاده کنید این برنامه می‌باشد. این برنامه همه کارهایی که انجام می‌دهید و همه دماها را ذخیره خواهد کرد. بنابراین می‌توانید از نحوه عملکرد کولر گازی خود پس از گذشت چند روز گزارش کامل بگیرید.

یکی دیگر از ویژگی‌های  اپلیکیشن نسبت به دیگر اپلیکیشن‌ها، ای می‌باشد که در این برنامه بر اساس فاکتورهایی مثل ساعت، آب و هوای محیط بیرون، مقدار رطوبت و… می‌توان تنظیمات دما را انجام داد. در نتیجه می‌توان به کمک این برنامه مصرف انرژی را کم کرده و راندمان دستگاه را بالا برد.

سخن تکمیلی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به کاربرده شدن آنها وسایل الکترونیکی مانند کولر گازی امکانات زیادی به این دستگاه‌ها افزوده شده است. یکی از این امکانات و قابلیت‌ها این می‌باشد که می‌توانید از راه دور و با استفاده از موبایل و گوشی کولر گازی را کنترل کنید.

در اکثر برندها نحوه کنترل با موبایل یکسان می‌باشد. بنابراین با راهکارهایی که ارائه شد، می‌توانید کولرهای گازی با برندهای مختلف را کنترل نمایید. برنامه‌های مختلفی که برای کنترل کولر گازی با موبایل وجود دارد، معرفی شد با توجه به شرایطی که دارید، می‌توانید یکی از برنامه‌های معرفی شده که برای شما مفیدتر است را انتخاب کرده و از اینترنت دانلود و نصب نمایید. چنانچه در مورد کنترل کولر گازی با استفاده از موبایل و گوشی مشکلی داشتید و یا سوالی برای شما به وجود آمد، می‌توانید از کارشناسان در این زمینه کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه کنترل کولر گازی با گوشی و موبایل چگونه است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش کنترل کولر گازی با گوشی و موبایل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا