مجله لوازم خانگی

چگونه می توان بدون آسیب به دیوار به نصب تابلو پرداخت؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

تابلو ها از وسایل تزیینی در هر منزلی به شمار می آیند که جلوه و زیبایی خاصی به محیط می دهند اما برخی افراد از نصب تابلو در منزل خود امتناع می کنند زیرا نمی خواهند به گچ و رنگ دیوار آسیبی برسد و یا برخی به دلیل مستاجر بودن و اجازه ندادن مالک به سوراخ نمودن دیوار از این کار پرهیز می کنند. اما باید گفت با کمک راهکارهایی می توان تابلو مورد علاقه خود را به دیوار نصب نمود بدون اینکه دیوار دچار خرابی گردد، انجام این کار نه تنها آسان بوده بلکه مقرون به صرفه می باشد و شما می توانید به کمک آن منزل خود را به بهترین تابلو ها مزین کنید.

انتخاب و نصب تابلو روی دیوار 

شاید برخی افراد تصور کنند که تابلو ها اهمیت چندانی در دکوراسیون منزل ندارند اما این تصور اشتباهی است و وجود این عناصر تکمیل کننده طراحی دکوراسیون هر منزلی می باشند. نصب یک تابلوی مناسب نقش مهمی در تکمیل دکوراسیون دارد اما پیش از انتخاب و نصب تابلو باید به یکسری نکات توجه کرد، با کمک این نکات می توانید هم تابلو مناسب تری انتخاب کنید و هم بدون آسیب رساندن به دیوار تابلو را در محل مناسبی نصب نمایید‌.

روش های نصب تابلو روی دیوار

انتخاب تابلو 

پیش از آنکه بخواهید تابلو را خریداری کنید باید به فضایی که برای نصب تابلو در نظر گرفته اید توجه کنید و تابلو را بر اساس فضای مورد نظر انتخاب نمایید.

 ابعاد مناسب تابلو 

معمولا تابلوهای بزرگ جلوه و شکوه خاصی به دکوراسیون منزل می دهند از این رو ابعاد این تابلو ها باید حداقل دو سوم تا سه چهارم سطح کل دیوار را بپوشاند. همچنین می توانید یک گالری هنری درست کنید برای این کار می توان از آثار هنری یک هنرمند با رنگ های متناسب و هماهنگ تابلوهایی با اندازه یکسان روی یک دیوار بزرگ درست کرد.

رنگ مناسب تابلو 

در انتخاب رنگ تابلو شخص می تواند تابلویی با رنگ مشابه دیوار یا کاغذ دیواری انتخاب کند که در این صورت قاب به عنوان جزئی از دیوار دیده می شود. همچنین این انتخاب برای شخص وجود دارد که رنگی کاملا متضاد برای تابلو خود انتخاب کند که در این شرایط نصب تابلو روی دیوار بسیار جلب توجه می کند، انتخاب رنگ تابلو به سلیقه شخصی فرد بستگی دارد. انتخاب رنگ های درخشان سبب افزایش هیجان محیط می گردند اما برای کسانی که به دنبال آرامش هستند رنگ های خنثی مناسب تر است.

حتما بخوانید:   پاپ کورن ساز خانگی چیست؟ | روش استفاده از پاپ کورن ساز

محل مناسب نصب تابلو 

تابلو و عکس ها را باید به گونه ای روی دیوار نصب کنید که در راستای چشم بیننده باشد و شخص مجبور نباشد برای نگاه کردن آن سر خود را به بالا یا پایین خم کند.

نصب تابلو بدون ایجاد آسیب به دیوار

روش هایی برای نصب تابلو به دیوار 

همان طور که بیان کردیم با کمک روش هایی می توان بدون آسیب رساندن به دیوار تابلوهای مورد علاقه را به آن نصب کرد، برخی از این روش ها شامل موارد زیر است:

 • گیره نگهدارنده 

گیره نگهدارنده یکی از وسایلی است که می توانید با کمک آن تابلو را به دیوار نصب نمایید، استفاده از گیره نگهدارنده بسیار راحت و آسان بوده و خرید آن نیز مقرون به صرفه می باشد. برای استفاده از این وسیله تنها کافی است سطح مورد نظر را تمیز کنید و گیره را به دیوار بچسبانید و سپس نسبت به نصب تابلو روی دیوار اقدام کنید. یکی از ویژگی های خوب گیره های نگهدارنده این است که هر وقت تمایل داشتید می توانید آن را از دیوار جدا کنید و یا در محل دیگری نصب کنید.

 • آویز عکس 

آویز های عکس معمولا از جنس کنف، کابل مفتولی، کاموا و مواردی از این دست ساخته شده اند و این ویژگی خوب را دارند که می توانید به کمک آن همزمان چند عکس را به دیوار نصب کنید. دو سر آویز به شکل قلاب بوده که با کمک دو پونز ریز می توان آن را به هر محلی که تمایل دارید نصب کنید و چنانچه نمی خواهید دیوار دچار آسیب گردد می توانید به جای استفاده از پونز آویز را به دیوار بچسبانید.

 • نوارهای چسبی 

نوارهای چسبی یکی دیگر از وسایل قابل استفاده جهت نصب تابلو به دیوار هستند اما نوار چسبی بیشتر برای دیوارهای سرامیکی مناسب است چرا که یک سمت این نوارها چسب بوده و به دیوار می چسبد و هنگام جدا کردن آن از دیوار ممکن است به دیوار آسیب برساند. با این حال میزان آسیب رساندن نوار های چسبی به دیوار کمتر از میخ بوده و وسیله ای مناسب برای نگهداری تابلوهایی با وزن متوسط به دیوار می باشد.

 • تخته های سوراخ دار 

یکی از وسایل بسیار مناسب برای آویز کردن تابلو و آثار هنری تخته های سوراخ دار است که می توان آن را در هر قسمتی از منزل نصب کرد. برای اینکه بتوان تخته سوراخ دار را به دیوار نصب کرد به آویز نیاز است و باید قسمت پشت تابلو را به آویز متصل نمود.

 • چسب

چسب برای نصب تابلو، تصاویر و اشیا روی کاشی، شیشه و سطوحی از این دست یک گزینه بسیار مناسب می باشد. چسب هایی که شبیه سیلیکون بوده نوع مناسبی برای این کار هستند و برای اینکه تابلو را به کمک آن به دیوار نصب کنید باید به همه گوشه های تابلو چسب بزنید و به دیوار بچسبانید.

 • نوار چسب دو طرفه 

چسب های دو طرفه نوعی از چسب است که دو طرف آن چسبندگی وجود دارد و وسیله ای بسیار کاربردی برای نصب تابلو به دیوار می باشد. همچنین می توانید از چسب های دو طرفه برای نصب تابلو های دیواری، قاب عکس و مواردی از این دست که نمی خواهید با میخ به دیوار نصب گردند استفاده کنید و روشی بسیار راحت و مقرون به صرفه می باشد. برای این کار تنها کافی است دو طرف نوار چسب را باز کنید و یک طرف آن را به تابلو و طرف دیگر را به دیوار بچسبانید.

حتما بخوانید:   عیب یابی چرخ گوشت | مشکلات اصلی چرخ گوشت چیست؟

توجه کنید که این روش برای نصب تابلوهای سنگین به دیوار مناسب نیست، شاید در ابتدای کار نوار چسب دو طرفه بتواند تابلو های سنگین را به دیوار آویزان کند اما احتمال افتادن آن بسیار زیاد است بنابراین از روشی دیگر برای تابلو های بزرگ و سنگین استفاده کنید.

 • قفسه

یکی از بهترین راهکارها استفاده از قفسه های موجود در منزل برای چیدمان قاب عکس و سایر وسایل تزیینی می باشد که در این شرایط هیچگونه نیازی به خرید قفسه جدید نیست بلکه شما می توانید از قفسه هایی چون قسمت بالای شومینه، روی میز عسلی یا روی یک میز تزیینی که در ساختار هر منزلی وجود دارند قاب عکس و وسایل تزیینی خود را قرار دهید.

 • طناب یا بند پارچه ای 

امروزه استفاده از روش های هنری برای آویزان کردن عکس و تابلو ها به دیوار طرفداران زیادی دارد و زیبایی خاصی به منزل می دهد، برای استفاده از این روش به یک طناب یا بند پارچه ای نیاز دارید که باید دو سر آن را به دو قلاب وصل نمایید و به دیوار متصل کنید. با این کار می توانید قاب عکس و تابلوهای خود را در سراسر طناب آویزان نمایید، همچنین اگر تمایل داشته باشید عکس ها را بدون قاب به دیوار نصب کنید می توانید از گیره های لباس به جای قلاب استفاده کنید. استفاده از طناب یا بند پارچه ای روشی بسیار مناسب برای قاب ها و تابلوهای کوچک و سبک به شمار می آید.

نصب تابلو روی دیوارها

نصب تابلو روی کاغذ دیواری 

نصب تابلو روی کاغذ دیواری سخت تر از دیوارهای دیگر می باشد زیرا نصب تابلو، کاغذ دیواری را خراب می کند‌. ممکن است بعد از مدتی از تابلویی که روی کاغذ دیواری نصب کرده اید خسته شوید و بخواهید تا مدتی دیوار بدون تابلو باشد و یا اینکه آن را با تابلویی دیگر تعویض نمایید بنابراین برای جلوگیری از آسیب دیدن کاغذ دیواری باید یکی از روش های نصب تابلو بدون میخ را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات اتو یورولوکس EuroLux

در صورتی که می خواهید تابلو را با کمک روش های چسبی به کاغذ دیواری آویزان کنید حتما از چسب کاغذ دیواری با کیفیت استفاده کنید تا چسب بتواند برای طولانی مدت تابلو را روی دیوار نگه دارد.

نکات قابل توجه در نصب تابلو به دیوار 

 • پیش از آنکه بخواهید روشی را برای نصب تابلو به دیوار انتخاب کنید بهتر است از وزن آن اطلاع یابید و بهترین روش را متناسب با وزن تابلو انتخاب نمایید.
 • اطلاع از نوع موادی که در ساخت دیوار به کار رفته است مهم می باشد و باید روشی متناسب با جنس دیوار انتخاب کرد چرا که همه محصولات ساخته شده برای نصب به دیوار جهت آویزان کردن به گچ، آجر یا چوب مناسب نیستند.
 • به روش نصب و چیدمان تابلوها توجه کنید زیرا نقش زیادی بر زیبایی دکوراسیون دارند.
 • تابلو ها از ارکان زیبایی در دکوراسیون منزل هستند بنابراین نصب آن ها در مکانی مناسب، ترتیب بین تابلو ها و نیز ارتفاع آن ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و با انجام درست این کار می توانید دکوراسیون بسیار خوبی داشته باشید.
 • زمانی که قصد دارید چند عکس یا تابلو را کنار هم قرار دهید سعی کنید تعادل در ترکیب بندی آن ها رعایت گردد‌.

نصب تابلو

یکی از دغدغه‌های مستاجران و حتی صاحب خانه ها سوراخ کردن بیش از حد دیوار ها جهت نصب تابلو می باشد اما جای نگرانی نیست با روش هایی که وجود دارد می توانید بدون آسیب رساندن به دیوار تابلوهای مورد علاقه خود را به آن آویزان نمایید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چگونه می توان بدون آسیب به دیوار به نصب تابلو پرداخت؟

مجموع امتیاز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x