خدمات

چگونگی نصب و تعویض برزنت کولر آبی | آشنایی با برزنت کولر آبی و نحوه تعویض آن

چگونگی نصب و تعویض برزنت کولر آبی | جنس برزنت کولر آبی

طریقه نصب برزنت کولر آبی یکی از مسائل مهم در هنگام سرویس کردن کولر آبی است که باید با مهارت بالایی این کار صورت گیرد. معمولا کولر آبی در فصل تابستان می تواند رطوبت موردنیاز خانه را تامین کند و لذت خنک بودن را به ارمغان آورد. با وجود کولر آبی در فصل تابستان می توانید لحظات خوب و خوشی را برای خود و اطرافیانتان رقم بزنید. مراقبت و نگهداری نادرست از کولر آبی موجب خرابی و عدم خنک کنندگی محیط می شود. بنابراین با رعایت نکات لازم بهتر است از طول عمر بالا کولرهای آبی بهره مند گردید. سرویس کولر آبی به شکل دوره ای یکی از مهم ترین نکات برای نگهداری طولانی مدت از کولر محسوب می شود.

طریقه نصب برزنت کولر آبی

زمانی که قصد نصب برزنت کولر آبی را دارید، بهتر است به نوع برزنت توجه نمایید. زیرا نصب هر کدام از برزنت ها با یکدیگر تفاوتی هایی دارد. برای نصب برزنت به انواع گیره، دستگاه پرچ و … نیاز دارید که با در اختیار داشتن این عوامل می توانید اقدامات لازم را برای نصب برزنت انجام دهید.

نصب برزنت در تمامی کولرها به دو صورت است که یکی با پیچ و مهره و دیگری با تسمه پلاستیکی نصب می شود. بر با رعایت نکات اصولی و کلیدی به راحتی می توانید برزنت را نصب کنید و اگر مهارت و اطلاعات کافی را در این زمینه ندارید، بهتر است از افراد سرویس کار کمک بگیرید.

با تعویض برزنت توسط افراد سرویس کار خیالتان از بابت نصب و سلامت برزنت آسوده خاطر خواهد شد. تعویض برزنت کولر آبی همانند تعویض پوشال کولر آبی کاری سخت و دشوار است که در صورت عدم مهارت در این زمینه ممکن است مشکلات جدی تری ایجاد گردد.

طریقه نصب برزنت کولر آبی را بهتر است به افراد متخصص بسپارید و با خیالی راحت از خدمات دهی آنها بهره مند گردید. در مواردی که اگر قبل از نصب برزنت کولر را آب بندی نکنید، ممکن است باد خنک به محیط داخل وارد نشود و فضای داخلی همچنان گرم باقی بماند.

حتما بخوانید:   تمیز کردن کباب پز و باربیکیو به روش ساده

برزنت کولر آبی چیست؟

برزنت یک پارچه ای ضخیم که در حد فاصل بین دریچه کولر و کانال قرار می گیرد و در انتقال باد خنک نقش به سزایی دارد. مهم ترین علت برای سرویس دوره ای کولرهای آبی، تعویض برزنت است که به مرور زمان دچار مشکل نیز می شود. برزنت موجود در کولر آبی نباید هیچگونه پارگی و یا حتی سوراخی در سطح خود داشته باشد. زیرا در غیر این صورت ممکن است باد کولر به بیرون نشت پیدا کند. در زمان نصب برزنت حواستان باشد که دقیقا بر روی دهانه کولر و کانال کولر برزنت را فیکس کنید تا مشکلی در کارکرد آن رخ ندهد.

برزنت معمولا انواع مختلفی دارد که می تواند با قابلیت های موجود بر روی کولر آبی قرار گیرد. انواع برزنت موجود برای کولر آبی شامل موارد زیر است:

 • یکی از برزنت های موجود، برزنت کولر آبی کش دوزی شده است که با بست های فلزی و یا پلاستیکی وجود دارد.
 • بعضی از برزنت ها از طریق چسب مخصوص به کولر آبی متصل می شوند.
 • برخی دیگر از برزنت های کولر آبی با تسمه فولادی، پیچک و پیچ قابلیت اتصال دارند.
 • هر کدام از این برزنت ها از قابلیت های متنوعی برخوردار هستند که می توانند بر روی کولر آبی قرار گیرند.

جنس برزنت کولر آبی

برزنت موجود بر کولر آبی از جنس یک پارچه کاملا ضخیم است که توسط یک لایه پلاستیکی پوشیده می شود. وجود این لایه پلاستیکی از ورود آب به قسمت پارچه جلوگیری می کند و همچنین در برابر نور آفتاب نیز از قدرت بالایی برخوردار است. جنس برزنت به گونه ای است که در برابر رطوبت، سرما و یا گرما دچار مشکل و پوسیدگی نخواهد شد.

طریقه نصب برزنت کولر آبی

نکات حائز اهمیت برای خرید برزنت کولر آبی

زمانی که قصد خرید برزنت کولر آبی را دارید بهتر است به یک سری نکات توجه فرمایید تا با خیالی راحت بتوانید از سلامت و طول عمر بالا برزنت استفاده نمایید. نکات زیر برای خرید برزنت بسیار مهم هستند که با رعایت این نکات خیالتان از بابت برزنت باکیفیت راحت خواهد بود.

 • زمانی که قصد خرید برزنت را دارید بهتر است به ابعاد و دهانه دریچه کولر خود توجه کنید تا برزنت مناسبی را خریداری نمایید.
 • برای اینکه بتوانید کولر را آب بندی کنید، از گیره های مناسبی می توانید استفاده نمایید.
 • در هنگام خرید برزنت جنس های متفاوتی در بازار وجود دارند که از با کیفیت ترین محصول خرید کنید.
حتما بخوانید:   افزایش فشار آب خانه بدون نیاز به پمپ و برق

زمان معین برای تعویض برزنت کولر آبی

تعویض برزنت معمولا زمانی مشخص ندارد، بلکه در هر مواقعی که متوجه پارگی برزنت شده اید بهتر است اقدام به تعویض نمایید. برزنت کولر آبی ممکن است محل مناسبی برای پناه آوردن پرندگان از سرما باشد که در این صورت باید به شکل دوره ای برزنت کولر را بررسی کنید تا از ایجاد مشکل اطلاع یابید.

در صورتی که برزنت شما دچار مشکل نشد با سرویس دوره ای که سالی یکبار الی دوبار انجام می شود باید برزنت را تعویض کنید تا کثیفی و آلودگی آن به طور کامل برطرف گردد.

رعایت نکات مهم در هنگام تعویض برزنت کولر آبی

زمانی که قصد دارید برزنت کولر آبی را تعویض کنید بهتر است به یک سری نکات توجه فرمایید تا فرآیند تعویض به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. رعایت نکات زیر جزء مهم ترین مسائل برای تعویض کولر آبی به ‌کار می روند.

 • زمانی که در حال نصب برزنت هستید حواستان باشد برزنت در حالت کشیده نصب نشود، زیرا ممکن است به دلیل لرزه های کولر در کوتاه ترین زمان ممکن برزنت پاره گردد.
 • در هنگام خرید برزنت حواستان به ابعاد آن باشد، زیرا نباید در هنگام نصب دچار چروک گردد و روی هم جمع شود. با جمع شدن و چروک خوردن برزنت در دهانه کولر باد به درستی وارد کانال نخواهد شد.
 • در هنگام نصب برزنت، فاصله 30 سانتی متری آن را تا دریچه کولر رعایت فرمایید.
 • قبل از اینکه برزنت را بر روی کولر آبی نصب کنید از سلامت آن اطمینان خاطر داشته باشید.

آیا کولر آبی نیاز به روکش محافظ دارد؟

معمولا در فصل پاییز و زمستان به دلیل وجود بارش فراوان بدنه کولر آبی در معرض بارش قرار می گیرد که بهتر است در این فصل بدنه را با یک روکش مناسب بپوشانید تا از پوسیدگی آن جلوگیری گردد. استفاده از کاور و یا روکش می تواند طول عمر کولر را افزایش دهد. توسط یک چادر برزنتی می توانید تمامی بدنه کولر آبی را بپوشانید و از ورود آب به کولر جلوگیری کنید.

قطعات کولر آبی بسیار حساس هستند که با کوچک ترین اتفاق دچار آسیب خواهند شد. قرار گرفتن بدنه فلزی کولر آبی در معرض برف و باران و تابش آفتاب به مرور زمان دچار فرسودگی خواهد شد. بهتر است توسط یک کاور و یا سایه بان از بدنه فلزی کولر آبی خود محافظت کنید.

نصب برزنت برای قرار گرفتن کدام مکان از کولر آبی واجب است؟

معمولا اکثر افراد کولر آبی را بر روی پشت بام قرار می دهند که در این صورت حتما باید از برزنت استفاده شود. اما بعضی مواقع افراد به جای قرار دادن کولر آبی در پشت بام آن را در پشت پنجره قرار می دهند. با قرار گرفتن کولر آبی در پشت پنجره بهتر است از برزنت استفاده کنید تا فاصله بین دریچه کولر و پنجره به طور کامل پر گردد.

حتما بخوانید:   بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب با اسید

زمانی که کولر آبی به خوبی درون پنجره فیکس نشود، ممکن است باد کولر به خارج نشت پیدا کند. بنابراین استفاده از برزنت در تمامی مواقع الزامی خواهد بود که سبب سلامت کارکرد کولر می شود.

طریقه نصب برزنت کولر آبی

تراز کولر به نگهداری برزنت چه کمکی می کند؟

زمانی که کولر آبی به صورت دقیق تراز نباشد ممکن است مشکلاتی را ایجاد گرداند. تراز نبودن کولر آبی شاید در ابتدا کمی مورد توجه نباشد اما به مرور زمان مشکلاتی را به وجود می آورد که غیر قابل جبران است.

زمانی که کولر تراز نباشد، آب داخل تشتک کولر به حالت شناور قرار می گیرد. و سبب آسیب به دستگاه می شود. شناور بودن آب موجود در تشتک کولر می تواند سبب نشتی آب گردد، پس بهتر است به طور دقیق کولر آبی را تراز کنید.

یکی دیگر از مشکلات رایج برای تراز نبودن کولر آبی تاب برداشتن پروانه کولر است. زمانی که کولر آبی در مکان خود تراز نباشد، پمپ آب موجود در کولر که به عنوان واتر پمپ شناخته شده است دچار ایراد می شود.

همچنین مهم ترین علت برای تراز بودن کولر آبی نصب راحت برزنت است. زمانی که کولر تراز باشد به راحتی می توانید برزنت را نصب کنید.

قیمت برزنت کولر آبی

قیمت برزنت موجود در بازار برای کولر آبی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود که با در نظر داشتن فاکتورهای موجود می توانید اقدام به خرید نمایید.

برزنت معمولا با مدل ها و جنس های مختلفی که دارد از قیمت ثابتی برخوردار نیست. کیفیت برزنت یکی از عوامل موثر قیمت محصول به شمار می رود که بهتر است با توجه به کیفیت از برزنت مناسبی استفاده نمایید.

نتیجه گیری

طریقه نصب برزنت کولر آبی بهتر است زیر نظر افراد با تجربه و متخصص صورت گیرد تا در هنگام نصب مشکلی به وجود نیاید. شرکت ایبک امداد با داشتن تجربه ای کافی در زمینه نصب برزنت بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد.

31

طریقه نصب برزنت کولر آبی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طریقه نصب برزنت کولر آبی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x