مجله لوازم خانگی

روش کارکرد گوشتکوب برقی چگونه است | آشنایی با اجزای گوشتکوب برقی

دیگر لازم نیست که برای تهیه کردن پوره سیب زمینی لذیذ و خوش ترکیب و یا یک گوشت کوبیده بسیار خوشمزه به خودتان زحمت کوبیدن مواد را بدهید. گوشتکوب برقی می‌ تواند در مدت زمان ۲۰ ثانیه و بسیار پر سرعت این کار را به آسانی برای شما انجام دهد. البته این مورد تنها کارایی گوشتکوب برقی نمی‌ باشد و این دستگاه دارای کاربردهای فراوان و مزایای بسیاری است.

گوشتکوب برقی چیست؟

گوشتکوب برقی یکی از وسایل بسیار کارآمد در خانه‌ ها می‌ باشد و می‌ تواند به راحت‌ تر انجام دادن کارها بسیار کمک کند و با بودن آن در خانه دیگر نیازی نیست که وسایل بزرگ جانبی و جاگیر را داشته باشید. گوشتکوب برقی به راحتی می‌ تواند مواد غذایی را برای شما پوره کند و برای غذاهایی مثل حلیم و یا کشک بادمجان بسیار مناسب می‌ باشد. چنانچه گوشتکوب برقی شما مدل چند کاره است، برای هم زدن تخم مرغ و درست کردن کیک و یا سس و همچنین خرد کردن مواد غذایی مثل سبزیجات، پیاز و رنده کردن آنها مناسب می‌ باشد. هر چقدر گوشتکوب برقی تیغه‌ های جانبی زیادتری داشته باشد، جهت خرد کردن یخ هم می‌ تواند مورد استفاده قرار گیرد.

اجزا و قطعات مختلف گوشتکوب برقی

پیش از آنکه با گوشتکوب برقی و کارکرد آن آشنا شوید بهتر است ابتدا اجزا و قطعات مختلف آن را بشناسید که عبارتند از:

 • بدنه گوشتکوب
 • پایه
 • لیوان یا ظرف پلاستیکی
 • تیغه مقاوم

یک گوشتکوب برقی معمولاً ۲ یا ۳ تیغه دارد که یکی از آنها به طرف بالا و دیگری به سمت پایین می‌ باشد. روش کارکرد گوشتکوب برقی چگونه است | آشنایی با اجزای گوشتکوب برقیجنس تیغه‌ ها متفاوت بوده ولی بسیاری از گوشتکوب‌ ها دارای تیغه استیل هستند. بدنه گوشتکوب از پایه آن جدا می‌ شود و می‌ توان قسمت پایه آن را از بدنه دستگاه جدا کرد و به راحتی آن را داخل ماشین ظرفشویی قرار داد. یک حلقه پلاستیکی هم بر روی گوشتکوب برقی قرار دارد که جهت آویزان کردن آن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. علاوه بر آن گوشتکوب برقی دارای یک لیوان یا ظرف مدرج است که جنس آن پلاستیکی بوده و می توانید مواد غذایی را جهت مخلوط کردن داخل آن بریزید. سبک طراحی لیوان گوشتکوب برقی طوری است که مواد غذایی از آن بیرون نمی‌ ریزد.

انواع مختلف گوشتکوب برقی

گوشتکوب برقی یکی از وسایل بسیار پرکاربرد مخصوصاً برای افرادی که پر مشغله هستند می‌ باشد و می‌ تواند مواد غذایی را در سریع‌ ترین زمان ممکن پوره و یا له کند. گوشتکوب برقی دارای انواع مختلفی می‌ باشد که در ادامه آنها را معرفی می‌ کنیم:

 • گوشتکوب های برقی تک کاره
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده، تنظیمات و هواگیری از اسپرسوساز آاگ AEG

این نوع گوشتکوب‌ ها از ساده‌ترین نوع گوشتکوب برقی می‌ باشند و بیشتر دارای دو تیغه هستند که به صورت دو پره یا چهار پره در بازار وجود دارند. وزن گوشتکوب برقی تک کاره سبک‌ تر از دیگر انواع آن است و بسیار سربع می‌ تواند مواد غذایی را به پوره تبدیل کند. یکی از ایرادهایی که می‌ توان از این گوشتکوب گرفت این است که گزینه تنظیم سرعت ندارد و متعلقات آن یک لیوان پلاستیکی مدرج به حجم ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلی لیتر می‌ باشد و همچنین یک میله جدا شونده دارد که قابلیت شست و شو داشته و می‌ توان آن را به صورت دستی و یا داخل ماشین ظرفشویی شست.

 • گوشتکوب‌ های برقی دو کاره

این نوع گوشتکوب‌ ها نیز مانند دیگر انواع گوشتکوب برقی هستند. دارای یک همزن هم می‌ باشند و می‌ توانند علاوه بر پوره و له کردن مواد غذایی برای هم زدن تخم مرغ و جهت تهیه سس یا کیک هم از آنها استفاده نمود. بیشتر گوشتکوب برقی‌ های دو کاره دارای دو حالت سرعت می‌ باشند و دو دکمه روی گوشتکوب قرار دارد. لیوان و تیغه گوشتکوب و همچنین همزن برقی آن قابلیت شست و شو دارند و می‌ توان آنها را به صورت دستی و یا داخل ماشین ظرفشویی شست.

همیشه هم گوشتکوب برقی دو کاره شامل همزن و گوشتکوب برقی نیست و برخی از مدل‌ های آن شامل گوشتکوب برقی و همچنین خردکن برقی می‌ باشد. در هر دو حالت میله فلزی که در گوشتکوب قرار دارد با فشرده شدن یک دکمه از قسمت دسته رها شده و به خردکن یا همزن متصل می‌ شود. در مدل‌ های قدیمی‌ تر، میله به صورت پیچی عمل کرده و از بدنه جدا می‌ شود و به ظرف خردکن که بیشتر یک محفظه پلاستیکی با تیغه دو پره است متصل می‌شود.

 • گوشتکوب‌ های برقی سه کاره

این گوشتکوب‌ ها نیز از دیگر انواع مختلف گوشتکوب برقی به شمار می‌ آیند و دارای سه حالت گوشتکوب برقی، خردکن و همزن می‌ باشند. هزینه آنها نسبت به دیگر مدل‌ هایی که در بالا اعلام کردیم بیشتر است و شما می‌ توانید با خرید این دستگاه مواد غذایی مثل سیب زمینی، کوبیده آبگوشت، کتلت و … را پوره کرده و آماده نمایید. روش کارکرد گوشتکوب برقی چگونه است | آشنایی با اجزای گوشتکوب برقیهمچنین می‌ توانید برای هم زدن تخم مرغ جهت تهیه سس و کیک استفاده کنید و از خردکن آن می‌ توانید جهت خرد کردن سبزیجات و پیاز استفاده نمایید. کیفیت عملکرد خردکن و همزن در این دستگاه‌ ها خیلی بالا نیست اما در مصارف محدود و سبک می‌ تواند عملکرد رضایت بخشی داشته باشد.

 • گوشتکوب‌ های برقی چهار کاره
حتما بخوانید:   تعمیرات بخارشو دسینی Dessini در محل

از مجهز ترین نوع گوشتکوب برقی می‌ توانیم به گوشتکوب‌ های برقی چهار کاره اشاره کنیم. در این مدل از گوشتکوب‌ ها علاوه بر آنکه یک لیوان مدرج، همزن برقی و خردکن در دستگاه وجود دارد؛ چند تیغه نیز برای رنده کردن قرار داده شده است. تیغه‌ گوشتکوب‌ های برقی دارای دو مدل افقی و عمودی هستند و به بهترین شکل می‌ توانند مواد غذایی را بدون آنکه له شوند خرد کنند. پر قدرت بودن موتور گوشتکوب برقی چهار کاره و همچنین توان سرعت تنظیم موتور آن از مزایای این دستگاه به شمار می‌ آید. مدل چهار کاره این دستگاه به شما این اجازه را می‌ دهد تا بتوانید به تهیه آبمیوه، سبزیجات خرد شده، پوره سیب زمینی و صیفی جات رنده شده بپردازید. همچنین با همزن آن می‌ توانید تخم مرغ را هم بزنید و جهت تهیه سس از آن استفاده کنید. گوشتکوب برقی چهار کاره تمام آنچه که شما نیاز دارید را در یک پک کوچک ولی کارآمد به شما ارائه می‌ دهد.

مزایای گوشتکوب برقی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم گوشتکوب برقی یکی از لوازم کارآمد و موثر در آماده کردن مواد غذایی در سریع‌ ترین زمان ممکن می‌ باشد. در ادامه مزایای این گوشتکوب را بیان می‌کنیم:

 • گوشتکوب برقی وسیله کوچکی می‌ باشد که جابجا کردن آن راحت بوده و کارایی فراوانی دارد.
 • حتی اگر نوع چند کاره آن را نیز خریداری کنید باز هم حمل و نقل آن آسان است.
 • سرعت له کردن یا پوره کردن و همچنین خرد کردن غذا در گوشتکوب برقی زیاد است.
 • یکی از مزایای استفاده از گوشتکوب برقی این است که فضای زیادی در آشپزخانه یا کابینت‌ های شما اشغال نمی‌ کند.
 • نحوه کار کردن با گوشتکوب برقی گیج کننده و پیچیده نیست و بسیار سریع شما را به هدفتان می‌ رساند.

کاربرد گوشتکوب برقی

چنانچه بخواهیم در رابطه با کاربرد گوشتکوب برقی سخنی بگوییم لازم است در مورد کارایی متنوع آن صحبت کنیم. ولی به طور کلی گوشتکوب برقی در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • جهت تهیه کردن آبمیوه‌ های متنوع مثل آب طالبی و یا شیک‌ های مختلف مانند شیر موز و …
 • جهت خرد کردن پیاز و سبزیجات و …
 • برای پوره کردن و له کردن سیب زمینی، هویج و …
 • جهت هم زدن تخم مرغ برای تهیه سس و کیک
 • جهت له کردن غذاهای مختلف مثل کشک بادمجان، حلیم و …
 • برای خرد کردن یخ
 • جهت تهیه کیک
 • در صورت خرید نوع همزن‌ دار آن رنده کردن انواع مواد غذایی
حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات محصولات باکنشت bauknecht در شهر کرج

روش استفاده کردن از گوشتکوب برقی

یکی از مزایای استفاده از گوشتکوب برقی که در قسمت‌ های قبلی هم در مورد آنها صحبت کردیم روش کارکرد ساده و آسان آن می‌ باشد.

 • چنانچه گوشتکوب برقی شما تک کاره است معمولاً یک سرعت دارد و کافیست که دست خود را بر روی دکمه آن نگه دارید تا تیغه گوشتکوب چرخیده و عمل کند.
 • بهتر است مواد غذایی را داخل لیوان گوشتکوب ریخته و برای آنکه ترکیب کردن مواد غذایی به صورت درست در آن انجام شود بهتر است که گوشتکوب را در حین کار حرکت دهید تا مواد غذایی خوب با هم مخلوط شوند.

علت صدا دادن گوشتکوب برقی چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است در گوشتکوب برقی اتفاق بیفتد صدا دادن این دستگاه می‌ باشد.

 • از عواملی که باعث ایجاد صدا در گوشتکوب برقی می‌ شود، آب شدن قسمتی از کوپل‌ ها است. اگر قطعات دستگاه به صورت درست به یکدیگر متصل نشده باشند و یا اینکه مواد غذایی که داخل دستگاه ریخته بسیار سفت باشند این اتفاق می‌ افتد که در این صورت کوپل‌ ها باید تعویض گردند.

روش کارکرد گوشتکوب برقی چگونه است | آشنایی با اجزای گوشتکوب برقی

 • چنانچه درب گیربکس گوشتکوب برقی خراب شده باشد باعث ایجاد صدا می‌ شود. این اتفاق هم با ریختن مواد غذایی سفت داخل دستگاه رخ می‌ دهد. در این صورت باید درب گیربکس تعویض شود.
 • چنانچه موتور گوشتکوب برقی ضعیف شده باشد یکی دیگر از دلایل ایجاد صدا در دستگاه است. در این شرایط نیز دستگاه صدای غیر عادی از خود تولید می‌ کند و عملکرد آن مختل می‌ شود.

سخن آخر

گوشتکوب برقی یکی از وسایل سبک و راحت و بسیار کارآمد است که می‌تواند در زمان کمی کارهای مربوط به خرد کردن مواد غذایی را انجام دهد. قطعاتی که داخل گوشتکوب برقی به کار برده شده است سبک بوده و پیچیدگی خاصی ندارند و همچنین فضای زیادی را نیز در کابینت اشغال نخواهند کرد. کار کردن با گوشتکوب برقی بسیار راحت است و این دستگاه دارای انواع مختلف تک کاره، دو کاره، سه کاره و چهار کاره می‌ باشد که شما بر اساس نیاز خود می‌ توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید. چنانچه گوشتکوب برقی شما نیاز به تعمیر و بررسی دارد می‌ توانید روی کمک تکنسین‌ های ایبک امداد حساب کنید.

31

روش کارکرد گوشتکوب برقی چگونه است

امتیازسردبیر

مجموع امتیاز

روش کارکرد گوشتکوب برقی چگونه است؟ آشنایی با اجزای گوشتکوب برقی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x