مجله لوازم خانگی

نحوه تعمیر چرخ گوشت کاخلر | نماینگی تعمیرات چرخ گوشت کاخلر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از مهم ترین لوازم آشپزخانه چرخ گوشت می باشد که گاهی امکان دارد دچار مشکلاتی بشود، در این مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر چرخ گوشت کاخلر را برایتان بیان خواهیم کرد تا اگر که اطلاعات فنی کافی و لوازم مورد نیاز برای تعمیر چرخ گوشت را دارید بتوانید خودتان در منزل چرخ گوشت خود را تعمیر کنید.

رایج ترین مشکلات چرخ گوشت کاخلر

  • چرخ گوشت روشن نمی شود
  • تیغه چرخ گوشت کند شده و گوشت را چرخ نمی کند ، له می کند.
  • چرخ گوشت صدای زیاد و آزار دهنده موقع استفاده از آن ایجاد می کند.
  • گوشت درون چرخ گوشت گیر کرده و بیرون نمی آید.
  • چرخ گوشت کار نمی کند ولی کلیدهای آن روشن می شود
  • چرخ گوشت بوی سوختگی می دهد و موتور آن جرقه می زند.
  • گوشت چرخ شده در دستگاه خشک است.

در ادامه مقاله  تمام گزینه های بالا را بررسی می کنیم و روش عیب یابی و رفع مشکل را برایتان بیان خواهیم کرد.

دلیل روشن نشدن چرخ گوشت چه می باشد و چگونه این مشکل را حل کنیم؟

چرخ گوشت مصرف برق بالایی دارد و پس از استفاده طولانی مدت از آن ؛ به جریان برق فشار می آورد و می تواند باعث سوختگی سیم ها در پریز برق شود. بهتر است اول سیم و دوشاخه دستگاه را بررسی کنید که پارگی و قطع شدگی نداشته باشد . در ضمن بعضی از مدل های چرخ گوشت دارای دوشاخه فیوز دار هستند ، که ممکن است جریان زیاد برق باعث قطعی فیوز شده باشد .

اگر از وجود جریان برق در سیم و دوشاخه چرخ گوشت و برق خانه مطمئن شدید ولی هنوز چرخ گوشت کار نمی کند ؛ بهتر است دکمه پاور را هم بررسی کنید. معمولا این کلید ها دارای چراغ هستند که موقع روشن بودن دستگاه ، لامپ هم روشن می شود .

اگر موارد بالا را را بررسی کردید و مشکلی را نیافتید ؛ باید مشکل را درون چرخ گوشت پیدا کنید. ممکن است موتور دستگاه دچار مشکل شده باشد که یکی از رایج ترین دلایل خرابی چرخ گوشت ها همین است. قسمت های مختلف موتور؛ یعنی خرابی زغال ها ، خرابی آرمیچر و خرابی قطب های هسته از مواردی هستند که به احتمال زیاد ، روشن نشدن چرخ گوشت به یکی از این موارد مربوط می باشد.

بررسی موتور چرخ گوشت نیازمند دانش تخصصی است و برای بررسی و رفع اینگونه مشکل ها بهتر است چرخ گوشت را به مراکز معتبر تعمیر لوازم خانگی ببرید .

چرخ گوشت کاخلر

دلیل کند شدن تیغه چرخ گوشت چه می باشد و به چه دلیل گوشت را چرخ نمی کند و له می کند؟

کند شدن تیغه چرخ گوشت یکی از رایج ترین مشکلات در چرخ گوشت می باشد. کند شدن تیغه سبب می شود که گوشت به مقدار دلخواه چرخ نشود ولی موارد دیگری هم هستند که ما به بررسی آنها در ادامه خواهیم پرداخت.

نصب اشتباه تیغه چرخ گوشت از دلایل کند شدن تیغه چرخ گوشت

بعد از هر بار استفاده از چرخ گوشت باید تمامی اجزا قابل جدا شدن را جدا کرده و با دقت بشوییم ؛ و پس از خشک شدن کامل دوباره آن ها را سر هم کنیم و در جای درست قرار دهیم . نصب بی دقت و اشتباه قطعات ؛ به خصوص تیغه چرخ گوشت باعث عدم کارایی آن در دستگاه می شود.

کند بودن تیغه و پنجره چرخ گوشت از دلایل کند شدن تیغه چرخ گوشت

تیغه و پنجره چرخ گوشت در طول زمان  کند می شوند ؛ که این باعث کم شدن کیفت و سرعت عملکرد چرخ گوشت می شود. برای رفع این مشکل باید این قطعات را عوض و یا آنها را مجدداً تیز کنید ، زیرا تیز کردن تیغه هزینه کمتری برای ما خواهد داشت. باید توجه کنید که چرخ کردن میوه ها ، گوجه ، پیاز ، حبوبات ، و دیگر مواد اسیدی باعث کند شدن تیغه های چرخ گوشت می شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیرات بخارشوی سیلور کرست | خدمات تعمیر بخارشور در تهران

استفاده طولانی مدت از چرخ گوشت از دلایل کند شدن تیغه چرخ گوشت

اگر تمامی گوشت ها را در یک نوبت چرخ کنید ، به دستگاه فشار زیادی وارد می کنید که همین امر نه تنها عمر مفید دستگاه را پایین می آورد ؛ بلکه کیفیت چرخ کردن گوشت و عملکرد دستگاه را هم پایین می آورد. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است گوشت ها را تقسیم کنید و در چند مرحله آن ها را چرخ کنید و هر ٢۵-٣۵ دقیقه ، دستگاه را خاموش کنید و صبر کنید تا کمی خنک شود و سپس مجدداً از آن استفاده کنید.

استفاده از تکه گوشت های بزرگ از دلایل کند شدن تیغه چرخ گوشت

استفاده از تکه های بزرگ گوشت باعث وارد شدن فشار زیاد به دستگاه و پایین آمدن کیفیت چرخ شدن گوشت می شود. توصیه می کنیم که گوشت ها را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید تا هم به دستگاه فشار نیاید و هم گوشت بهتر چرخ شود.

چرخ کردن گوشت استخوان دار از دلایل کند شدن تیغه چرخ گوشت

چرخ کردن گوشت استخوان دار ، باعث آسیب جدی به چرخ گوشت می شود. این کار را اصلاً انجام ندهید ؛ چون باعث کاهش قدرت چرخ در چرخ گوشت ، کند شدن تیغه یا پنجره دستگاه ، و پایین آمدن عمر مفید آن خواهد شد.

چرخ کردن گوشت گرم از دلایل کند شدن تیغه چرخ گوشت

قبل از چرخ کردن گوشت ، بهتر است آن را در یخچال یا فریزر قرار دهید تا سرد تر شود . این کار باعث می شود چرخ کردن گوشت آسان تر شود. دمای پایین باعث می شود که گوشت له نشود و به دیواره ها و تیغه کمتر بچسبد . گوشت گرم فشار زیادی به دستگاه چرخ گوشت وارد می کند.

چرخ کردن گوشت با پوست و یا چربی زیاد از دلایل کند شدن تیغه چرخ گوشت

قسمت های مختلف گوشت حیوانات مخصوصا گوسفند دارای پوست و رگ و پی هستند. گاهی اوقات این قسمت ها دور قطعات داخلی چرخ گوشت پیچیده می شوند و چرخ شدن گوشت را مختل می کنند. به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به چرخ گوشت ، بهتر است این قسمت ها را با چاقو جدا کنید.

به چه دلیل چرخ گوشت کار نمی کند ولی کلیدهای آن روشن می شود ؟

وقتی کلید های چرخ گوشت روشن شود به معنی این است که برق درون دستگاه جریان دارد ، و مشکل احتمالاً از موتور آن است که کار نمی کند. موارد مختلفی می تواند باعث شود موتور از کار بیافتد که یکی از آنها تمام شدن ذغال موجود در چرخ گوشت است.

تعویض زغال چرخ گوشت ، زمان و هزینه زیادی نمی برد. اگر اطمینان دارید خودتان از پس این کار بر می آیید ، بدنه چرخ گوشت را باز کنید و با احتیاط زیاد، زغال خراب را از چرخ گوشت خارج کنید و زغال جدید را جایگزین آن کنید. کار دشواری نیست ولی اگر نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید ؛ حتماً با تعمیرکار تماس گرفته و از او کمک بخواهید .

کلید چرخ گوشت را به کمک یک فاز متر یا ولت متر بررسی  کنید ممکن است علت کار نکردن چرخ گوشت ، خرابی ترمینال کلید روشن و خاموش باشد.

به چه دلیل چرخ گوشت صدای زیاد و آزار دهنده می دهد؟

چرخ گوشت در حالت معمول هم یکی از وسایل پر سر و صدای آشپزخانه است ؛ ولی اگر در هنگام کار با چرخ گوشت صدای ناهنجار شنیدید یا صدا بیش از پیش بلند شد ، احتمالاً در دستگاه مشکلی پیش آمده است. فاسد شدن گریس در چرخدنده ها و یا نشت گریس در اثر گذر زمان ، می تواند صدای ناهنجار ایجاد کند. ممکن است که جعبه دنده خالی از گریس شده باشد که با تعویض گریس این مشکل برطرف می شود و دیگر صدای ناهنجار ایجاد نمی شود. در هنگام تعویض گریس توجه کنید که اگر چرخ دنده ای ساییده شده باشد و یا شکسته باشد حتماً باید تعویض شود. تا موجب اختلال بیشتر در دستگاه نشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه بستن تیغه چرخ گوشت های گوناگون| راههای بستن تیغ چرخ گوشت

اگر بعد از تعویض گریس و چرخ دنده ، چرخ گوشت شما هنوز هم صدای غیر عادی میدهد باید موتور آن را بررسی کنید. ممکن است یاتاقان های موتور دستگاه دچار مشکل شده باشند و یا از حالت عادی خارج شده باشند ؛ که توصیه می شود برای تعویض یا تعمیر این بخش از تعمیرکاران با تجربه کمک بگیرید.

به چه دلیل گوشت درون چرخ گوشت گیر کرده و در نمی آید چگونه این مشکل را حل کنیم؟

وجود رگ و پی و در گوشت، پیچش آنها روی تیغه چرخ گوشت، کند شدن تیغه یا شکست آن می تواند باعث بیرون نیامدن گوشت از دستگاه شود . بهتر است هنگام چرخ کردن گوشت ، هر چند وقت یک بار به آن تکه های کوچک نان اضافه کنید ، تا عمل چرخ کردن تسهیل شود. همچنین بهتر است هر ماه تیغه دستگاه را تیز کنید.

چرا گوشت چرخ شده در دستگاه خشک است؟

ممکن است بعد از چرخ کردن گوشت احساس کنید که گوشت خشک شده است و آب خود را از دست داده است ؛ که این یعنی دستگاه چرخ گوشت شما حتماً ایراد دارد و باید توسط تعمیرکار بررسی شود. خشک شدن گوشت می تواند به دلیل وجود اصطحکاک باشد ، که چند راه حل برای این مشکل پیشنهاد می شود:

  • مقدار گوشتی که هربار چرخ می کنید را کمتر کنید و گوشت ها را به قطعات کوچک تقسیم کنید.
  • گوشت یخ زده را داخل چرخ گوشت ندازید.
  • به منظور رفع اصطحکاک هنگام چرخ گوشت ؛ مقداری روغن خوراکی به آن اضافه کنید.

به چه دلیل چرخ گوشت بوی سوختگی می دهد و موتورش جرقه میزند؟

وجود مشکل در قسمت های اتصالی دستگاه می تواند باعث جرقه شود که در صورت مشاهده حتماً باید از یک تعمیر کار کمک بگیرید. تعمیر کار این بخش ها را مورد بررسی قرار می دهد و مشکل را رفع می کند .

مواردی مانند ؛ اتصال سیم ها در چرخ گوشت، وجود اصطحکاک، رطوبت در دستگاه، وجود جرم زیاد در دستگاه، می تواند باعث ایجاد جرقه شود. برای بررسی و رفع مشکل های احتمالی چرخ گوشت خود بهتر است حتماً به مراکز معتبر و نمایندگی های معتبر در سراسر کشور مراجعه کنید؛ تا از تعمیر اصولی و ایمن دستگاه چرخ گوشت خود مطمئن شوید.

چرخ گوشت کاخلر

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر چرخ گوشت کاخلر را برایتان بیان کردیم، همچنین نکاتی درباره بوی سوختگی چرخ گوشت را برایتان توضیح دادیم تا اگر که شما فنی هستید بتوانید چرخ گوشت را در منزل تعمیر کنید. به این نکته توجه کنید که اگر اطلاعات فنی کافی و یا لوازم مورد نیاز برای تعمیر چرخ گوشت را ندارید بهتر است که از یک تعمیر کار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. همچنین اگر درباره ی تعمیر چرخ گوشت کاخلر سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیر چرخ گوشت کاخلر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چه دلیل چرخ گوشت صدای زیاد و آزار دهنده می دهد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا