تعمیرات یخچال

روش تعمیر و تعویض فن یخچال دوو

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یخچال فریزر دوو یکی از برندهای محبوب در منازل است که به دلیل کیفیت بالای این یخچال ها مورد توجه کاربران می باشد ولی با وجود کیفیت بالای این دستگاه باز هم ممکن است یخچال فریزر دوو دچار مشکلاتی شود یکی از مشکلات رایج یخچال دوو خراب شدن فن می باشد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با روش تعمیر و فن یخچال دوو آشنا کنیم.

تعویض فن یخچال دوو توسط نمایندگی های تعمیرات یخچال دوو

وقتی شما با مشکلی در یخچال دوو خود روبرو می شوید اولین نگرانی شما برای حمل و نقل یخچال به تعمیرگاه است ولی اگر به نمایندگی های تعمیرات یخچال دوو مراجعه کنید می توانید از خدمات در محل نمایندگی ها بهره مند شوید و نیازی و حمل و نقل یخچال خود به تعمیرگاه ندارید درصورت تماس شما، در اولین فرصت تکنسین متخصص برای بررسی فن یخچال دوو و یا تعویض آن به منزل شما فرستاده خواهد شد اگر هر کدام از فن های یخچال دوو شما آسیب دید و یا خراب شد سریعاً با نمایندگی تعمیرات یخچال دوو تماس بگیرید و نسبت به این خرابی بی تفاوت نباشید زیرا خرابی فن می تواند در طولانی مدت باعث خرابی های بیشتری در دستگاه یخچال دوو شما شود.

آیا فن یخچال دوو در صورت خرابی قابل تعمیر است؟

شاید بخواهید این نکته را بدانید که آیا در صورت خرابی فن یخچال دوو می‌توانید آن را تعمیر کنید یا خیر؟ باید بگوییم فقط مواردی فن قابل تعمیر است که خرابی فن به دلیل گیرپاژ کردن آن باشد در این صورت با سرویس کردن فن می توان مشکل آن را برطرف کرد ولی اگر فن دچار سوختگی شده باشد امکان تعمیر کردن آن وجود ندارد.

فن کار مهمی در دستگاه دارد و در صورت هرگونه خرابی و یا سوختگی آن باید سریعاً برای تعویض فن اقدام کنید زیرا در غیر این صورت باعث می شود سایر قطعات داخلی یخچال خراب شود.

فن یخچال دوو

یخچال دوو دارای چند فن می باشد؟

قبل از اینکه تعمیر و تعویض فن یخچال دوو را برای شما توضیح دهیم می خواهیم شما را با فن یخچال آشنا کنیم زیرا اگر در مورد فن اطلاعاتی نداشته باشید نمی‌توانید آن را عیب یابی و یا تعمیر کنید در ادامه می خواهیم انواع فن یخچال دوو را برای شما توضیح داده و کارایی آن را هم برایتان بیان کنیم:

  • فن کمپرسور یخچال دوو
  • فن کندانسور یخچال دوو
  • فن اواپراتور یخچال دوو
  •  فن داخلی یخچال دوو

فن کمپرسور یخچال دوو

فن کمپرسور در قسمت پشت یخچال و کنار کمپرسور نزدیک به کف یخچال قرار گرفته است و وظیفه فن کمپرسور این است که سیم پیچ موتور یخچال دوو را خنک کند اگر این فن خراب شود موتور داغ شده و می سوزد.

فن کندانسور یخچال دوو

یکی دیگر از فن هایی که در یخچال دوو قرار گرفته شده فن کندانسور می‌باشد این فن در پشت یخچال قرار گرفته و وظیفه آن خنک کردن کویل های کندانسور است اگر این فن خراب شود یخچال در هنگام کار کردن سر و صدای زیاد خواهد کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کد های خطای یخچال فریزر کنمور Kenmore | دلایل ارور و خطاها

 فن اواپراتور یخچال دوو

فن اواپراتور در داخل فریزر قرار گرفته شده است و وظیفه آن این است که گرمای داخل یخچال را به بیرون منتقل کند اگر شما از قسمت فریزر صدای غیر عادی به گوش تان رسید احتمال دارد فن اواپراتور یخچال خراب شده باشد.

فن داخلی یخچال دوو

یخچال فریزر های قدیمی فن داخلی دارند که در داخل دستگاه قرار دارد و وظیفه دارد هوای خنک را به داخل یخچال دوو هدایت کند این فن باعث می شود هوای یخچال به صورت متعادل در بیاید و اگر فن خراب شود شما سر و صدای زیادی از آن می شنوید.

روش روغن کاری فن یخچال دوو چگونه است؟

یخچال های دوو به طور کلی تعدادی فن داخلی دارند که هر کدام از این فن ها وظیفه خاص و کارکرد مختلفی دارند اگر هر کدام از این فن ها خراب شود و یا دچار فرسودگی شود در هنگام کار سر و صدای زیادی تولید می‌کند و گاهی ممکن است این صدای فن به وسیله روغن کاری آن از بین برود شما می توانید با توجه به نوع فن محل آن را در دستگاه پیدا کنید و به روش مناسب آن را روغن کاری کنید.

روش عوض کردن فن در یخچال دوو به چه صورت است؟

اگر شما می خواهید فن یخچال دوو خود را تعویض کنید باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا برای تعویض کردن فن یخچال دوو باید وسایلی مانند: دستکش ایمنی، پیچ گوشتی، انبردست، آچار و…. را تهیه کنید.
  • برای تمیز کردن فن یخچال دوو ابتدا یخچال را از برق بکشید.
  • اگر فن هایی که در پشت یخچال قرار دارند خراب شده باشند باید یخچال را کمی جلو بکشید تا به فن دسترسی داشته باشید.
  • در صورت خراب شدن فن های داخل یخچال باید محفظه ای را که به فن مربوط می شود را باز کنید سپس گرد و غباری که روی فن قرار دارد پاک کرده و سوکت و اتصالات آن را باز کنید.
  • بعد از اینکه فن خراب را درآوردید پروانه فن جدید را دقیقا روی جای آن بگذارید و اتصالات آن را وصل کنید.
  • سپس سوکت فن، تیغه فن و بقیه اتصالات را وصل کرده و پیچ های محفظه را هم محکم ببندید.

دلیل صدا دادن فن یخچال دوو چیست؟

یکی از دلایل خراب شدن فن یخچال دوو می تواند سر و صدای زیاد از فن باشد گاهی ممکن است صدای فن به دلیل نصب غلط فن و یا گیر کردن پره های پروانه فن باشد که باید توسط تعمیرکار تعمیر شود موارد دیگری هم مانند سوختگی فن و یا فرسودگی آن می‌تواند باعث بروز این مشکل شود که باید توسط تعمیرکار برطرف شود.

نشانه ی سوختن فن یخچال دوو چیست؟

اگر از یخچال دوو شما صداهای اضافی شنیدید می تواند نشانه سوختن فن یخچال دوو باشد اگر شما با دقت به صدا گوش دهید می توانید مکان تقریبی فن خراب شده را پیدا کنید دقت داشته باشید ممکن است در صورت خراب شدن فن یخچال دوو به قطعات دیگر یخچال هم آسیب برسد پس باید در صورت سوختن فن سریع آن را عوض کنید.

دلایل سوختن فن یخچال دوو چیست؟

فن در یخچال دوو یک قطعه مکانیکی می باشد که عمر مفیدی دارد ممکن است در اثر گذشت زمان و یا دلایل دیگری فن دچار خرابی شود یکی از دلایلی که می تواند باعث شود فن یخچال بسوزد گرد و غبار زیاد در پره های فن می باشد البته اگر موتور را گرد و غبار بگیرد فن می سوزد یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود فن یخچال دوو بسوزد نوسانات برق می باشد برای اینکه از بروز این مشکل جلوگیری کنید باید از محافظ برق در یخچال استفاده کنید یکی دیگر از دلایل سوختن فن معمولاً در اثاث کشی ها رخ خواهد داد اگر به صورت نادرست حمل و نقل یخچال را انجام دهید و یا به فن ضربه بخورد باعث سوختن فن می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای یخچال کلور Clever|امکانات یخچال کلور

فن یخچال دوو

 

در صورت سوختن فن یخچال دوو چکار کنیم ؟

در ادامه می خواهیم برای شما روش بررسی کردن سلامت و یا خراب بودن فن یخچال را توضیح دهیم برای اینکه متوجه شوید فن کندانسور یخچال دوو سوخته و یا سالم است باید در مرحله اول یخچال را از برق بکشید بعد پنل پشتی را باز کرده و فن را با دقت ببینید اگر روی آن گرد و غبار نشسته بود آن را کامل تمیز کنید و با دست خود پروانه فن را بچرخانید اگر متوجه شدید که پروانه سخت می چرخد کمی روی آن اسپری روان کننده را بپاشید تا راحت بچرخد فراموش نکنید که سیم کشی فن را هم بررسی کنید.

برای اینکه فن اواپراتور یخچال دوو را بررسی کنید باید یخچال را از برق بکشید و پنل پشتی فریزر را درآورید تا به فن دسترسی داشته باشید بطور معمول دلیل کار نکردن فن اواپراتور می تواند یخ زدگی فن باشد اگر متوجه شدید که فن یخ زده است و از سلامت موتور فن هم مطمئن بودید صبر کنید تا یخ آن آب شود آنگاه دوباره کار خود را شروع می‌کند و مشکل برطرف می‌شود ممکن است سوختن فن اواپراتور به دلیل گرد و غبار زیاد فن باشد در اینصورت باید موتور و پره ها را خوب تمیز کنید.

اگر فن داخلی یخچال دوو با مشکل روبرو شد در مرحله اول قفسه هایی را که داخل یخچال قرار دارد بیرون بیاورید و با احتیاط پنل پشتی آنها را باز کنید فن را چک کرده و اگر کثیفی و یا یخ زدگی در فن داخلی دیدید آن را کاملاً تمیز کنید.

موادی را که برای شما بیان کردیم مربوط به گریپاژ کردن فن می‌باشد اگر فن یخچال دوو بسوزد باید حتماً آن را عوض کنید فن کارایی زیادی داشته و در یخچال نقش مهمی را ایفا می کند اگر فن بسوزد حتماً باید سریعاً تعویض شود تا قسمت های دیگر یخچال با مشکل روبرو نشود.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با انواع فن موتور یخچال دوو و همچنین سوختن فن یخچال دوو به طور کامل آشنا کردیم اگر فن یخچال دوو شما با مشکل روبرو شد حتماً برای تعمیر و بررسی آن به نمایندگی تعمیرات یخچال دوو مراجعه کنید و از خدمات در محل نمایندگی ها استفاده کنید.

اگر در این زمینه سوال داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش تعمیر و تعویض فن یخچال دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

یخچال دوو دارای چند فن می باشد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا