تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیرات مایکروفر عرشیا | نمایندگی تعمیرات عرشیا

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه مایکروفر به عنوان یکی از لوازم کاربردی و و مهم در هر خانه محسوب می شود. مایکروفر علاوه بر پخت و پز سریع غذا می ‌تواند جهت گریل کردن و همچنین یخ زدایی مواد غذایی بسیار کاربردی باشد. مایکروفر عرشیا یکی از برندهای محبوب در بازار به شمار می آید. ایبک امداد در این مقاله به معرفی و بررسی مایکروفر عرشیا، مشکلات متداول و نحوه تعمیر آن پرداخته است. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی و بررسی مایکروفر عرشیا

برند عرشیا یکی از گروه های تولید لوازم خانگی می باشد و این شرکت در زمینه تولید لوازم برقی و غیر برقی خانگی فعالیت گسترده ای دارد. مایکروفر عرشیا بسیار زیبا و شیک بوده و دارای گنجایش ۴۲ لیتری است. دستگیره این محصول از استیل می باشد که از داغ شدن بیش از حد و سوختن دست جلوگیری خواهد کرد. کاربرد صفحه نمایش این مایکروفر بسیار آسان است. مایکروفر ارشیا جهت سهولت در امر آشپزی دارای تایمر تنظیم حرارت نیز می باشد. با این تایمر قادر خواهید بود زمان پخت انواع مواد غذایی را تنظیم کنید. بخارپز، گریل و یخ زدایی از توانایی ها و ویژگی های این دستگاه به شمار می آید. مایکروفر عرشیا محصولی منحصر به فرد و عالی با زیبایی خاص می باشد و تمامی امکانات جهت آشپزی مدرن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در ادامه مطلب به بررسی مشکلات متداول در مایکروفر عرشیا و نحوه تعمیر آن پرداخته ایم.

چرا صفحه گردان مایکروفر عرشیا نمی چرخد؟

جهت پخت کامل غذا چرخیدن صفحه گردان مایکروفر امری ضروری محسوب می شود. صفحه گردان در واقع پخت کامل مواد غذایی به صورت یکنواخت را فراهم می کند.https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=30353&action=edit

چنانچه صفحه گردان مایکروفر نمی چرخد این مشکل می تواند به علت وجود ایرادی در اجزای مجموعه چرخشی دستگاه باشد. جهت بررسی آن موارد زیر باید چک شود:

 • نخست باید صفحه گردان مورد بررسی قرار گیرد.
 • پس از آن غلتک ‌های زیرصفحه چک شود.
 • سپس به بررسی کوپلر که در مرکز صفحه قرار دارد بپردازید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • در آخر نیز موتور محرک باید از نظر اتصال و جریان چک شود.
حتما بخوانید:   چگونه قفل کودک مایکروفر را فعال کنیم؟

چرا مایکروفر عرشیا روشن نمی شود؟

یکی از رایج‌ترین مشکلات مربوط به مایکروفر، روشن نشدن آن می باشد. چنانچه مایکروفر روشن نشود و یا دکمه های آن کار نکند در واقع دستگاهی بی فایده خواهد بود. وجود اشکالاتی در دستگاه می تواند باعث روشن نشدن آن شود.

 • نخستین کاری که باید در این مورد انجام شود اطمینان از اتصال دستگاه به برق می باشد پس باید کابل برق و پریز مورد بررسی قرار گیرد.
 • پس از آن می توانید به بررسی سوئیچ درب و قفل درب بپردازید. چنانچه درب مایکروفر باز بماند دستگاه روشن نخواهد شد.
 • اگر مشکل از این دو مورد نبود می توانید به بررسی فیوز سرامیکی و حرارتی پرداخته و در صورت نیاز آنها را تعمیر و یا تعویض کنید.

چرا درب مایکروفر عرشیا به خوبی بسته نمی شود؟

معمولاً به مرور زمان و استفاده زیاد از مایکروفر ممکن است درب دستگاه دچار مشکل شده و بسته نشود. بروز این مشکل بیشتر به علت آسیب در فنرها و یا لولاهای درب می باشد. ممکن است لوله ها از حالت اولیه خود خارج شده و مانع از بسته شدن درب شوند. چنانچه درب مایکروفر به طور کامل بسته نشود، گرما از مایکروفر خارج می‌شود و همچنین می‌تواند مشکلات دیگری نیز به دنبال داشته باشد. به منظور رفع این مشکل باید مجموعه لولاها و قفل درب همچنین فنرهای مربوط به آن مورد بررسی قرار گیرند، پیچ هایی که شل شده محکم شود و قطعاتی که آسیب دیده اند تعویض گردد.

چرا درب مایکروفر عرشیا بسته شده و باز نمی شود؟

یکی دیگر از متداول ترین مشکلات مربوط به مایکروفر عرشیا، بسته شدن درب مایکروفر و باز نشدن آن می باشد. چنانچه درب مایکروفر شما باز نمی شود نگران نشوید زیرا معمولاً برای آنکه درب دستگاه بدون استفاده از دکمه یا مکانیزم معمول خود باز شود یک اهرم دستی در مایکروفر تعبیه شده است. https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=30353&action=edit

جهت استفاده از این ترفند می توانید به مجموعه قفل مایکروفر نگاهی بیندازید. در اینجا می توانید مشکل گیر کردن درب را پیدا کنید.

چرا مایکروفر عرشیا خاموش نمی شود؟

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات مایکروفر عرشیا، مشکل خاموش نشدن آن می باشد و با آنکه تایمر مایکروفر به پایان رسیده است ولی دستگاه همچنان روشن است و به کار خود ادامه می دهد. در این شرایط هرگز با زور درب دستگاه را باز نکنید. نخست مایکروفر را از برق جدا کرده و قطعات الکترونیکی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. ممکن از سوئیچ اینترلاک درب مایکروفر و یا برد هوشمند دستگاه که وظیفه کنترل تمامی عملکردهای دستگاه را به عهده دارد دچار آسیب و مشکلی شده باشد. بهتر است جهت رفع این مشکل از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه تعمیر مایکروفر عرشیا می باشند.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات جارو شارژی عرشیا ARSHIA

چرا مایکروفر عرشیا گرم نمی شود؟

گاهی اوقات ممکن است کاربران با مشکل گرم نشدن مایکروفر روبه‌رو شوند. این مسئله در مایکروفرهایی که مدت زمان طولانی از آنها استفاده شده و تقریباً قدیمی و فرسوده شده‌اند بیشتر به چشم می خورد. چنانچه مایکروفر شما گرم نمی شود نخستین بخشی که باید آن را مورد بررسی قرار دهید سوئیچ درب می باشد. چنانچه درب دستگاه قفل نشود مایکروفر شروع به کار نخواهد کرد. همچنین می توانید دیود ولتاژ را بررسی کنید. اما چنانچه پس از بررسی متوجه شدید که اشکال از مگنترون است لازم است جهت تعمیر مایکروفر این قطعه را تعویض کنید. تعویض این قطعه و برطرف کردن مشکل دستگاه کاری تخصصی می باشد و بهتر است آن را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید.

علت ایجاد سر و صدا در مایکروفر عرشیا چیست؟

چند عامل ممکن است منجر به تولید سر و صدا در مایکروفر عرشیا گردد. نخستین موردی که باید مورد بررسی قرار گرفته شود صفحه گردان مایکروفر است. چنانچه دستگاه صدای ناهنجار و غیر معمولی تولید می کند غلتک و کوپلر را نیز می توانید مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکل ایجاد صدا از موتور محرک و یا مگنترون مایکروفر باشد باید نسبت به تعویض این قطعات اقدام کرد. همچنین ممکن است دیود ولتاژ باعث ایجاد این مشکل شده باشد. بر اساس مدل مایکروفر می‌تواند این امکان نیز وجود داشته باشد که مشکل از فن خنک کننده دستگاه باشد.

چرا صفحه لمسی مایکروفر عرشیا کار نمی کند؟

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات مایکروفر که می‌تواند برای کاربران بسیار ناخوشایند باشد این مسئله است که صفحه لمسی دستگاه کار نمی کند. دکمه ها در صورت فشردن معمولاً بوق می زنند. چنانچه کلید های صفحه نمایش از کار افتاده باشد باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • نخستین موردی که باید چک شود سوئیچ ممبران دستگاه می باشد.
 • چنانچه مشکل از سوئیچ نبود باید برد کنترل دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.
 • تعمیر و یا تعویض این قطعات باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود تا از بروز آسیب‌های بیشتر به مایکروفر جلوگیری گردد.
حتما بخوانید:   تعمیرات مایکروفر پارس خزر PARSKHAZAR | خدمات تعمیر پارس خزر در تهران

چرا فن خروجی مایکروفر عرشیا کار نمی کند؟

بعضی مایکروفرها دارای فن خروجی می باشند که وظیفه آنها تمیز نگه داشتن هوای دستگاه می باشد. وقتی این فن از کار بیفتد جهت بررسی این مشکل باید موارد زیر انجام شود:

 • نخست فیلترهای هوا باید مورد بررسی قرار گیرند. تمیز کردن و یا تعویض فیلتر ذغالی می تواند به رفع این مشکل کمک کند. گاهی اوقات با تعویض فیلتر مشکل به طور کامل برطرف شده و فن خروجی شروع به کار می کند.

xunnamed 1.jpg.pagespeed.ic .r pjuziuA

 • می توانید تمامی قطعات متحرک را از دستگاه جدا کرده تمیز کنید و دوباره آنها را سر جای خود قرار دهید و در مجموعه فن خروجی چنانچه قطعه دچار آسیب شده باشد آن را تعویض کنید.

چرا چراغ مایکروفر عرشیا خاموش است؟

مایکروفر دارای یک چراغ می باشد و نشان دهنده روشن بودن دستگاه است. این چراغ می تواند شما را از وضعیت مواد غذایی که درون مایکروفر قرار داده‌اید آگاه کند. چنانچه لامپ درون مایکروفر بسوزد باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد ولی اگر پس از بررسی متوجه شدید که لامپ نسوخته باید برد الکترونیکی دستگاه مورد بررسی قرار گیرد. جهت بررسی برد کنترل مایکروفر بهتر است از افراد متخصص در زمینه تعمیر مایکروفر کمک بخواهید. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر مایکروفر عرشیا می باشند.

سخن پایانی

مایکروفر یکی از اساسی ترین و پرکاربردترین لوازم برقی خانگی در آشپزخانه می باشد که می تواند به کاربران کمک کند تا در مدت زمان کوتاهی پخت انواع غذا ها را انجام دهند. ایجاد مشکل و بروز خرابی در مایکروفر امری طبیعی به شمار می آید اما باید بدانید هنگامی که مایکروفر شما دچار خرابی شد باید سریعاً جهت برطرف کردن مشکل اقدام کنید. دلایل گوناگونی می توانند باعث عدم عملکرد درست دستگاه گردند. از آنجا که مایکروفر دستگاهی تقریباً پیچیده می باشد جهت تعمیر و یا تعویض آن نیاز به یک تعمیرکار متخصص در این زمینه می باشد. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با کارشناسان ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی آنان استفاده کنید. از اینکه تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما کاربران عزیز سپاسگزاریم. امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع شده باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیرات مایکروفر عرشیا | نمایندگی تعمیرات عرشیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیرات مایکروفر عرشیا | نمایندگی تعمیرات عرشیا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x