تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیرات جاروبرقی دایسون Dyson | تعمیر جاروبرقی دایسون

✅ نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دایسون | نمایندگی خدمات عیب یابی و تعمیر جارو برقی دایسون در تهران ✅

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

جاروبرقی یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین لوازم موجود در هر خانه می باشد که بروز مشکل و ایراد در آن می‌تواند بسیار دردسر ساز شود. ایبک امداد در این مقاله به بررسی مشکلات رایج در جاروبرقی دایسون پرداخته و راهکارهایی جهت تعمیر آن ارائه داده است. چنانچه شما هم از کاربران این برند انگلیسی می باشید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. در این مقاله به معرفی برند دایسون نیز پرداخته شده است و کیفیت بسیار بالای جاروبرقی مورد بررسی قرار گرفته است.

معرفی و بررسی برند دایسون

برند دایسون یک برند بریتانیایی می‌باشد که در سال ۱۹۹۱ توسط شخصی به نام جیمز دایسون تاسیس شد. برند دایسون در زمینه تولید لوازم الکترونیکی از جمله جاروبرقی، دستگاه تصفیه هوا، سشوار و … فعالیت می کند. یکی از محصولات پرطرفدار این برند جاروبرقی می باشد که از مدرن ترین برند های بدون سیم در تولیدات جاروبرقی است. جاروبرقی های دایسون از فناوری سیکلون بهره برده اند و با تکنولوژی بی سیم و وزن سبک به بازار عرضه شده اند. طراحی بی نظیر این جارو برقی باعث انعطاف پذیری بالای آن شده و می توان کل خانه را بدون نیاز به استفاده از سیم برق تمیز نمایید. این جاروبرقی از نظر مکش بسیار قوی می باشد و عملکرد آن در تمیز کردن خانه بسیار فوق العاده است.

مشکلات رایج در جاروبرقی دایسون

همانطور که گفته شد جاروبرقی یکی از پرکاربردترین و مهم ترین لوازم موجود در خانه می باشد و چنانچه با مشکلی روبرو شود ممکن است کاربران را به دردسر بیندازد. جاروبرقی دایسون هم از این امر مستثنی نمی باشد و ممکن است دچار اشکالات و ایراداتی گردد. مشکلات رایج در جاروبرقی دایسون dyson و روش های تعمیر آنلازم به ذکر است عیب یابی درست و اصولی می تواند در برطرف کردن مشکل تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه مطلب برخی از مشکلات مربوط به جاروبرقی دایسون را بیان کرده و جهت برطرف کردن آن راهکارهایی ارائه داده ایم.

علت روشن نشدن جاروبرقی دایسون

یکی از ایرادات متداول در جاروبرقی می تواند روشن نشدن آن باشد. نخستین دلیل ایجاد این مشکل عدم جریان برق می باشد. پس بهتر است قبل از هر اقدامی از متصل بودن سیم به پریز برق اطمینان حاصل کنید. پر بودن بیش از حد کیسه جاروبرقی، خراب شدن دکمه روشن و خاموش، سوختن موتور جاروبرقی و … می تواند از عوامل روشن نشدن جاروبرقی باشد. در صورتی که خودتان قادر به تشخیص مشکل دستگاه نبودید می توانید از کارشناسان ایبک امداد کمک بگیرید و از راهنمایی آنان استفاده کنید.

علت سوختن موتور جاروبرقی دایسون چیست؟

از دیگر مشکلات رایج در جاروبرقی می تواند سوختن موتور آن باشد. این مشکل می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

 • کارکرد زیاد از حد جاروبرقی
 • داغ شدن بیش از حد موتور جاروبرقی
 • ضربه خوردن به موتور دستگاه
 • آلودگی و انباشته شدن گرد و غبار روی موتور دستگاه

چنانچه موتور جاروبرقی بسوزد؛ تعمیر و یا تعویض آن کاری تخصصی می باشد و در صورتی که دانش و مهارت آن را ندارید بهتر است این کار را به یک تعمیرکار ماهر و با تجربه بسپارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جاروبرقی رباتیک چیست و چه کاربردی در نظافت منزل دارد؟

علت عدم مکش جاروبرقی دایسون چیست؟

از دیگر مشکلات مربوط به جاروبرقی دایسون، عدم مکش کافی در جاروبرقی می باشد. این مشکل می تواند به علت پر بودن کیسه جاروبرقی و یا بروز مشکل در موتور دستگاه رخ دهد‌. چنانچه با مشکل ضعیف بودن مکش جاروبرقی مواجه شدید بهتر است هر چه سریع تر دستگاه را خاموش کرده و جهت رفع آن اقدام کنید. در غیر اینصورت ممکن است با فشاری که به موتور وارد می شود، موتور بسوزد. معمولا بروز مشکل عدم مکش در جاروبرقی به علت پر بودن کیسه و یا انسداد در لوله جاروبرقی می باشد. چنانچه با بررسی آنها باز هم مشکل برطرف نشد بهتر است از تکنسین مربوطه کمک بگیرید.

علت گرفتگی و انسداد در لوله خرطومی جاروبرقی

گاهی اوقات ممکن است جسمی در لوله خرطومی گیر کرده باشد و همین موضوع باعث بروز آسیب‌های بیشتر به جاروبرقی می شود. گیر کردن اجسام درون لوله بخصوص اجسامی که بزرگ هستند امری رایج و طبیعی به شمار می آید. چنانچه متوجه شدید که جسمی درون لوله خرطومی گیر کرده باید ابتدا لوله را از بدن جدا کنید و تمام نقاط آن را مورد بررسی قرار دهید تا انسداد برطرف شود. جهت برطرف کردن گرفتگی و یا انسداد می توانید از یک انبر دست کمک بگیرید. همچنین گاهی اوقات ممکن است که لوله خرطومی بر اثر ضربه و یا کشیده شدن بیش از حد دچار آسیب و پارگی گردد. در این صورت لازم است که لوله خرطومی جدید را با قبلی جایگزین کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی دایسون چیست؟

گاهی اوقات ممکن است در حین به کار بردن جاروبرقی دستگاه ناگهان خاموش شود. به طور معمول این مشکل به علت داغ شدن بیش از اندازه جاروبرقی ممکن است اتفاق بیفتد. اکثر جاروبرقی ها دارای یک سنسور جهت اندازه گیری دمای دستگاه می باشند و زمانی که دستگاه جاروبرقی زیاد از حد کار کند و داغ شود باعث خاموش شدن آن می شود. این تکنولوژی می تواند جهت جلوگیری از وارد شدن آسیب به جاروبرقی بسیار موثر باشد زیرا چنانچه دستگاه داغ شود و همچنان روشن بماند باعث سوختن موتور می گردد.

علت وجود بوی سوختگی از درون جاروبرقی دایسون چیست؟

ممکن است هنگام کار کردن با جاروبرقی با بوی سوختگی از درون آن مواجه شوید. این حالت بنا به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • پر بودن بیش از حد کیسه جاروبرقی
 • پاره شدن تسمه
 • سوختن موتور جاروبرقی

چنانچه با بوی سوختگی از جاروبرقی مواجه شدید هر چه سریعتر باید اقدام به خاموش کردن دستگاه کرده و جهت رفع مشکل جاروبرقی را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که خودتان قادر به تشخیص ایراد دستگاه نبودید بهتر است از تعمیرکار جاروبرقی کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد می‌توانند در این زمینه راهنمای شما باشند. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

علت ایجاد سر و صدا و لرزش در جاروبرقی دایسون چیست؟

در اکثر موارد ایجاد سر و صدا می ‌تواند به علت بروز مشکل در موتور دستگاه باشد. گاهی اوقات ورود گرد و غبار و خاک و انباشته شدن آن روی موتور می‌تواند باعث انسداد آن شده و ایجاد سر و صدا کند. یکی دیگر از دلایل ایجاد سر و صدا در جاروبرقی می تواند وجود یاتاقان غلتکی شکسته باشد. در این شرایط باید غلتک برس به طور کامل تعویض شود. گاهی نیز ممکن است ایجاد سر و صدا در جاروبرقی به علت خراب شدن و شکستن پروانه ها باشد. در این صورت نیز باید نسبت به تعویض پروانه آسیب‌ دیده اقدام کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات جارو برقی میله Miele

علت ایجاد بوی بد در جاروبرقی دایسون چیست؟

گاهی اوقات کاربران ممکن است با بوی بد از درون دستگاه جاروبرقی مواجه شوند که می تواند بسیار آزاردهنده و ناخوشایند باشد.مشکلات رایج در جاروبرقی دایسون dyson و روش های تعمیر آن در ادامه مطلب به دلایل این مشکل می پردازیم و راهکارهایی جهت رفع آن ارائه می دهیم.

 • چنانچه جاروبرقی شما بوی بد می دهد احتمالاً زباله هایی درون کیسه قرار دارد که باعث ایجاد این بو شده است. جهت رفع آن باید کیسه را خالی کرده و کاملاً آن را شستشو دهید و پس از خشک شدن سر جای خود قرار دهید.
 • ممکن است انسداد در فیلتر باعث ایجاد این بو شده باشد. جهت رفع آن فیلتر را جدا کرده، انسداد و گرفتگی را برطرف کنید سپس آن را کاملاً شسته و پس از خشک شدن در جای خودش نصب کنید.
 • جهت خوشبو کردن جاروبرقی می توانید از قرص های خوشبو کننده مخصوص استفاده کنید.

نکاتی جهت نگهداری اصولی و درست از جاروبرقی دایسون

از آنجا که داشتن جاروبرقی از نیازهای ضروری هر خانه محسوب می گردد چنانچه در زمینه نگهداری اصولی از جاروبرقی چند نکته را رعایت کنید دیگر مجبور نیستید متحمل هزینه های گزاف تعمیرات شوید و با انجام آنها، عمر مفید دستگاه خود را افزایش می‌دهید. در ادامه نکاتی جهت نگهداری درست از جاروبرقی دایسون بیان شده است:

 • هنگام گره خوردن یا پیچیدن سیم دقت و حوصله به خرج دهید و با آرامش سیم را باز کنید تا به آن آسیبی وارد نشود.
 • به صورت دوره ای قسمت پارویی دستگاه جاروبرقی را بررسی کنید و چنانچه مو، پرز و یا هر زباله دیگری درون آن گیر کرده بود آن را تمیز کنید.
 • کیسه جاروبرقی باید به صورت مداوم تخلیه شود زیرا پر بودن بیش از اندازه آن می تواند آسیب های جدی به موتور دستگاه وارد کرده و عملکرد درست آن را کاهش دهد.
 • چرخ ها و یا غلتک های جاروبرقی باید به صورت دوره ای، هر چند وقت یک بار کاملاً تمیز شوند.
 • فیلتر ها باید مرتباً تمیز و در صورت نیاز تعویض شوند.
 • لوله خرطومی باید از نظر انسداد و گرفتگی بررسی شده و چنانچه با مشکلی روبرو بود، برطرف شود.
 • سعی کنید در ساعات اوج مصرف برق از استفاده کردن جاروبرقی پرهیز کنید.
 • قطعاتی را که قابل شستشو می باشند هر چند وقت یک بار کاملاً شستشو داده خشک کنید و سر جای خود قرار دهید.

سخن نهایی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی متداول ترین ایرادات مرتبط با جاروبرقی دایسون پرداختیم و راهکارهایی جهت برطرف کردن هرکدام ارائه داده ایم. اما در نظر داشته باشید چنانچه تخصص لازم در این زمینه را ندارید هرگز اقدام به بررسی و یا تعمیر و تعویض قطعات جاروبرقی دایسون نکنید. زیرا این کار می‌تواند هم به شما و هم به دستگاه آسیب زیادی وارد کند. کارشناسان ایبک امداد در این زمینه می توانند به شما کمک کنند و چنانچه هرگونه راهنمایی در این زمینه نیاز داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید. از این که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که این مقاله برای شما کاربران عزیز مفید و کاربردی واقع شده باشد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا