تعمیراتمجله لوازم خانگی

نحوه تعمیرات بخارشوی سیلور کرست | خدمات تعمیر بخارشور در تهران

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه بخارشوی به یکی از لوازم پرمصرف در منزل تبدیل شده که می‌توانید بدون نیاز به مواد شیمیایی، لوازم خانگی را تمیز و ضدعفونی کنید در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با بخارشوی سیلور کرست و مشکلات متداول در آن آشنا کنیم با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از بخارشوی سیلور کرست

سیلور کرست یکی از تولید کنندگان موفق لوازم خانگی می باشد که توانسته گام‌های خوبی در این زمینه بردارد بخارشوی سیلور کرست یک محصول آلمانی بوده که می تواند زینت بخش خانه های شما باشد. بخارشوی سیلور کرست از زیبایی، دوام و کیفیت بالایی برخوردار است و این می‌تواند بهترین ضمانت برای خرید این محصول به شمار بیاید. بخارشوی سیلور کرست علاوه بر زیبایی و کیفیت دارای قیمت مناسبی هم بوده و می تواند گزینه خوبی برای خرید بخارشوی باشد محصولات سیلور کرست از عمر بالایی برخوردار هستند و این می تواند جزو یکی از مزایای این محصول باشد.

مشکلات متداول در بخارشوی سیلور کرست

همان‌طور که گفتیم بخارشوی سیلور کرست از کیفیت بالایی برخوردار است ولی گاهی ممکن است کارایی خود را از دست داده و دچار مشکلاتی شود استفاده درست و اصولی از بخارشوی می‌تواند به افزایش طول عمر آن کمک کند سعی کنید از بخارشوی خود درست و اصولی استفاده کنید.

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با مشکلات رایجی که ممکن است به دلایل مختلف برای بخار شوی شما به وجود بیاید آشنا کنیم و همچنین روش های برطرف کردن آنها هم برایتان توضیح دهیم.

گاهی ممکن است با رعایت نکات ساده مشکل بخارشوی شما به راحتی برطرف شود ولی اگر متوجه شدید که خرابی دستگاه بخارشوی جدی می باشد حتماً باید با نمایندگی های تعمیرات بخارشوی سیلورکرست تماس بگیرید و تعمیر بخارشوی خود را به آنها بسپارید.

بخارشوی سیلور کرست

دلایل روشن نشدن بخارشوی سیلور کرست چیست؟

اگر شما هم با این مشکل روبرو شده اید که بخارشوی شما روشن نمی شود باید بگوییم که یکی از مشکلات رایج در بخارشوی روشن نشدن دستگاه است که اکثراً به دلایلی که برایتان بیان می کنیم اتفاق می افتاد:

 • خراب شدن دوشاخه و پریز برق می تواند باعث بروز این مشکل شود.
 • اتصالات سیم را بررسی کنید.
 • خراب شدن دکمه خاموش و روشن در بخارشوی می تواند باعث روشن نشدن دستگاه شود.
 • آب مخزن تمام شده باشد.
 • بخارشوی به وسیله املاح مسدود شده باشد.
 • پاره شدن تسمه بخارشوی

در صورت روشن نشدن بخارشوی ابتدا باید جریان برق را در دستگاه بررسی کنید امکان دارد پریز برقی که بخارشوی را به آن وصل کرده اید دچار قطعی شده باشد باید بخارشوی را به پریز دیگری متصل کنید. یکی از دلایل مهم روشن نشدن بخارشوی خرابی دکمه خاموش و روشن است اگر دکمه خراب شده باشد باید آن را عوض کنید.

قبل از استفاده از بخارشوی همیشه مخزن آن را چک کنید و از کافی بودن آب داخل مخزن اطمینان پیدا کنید. اگر املاح در نازل ایجاد رسوب کند می تواند باعث روشن نشدن بخارشوی سیلور کرست شود. برای برطرف کردن مشکل نازل ها را جدا کرده و انسداد در دیگ بخار را برطرف کنید برای این منظور می توانید از آب پرفشار استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا چیست؟

پاره شدن تسمه می تواند باعث روشن نشدن دستگاه بخارشوی سیلور کرست شود قبل از بررسی تسمه ابتدا باید دستگاه را از برق بکشید اگر تسمه پاره شده بود آن را عوض کنید.

چرا بخارشوی سیلور کرست سطوح را تمیز نمی کند؟

اگر بخارشوی سیلور کرست قابلیت تمیز کردن اجسام را نداشته باشد می تواند به دلایل زیر باشد:

 • دیگ بخار خالی است.
 • آب داخل بخارشوی آلوده می باشد.
 • نازل ها دچار گرفتگی شده اند.
 • در دیگ بخار یا مخزن نشتی وجود دارد.

اگر بخارشوی شما سطوح را خوب تمیز نمی کند قبل از استفاده از دستگاه بخارشوی ابتدا باید دیگ بخار را بررسی کنید و از پر بودن آب داخل آن اطمینان پیدا کنید آبی که داخل بخارشوی است باید حتماً تمیز باشد در صورت آلوده بودن آب بخارشوی سطوح را تمیز نمی کند.

اگر نازل ها در اثر رسوبات دچار گرفتگی شده باشند، برای برطرف کردن مشکل، نازل ها و اتصالات را جدا کنید و به وسیله آب پر فشار آن را تمیز کنید. نشتی در مخزن می تواند باعث شود سطوح تمیز نشود برای این منظور باید کلاهکی که در زیر مخزن وجود دارد را چک کنید و اگر شل بود آن را سفت کنید در صورتی که مخزن مشکل پیدا کرده بود باید آن را تعویض کنید.

دلیل بخار نکردن بخارشوی سیلور کرست چیست؟

امکان دارد شما دستگاه را روشن کنید ولی متوجه شوید که دستگاه بخار تولید نمی کند دلایل بروز این مشکل موارد زیر است:

 • امکان دارد مخزن دستگاه خالی باشد.
 • نشتی در مخزن دستگاه
 •  شل بودن کلاهک زیر مخزن
 •  داغ نشدن آب مخزن
 • مسدود شدن منافذ بخار دستگاه
 • مسدود شدن فیلتر بخارشوی

اگر مخزن بخارشوی شما خالی باشد باعث بخار نکردن بخارشوی می شود پس همیشه باید قبل از استفاده از دستگاه مخزن را بررسی کنید. نشتی در مخزن دستگاه می‌تواند باعث شود آب مخزن خالی شده و بخار هم تولید نشود. اگر به دلایلی آب مخزن به اندازه کافی داغ نشود باعث می شود آب قدرت تبدیل به بخار را نداشته و بخار تولید نشود. فیلتر دستگاه بخارشوی نقش مهمی در دستگاه دارد باید به طور منظم آن را تمیز کنید تا مسدود نشده باشد.

دلایل کم شدن مکش بخارشوی چیست؟

اگر در هنگام استفاده از بخارشوی متوجه شدید که مکش و یا مقدار بخار دستگاه کم شده است باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است نازل‌ها خراب شده باشد در این صورت باید آنها را عوض کنید.
 • پوسیده و یا خراب شدن واشر
 •  انسداد و یا گرفتگی لوله ها و اتصالات
 •  بررسی درب مخزن
 • بررسی اتصالات بخارشوی
 •  خالی بودن مخزن آب
 • استفاده مداوم و طولانی از بخارشوی

اگر واشر بخارشوی پوسیده و یا خراب شده باشد می تواند باعث کم شدن مکش دستگاه شود باید واشر را تعویض کنید. انسداد و یا گرفتگی در اتصالات و لوله ها هم می تواند باعث کم شدن مکش و یا کم شدن بخار دستگاه بخارشوی سیلور کرست شود. اگر درب مخزن دستگاه را خوب نبندید بخار دستگاه کم خواهد شد. خالی بودن مخزن هم می‌تواند باعث کم شدن بخار و کم شدن مکش بخارشوی شود.

باید از پر بودن آب مخزن اطمینان پیدا کنید زیرا کم بودن آب مخزن باعث کم شدن مکش و یا بخار دستگاه می شود. اگر شما از دستگاه بخارشوی خود برای مدت طولانی استفاده کنید ممکن است به المنت فشار بیاید و به مرور زمان المنت نیم سوز شود و این می تواند باعث کم شدن بخار و یا گاهی هم باعث زیاد شدن بخار شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای شستشوی ماشین ظرفشویی دوو Daewoo

دلایل خراب شدن اسپری بخارشوی سیلور کرست چیست؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در بخارشوی کار نکردن اسپری بخارشوی می باشد این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه برایتان توضیح می دهیم:

 • ممکن است تسمه شل و یا پاره شده باشد.
 • خراب شدن دکمه اسپری بخار
 •  مسدود شدن اتصالات بخارشوی

اگر تسمه اسپری بخار پاره شده باشد باید آن را عوض کنید قبل از عوض کردن تسمه آن را بررسی کنید شاید تسمه شل شده باشد در صورت شل شدن، تسمه را سفت کنید و در صورت پاره شدن آن را عوض کنید. خراب شدن دکمه اسپری بخار مهمترین دلیل بروز این مشکل است در این صورت باید دکمه را تعویض کنید.

اتصالات بخارشوی را بررسی کنید و در صورت مسدود شدن، آن را رسوب زدایی کنید. فیلتر بخارشوی را هم در صورت نیاز تعویض کنید.

دلایل قطع شدن بخار در بخارشوی سیلور کرست چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای بخارشوی شما به وجود بیاید قطع شدن بخار است که می تواند سه دلیل عمده داشته باشد:

 • وجود اختلال در شیر برقی دستگاه بخارشوی
 •  وجود اختلال در پمپ دسته
 •  خرابی برد بخارشوی

شیر برقی در دستگاه وظیفه دارد بخار را قطع و وصل کند و اگر شیر برقی خراب شود ممکن است بخار دستگاه قطع نشود. بعضی از بخارشوی ها در دسته خود یک پمپ دارند که می توانید به وسیله آن مقدار بخار دستگاه را کنترل کنید اگر شما این دکمه را فشار دهید باعث می شود از پشت پمپ، بخار خارج شود اگر این دسته رسوب بگیرد و یا اینکه خراب شود باعث می شود بخار قطع نشود.

برد در دستگاه بخارشوی فرمان قطع کردن و وصل کردن بخار را می دهد اگر برد خراب شود باعث می شود بخار بخارشوی قطع نشود.

بخارشوی سیلور کرست

دلیل مسدود شدن نازل بخار چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای بخارشوی سیلورکرست شما به وجود بیاید مسدود شدن نازل بخار است دلیل بروز این مشکل می تواند وجود رسوبات در نازل بخار باشد. اگر شما از آب مقطر برای دستگاه استفاده کنید هرگز با این مشکل روبرو نخواهید شد زیرا آب معمولی دارای اکسیژن، هیدروژن و مواد معدنی می باشد وقتی که آب جوشیده و به بخار تبدیل می شود این مواد معدنی در دستگاه مانده و به رسوب تبدیل خواهند شد.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با بخارشوی سیلور کرست آشنا کردیم و مشکلات احتمالی را که امکان دارد برای بخارشوی شما به وجود بیاید به طور کامل برایتان توضیح دادیم اگر با راهنمایی های ما موفق به برطرف کردن مشکل بخارشوی خود نشدید حتماً با نمایندگی های تعمیرات بخارشوی سیلور کرست تماس بگیرید و از دستکاری کردن دستگاه خودداری کنید.

اگر در زمینه تعمیرات بخارشوی سیلورکرست سؤالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیرات بخارشوی سیلور کرست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل روشن نشدن بخارشوی سیلور کرست چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا