تعمیراتتعمیرات یخچال

دلایل خرابی یخ‌ ساز ال جی و بیرون نیامدن یخ

با خرید یک یخچال با یخ‌ ساز ال جی، هر مالک امیدوار است که تجهیزات گران قیمت بی عیب و نقص کار کنند. خرابی یخ‌ ساز یکی از شایع‌ترین خرابی‌های یخچال به شمار می‌رود. اکنون یخچال‌های دارای یخ ساز از برندهای معروف سال‌هاست که بدون مشکل کار می‌کنند. با این حال، در عمل، گاهی اوقات نقص‌ها و خرابی‌های کوچک رخ می‌دهد. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با خرابی یخ ساز ال جی با شما عزیزان بحث کنیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

خرابی یخ‌ ساز

یخ ساز ال جی چه ویژگی‌ها و معایبی دارد؟

قبل از اینکه به بررسی دلایل خرابی یخ ساز ال جی بپردازیم به سراغ ویژگی‎‌ها و معایب این یخ ساز بی نظیر می‌رویم. ویژگی‌های آن شامل:

  • عرضه کافی یخ
  • سریع
  • ساکت

عرضه کافی یخ

همان‌طور که هر کاربر چاشنی یخ می‌داند، داشتن منبع کافی یخ می‌تواند برای انواع فعالیت‌ها ضروری باشد. چه میزبان یک مهمانی بزرگ باشید، یا فقط بخواهید در یک روز گرم تابستانی خنک باشید. داشتن مقدار زیادی یخ می‌تواند این تفاوت را ایجاد کند. متأسفانه، یخچال‌های مدرن اغلب برای تولید یخ کافی برای نیازهای ما تلاش می‌کنند و ذخیره مقادیر زیاد را دشوار می‌کند.

خوشبختانه، یک راه حل ساده وجود دارد. استفاده از یخ ساز ال جی می‌تواند ویژگی کلیدی افزایش تولید یخ ساز یخچال شما را آسان کند و هر زمان که به آن نیاز داشتید یخ بیشتری در اختیار شما قرار دهد. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا هنگام میزبانی رویدادها یا پختن وعده‌های غذایی بزرگ، آرامش خاطر داشته باشید، همچنین شما را از صرف زمان و هزینه اضافی برای خرید کیسه‌های اضافی در فروشگاه مواد غذایی باز می‌دارد.

سریع

استفاده از یخ ساز ال جی نه تنها آسان است، بلکه یخ فوق العاده سریع تولید می‌کند. هر زمان که نیاز داشتید می‌توانید تمام یخ مورد نیاز خود را تهیه کنید. یخ ساز ال جی می‌تواند در کمتر از 3 ساعت میزان یخ دلخواه شما را تولید کند.

حتما بخوانید:   موتور گردان مایکروفر

ساکت

یخ ساز ال جی به آرامی کار می‌کند. با این ویژگی دیگر از سر و صدای یخ ساز در امان خواهید بود. از آنجایی که یخ جدید به طور مداوم و به طور خودکار تولید می‌شود، نیازی به ذخیره مقادیر زیاد اضافی از قبل در فریزر نیست.

خرابی یخ‌ ساز

معایب و خرابی یخ‌ ساز ال جی

در بخش قبل در رابطه با ویژگی‌های این یخ ساز صحبت کردیم. اما در این بخش می‌پردازیم به معایب و خرابی یخ ساز ال جی. این معایب شامل:

  • مشکلات کمپرسور
  • مسائل عملکرد کلی
  • هزینه های انرژی

مشکلات کمپرسور

استفاده بیش از حد از یخ ساز می‌تواند منجر به مشکلاتی در کمپرسور یخچال شما شود. کمپرسورها وظیفه دارند فن یخچال شما را به گردش درآورند و آن را در دمای مناسب نگه دارند. هنگامی که یخ ساز را روی یخچال خود فعال می‌کنید، کمپرسور شما را وادار می‌کند تا بیشتر و با سرعت بیشتری کار کند. که این عامل باعث مشکلاتی در عملکرد آن می‌شود.

مسائل عملکرد کلی

فعال‌سازی مکرر یخ ساز همچنین می‌تواند باعث افزایش فرسودگی مکانیک داخلی یخچال شما شود. همچنین منجر به عمر کوتاه‌تر یا در برخی موارد حتی خرابی کامل می‌شود.

برای جلوگیری از بروز مشکل در یخچال به دلیل استفاده بیش از حد از یخ ساز، مطمئن شوید که فقط در مواقع نیاز از این ویژگی استفاده می‌کنید. همچنین اقدامات لازم را انجام دهید تا بقیه قسمت‌های داخلی فریزر به خوبی حفظ شود. با نگهداری و مراقبت مناسب، می‌توانید سال‌ها از عملکرد مطمئن یخ ساز بدون خطر مشکلات جدی لذت ببرید.

خرابی یخ‌ ساز

هزینه‌های انرژی

استفاده از یخ ساز در یخچال ال جی منجر به هزینه‌های انرژی بالا می‌شود. دماهای سردتر و افزایش تولید یخ در واقع به این معنی است که انرژی بیشتری برای تغذیه دستگاه مورد نیاز است. احتمالاً افزایش محسوسی در صورت‌ حساب‌های انرژی خود خواهید دید، به خصوص در طول تابستان که دما در بالاترین حد است و مصرف در اوج خود می‌باشد.

دلایل خرابی یخ‌ ساز ال جی

اما می‌رسیم به بخش اصلی و دلایل خرابی یخ ساز ال جی که باید بدانید. دلایل خرابی یخ سار ال جی می‌تواند عوامل متعددی باشد مانند:

تشکیل توده‌های یخ عامل خرابی یخ‌ ساز

یکی از شایع‌ترین دلایل عدم توزیع یخ توسط یخ ساز ال جی، تشکیل توده یخ در داخل آن است. یخ ساز گرمای سبکی را تامین  می‌کند تا تکه‌های یخ را آزاد کند. این گرمای محیط حتی می‌تواند یخ داخل سطل را به آرامی ذوب کند.  عملکرد اصلی مارپیچ این است که تکه‌های یخ را از یکدیگر جدا و آن‌ها را به صورت جداگانه پخش کند. بسیاری از مواقع به خصوص در فصل زمستان به طور مرتب از یخ ساز استفاده نمی‌کنیم. بنابراین مارپیچ در همان محل باقی می‌ماند و در نتیجه یخ روی آن تشکیل می‌شود.

حتما بخوانید:   چرا ماشین لباس شویی هنگام خشک کردن لباس صدا می دهد؟

این گرمای محیط حتی می‌تواند یخ داخل سطل را به آرامی ذوب کند، یا حتی فقط گرمای ناشی از باز کردن درب فریزر شما را آب کند. هنگامی که تکه یخ مانع حرکت آن می‌شود، معمولاً می‌توانید بشنوید که مارپیچ سعی می‌کند یخ را بشکند. هنگامی که سعی می‌کند از تکه‌های یخ جدا شود، صدای بلندتری تولید می‌کند. اگر تکه های یخ بیشتر باشد، دیگر نمی‌تواند کار کند و باعث خرابی یخ ساز می‌شود.

 فن عامل خرابی یخ‌ ساز

یکی از دلایل رایج عدم توزیع یخ ال جی، خراب بودن فن یخ ساز است. فن در قسمت فریزر قرار دارد. عملکرد اصلی فن این است که هوای سرد را به محفظه یخ ساز بدمد تا آب یخ بزند. اگر فن معیوب باشد، دمای یخ ساز بالاتر از دمای استاندارد 12- درجه سانتی‌گراد خواهد بود. این باعث می‌شود که یخ ساز یخ تولید نکند.

خرابی یخ‌ ساز

 مسدود شدن خط تامین آب موثر در خرابی یخ‌ ساز

اگر یخ ساز ال جی شما اصلاً یخ نمی‌سازد یا تکه‌های یخ بسیار کوچک تولید می‌کند، احتمالاً به دلیل گرفتگی خط عرضه است. شایع‌ترین دلیل این گرفتگی آب یخ زده در شیلنگ منبع تغذیه است. برای رفع خط یخ زده، باید یخچال ال جی را بلغزانید و آن را از برق بکشید. اکنون، شیر قطع آب را پیدا کنید. معمولا زیر سینک یا پشت یخچال قرار دارد. موقعیت سوپاپ را خاموش کنید. حالا یک ظرف را بردارید و آن را با آب داغ پر کنید و روی خط آب یخچال بریزید.

همچنین می‌توانید گرفتگی آب یخ زده را با استفاده از سشوار و دمیدن هوای داغ روی خط آب از بین ببرید. همچنین بهتر است 2 تا 3 ساعت یخچال را خاموش کنید تا یخ آب شود. 

موتور اسکرو سطل یخ معیوب

یکی دیگر از دلایل خرابی یخ ساز ال جی موتور اسکرو سطل یخ است. عملکرد اصلی سطل یخ مارپیچ این است که یخ را به جلو به سمت بیرون سطل بکشد. این مارپیچ می‌چرخد ​​و باعث می‌شود یخ ساز ال جی یخ پخش کند. موتور مارپیچ با استفاده از مکانیک درایو و چرخ دنده، اوگر را به حرکت در می‌آورد.

گیربکس بسیار آهسته می‌چرخد ​​اما قدرت کافی برای پخش یخ را دارد. اگر متوجه شدید که اوگر نمی‌چرخد، ابتدا باید بررسی کنید که موتور کار می‌کند یا خیر. اگر هنگام بستن درب فریزر صدایی نشنیدید، موتور معیوب است.

حتما بخوانید:   روش های کاهش مصرف انرژی یخچال فریزر

یک مولتی‌متر بردارید و از آن برای بررسی تداوم موتور استفاده کنید. اگر موتور در تست تداوم رد شود، موتور کار نمی‌کند. لطفا توجه داشته باشید که یک متخصص فقط باید این آزمایش را انجام دهد. اگر برق به موتور نمی‌رسد، باید سوئیچ و محرک کنترل را بررسی کنید.

یخ گرفتار شده در راکر عامل خرابی یخ‌ ساز

بسیاری از یخ سازها با یک شن کش عرضه می‌شوند و گاهی اوقات ممکن است یخ در آن گیر کند. شن کش به توزیع یکنواخت تکه‌های یخ جدید در سطل یخ کمک می‌کند. گاهی اوقات، بلوک یخ ممکن است راکر را متوقف کند و گیر کند. این باعث می‌شود یخ ساز ال جی مشکل عدم توزیع یخ را ایجاد کند. با برداشتن یخی که مانع شن کش است، می‌توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید. گاهی اوقات، یخ زدایی فریزر نیز موثر خواهد بود.

هیچ یخی وجود ندارد که باعث خرابی یخ‌ ساز شود

متأسفانه، مشکل در توزیع یخ گاهی اوقات می‌تواند مشکل تولید یخ باشد. اگر چیزی از یخ‌پاش شما بیرون نمی‌آید، ممکن است به این دلیل باشد که در واقع هیچ یخی در سطل وجود ندارد. وقتی این اتفاق می‌افتد، باید دوباره بررسی کنید که یخ ساز واقعا روشن است. اگر یخ ساز خاموش باشد، یخ نمی‌سازد. خاموش کردن یخ ساز در مواقعی که به یخ زیادی نیاز ندارید می‌تواند به جلوگیری از بسیاری از مشکلات فوق کمک کند.

با این حال، اگر متوجه شدید که یخ ساز روشن است، اما در واقع یخ نمی سازد، ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشید. ابتدا باید خط ورودی آب به یخچال از نظر عملکرد بررسی شود. اگر واقعاً در قالب یخ تشکیل شده است، ممکن است بخواهید عملکرد یخ‌ساز یخ‌ساز را بررسی کنید. هنگام کارکرد، یخ موجود در یخ ساز با عملکرد یخ زدایی به آرامی ذوب می‌شود بنابراین از قالب می‌ریزد. اگر یخ از قالب نریزد، به سطل زباله نمی‌رسد.

خرابی یخ‌ ساز

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله در رابطه با خرابی یخ ساز ال جی بهره و استفاده کافی را برده باشید. شما در این مقاله دانستید که چه عواملی باعث خرابی یخ ساز ال جی هستند. ممنون که تا پایان مقاله همراه ما بودید.

111111111111111111

31

دلایل خرابی یخ‌ ساز ال جی

امتیاز سردبیر

مجموعه امتیاز

مقاله آموزشی درباره دلایل خرابی یخ‌ ساز یخچال ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا