لوازم خانگی

راهنمای تعمیر مخلوط کن تکنو | نمایندگی تعمیرات تخصصی Techno

مخلوط کن یکی از لوازم برقی است که بیشتر در منازل و آبمیوه فروشی ها کاربرد دارد. مزیت یکنواخت ساختن مواد غذایی درون مخلوط کن باعث شده تا طرفداران زیادی به خود جذب کند. کاربرد این وسیله بسیار راحت می باشد. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر مخلوط کن تکنو می پردازیم و راهکارهایی جهت برطرف کردن مشکلات احتمالی آن بیان می کنیم. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

مشکلات احتمالی مخلوط کن تکنو

در اثر استفاده نادرست و عدم رسیدگی به مخلوط کن گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی در آن مواجه شوید. ممکن است این مشکلات بسیار جزئی بوده و به راحتی برطرف شود ولی گاهی نیز مشکلات به وجود آمده پیچیده می باشند و برای برطرف کردن آن نیاز به بررسی تخصصی توسط تعمیرکار ماهر می باشد. چنانچه دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیر لوازم خانگی و مخلوط کن را ندارید بهتر است برای برطرف کردن عیب و ایراد در مخلوط‌کن از تعمیرکاران ماهر در این زمینه کمک بگیرید. ایبک امداد با سالها تجربه و بهره گیری از تعمیرکاران مجرب و حرفه ای در زمینه تعمیر لوازم خانگی آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز می باشد.

چرا مخلوط کن تکنو روشن نمی شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مخلوط کن تکنو پیش آید روشن شدن آن می باشد این مشکل می تواند به دلایل مختلفی بروز کند که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • نخستین موردی که باید آن را مورد بررسی قرار دهید وجود جریان برق می باشد. اگر پریز برق نداشت با استفاده از یک ولت متر آن را مورد بررسی قرار داده و چنانچه مطمئن شدید که پریز دچار مشکل است نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید.
 • ممکن است سیم رابط و یا دوشاخه مخلوط کن خراب شده باشد جهت بررسی این مورد با رعایت موارد ایمنی برق را به وسیله آومتر در ترمینال ورودی مخلوط کن اندازه گیری کنید. چنانچه در ترمینال ولتاژی نبود متوجه می شوید که دو شاخه و یا سیم رابط دچار آسیب شده است در این صورت باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
حتما بخوانید:   وسایل برقی ضروری آشپزخانه | ۲۰ وسیله ضروری و کاربردی

https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=36173&action=edit

 • ممکن است اتصالات از ترمینال جدا شده باشد جهت بررسی آن ابتدا باید بدنه دستگاه را باز کرده ترمینال را بررسی کنید چنانچه سیمی از آن جدا شده بود به رفع مشکل بپردازید و سیم را مجدداً به محل مورد نظر متصل کنید تا مشکل مخلوط‌کن برطرف شود.
 • ممکن است کلید اصلی مخلوط کن خراب شده باشد جهت بررسی آن می توانید مخلوط کن را از برق جدا کرده و سیم هایی که به کلید متصل می باشند را از آن جدا کنید و به وسیله یک اهم متر آن را تست کنید. چنانچه متوجه عیب و ایرادی در آن شدید باید نسبت به تعویض کلید اقدام کنید.
 • ممکن است موتور سوخته باشد قبل از اینکه موتور به صورت کامل بسوزد علائمی از خود بروز می دهد اگر مخلوط کن اورلود داشته باشد موتور به مرحله سوختن کامل نمی رسد بنابراین اگر موتور مخلوط کن بسوزد باید بدانید که محافظ نداشته است.
 • برای اطمینان از سوختن موتور سیم هایی که به آن متصل هستند را از آن جدا کرده و به وسیله دو سیم به موتور ولتاژ بدهید چنانچه موتور کار نکرد می توانید متوجه شوید که به صورت کامل سوخته است. جهت برطرف کردن آن باید از یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر مخلوط کن کمک بگیرید.

چرا مایعات از مخلوط کن نشت می کنند؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مخلوط‌کن پیش آید نشتی مایعات از درون پارچ مخلوط کن می باشد. در این شرایط باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • ممکن است تیغ مخلوط کن کند و یا خراب شده باشد جهت برطرف کردن آن باید به بررسی محور تیغ که درون پارچ قرار دارد بپردازید.
 • ممکن است به علت کارکرد مداوم جداره های محور ساییده شده باشد و در این شرایط مایعات به بیرون از پارچ نشت می کند. جهت برطرف کردن آن کافیست پیچ شش ضلعی که درون پارچ قرار دارد را تعویض کنید.
 • ممکن است واشرهای قرار گرفته در زیر پیچ خراب شده باشد. درون پارچ مخلوط کن یک یا دو عدد واشر پلاستیکی عمل آب بندی را در مخلوط کن انجام می دهند. اگر به هنگام سرویس کردن پارچ واشرها فراموش شوند و بسته نشوند و یا اینکه واشر دچار فرسودگی شده باشد می‌تواند باعث نشتی مایعات از درون پارچ به بیرون شود. در این صورت باید واشر ها تعویض شوند.

چرا مخلوط کن صدا های زیادی از خود تولید می کند؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای مخلوط کن پیش آید ایجاد صدای زیاد از درون دستگاه می باشد که در این شرایط باید موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد.

 • ممکن است تیغ مخلوط کن با پارچ درگیر باشد.
 • ریختن مواد سختی مثل یخ درون مخلوط کن می تواند فرم تیغه را تغییر دهد و در شرایطی به علت برخورد پره تیغ با قطعه های یخ تیغه ها تغییر موقعیت می دهند و با بدنه پارچ درگیر می شوند. جهت برطرف کردن این مشکل باید تیغه ها را فرم داده و با دست محور را بچرخانید تا مطمئن شوید که تیغ با بدنه درگیری ندارد.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر چرخ گوشت شیائومی | مشکلات رایج در چرخ گوشت شیائومی

https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=36173&action=edit

 • ممکن است یاتاقان های موتور دچار آسیب شده باشند. چنانچه موتور بدون استفاده از پارچ مخلوط کن هم صداهای زیادی دارد ممکن است یاتاقانهای آن آسیب دیده باشد در این صورت باید هر چه سریعتر نسبت به تعویض و یا تعمیر آنها اقدام کرد. زیرا می تواند به قطعات دیگر مخلوط کن آسیب برساند.

چرا مخلوط کن قدرت کافی برای چرخش را ندارد؟

گاهی اوقات ممکن است با این مشکل در مخلوط کن مواجه شوید که دستگاه قدرت و سرعت کافی جهت چرخش را ندارد در این شرایط باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • علت بروز این مشکل می تواند مکانیکی و یا الکتریکی باشد. جهت برطرف کردن آن باید تیغه های موتور را در مرحله اول مورد بررسی قرار داد ممکن است تیغه ها خراب شده باشند و یا کند شده باشند.
 • خراب شدن موتور، کثیف شدن بیش از حد کلکتور، نیم سوز شدن آرمیچر، کوتاه شدگی زغال ها و نیم سوز شدن بالشتک ها می تواند از دلایل بروز این مشکل باشد.

جهت بررسی تخصصی باید با تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر مخلوط کن تماس بگیرید و از آنان کمک بخواهید. چنانچه دانش کافی در زمینه تعمیر مخلوط کن را نداشته باشید دستکاری آن می تواند باعث بروز آسیب های جدی تر به دستگاه شود.

چرا مخلوط کن پس از روشن شدن بلافاصله خاموش می شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای مخلوط کن تکنو پیش آید خاموش شدن دستگاه بلافاصله پس از روشن شدن آن است در این شرایط باید موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد.

 • ممکن است اورلود خراب شده باشد. جهت بررسی آن باید اورلود را از مدار بیرون آورده و مخلوط کن را بدون این قطعه راه اندازی کنید و به وسیله یک آمپرمتر نسبت به سنجش جریان اقدام کنید.
 • چنانچه جریان کششی از جریان نامی بیشتر بود باید بدانید که اورلود سالم است در غیر این صورت باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

نکات ایمنی جهت استفاده از مخلوط کن تکنو

برای استفاده اصولی از مخلوط کن تکنو لازم است موارد مهمی را مد نظر قرار دهید و نکاتی را رعایت کنید.

 • هرگز پیش از توقف موتور پارچ را از بدنه جدا نکنید زیرا می‌تواند به کوپلینگ های دستگاه آسیب های جدی وارد کند.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی تکنو Techno | عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی

 

 • دقت کنید قبل از تعمیر مخلوط کن حتما سیم رابط را از برق جدا کنید.
 • جهت شستشوی قطعات مخلوط کن هرگز از آب جوش استفاده نکنید و برای خشک کردن آنها نیز از حرارت شعله استفاده نکنید.

https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=36173&action=edit

 • از قرار دادن مخلوط کن روی فرش و موکت خودداری کنید زیرا مسیر ورود هوا در بیشتر مخلوط کن ها در قسمت زیرین محفظه موتور قرار دارد و می تواند باعث آسیب رسیدن به موتور شود.
 • به صورت مداوم و طولانی از مخلوط کن استفاده نکنید.
 • از ریختن مواد سفت و سخت مانند یخ در مخلوط کن خودداری کنید زیرا می تواند باعث آسیب رسیدن به تیغه‌ها شود.
 • از ریختن آب روی محفظه موتور خودداری کنید.
 • در صورت مشاهده هر مشکل و عیب و ایرادی هر چه سریعتر به عیب یابی و برطرف کردن آن بپردازید.

سخن پایانی

مخلوط کن یکی از لوازم پر کاربرد و پر مصرف در هر خانه می باشد که دارای ساختار ساده می باشد و استفاده کردن از آن بسیار راحت است و به همین خاطر کاربران زیادی ترجیح می دهند جهت امور آشپزی از آن استفاده کنند. این دستگاه ساده گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. گاهی این مشکلات ساده می باشند و به راحتی قابل رفع هستند اما گاهی نیز مشکلات به وجود آمده پیچیده و جدی می باشند و برای برطرف کردن آنها نیاز به بررسی تخصصی توسط تعمیرکار ماهر است. چنانچه‌ دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیر و سرویس مخلوط کن را ندارید بهتر است از دستکاری کردن دستگاه خودداری کرده و این کار را به تعمیرکاران مجرب و حرفه‌ای بسپارید. ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس مخلوط کن تکنو می باشد. جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که مطالب برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد. چنانچه سوالی درباره مخلوط کن تکنو داشتید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید متخصصین ایبک امداد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

98989

31

راهنمای تعمیر مخلوط کن تکنو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای تعمیر مخلوط کن تکنو | نمایندگی تعمیرات Techno

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا