تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جاروبرقی زاروتی Zarotti | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی زاروتی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

جاروبرقی یکی از پرمصرف ترین و پرکاربردترین لوازمی است که در هر خانه وجود دارد گاهی اوقات ممکن است در این دستگاه مشکلاتی به وجود بیاید در ادامه این مقاله نحوه تعمیر جاروبرقی زاروتی را بیان خواهیم کرد. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید و یا تمایل دارید در مورد این جاروبرقی اطلاعاتی کسب کنید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. لازم به ذکر است اگر دانش و مهارت کافی در تعمیر جاروبرقی را ندارید بهتر است این کار را به تعمیر کاران ماهر ایبک امداد بسپارید.

متداول ترین مشکلات جاروبرقی زاروتی

در ادامه مطلب به چند مورد از متداول ترین ایرادات و مشکلات جاروبرقی زاروتی می پردازیم:

 • سوختن موتور جاروبرقی
 • روشن نشدن دستگاه
 • کم شدن توان مکش جاروبرقی
 • خاموش شدن دستگاه
 • انسداد در لوله خرطومی
 • آسیب دیدن چرخ های دستگاه
 • ایجاد بوی سوختگی درون جاروبرقی
 • آسیب دیدن کلید های روشن و خاموش

در ادامه مطلب به بررسی برخی از مشکلات رایج در جاروبرقی زاروتی می‌پردازیم و راهکارهایی جهت برطرف کردن آن بیان می کنیم.

علت روشن نشدن جاروبرقی زاروتی چیست؟

یکی از متداول ترین ایراداتی که در جاروبرقی به وجود می آید روشن نشدن آن می باشد. معمولاً تعمیر کردن این مشکل کار سختی نیست. روشن نشدن جاروبرقی می تواند به علت عدم جریان برق و یا پر بودن کیسه جاروبرقی و یا آسیب رسیدن به کلید روشن و خاموش دستگاه باشد. راهنمای تعمیر جاروبرقی زاروتی Zarotti | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی زاروتی

تشخیص علت اصلی آن باید توسط تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای انجام پذیرد. این مشکل معمولاً به راحتی قابل برطرف شدن است.

علت سوختن موتور جاروبرقی زاروتی چیست؟

یکی دیگر از مهمترین مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی پیش آید سوختن موتور آن می باشد. موتور دستگاه ممکن است به دلایل گوناگونی بسوزد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کارکرد مداوم و بیش از حد جاروبرقی
 • وارد شدن ضربه به موتور جاروبرقی
 • فرسودگی دستگاه به مرور زمان
 • داغ شدن بیش از حد جاروبرقی
 • وجود آلودگی و انسداد در جاروبرقی

علت کم شدن توان مکش جاروبرقی چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند ضعیف شدن مکش جاروبرقی می باشد. کاهش مکش قدرت جاروبرقی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از آن جمله می‌توان به پر شدن بیش از حد کیسه جاروبرقی، کثیف شدن فیلتر و … اشاره کرد. چنانچه جاروبرقی دارای مکش خوبی نباشد باید به سرعت جهت برطرف کردن آن اقدام کرد. راهنمای تعمیر جاروبرقی زاروتی Zarotti | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی زاروتی

هرگز با وجود این مشکل به کار خود ادامه ندهید زیرا می‌تواند آسیب‌های جدی به موتور دستگاه وارد کند و شما را مجبور کند که هزینه های زیادی جهت تعمیر آن بپردازید. بهتر است برای برطرف کردن این مشکل از تعمیرکاران حرفه ای ایبک امداد کمک بگیرید تا هرچه سریعتر علت بروز مشکل را تشخیص داده و به برطرف کردن آن اقدام کنند.

دلیل مسدود شدن لوله خرطومی جاروبرقی زاروتی چیست؟

امکان دارد جسمی داخل لوله خرطومی جاروبرقی گیر کند و همین امر باعث انسداد لوله خرطومی می شود و به دنبال آن ممکن است آسیب های دیگری به دستگاه وارد شود. گیر کردن اجسام بزرگ مانند پارچه و یا جوراب می تواند امری طبیعی باشد. چنانچه متوجه شدید که جسمی داخل لوله خرطومی گیر کرده بهتر است لوله را از دستگاه جدا کنید و همه نقاط لوله خرطومی را بررسی کنید و مسدودی را هرچه زودتر برطرف کنید. برای راحت انجام شدن این کار می‌توانید از یک انبردست نیز کمک بگیرید. جهت برطرف کردن انسداد لوله خرطومی هرگز از اجسام نوک تیز جهت این کار استفاده نکنید زیرا می تواند باعث آسیب رسیدن به لوله خرطومی شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه فارسی جاروبرقی های شیائومی

علت خاموش شدن جاروبرقی زاروتی در حین استفاده چیست؟

ممکن است جاروبرقی در حین کار کردن خاموش شود معمولاً این اتفاق به دلیل داغ شدن بیش از حد جاروبرقی می باشد. بعضی از جاروبرقی ها دارای یک سنسور حرارتی می باشند و چنانچه دستگاه به صورت مداوم کار کند و داغ شود این سنسور به طور اتوماتیک دستگاه را خاموش خواهد کرد. در واقع این سنسور می تواند یک مزیت برای دستگاه به حساب آید و از داغ شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری می کند و در نتیجه مانع از آسیب رسیدن به موتور جاروبرقی خواهد شد.

علت خراب شدن چرخ های جاروبرقی زاروتی چیست؟

دیگر از مشکلات متداول در جاروبرقی زاروتی می تواند خراب شدن چرخ های آن باشد. اگر چرخ ها عملکرد درستی نداشته باشند به خوبی روی فرش کشیده نمی شوند و کار جارو کشیدن را با سختی روبرو می‌کند. چرخ های دستگاه ممکن است به مرور زمان دچار فرسودگی و ساییدگی شوند و اگر چه ظاهری سالم دارند اما به علت بروز ترک هایی در آنها می‌تواند عملکرد درستی نداشته باشد. جهت حل این مشکل باید به تعویض آنها اقدام کرد.

علت وجود بوی سوختگی از داخل جاروبرقی زاروتی چیست؟

گاهی نیز ممکن است کاربران به هنگام کار کردن با جاروبرقی با بوی سوختگی از درون آنها مواجه شوند. انتشار بوی سوختگی از جاروبرقی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که از آن جمله می توان به پر بودن بیش از حد کیسه، پاره شدن و آسیب دیدن تسمه، سوختن موتور دستگاه و … اشاره کرد. راهنمای تعمیر جاروبرقی زاروتی Zarotti | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی زاروتی

توصیه ما به شما این است به محض استشمام بوی سوختگی از دستگاه بهتر است هرچه سریعتر جاروبرقی را خاموش کرده و با تعمیرکاران حرفه ای ایبک امداد تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کنند.

علت خراب شدن دکمه خاموش و روشن جاروبرقی زاروتی چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی زاروتی پیش بیاید خراب شدن کلیدهای روشن و خاموش دستگاه می باشد. اگر این دکمه ها آسیب ببیند و یا خراب شود شما قادر نخواهید بود که دستگاه را روشن کنید و از آن استفاده کنید. جهت برطرف کردن مشکل به تعمیر دکمه ها و در صورت لزوم به تعویض آن ها اقدام کنید.

نکاتی جهت نگهداری اصولی از جاروبرقی زاروتی

همانطور که گفته شد جاروبرقی از ضروری ترین و مهمترین لوازم خانگی در هر خانه می باشد. استفاده صحیح و نگهداری درست و اصولی از جاروبرقی می تواند باعث افزایش طول عمر مفید دستگاه شده و همچنین عملکرد آن را بهتر کند. در ادامه مطلب سعی داریم به نکات کلیدی جهت نگهداری درست و اصولی از جاروبرقی زاروتی بپردازیم.

 • چنانچه سیم دستگاه کوتاه می باشد و قصد دارید محیط زیادی از خانه را جارو بکشید بهتر است سیم را از برق جدا کرده و به پریز دیگری وصل کنید و از کشیدن سیم خودداری کنید. زیرا این کار می‌تواند باعث آسیب رسیدن به بدنه جاروبرقی و همچنین قطعه سیم جمع کن خودکار جاروبرقی شود.
 • مدت زمانی که از جاروبرقی به طور متوالی استفاده می کنید از ۱۵ دقیقه بیشتر نشود. چنانچه قصد دارید بیشتر از این زمان از جاروبرقی استفاده کنید بهتر است بعد از ۱۵ دقیقه جاروبرقی را خاموش کرده و به آن استراحت دهید و اجازه دهید تا خنک شود و پس از چند دقیقه دوباره آن را روشن کرده و استفاده کنید. این کار می‌تواند باعث افزایش طول عمر دستگاه شما شود.
 • چنانچه جاروبرقی قابلیت جمع کردن و مکش آب ندارد هرگز در مکانهای خیس از آن استفاده نکنید زیرا می تواند باعث آسیب جدی به موتور جاروبرقی شود.
 •  کیسه جاروبرقی را به طور دوره‌ای و هر چند وقت یک بار تخلیه کنید و اجازه ندهید که بیش از حد پر شود. پر شدن بیش از حد کیسه جاروبرقی می تواند در قدرت مکش آن تاثیر منفی گذاشته و در نهایت به موتور دستگاه آسیب های جدی وارد کند. تکرار این کار نیز می‌تواند باعث کاهش طول عمر دستگاه شده و ممکن است موتور بسوزد.
 • هرگز جهت جمع کردن اشیا نوک تیز و برنده از جارو برقی استفاده نکنید زیرا می تواند باعث آسیب رسیدن به لوله خرطومی و کیسه جاروبرقی شود.
 • بهتر است هر چند وقت یک بار قطعاتی را که قابل شستشو می باشند را از جاروبرقی جدا کرده و به شستشوی آنها بپردازید. پس از شستن آنها را خشک کرده و هرکدام را سر جای خود قرار دهید.
 • لازم به ذکر است که هرگز نباید جاروبرقی را در کنار وسایل گرمایشی قرار دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات جاروبرقی مرکزی

گاهی اوقات ممکن است بسیاری از مشکلات در جاروبرقی بسیار ساده بوده و کاربر بتواند نسبت به رفع آن اقدام کند اما گاهی نیز مشکلات به وجود آمده بسیار پیچیده می باشد و جهت برطرف کردن آنها نیازمند تعمیرکار حرفه ای در این زمینه خواهید داشت. شما عزیزان جهت برطرف کردن مشکل جاروبرقی خود می‌توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. ایبک امداد آماده ارائه خدمات رسانی در زمینه تعمیر و سرویس جاروبرقی زاروتی می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد مشکلات رایج جاروبرقی زاروتی نام برده شد و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه گردید و در پایان نکاتی جهت نگهداری اصولی و درست از این دستگاه بیان شد. چنانچه دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیر جاروبرقی را ندارید بهتر است از دستکاری کردن جاروبرقی پرهیز کنید و این کار را به تعمیرکاران حرفه ای ایبک امداد بسپارید تا از آسیب رسیدن بیشتر به جاروبرقی جلوگیری شود و همچنین با تشخیص درست و به موقع هرچه زودتر جهت رفع مشکل اقدام شود. جهت مشاوره ، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. اگر سوالی در مورد جاروبرقی زاروتی داشتید در قسمت دیدگاه ها آن را با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد به آن پاسخ دهند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر جاروبرقی زاروتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت روشن نشدن جاروبرقی زاروتی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا