تعمیرات پکیج و آب گرمکن

روش ریست کردن پکیج بوتان | چه وقت باید پکیج‌ را ریست کنیم؟

یکی از پرفروش ترین و قدیمی ترین پکیج های گرمایشی پکیج بوتان است. اگر پکیج شما هم بوتان می باشد، ممکن است بعضی از مواقع این دستگاه با اختلال روبرو شده و یا دچار مشکل شود که باید آن را تعمیر و در صورت نیاز ریست کنید. برای اینکه پکیج بوتان خود را ریست کنید، ابتدا باید بدانید که دکمه ریست آن کجاست و چه زمانی هم به ریست کردن نیاز دارد؟ آشنایی با روش ریست کردن می تواند در استفاده از پکیج به شما کمک زیادی بکند.

چه وقت پکیج بوتان به ریست کردن نیاز پیدا می کند؟

اگر شما کد خطا را در روی نمایشگر بوتان دیدید و یا پکیج بوتان شما روشن نشد، متوجه خواهید شد که کار کرد دستگاه با اختلال روبرو شده است. در این صورت اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را ریست کنید. اگر مشکل زیاد جدی نباشد ریست کردن به شما کمک خواهد کرد تا دوباره پکیج بوتان کار خود را شروع کرده و به درستی راه اندازی شود. وقتی در تنظیمات پکیج بوتان اختلال ایجاد شود و نتوانید آن را رفع کنید باید آن را ریست کنید تا دوباره کار خود را از اول شروع کند. ریست کردن پکیج بوتان بسیار ساده است و شما می‌توانید بدون داشتن دانش فنی این کار را به راحتی انجام دهید تا پکیجتان دوباره راه‌اندازی شود.

خطای E1 در پکیج بوتان که با ریست کردن برطرف می شود.

در مدل های ورونا و پرلا اگر شما که خطای E1 را در صفحه نمایشگر آن مشاهده کردید این خطا به روشن شدن مشعل در پکیج مربوط می شود. در این صورت در مدل‌های نامبرده شده شما می‌توانید با ریست کردن این مشکل را به راحتی رفع کنید.

پکیج بوتان

آیا خراب شدن قطعات پکیج با ریست کردن برطرف می شود؟

اگر مشکلاتی مانند قطع شدن گاز و یا خراب شدن قطعات پکیج را مشاهده کردید، باید بدانید که نمی توانید مشکل را با ریست کردن برطرف کنید در این صورت باید پکیج شما به وسیله یک شخص حرفه ای و به طور دقیق عیب یابی شده و تعمیر شود.

حتما بخوانید:   مناسب ترن سیستم سرمایش و گرمایش ویلا کدام است

در پکیج بوتان دکمه ریست کجا قرار دارد؟

بطور کلی باید بگوییم که ریست کردن در تمام دستگاه‌ها به وسیله یک دکمه و یا گاهی ترکیبی از دکمه‌ها صورت می‌گیرد، ریست کردن باعث می شود دستگاه شما دوباره راه اندازی شود. در مورد پکیج هم بستگی دارد که پکیج شما مدل جدید و یا مدل قدیمی باشد، و دکمه ریست داشته و یا حتی دکمه ریست نداشته باشد. مثلاً در پکیج های مدل قدیمی دکمه مخصوصی جهت ریست کردن قرار داده نشده است و حتی در پکیج های بوتان قدیمی طرح دکمه استندبای هم در پکیج وجود ندارد و فقط می توان آن را در حالت زمستانه و تابستانه تغییر حالت داد. البته این حرف بدین معنی نیست که پکیج های قدیمی را نمی توان ریست کرد بلکه تمام پکیج ها قابل ریست کردن هستند. فقط شما باید با نحوه ریست کردن و محل دکمه ریست آشنا باشید.

روش ریست کردن پکیج های بوتان مدل BN

این مدل پکیج بوتان دکمه ندارد و ریست کردن آن هم به وسیله حالت زمستانه و تابستانه انجام می گیرد. برای ریست کردن، شما باید دکمه ای را که به حالت زمستانه و تابستانه مربوط می شود یک بار در روی زمستانه و یک بار هم در روی تابستانه تنظیم کنید و دوباره این کار را به شکل برعکس انجام بدهید. یعنی اول برروی تابستانه و دوم بر روی زمستانه آن را تنظیم کنید تا به این صورت پکیج شما ریست شود و بتوانید مشکل به وجود آمده را حل کنید.

روش ریست کردن پکیج های بوتان مدل ونزیا، کالدا و آپتیما

اگر پکیج شما یکی از مدل های ونزیا کالدا و یا آپتیما می باشند برای اینکه آن را ریست کنید، لازم است دکمه مخصوص تغییر فصل را در حالت استندبای بگذارید و بعد از آن دستگاه را در روی حالت های زمستانه و تابستانه قرار بدهید. به این صورت پکیج شما ریست خواهد شد.

روش ریست کردن پکیج های بوتان مدل ورونا، پرلا و پارما

برای اینکه پکیج بوتان مدل ورونا، پرلا و پارما را ریست کنید، می توانید از پیچی که به دمای رادیاتور مربوط می‌شود (یعنی پیچی که برای کم و زیاد کردن دمای رادیاتور از آن استفاده می کنند) این کار را انجام دهید. برای ریست کردن این پکیج ها به روش زیر عمل کنید:

  • ابتدا در طرف چپ پکیج خود، دکمه پیچ کم و زیاد را پیدا کنید.
  • حالا دکمه را در روی حالت Off بگذارید.
  • در مرحله بعدی دکمه را در حالت زمستانه و تابستانه تنظیم کنید.
  • اکنون پکیج شما به راحتی ریست شده است.
حتما بخوانید:   چگونه می توان پکیج بوتان را هواگیری کرد؟

نحوه ریست کردن پکیج های ایران رادیاتور

اگر پکیج شما ایران رادیاتور است و با کدهای خطا در آن روبرو شده اید، می توانید از روش های ریست کردن پکیج بوتان، در این پکیج هم استفاده کنید. هر زمان که چراغ قرمز را در بدنه پکیج ایران رادیاتور مشاهده کردید، متوجه خواهید شد که پکیج نیاز به ریست دارد. به این نکته مهم توجه کنید که ریست کردن پکیج ایران رادیاتور ۱۲۸ff و مدل های دیگر، وقتی نیاز است که تنظیمات پکیج شما به هم خورده باشد. در صورتی که با ریست کردن مشکل پکیج ایران رادیاتور شما برطرف نشد، دوباره آن را ریست نکنید زیرا به دستگاه آسیب می رسانید. در این زمان بهتر است حتماً به یک تعمیرکار مراجعه کنید تا پکیج شما را سرویس و در صورت نیاز تعمیر کند.

نحوه ریست کردن پکیج های ایران رادیاتور مدل ۱۲۸ff

برای اینکه شما پکیج ایران رادیاتور را ریست کنید، لازم است که دکمه ریست را در پکیج فشار داده و آن را نگه دارید. به همین سادگی می‌توانید پکیج ایران رادیاتور ۱۲۸ff را ریست کنید.  از این روش ریست کردن برای پکیج ایران رادیاتور ۱۲۸ff، می‌توانید در بقیه مدل‌های این پکیج هم استفاده کنید. البته اگر پکیج ایران رادیاتور شما کمی قدیمی باشد، ممکن است دکمه ریست را در آن مشاهده نکنید. در این صورت برای ریست کردن دستگاه باید برق آن را قطع کرده و ۱۰ دقیقه صبر کنید، سپس دوباره برق پکیج را وصل کنید. این روش ریست کردن برای پکیج های قدیمی که دکمه ریست ندارند، بسیار مناسب است.

نحوه ریست کردن پکیج های گلدیران

اگر پکیج شما گلدیران است، می‌توانید از دکمه‌ای که برای ریست کردن تعبیه شده، استفاده کنید و دستگاه را ریست کنید. ریست کردن در پکیج گلدیران می‌تواند اشکالاتی در پکیج مانند فشار پایین آب را برطرف کند.

چه وقت باید پکیج گلدیران و ایران رادیاتور را ریست کنیم؟

حالا که با روش ریست کردن پکیج های گلدیران و ایران رادیاتور آشنا شدید، باید بدانید چه زمانی نیاز است که این پکیج ها ریست شوند. برد الکترونیکی یکی از اجزای مهم در پکیج های دیواری است. ممکن است وقتی برق قطع و وصل می شود، برد الکترونیکی دچار مشکل شود. در این صورت لازم است شما پکیج خود را ریست کرده و آن را راه اندازی دوباره کنید. گاهی دیده شده خطاهایی که در روی پکیج نمایش داده می شود به علت قطع شدن گاز و یا مقدار مصرف گاز دستگاه بوده و باعث مشکلاتی در سیستم گرمایشی شود که شما می توانید آن را با ریست کردن رفع کنید.

حتما بخوانید:   میله یون پکیج چیست | بررسی و نحوه عملکرد و تعویض آن

در اصل وظیفه ارسال ارورها و کدهای خطا در این پکیج ها، بر عهده برد پکیج است. در صورتی که مشکلات ذکر شده برای پکیج شما ایجاد شود، باعث خواهد شد که پکیج از کار بیفتد و چراغ قرمز در بدنه دستگاه روشن شود. در این صورت است که شما باید با توجه به نکاتی که در ابتدا برایتان توضیح دادیم، پکیج را ریست کنید تا دوباره راه اندازی شده و بتوانید از آن استفاده کنید.

نکته مهم: البته در هنگام ریست کردن پکیج، باید به یک نکته مهم توجه کنید که اگر پکیج خود را یکبار ریست کردید و مشکل برطرف نشد، برای بار دوم این کار را انجام ندهید و حتماً به متخصص ماهر برای برطرف کردن خرابی پکیج مراجعه کنید. در صورتی که دکمه ریست در پکیج مرتب روشن می شود آنگاه متوجه خواهید شد که یک مشکل جدی در پکیج شما به وجود آمده که باید آن را سریع رفع کنید.

پکیج بوتان

سخن پایانی

معمولاً وقتی عملکرد پکیج بوتان شما دچار اختلال می شود، شما می توانید با یک بار ریست کردن مشکل را به راحتی برطرف کنید، ولی لازم است که با ریست کردن پکیج های بوتان در مدل های مختلف هم آشنا باشید زیرا بعضی از پکیج های بوتان مخصوصاً مدل های قدیمی، دکمه ای برای ریست کردن ندارند. ما در ابتدای مقاله شما را به طور کامل با ریست کردن مدل های مختلف پکیج بوتان آشنا کردیم تا بتوانید در صورت نبودن دکمه ریست خودتان با روش های مناسب، ریست دستگاه را انجام دهید، ولی باید بدانید که همه مشکلات پکیج بوتان به وسیله ریست کردن برطرف نمی شود.

گاهی ممکن است خرابی یک قطعه باعث اختلال در کار پکیج بوتان شما شود، پس در این صورت باید دستگاه بصورت دقیق عیب یابی شده و در صورت نیاز قطعه مورد نظر، تعمیر و یا عوض شود و اگر بعد از ریست کردن مشکل پکیج بوتان شما برطرف نشد، حتماً با نمایندگی های پکیج بوتان تماس بگیرید و رفع مشکل پکیج تان را به آنها بسپارید.

31

روش ریست کردن پکیج بوتان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چه وقت باید پکیج‌ را ریست کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x