تعمیرات کولر گازی

روش ریست کردن کولر گازی چگونه است؟

ممکن است برای کولر گازی شما هم این اتفاق افتاده باشد که بدون هیچ علت واضحی عملکرد دستگاه دچار اختلال شده به شکلی که دستگاه روشن نشود و یا تنظیمات آن به هم بریزد یا اینکه ریموت کنترل علیرغم داشتن باتری کار نکند. در این شرایط اولین پیشنهادی که متخصصین و تکنسین‌ ها می دهند این است که یک بار کولر گازی خود را ریست کنید. بسیاری از مشکلات کوچک کولر گازی با ریست کردن آن برطرف می شود.

مشکلات متداول در کولر گازی

در ادامه مطلب به بررسی مشکلاتی می‌پردازیم که جهت رفع آنها می توان اقدام به ریست کردن دستگاه کرد. بیشتر این مشکلات نرم افزاری می باشند و با ریست کردن برطرف می شود.

  • روشن نشدن کمپرسور یا موتور کولر گازی

چنانچه مشاهده کردید که کولر گازی فقط روی حالت فن باقی مانده و کمپرسور آن روشن نمی شود در این صورت می توانید جهت راه اندازی کردن کمپرسور کولر گازی خود را ریست کنید.

  • فعال شدن ناگهانی قطع کننده مدار

گاهی اوقات قطع کننده مدار اتوماتیک فعال می‌شود و این مشکل از شایع ترین مواردی است که با ریست کردن برطرف خواهد شد. فعال شدن قطع کننده خودکار در کولر گازی جهت جلوگیری از انفجار و آتش سوزی ضروری می باشد اما گاهی اوقات مشاهده می کنید که مدام این اتفاق تکرار می شود. برای برطرف کردن آن می توانید کولر گازی خود را ریست کنید. چنانچه مشکل برطرف نشد از متخصص یا تکنسین کمک بگیرید.

  • خروج باد گرم از دستگاه

گاهی علیرغم تنظیم کردن ترموستات روی درجه پایین مشاهده می شود که ترموستات کولر گازی روی درجه پایین تنظیم می‌شود اما باد گرم به جای باد سرد از کولر خارج خواهد شد.روش ریست کردن کولر گازی دلایل متنوعی موجب ایجاد این مشکل می شوند اما یکی از علل اصلی آن ارور ترموستات می باشد که با ریست نمودن دستگاه مشکل برطرف خواهد شد.

  • ظاهر شدن کد خطا روی کولر گازی

گاهی اوقات نیز روی نمایشگر کولر گازی خود کد خطایی مشاهده می کنید که معمولاً این مشکل به سیستم برق و یا ولتاژ و یا قسمت های الکترونیکی دیگری در دستگاه مربوط می شود و در این شرایط می‌توانید جهت رفع کد ارور یک بار کولر را ریست نمایید.

راهنمای ریست کردن کولر گازی

حالا که با مشکلات رایج در کولر گازی که می توان آنها را با ریست کردن برطرف کردن آشنا شدید می توانیم به آموزش روش ریست کردن کولر گازی بپردازیم. در ادامه نحوه ریست کردن کولر گازی را به شکل مرحله به مرحله و کامل توضیح می دهیم.

مرحله اول، قطع نمودن برق کولر گازی

برای آنکه امنیت شما و دستگاه برقرار شود قبل از انجام هر کاری باید برق کولر گازی را قطع کنید تا از ایجاد شوک الکتریکی به دستگاه جلوگیری شود. در گام اول می توانید ترموستات کولر را روی حالت Off و یا خاموش قرار دهید و پس از آن کولر را خاموش کنید. برای ایمنی بیشتر می توانید برق اصلی را از جعبه فیوز قطع نمایید. جعبه فیوز در مکانی داخل ساختمان قرار دارد که برق مورد نیاز برای کولر را تامین خواهد کرد. چنانچه نتوانستند آن را پیدا کنید می توانید دو شاخه برق دستگاه را از پریز جدا نموده و یا برق واحد ساختمان خود را به طور کلی قطع کنید تا مطمئن شوید که کولر گازی شما برق ندارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل آمپر کشیدن کولرهای گازی چیست؟

مرحله دوم، پیدا کردن و فشردن دکمه ریست در کولر گازی

بیشتر کولر گازی ها دکمه ریست دارند که معمولاً به رنگ قرمز می باشد. جهت پیدا کردن این دکمه می توانید از دفترچه راهنمای کولر خود کمک بگیرید و پس از آن که دکمه را پیدا کردید آن را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید و پس از آن رها کنید. چنانچه نتوانستید دکمه ریست کولر گازی خود را پیدا کنید یک روش دیگر نیز برای انجام آن وجود دارد. برای ریست کردن کولر گازی می توانید باتری ریموت کنترل را از داخل آن بیرون بیاورید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس باتری ها را در جای خود قرار داده و کولر را روشن کنید.

مرحله سوم، اتصال مجدد برق دستگاه

پس از آن که باتری ها را در جای خود قرار دادید می توانید برق کولر را وصل کنید. چنانچه برای ریست کردن کولر از دکمه ریست استفاده کرده بودید کافیست پس از فشردن دکمه ریست و منتظر ماندن، مجدداً برق دستگاه را متصل کنید. در این مرحله تنظیمات کولر و مادر برد اصلی به شکل کامل دیده می شود و به حالت اولیه بر می گردد.

مرحله چهارم، تنظیم کردن مجدد کولر گازی

حالا زمان تست کردن عملکرد کولر گازی می باشد. پس از آنکه ریست کردن انجام شد باید به بررسی کارکرد دستگاه بپردازید و آن را از نظر سرمایش و گرمایش تست کنید. برای اینکه کولر گازی شما عملکرد درستی داشته باشد باید مجدداً آن را تنظیم نمایید. چنانچه پس از تنظیم دوباره کولر باز هم مشاهده کردید که مشکل آن برطرف نشده این بار باید از تکنسین کمک بگیرید.

نحوه ریست کردن ریموت کنترل کولر گازی

گاهی اوقات مشکلاتی در ریموت کنترل به وجود می آید که با ریست کردن آن برطرف می شود. به عنوان مثال هنگ کردن کنترل.روش ریست کردن کولر گازی چگونه است؟ در واقع منظور از هنگ کردن کنترل این است که علیرغم آنکه باتری پر است اما دکمه های ریموت کار نمی کند و تنظیم کردن دستگاه و عملکردهای مختلف آن با مشکل روبرو شده است. به صورت کلی دو روش جهت ریست کردن ریموت کنترل کولر گازی وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم اما پیش از آن پیشنهاد می کنیم که از سالم بودن کنترل خود مطمئن باشید.

  • روش اول، ریست کردن دستی کنترل

روش اول برای ریست نمودن ریموت کنترل در کولر گازی بسیار آسان می باشد. به این صورت که لازم است باتری ریموت را از آن بیرون بیاورید. بعد از ۳ تا ۵ دقیقه مجددا آن را در جای خود قرار دهید و از ریموت استفاده کنید.

  • روش دوم، ریست کردن ریموت کنترل به کمک دکمه ریست

برخی از ریموت کنترل ها در کولرهای گازی دکمه ریست ندارند و می‌توان از روش اول برای ریست کردن آن استفاده کرد. اما برخی دیگر مثل کولرهای گازی سامسونگ، ال جی و جنرال این دکمه را روی ریموت کنترل دارند. دکمه ریست روی ریموت کنترل به دو صورت قابل مشاهده می باشد. این دکمه به صورت حفره‌ای است و یا به صورت بر آمده. چنانچه دکمه روی ریموت کنترل شما به صورت برجسته بود آن را به مدت ۳ ثانیه فشرده و نگه دارید و پس از رها کردن ریموت کنترل دستگاه شما ریست می شود و تنظیماتش به حالت اولیه باز می گردد اما چنانچه دکمه ریست در ریموت کنترل شما به شکل حفره ای بود از یک جسم نوک تیز استفاده کنید و دکمه را فشار دهید و به مدت ۳ ثانیه آن را نگه دارید با این راهکار ریموت کنترل دستگاه شما ریست می شود و تنظیماتش به شکل اولیه برمی گردد. در برخی از مدل های کولر گازی پس از ریست کردن ریموت کولر گازی هم مجددا راه اندازی خواهد شد. به همین خاطر از این قابلیت می توان جهت ریست کردن کولر گازی نیز استفاده کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات کولر گازی اجنرال OGENERAL

چه زمانی لازم است که کولر گازی ریست شود؟

پرسشی که ممکن است برای بعضی از کاربران مطرح شود این است که زمان مناسب جهت ریست کردن کولر گازی چه هنگامی است؟ معمولاً هر وقت که عملکرد دستگاه شما با اختلال مواجه شد می‌توانید در نخستین قدم آن را ری استارت و یا ریست کنید. معمولاً مشکلاتی که در کولر گازی به وجود می آید به علت ایراد در ولتاژ برق، مقاومت و یا دیگر پارامترهای نرم افزاری دستگاه می باشد که در این صورت با ریست کردن کولر مشکلات برطرف می شود. همانطور که در قسمت اول مقاله نیز توضیح دادیم چنانچه ایرادی در قطع کننده مدار به وجود آمد و یا تنظیمات ترموستات اشتباه بود می توانید اقدام به ریست کردن کولر نمایید. با این حال نکته مهم این است که اگر چه ریست کردن کولر گازی امر طبیعی می باشد اما باید بدانید انجام دادن آن به دفعات مکرر می تواند نشان از وجود یک مشکل بزرگ در کولر شما باشد. روش ریست کردن کولر گازی چگونه است؟بنابراین برای آن که کولر گازی دچار آسیب‌های بیشتری نشود اگر متوجه کدهای ارور در نمایشگر شدید و یا مشکلی در کولر گازی به صورت مداوم تکرار می شد حتما از یک تکنسین بخواهید تا به بررسی کولر گازی بپردازد و مشکل آن را به صورت اساسی برطرف کند. متخصصین ایبک امداد تعمیرات کولر گازی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه انجام می دهند.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد دلایلی که ممکن است یک کولر گازی نیاز به ریست کردن پیدا کند را به صورت کامل توضیح دادیم. همچنین روش ریست کردن کولر و ریموت کنترل آن را نیز بیان کردیم. عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد مشکل در کولر گازی شوند که بسیاری از آنها با یک بار ریست کردن دستگاه برطرف می شود. چنانچه پس از انجام مراحلی که در این مقاله به آنها پرداختیم و ریست کردن دستگاه، همچنان مشکل پا برجا بود بهتر است از دستکاری کردن کولر گازی خودداری نمایید و در اولین فرصت با کارشناسان ما تماس بگیرید و اقدام به تعمیر دستگاه نمایید. چنانچه درباره نحوه ریست کردن کولر گازی و ریموت کنترل آن سوالی داشتید می توانید برای دریافت مشاوره از کارشناسان ما با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از آنها کمک بگیرید.

روش ریست کردن کولر گازی چگونه است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش ریست کردن کولر گازی چگونه است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا