تعمیرات کولر گازی

نکات مهم به هنگام جابجا کردن کولر گازی

گاهی اوقات پیش آمده که نیاز داشته باشید کولر گازی خود را جابجا کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای جابجا کردن کولر گازی حتماً باید از کارشناسان متخصص در زمینه تعمیر کولر گازی کمک بگیرید زیرا کوچکترین اشتباهی در انجام این کار می‌تواند باعث آسیب به دستگاه گردد. کارشناسان ایبک امداد از بهترین تجهیزات و ابزارآلات جهت نصب و انتقال کولر گازی به محل دیگری استفاده می کنند و این کار را با کیفیت تمام انجام می دهند تا رضایت شما را جلب نمایند. بهتر است هنگام انجام حمل و نقل و جابجایی کولر گازی نکات ایمنی به خوبی رعایت شود.

جابجا کردن و حمل و نقل کولر گازی

همانطور که گفتیم گاهی پیش می‌آید که دستگاه کولر گازی شما نیاز به جابجایی دارد. در این هنگام باید اطلاعات کافی در زمینه جابجایی دستگاه داشته باشید تا انتقال آن با کمترین مشکلی انجام شود. گاهی ممکن است فقط بخواهید که کندانسور کولر گازی را منتقل کنید. کندانسور در پنل بیرونی دستگاه قرار دارد و در فضای بیرون نصب شده است. برای انتقال آن باید پنل بیرونی باز شده و چنانچه به ایزوگام ساختمان شما آسیب رسانده است ترمیم شود. برای باز کردن پنل خارجی نیاز به آچارهای مخصوص می باشد. گاهی اوقات نیز ممکن است بخواهید پنل داخلی را نیز به محل دیگری انتقال دهید. به عنوان مثال بخواهید آن را داخل ساختمان خود جابجا کنید. برای انتقال این بخش باید به مقدار لوله مسی نیز توجه کنید. جهت انتقال دادن بخش داخلی کولر گازی لازم است موارد زیر رعایت شود.

 • ابتدا کولر گازی باید خاموش شود و از برق جدا گردد.
 • از یک انبردست کمک بگیرید و یونیت را از دیواری که کولر روی آن نصب است جدا کنید و پس از آن لوله مسی کولر را با آچار آلن ببندید.
 • بهتر است جهت جلوگیری از ریختن آب یک سطل زیر اتصالات قرار دهید.
 • ممکن است آب از کولر خارج شده و سبب خیس شدن محیط شود.
 • اسپلیت را روشن کرده و چند دقیقه صبر کنید تا همه گاز که در آن موجود است و فشرده شده، در یونیت بیرونی جمع شود و همه گاز مبرد از یونیت داخلی و لوله مسی تخلیه گردد.
 • برای اطمینان از انجام این کار به صدای موتور کولر گازی گوش کنید تا متوجه شوید که گاز به صورت کامل تخلیه شده است.
 • در این هنگام متوجه می شوید که صدای کولر گازی دچار تغییراتی شده است.
حتما بخوانید:   خراب شدن کولر گازی بعد از نوسانات برق

نکات مهم به هنگام جابجا کردن کولر گازی

 • سپس شیر شارژ گاز و یا لوله مسی را به صورت کامل ببندید و کولر را خاموش کنید.
 • نکته مهم این است که باید دقت کنید به هنگام جدا کردن یونیت داخلی و یونیت خارجی آسیبی به آنها وارد نکنید.
 • همچنین از ورود اشیا خارجی و گرد و غبار به داخل لوله جلوگیری کنید. به همین خاطر لازم است که درپوش لوله ها کاملاً بسته باشد.

جابجا کردن کولر گازی در محل

چنانچه تصمیم به حمل و نقل و جابجا کردن کولر گازی خود داشتید به راحتی می توانید این جابجایی را در محل انجام دهید. همچنین می توانید از خدمات حمل و نقل کولر گازی مرکز ایبک امداد بهره برده و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید تا در سریعترین زمان ممکن تکنسین ها به محل مورد نظر شما اعزام شده و جابجایی کولر گازی را انجام دهند.

جابجا کردن کولر گازی در منزل

جهت انتقال دادن کولر گازی در منزل خود می توانید با شماره های ایبک امداد تماس بگیرید تا در اسرع وقت با شما هماهنگی های لازم انجام شده و تکنسین مربوطه به منزل شما اعزام گردد. همچنین کارشناسان ما آماده اند تا راهنمایی ها و مشاوره های لازم را در زمینه جابجا کردن کولر گازی در منزل به شما عزیزان ارائه دهند.

هزینه جابجا کردن کولر گازی

هزینه انتقال دادن و جابجا کردن کولر می‌تواند به موارد مختلفی بستگی داشته باشد. در ادامه این عوامل را بررسی می کنیم.

 • گام نخست این است که ظرفیت دستگاه باید سنجیده شود زیرا ظرفیت کولر گازی نقش زیادی در تعیین هزینه جابجا کردن دستگاه دارد. به عنوان مثال می توانیم بگوییم که جابجا کردن و نصب دوباره کولر گازی که ظرفیت آن ۹۰۰۰ می باشد نسبت به کولر گازی که ظرفیت آن ۳۶۰۰۰ است بسیار پایین تر خواهد بود.
 • مورد دیگری که در هزینه جابجا کردن کولر گازی تاثیر گذار است محل نصب فعلی و مکان نصب بعدی دستگاه خواهد بود. به عنوان مثال کولر گازی که روی زمین نصب شده و کولر گازی که روی دیوار نصب شده هزینه های متفاوتی دارند.
 • ممکن است در نصب دوباره کولر گازی به لوله مسی بیشتری نیاز باشد و همه این ها در هزینه نهایی تاثیر گذار خواهد بود.
 • مورد بعدی که روی هزینه جابجا کردن کولر گازی اثر دارد، مقدار لوله مسی است که مورد نیاز می باشد. ممکن است کولر گازی در محل فعلی داخل اتاق نصب شده باشد و کندانسور داخل تراس باشد و جهت اتصال این دو به هم مقدار یک متر لوله مسی مورد استفاده قرار گرفته باشد. اما مکان بعدی که قرار است کولر در آنجا نصب شود نیاز به مقدار بیشتری لوله مسی داشته باشد. بنابراین این تغییرات می تواند در هزینه نهایی موثر باشد.
 • علاوه بر آنها هزینه باز کردن پنل های بیرونی و داخلی، نصب مجدد کولر در محل جدید، میزان لوله مسی مورد استفاده، سرویس و تعمیر کولر و شارژ گاز می تواند در هزینه آخر دخالت داشته باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی کولر گازی جنرال گلد

جلوگیری از بروز مشکل در کولر گازی

کولرهای گازی به کمک برق گاز را تبخیر کرده و با تقطیر مجدد همان گاز گرما را از محیطی که دارای دمای پایینتری است می گیرد و به محیط دارای دمای بالاتر انتقال می دهد. یکی از فاکتورهای مهم جهت خرید کولر گازی اطلاع از مشخصات فنی و قیمت کولر می باشد. اما فقط خرید اهمیت ندارد بلکه مراقبت و نگهداری از این وسیله بسیار مهم است.نکات مهم به هنگام جابجا کردن کولر گازی پس از خرید کولر گازی تا سالیان طولانی باید بتوانید از این وسیله بهره ببرید و این کار فقط با استفاده اصولی و درست امکان پذیر خواهد بود.

استفاده درست از کولر گازی

کولر گازی برای مناطقی که دارای آب و هوای مرطوب می باشند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا کولر آبی در این مناطق مناسب نیست و موجب رطوبت بیشتر خواهد شد. علاوه بر آن این سیستم تهویه مطبوع و یا همان کولر گازی در مناطقی که دارای آب و هوای نیمه خشک و خشک می باشند نیز استفاده می شود. کمپرسور برخی از کولر گازی ها با اقلیم آب و هوایی خاصی متناسب می شود.

خاموش نمودن کولر گازی

اگر در خانه به مدت طولانی حضور ندارید، بهتر است کولر گازی را خاموش کنید تا استراحت کند. بیشتر مردم تصور می کنند که با روشن نگه داشتن کولر گازی هنگامی که در خانه نیستند موجب خنک ماندن محیط خانه خواهند شد. اما باید بدانید چنانچه همه پنجره ها و دربها بسته باشد و آفتاب به صورت مستقیم به درون خانه نتابد، فضای داخل خانه شما پس از خاموش شدن دستگاه نیز تا ساعت ها می تواند خنک بماند.

نکاتی جهت جلوگیری از خراب شدن کولر گازی و نگهداری صحیح از آن

برای آنکه بتوانید از کولر گازی خود به شکل صحیحی استفاده کنید نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

 • کولر گازی هرگز نباید با تمام توان و تمام وقت کار کند.
 • نوسانات برق می تواند به کولر گازی آسیب های جدی وارد کند.
 • بنابراین برای اتصال آن به برق از محافظ استفاده کنید.
 • توصیه جدی می شود که هرگز از کولر گازی و آبی به صورت همزمان در خانه استفاده نکنید. به علت آنکه کولر آبی تولید رطوبت می کند و کولر گازی رطوبت را از محیط می‌گیرد و این دو در کنار هم نمی توانند تناسب داشته باشند.
 • چنانچه متوجه شدید که قدرت کولر گازی کم شده و باد گرم از آن می وزد سریعاً دستگاه را خاموش کنید و از تعمیرکار جهت بررسی آن کمک بگیرید.
 • برای آن که به کولر گازی فشار زیادی وارد نشود حد الامکان دمای محل کار و یا خانه خود را پایین نگه دارید.
 • جهت افزایش طول عمر کولر گازی از مواد ضد زنگ استفاده کنید. زیرا این مواد می‌تواند موجب تبادل سرما و گرما شود و در نتیجه باعث صرفه جویی در برق و همچنین افزایش کارایی کولر خواهد شد.
 • به کار بردن مواد ضد زنگ می تواند عمر کولر گازی را افزایش دهد و راندمان دستگاه را تا حدود بسیاری زیاد کند.
 • میزان گاز در کولر گازی باید سالانه مورد بررسی قرار گیرد و اگر کم شده بود شارژ شود زیرا کمبود گاز در کولر گازی می تواند به کمپرسور آسیب های جدی وارد کند.
 • زمانی که کولر گازی روشن است گرمایش و سرمایش آن را تنظیم نکنید. ابتدا باید کولر را خاموش کرده و پس از آن تنظیمات مرتبط با حالت و یا Mode را انجام دهید.
 • تمیز کردن و شستشوی کولر گازی باعث عملکرد بهتر آن خواهد شد.
حتما بخوانید:   علت صدای زیاد کولر گازی و نحوه برطرف کردن آن

نکات مهم به هنگام جابجا کردن کولر گازی

 • کندانسور حتماً باید از اطراف فاصله ی کمتری داشته باشد در غیر اینصورت حرارت بین کندانسور و محیط به خوبی انتقال نیافته و کمپرسور آسیب می بیند.
 • در فصل زمستان بهتر است از یک کاور استفاده کرده و کولر را کاملاً بپوشانید.

نتیجه گیری

چنانچه شما هم از کاربران کولر گازی می باشید گاهی اوقات ممکن است برای شما پیش آمده باشد که نیاز به جابجا کردن این دستگاه داشته باشید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که جابجا کردن و انتقال دادن کولر گازی به مکان دیگر نیاز به تخصص و مهارت دارد. بنابراین بهتر است با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما در زمینه تعمیر کولرگازی مشورت کنید.

31

نکات مهم به هنگام جابجا کردن کولر گازی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات مهم به هنگام جابجا کردن کولر گازی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x