تعمیرات لباسشویی

چگونه قفل ماشین لباسشویی سامسونگ را باز کنیم؟

چگونه قفل ماشین لباسشویی سامسونگ را باز کنیم؟ | تعمیر قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

در ماشین لباسشویی سامسونگ دکمه قفل کودک همه دکمه های لباسشویی را در زمان کار کردن قفل می‌کند این ویژگی برای افرادی که در منزل کودک دارند، بسیار حائز اهمیت می باشد. چون امکان دارد که کودکان، در حین فعال بودن ماشین لباسشویی سامسونگ با دکمه های آن بازی کنند. این بازی کردن می‌تواند موجب حادثه ای برای کودک و یا خراب شدن ماشین لباسشویی شود. تا وقتی که قفل کودک غیر فعال نشود، حتی درب ماشین لباسشویی سامسونگ نیز باز نخواهد شد.

نحوه کارکرد قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

قفل کودک در همه ماشین های لباسشویی به صورت وجود دارد. وقتی قفل کودک در ماشین های لباسشویی فعال می‌گردد همه دکمه های دستگاه بجز دکمه پاور تا وقتی که قفل کودک غیر فعال شود، کار نخواهند کرد. در مواقعی که قفل کودک ماشین لباسشویی فعال است، با پایان یافتن چرخه شستشو و خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ درب دستگاه باز نمی شود و این به این خاطر می باشد، که امکان دارد کودکان با لباس های شسته شده نیز بازی کنند و یا به طور اتفاقی درون دیگ ماشین لباسشویی رفته و در آن بمانند. به هر حال حوادثی بسیار زیاد و خطرناک می باشند.

نحوه کارکرد قفل کودک در ماشین های لباسشویی مختلف متفاوت می باشد. بهترین راهکار برای اطلاع پیدا کردن از نحوه عملکرد و قفل کودک ماشین لباسشویی خود این است، که دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. در دفترچه راهنمای محصولات به صورت کامل نحوه فعال و غیرفعال کردن و همچنین نحوه عملکرد قفل کودک و همچنین نکات مهمی که باید در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی بدانید و  رعایت کنید، آورده شده است.

قفل کودک ماشین لباسشویی

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ را فعال و غیرفعال کنیم؟

همان طور که گفته شد، نحوه فعال و غیرفعال نمودن قفل کودک در مدل‌های مختلف لباسشویی‌ها متفاوت می باشد. شما باید مدل لباسشویی و پنل جلوی آن را مورد بررسی قرار دهید و با استفاده از دفترچه راهنما و روشی که در آن آمده است، قفل کودک ماشین لباسشویی خود را فعال و غیرفعال نمایید. در ماشین‌های لباسشویی سامسونگ معمولاً به سه حالت زیر می توان قفل کودک را فعال یا غیر فعال کرد:

  1. دو دکمه Spin/rinse و temp را همزمان با هم به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.
  2. به مدت ۳ ثانیه دو دکمه – و + را همزمان فشار دهید.
  3. دو دکمه spin و temp را به مدت ۳ ثانیه همزمان با هم نگه دارید.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی نف Neff

این روش‌ها از جمله راهکارهای رایج و متداولی می باشد که کاربران از آنها استفاده می کنند. اما نحوه فعال و غیر فعال نمودن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ به مدل دستگاه شما بستگی دارد. به جز مدل ماشین لباسشویی به نوع دستگاه شما نیز بستگی خواهد داشت. یعنی نحوه فعال و غیرفعال کردن این قابلیت در ماشین های لباسشویی که درب جلو هستند و یا درب از بالا هستند، با یکدیگر متفاوت خواهد بود. شما برای یافتن اطلاعات در این مورد می توانید از دفترچه راهنمای محصول خود استفاده کنید.

تعمیرات قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

برای تعمیرات قفل کودک ماشین لباسشویی باید در اولین مرحله مشکل و ایراد اصلی را پیدا نمایید و به این نکته توجه داشته باشید، که باز کردن و تعمیرات پنل ماشین لباسشویی از جمله کارهای تخصصی است که حتماً باید توسط تعمیرکاران این حوزه انجام شود. قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ در نزدیکی تایمر ماشین لباسشویی و در پنل قرار دارد. در برخی مواقع اگر حواستان نباشد و قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ را فعال نموده باشید، ممکن است که مشکلاتی پیش آید.

در هنگام فعال بودن این قابلیت، درب ماشین لباسشویی سامسونگ شما باز نخواهد شد. در صورتی که در منزل کودکی دارید، قبل از هرکاری نگاهی به فعال یا غیرفعال بودن قفل کودک ماشین لباسشویی بیندازید و سپس اقدامات لازم را برای تعمیر آن انجام دهید. برای اینکه تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ شما به صورت صحیح و اصولی انجام شود، پیشنهاد می شود که با نمایندگی و یا مراکز تعمیر معتبر تماس حاصل نمایید.

دلایل باز نشدن قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

در برخی مواقع که درب ماشین لباسشویی شما باز نمی شود، دلیل آن فعال بودن قفل کودک نیست و احتمال دارد که به دلایل دیگری قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ شما باز نشود. در این صورت می توانید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

آب لباسشویی تخلیه نشده است

در صورتی که آب از ماشین لباسشویی تخلیه نشود، قفل درب ماشین لباسشویی شما باز نخواهد شد. راه خروج آب از دستگاه را مورد بررسی قرار دهید، امکان مسدود شدن آن وجود دارد. در صورتی که راه خروج انسداد و گرفتگی داشته باشد، آب از ماشین لباسشویی بسیار آهسته تخلیه شده و یا تخلیه نخواهد شد و مشکلاتی مانند باز نشدن درب دستگاه، آبریزی لباسشویی و دیگر مشکلات را به وجود خواهد آورد. در این شرایط همچنین باید نحوه نصب شلنگ لباسشویی را بررسی کنید. امکان دارد که در نصب شلنگ تخلیه لباسشویی مشکلی وجود داشته باشد.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

دستگیره درب لباسشویی سامسونگ شکسته است

هنگامی که ماشین لباسشویی سامسونگ شروع به کار می کند، درب دستگاه قفل می‌شود و تا پایان چرخه شستشوی لباس ها، شما نمی توانید درب دستگاه خود را باز کنید. در صورتی که دستگیره دستگاه شما ایراد و خرابی داشته باشد یا قفل دستگیره درب ماشین لباسشویی عملکرد درستی نداشته باشد، امکان دارد که آب از لباسشویی سامسونگ به بیرون از آن هدایت شود یا اصلاً چرخه شستشو انجام نشود.

در صورتی که دستگیره را مورد بررسی قرار دادید و متوجه شدید، که راحت باز و بسته نمی گردد، حتماً از تعمیرکاران کمک بگیرید تا قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ را برای شما تعمیر کنند.

قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ فعال است

همانطور که در در بالا گفته شد امکان دارد، که به صورت خواسته یا ناخواسته قفل کودک دستگاه را فعال کرده و فراموش کرده باشید، که این قابلیت را غیر فعال نمایید. بهتر از قبل از اینکه به درب ماشین لباسشویی خود فشاری وارد کنید، برنامه هایی که موجب شده اند درب ماشین لباسشویی شما قفل شوند را مورد بررسی قرار داده و غیر فعال نمایید.

قفل کودک ماشین لباسشویی

قفل حرارتی ماشین لباسشویی روشن است

در ماشین لباسشویی سامسونگ قفل حرارتی وظیفه دارد پس از اینکه چرخه شستشو به اتمام رسید، در دستگاه را رها کند. دلیل اینکار این می باشد که به علت گسترش گرما کاربران آسیبی نبینند. بنابراین حتی اگر قفل کودک فعال نباشد و مشکلی وجود نداشته باشد، درب دستگاه شما فوری باز نخواهد شد.

برای اینکه مشکل را برطرف کنید، می‌توانید ماشین لباسشویی خود را برای مدت ۵ دقیقه خاموش نمایید قفل حرارتی دستگاه شما آزاد و سرد شود. در برخی مواقع پس از گذشت این مدت نیز نمی توان درب ماشین لباسشویی را باز کرد. بهترین راهکار این است، که به قفل ماشین لباسشویی خود کمی ضربه بزنید تا درب آن باز شود.

گیر کردن لباس بین محفظه و درب ماشین لباسشویی

امکان دارد که در برخی مواقع قفل درب لباسشویی سامسونگ شما به دلیل اینکه لباسی بین مخزن و درب آن گیر کرده است، باز نشود. لباس‌های کوچک مثل جوراب موجب بروز اینگونه مشکلات می شوند. پیشنهاد می شود، قبل از اینکه ماشین لباسشویی را روشن کنید، برنامه شستشوی مورد نظر خود را انتخاب نمایید و درب دستگاه را به خوبی مورد بررسی قرار داده و از نبودن لباس بین محفظه و درب دستگاه اطمینان حاصل کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای عیب یابی ماشین لباسشویی بوش BOSCH

توجه نکردن به ظرفیت ماشین لباسشویی سامسونگ

هر کدام از ماشین های لباسشویی با هر برند و مدلی که باشند، ظرفیت معین و مشخص دارند. برخی از افراد می‌خواهند که درون ماشین لباسشویی خود همه لباس ها را در یک نوبت مورد شستشو قرار دهند. در این مواقع بیشتر از ظرفیت مشخص شده در دستگاه لباس قرار می دهند. در این صورت مشکلات زیادی برای ماشین لباسشویی شما به وجود می‌آید و همچنین شستشوی لباس ها به خوبی انجام نخواهد شد. بنابراین قبل از اینکه لباس ها را درون ماشین لباسشویی سامسونگ قرار دهید، پیشنهاد می شود، که حتماً به ظرفیت دستگاه خود توجه داشته و به اندازه درون آن لباس قرار دهید.

سخن تکمیلی

در ماشین لباسشویی سامسونگ و اکثر ماشین های لباسشویی دیگر قابلیتی به نام قفل کودک وجود دارد. در صورتی که قفل کودک ماشین لباسشویی فعال باشد، تمام دکمه هایی که بر روی پنل لباس‌شویی قرار دارند، به جز دکمه پاور کار نخواهند کرد. در برخی مواقع امکان دارد، که قفل ماشین لباسشویی را فعال کرده باشید، اما اطلاعی از آن نداشته باشید و فکر کنید، که قفل درب ماشین لباسشویی شما با مشکل و ایرادی روبه‌رو شده است. بنابراین پیشنهاد می‌شود قبل از اینکه برای عیب یابی دستگاه خود اقدامی انجام دهید، فعال یا غیرفعال بودن قفل درب ماشین لباسشویی را بررسی کنید. باز نشدن قفل درب ماشین لباسشویی دلایل دیگری نیز می‌تواند داشته باشد که از جمله آنها می توان به تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی، شکستن دستگیره درب لباسشویی، روشن بودن قفل حرارتی، گیر کردن لباس بین محفظه و درب لباسشویی و توجه نکردن به ظرفیت ماشین لباسشویی اشاره کرد.

در صورتی که با بررسی این موارد نتوانستید مشکل به وجود آمده برای ماشین لباسشویی خود را برطرف نمایید، پیشنهاد می‌شود که با تعمیرکاران ماشین لباسشویی تماس حاصل کنید تا دستگاه شما را مورد بررسی قرار داده و عیب یابی و تعمیر آن را به صورت صحیح و اصولی انجام دهد.

31

چگونه قفل ماشین لباسشویی سامسونگ را باز کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه باز کردن قفل ماشین لباسشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x