تعمیرات آبسردکن

آموزش عیب‌یابی و تعمیرات آبسردکن هیوندای Hyundai

آموزش عیب‌یابی و تعمیر آبسردکن هیوندای Hyundai|راهنمای تعمیر آبسردکن هیوندای

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله در مورد ایرادات و مشکلات رایج آبسردکن هیوندای صحبت می‌شود و راهکارهای کاربردی برای برطرف کردن آنها ارائه خواهد شد. آبسردکن ها مخصوصاً در فصل گرم تابستان کاربرد بسیار زیادی دارند و اگر دچار ایراد و خرابی شوند، بسیار آزاردهنده خواهد بود. چنانچه با ایرادات و مشکلات این دستگاه آشنا باشید، می توانید در کمترین زمان ممکن ایرادات به وجود آمده را برطرف کنید.

عیب‌یابی و تعمیر آبسردکن هیوندای

هرکدام از خرابی‌هایی که برای آبسردکن هیوندای ممکن است به وجود آید، دلایل خاص خود را دارد. چنانچه منشاء این خرابی ها را بدانید، می توانید تعمیرات آبسردکن هیوندای را در زمان کمتر و به صورت اصولی انجام دهید. در ادامه مطلب هر کدام از ایرادات و مشکلات این دستگاه را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم، تا در صورت نیاز بتوانید با استفاده از این مطلب، مشکل به وجود آمده برای آبسردکن هیوندای خود را برطرف کنید.

آبسردکن هیوندای کار نمی‌کند

کار نکردن آبسردکن هیوندای می تواند به علت های گوناگونی اتفاق افتاده باشد. احتمال اول این است، که مکانی که آبسردکن هیوندای را نصب نمودید، برق ندارد و یا همچنین ممکن است، که سیم های رابط و دوشاخه دستگاه خراب شده باشند. احتمال بعدی این است، که ترموستات و سیم های رابطی که بین آنها وجود دارد، دچار خرابی شده باشند. برای رفع مشکل باید دستگاه آوومتر را روی حالت برق شهر تنظیم کرده و پریز برق را از نظر وجود جریان برق مورد بررسی قرار دهید. وقتی دستگاه روی حالت اندازه گیری برق شهری قرار دارد در دو سر سیم های رابط وصل شده به ورودی های اول و رله، برق را اندازه بگیرید. چنانچه جریان برق وجود نداشت، سیم های رابط ترموستات و ترموستات معیوب می‌باشند.

در این شرایط چند بار کلید قطع و وصل ترموستات را امتحان کنید. اگر مشکل رفع نشد، دوشاخه برق دستگاه را از پریز بکشید و ترموستات را از محل خود بیرون آورید. سپس یکی از سیم‌های متصل به ترموستات را از آن جدا نموده و دستگاه آوومتر را روی اندازه گیری اهم بگذارید و کلید ترموستات را قطع و وصل نمایید. چنانچه وقتی کلید در حالت قطع است، عقربه روی بینهایت قرار بگیرد و در زمان وصل، عقربه روی صفر قرار بگیرد، نشان دهنده سالم بودن ترموستات خواهد بود و ایراد از سیم های رابط می باشد.

ولی چنانچه وقتی کلید را در حالت وصل قرار می‌دهید، عقربه ها حرکتی نداشته باشند، نشان دهنده خراب بودن ترموستات می باشد. در این شرایط حتما باید ترموستات آبسردکن هیوندای را هرچه سریعتر عوض کنید، تا مشکل به وجود آمده برطرف شود.

آبسردکن هیوندای

موتور آبسردکن هیوندای کار نمی‌کند اما موتور خنک کننده کندانسور کار می‌کند

وقتی آبسردکن هیوندای شما با این مشکل روبرو می شود، می تواند دو دلیل داشته باشد. اولین دلیل خراب بودن اورلود و رله دستگاه می باشد و دلیل دوم خراب بودن موتور آبسردکن هیوندای است.

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید وقتی دستگاه روی حالت اندازه گیری برق شهری تنظیم شده است، وجود جریان برق را در اورلود و رله موتور مورد بررسی قرار دهید. چنانچه جریان برق وجود داشت، آبسردکن را از برق جدا نموده و اورلود و رله را از مکان مخصوص خود بیرون آورید و با استفاده از اهم متر آنها را از نظر سالم بودن چک کنید. چنانچه آنها ایرادی داشتند، باید با نوع مشابه خود عوض شوند، تا ایراد به وجود آمده برطرف شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر جاروبرقی هیوندای HUNDAI|نمایندگی تعمیرات جاروبرقی هیوندای

اگر این مشکل به خاطر دلیل دوم یعنی خراب بودن موتور آبسردکن به وجود آمده است، باید موتور آبسردکن را به کمک سیم تست آزمایش نموده و چنانچه متوجه خرابی آن شدید، باید موتور دستگاه تعویض شود.

آبسردکن هیوندای صدای چکه دارد و آب را خنک نمی‌کند

وقتی آبسردکن هیوندای صدای چکه می دهد و آب را به هیچ عنوان خنک نمی کند، احتمالاً موتور دستگاه خراب شده است و لوله های رفت و برگشت گاز آبسردکن هیوندای مسدود شده اند. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید موتوری که خراب شده است را تعویض نمایید و لوله های گاز را تمیز نمایید.

آبسردکن هیوندای آب را کم خنک می‌کند

وقتی آب درون آبسرد کن هیوندای زیاد خنک نمی‌شود و مدت کار موتور دستگاه کم و زمان خاموشی آن بیشتر شده است، احتمالاً ولوم ترموستات در درجه کم تنظیم شده است و تنظیمات ترموستات درست انجام نشده است. این امکان نیز وجود دارد، که ترموستات خراب شده باشد. برای اینکه این ایراد را برطرف نمایید، باید ترموستات را بر روی درجات بیشتر قرار دهید و تنظیمات آن را به درستی انجام دهید و اگر ترموستات خراب شده است و ایرادی پیدا کرده است، باید با نوع مشابه خود عوض کنید.

آبسردکن

آبسردکن هیوندای آب را بیش از اندازه خنک می‌کند

در برخی مواقع امکان دارد، که متوجه شوید آب درون آبسردکن هیوندای بیش از اندازه خنک شده است. در این شرایط احتمالاً ولوم ترموستات در درجه بسیار بالایی قرار گرفته است و تنظیمات ترموستات به خوبی انجام نشده است. همچنین ممکن است، که ترموستات آبسردکن هیوندای خراب شده باشد.

برای برطرف کردن ایراد به وجود آمده در اولین مرحله شما باید ولوم ترموستات را بر روی درجات کمتر قرار داده و تنظیمات آن را درست کنید. اگر متوجه شدید، که ترموستات آبسردکن هیوندای معیوب است، باید آن را با نوع مشابه خود عوض کنید. اگر لوله آبی ترموستات در محل خود قرار نداشته باشد، باید آن را در محل صحیح خود قرار دهید، تا ایرادا به وجود آمده رفع گردد.

مدت زمان کار کردن موتور آبسردکن زیاد ولی بازدهی آبسردکن کم است

در مواقعی که موتور آبسردکن هیوندای بیش از اندازه کار می کند و زمان خاموشی آن بسیار کم شده است و در عین حال بازدهی آبسردکن هیوندای کم است و آب را خوب خنک نمی کند، احتمال دارد، که کندانسور آبسردکن هیوندای کثیف شده و به تمیز کاری نیاز داشته باشد. در این صورت هوا بر روی کندانسور به خوبی جریان نخواهد داشت. همچنین امکان دارد، که گاز آبسردکن هیوندای کم شده باشد. برای اینکه این مشکل برطرف شود، سیکل تبرید را با استفاده از مایع توزن باید شستشو دهید و تمیز کاری را با گاز ازت انجام دهید.

چنانچه در جلوی دریچه هوا مانعی وجود دارد، باید آن مانع را برطرف کنید، تا ایراد به وجود آمده رفع شود.

اگر متوجه شدید، که میزان گاز دستگاه کم شده است، باید علت آن را بررسی نموده و گاز به اندازه کافی تزریق کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش نصب مخزن شناور دار آبسردکن افترون

آبسردکن هیوندای صدای زیادی می‌دهد

چنانچه آبسردکن هیوندای به صورت استاندارد کار می کند و آب درون آن به اندازه لازم خنک است، اما از دستگاه صدای ناهنجاری به گوش می‌رسد، احتمال دارد این مشکل به خاطر موارد زیر رخ داده باشد:

  •  آبسردکن هیوندای به صورت تراز قرار ندارد احتمال دارد محل قرار گیری دستگاه شما تراز نباشد بنابراین باید این مورد را بررسی کرده و دستگاه و خود را به صورت تراز قرار دهید.
  •   ممکن است پیچ های موتور آبسردکن هیوندا شل شده باشند برای رفع مشکل باید پیچ های موتور آبسردکن هیوندای را محکم کنید.
  •   امکان دارد پیچ های کندانسور شل گردیده باشند برای برطرف کردن ایراد باید پیچ های کندانسور را سفت نمایید.
  •   احتمال دارد که پروانه شل شده باشد در این صورت باید پیچ پروانه را به خوبی محکم و سفت کنید.

شیر آبسردکن هیوندای آب نمی‌دهد

اگر آبسردکن هیوندای به صورت مطلوبی کار می‌کند، ولی شیر دستگاه آب نمی دهد، احتمال دارد، که این مشکل به خاطر دلایل زیر باشد:

  •  ممکن است آب شهری قطع شده باشد، در این صورت باید منتظر بمانید، که آب بیاید.
  •   احتمال دارد، که فیلتر شیر آب یا صافی دچار گرفتگی شده باشد، در این شرایط باید فیلتر شیر آب یا صافی را با دقت تمیز نمایید، تا مشکلی به وجود آمده برطرف شود.
  • احتمال دارد، که شیر فلکه بسته باشد. بنابراین باید شیر فلکه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت بسته بودن آن را باز کنید.
  •   اگر مشکل به دلیل گرفتگی لوله های ورودی آب است، باید این لوله ها و مجرای ورود و خروج مخزن را رسوب زدایی نمایید، تا ایرادات به وجود آمده رفع شوند.

آبسردکن هیوندای نرمال کار می‌کند ولی لوله برگشت برفک می‌زند

در برخی مواقع امکان دارد، که آبسردکن به صورت نرمال کار کند و آب نیز به اندازه مناسب خنک شود، اما متوجه شوید شبکه لوله برگشت دستگاه برفک می‌زند. دلیل این مشکل این است، که گاز آبسردکن هیوندای بیش از اندازه زیاد می باشد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید کمی از گاز را کم کنید. وقتی میزان گاز نرمال باشد، دیگر لوله برگشت برفک نخواهد زد.

آبسردکن هیوندای

موتور خنک کننده کندانسور کار نمی‌کند

وقتی موتور اصلی آبسردکن هیوندای به خوبی کار می کند اما موتور خنک کننده کندانسور کار نمی کند احتمال دارد، که پروانه دستگاه گیر کرده باشد. بنابراین باید پروانه فن را بررسی کرده و در صورت گیر کردن آن را آزاد کنید. همچنین احتمال دارد، که موتور خنک کننده کندانسور دچار خرابی شده باشد. بنابراین باید آن را تعویض کنید.

سخن تکمیلی

در این مطلب ایرادات و مشکلاتی که ممکن است برای آبسردکن هیوندای پیش آید را به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم و راهکارهایی برای رفع این مشکلات ارائه دادیم چنانچه نتوانستید مشکل آبسردکن را برطرف کنید عیب یابی و تعمیر آبسردکن هیوندای را به تکنسین متخصص بسپارید تعمیر دستگاه شما بدون هیچ نقصی و به صورت اصولی انجام شود. اگر بدون داشتن دانش کافی اقدام به تعمیر آبسردکن هیوندای کنید، احتمال دارد که مشکلات بیشتری برای دستگاه خود پیش آورید و هزینه‌های بیشتری را در این صورت متحمل خواهید شد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش عیب‌یابی و تعمیر آبسردکن هیوندای

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر آبسردکن هیوندای

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا