تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جاروبرقی هیوندای HUNDAI|نمایندگی تعمیرات جاروبرقی هیوندای

راهنمای تعمیر جاروبرقی هیوندای HUNDAI|نمایندگی تعمیرات جاروبرقی هیوندای، عیب‌یابی جاروبرقی هیوندای

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله ایرادات اصلی جاروبرقی هیوندای از جمله، روشن نشدن جاروبرقی هیوندای، کم شدن مکش جاروبرقی هیوندای و طریقه عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی هیوندای را به صورت کامل توضیح می‌دهیم. اگر دارای دانش فنی در زمینه لوازم الکتریکی نیستید، به هیچ وجه جارو برقی خود را تعمیر نکنید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی هیوندای

اگر جاروبرقی هیوندای شما خراب شده است و قصد تعمیر آن را دارید، در ابتدا شما باید دستگاه خود را به درستی عیب‌یابی نمایید. چون اگر عیب دستگاه خود را ندانید و یا اشتباه تشخیص دهید، نمی توانید مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

جاروبرقی‌ هیوندای

جاروبرقی‌ هیوندای روشن نمی‌شود

 • یکی از دلایل روشن نشدن جاروبرقی هیوندای وجود اختلال در سیم دستگاه می‌باشد. احتمال دارد به سیم جمع کن و بخش انتهای سیم ارتباط داشته باشد، که در اثر کشیدن زیاد از دستگاه جدا و یا آسیب دیده باشد. باید دقت کنید که سیم‌ها در وسایل الکترونیکی جزو بخش‌های آسیب پذیر محسوب می‌شوند. به ویژه بخش انتهایی سیم‌ها بسیار حساس هستند.
 • خراب بودن کلید قطع و وصل از دیگر دلایل روشن نشدن جاروبرقی هیوندای است. برای عیب‌یابی جاروبرقی هیوندای، پس از اینکه از سالم بودن کابل و منبع تغذیه اطمینان حاصل کردید، کلید قطع و وصل را چک کنید. در صورت وجود هرگونه قطعی و یا اختلال در این قطعه لازم است که این کلید را تعویض کنید.
 • موتور جاروبرقی هیوندای قسمت بعدی است که باید آن را بررسی کنید. اگر موتور سوخته باشد جاروبرقی روشن نخواهد شد. این موضوع را باید در نظر بگیرید که سوختن موتور جاروبرقی هیوندای، به طور کامل به یک باره اتفاق نخواهد افتاد و احتمال نیم سوز شدن آن وجود دارد.
 • قطع شدن ارتباط یکی از اجزای متصل به مدار سری جاروبرقی، از کارکرد موتور جلوگیری می‌کند و در نتیجه جارو برقی هیوندای روشن نمی‌شود. لازم است کلیه اتصالات مدار سری جاروبرقی هیوندای را بررسی و از عدم وجود قطعی و اتصال کوتاه در آن اطمینان حاصل کنید.

موتور جاروبرقی هیوندای روشن می‌شود اما قدرت زیادی ندارد

 • یکی از اصلی‌ترین دلایل عدم قدرت واقعی موتور جاروبرقی هیوندای، نیم سوز شدن یا آسیب دیدگی موتور دستگاه می‌باشد. اگر جارو برقی هیوندای به صورت غیرطبیعی داغ می‌شود، به احتمال زیاد موتور آن نیاز به تعمیر خواهد داشت. نیم سوز شدن یا آسیب دیدگی موتور جاروبرقی هیوندای در جریان مصرفی آن تاثیر بسزایی دارد. بنابراین برای عیب‌یابی جارو برقی هیوندای در این حالت، جریان مصرفی درون دستگاه را می‌توانید اندازه گیری کنید.
 • یکی از دلایل قدرت پایین جاروبرقی خراب بودن زغال دستگاه می‌باشد‌. البته این ایراد به صورت معمول به هنگام عوض کردن ذغال پیش می‌آید که با اختلال در کار کلکتور، موجب کارکرد ضعیف موتور می‌شود.
 • کثیف بودن بخشی از جاروبرقی هیوندای، به ویژه کثیف بودن کلکتور، از دیگر دلایل ضعیف عمل کردن موتور دستگاه می‌باشد. برای برطرف کردن این مشکل، سرویس مرتب جاروبرقی هیوندای را باید انجام دهید و از تینرهای مخصوص و بنزین برای تمیز کردن کلکتور استفاده نمایید. توجه داشته باشید، که کلکتور یکی از بخش‌های حساس دستگاه می‌باشد و نباید آن را با ابزارهای سخت تمیز کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  برد جاروبرقی و تشخیص خراب شدن آن

جاروبرقی‌

مکش جاروبرقی‌ هیوندای ضعیف است

 • لوله جاروبرقی مسدود شده و به همین دلیل جلوی مکش بیشتر را می‌گیرد. در این شرایط باید چیزی که در داخل لوله گیر کرده است را خارج نمایید. بی‌توجهی به این موضوع موجب خواهد شد که موتور دستگاه آسیب ببیند. از آنجایی که این مشکل بسیار متداول است، پس باید عیب‌یابی جاروبرقی هیوندای با دقت بیشتری در این مورد صورت پذیرد.
 • کیسه جاروبرقی هیوندای به صورت کامل پر شده و دیگر جا ندارد. باید دقت کنید که پس از گذشت مدتی مشخص، کیسه داخل دستگاه را باید عوض نمایید.
 • چنانچه فیلتر هوا کثیف باشد، اجازه مکش بیشتر را از جاروبرقی هیوندای می‌گیرد و فشار هوایی که به طرف بخش انتهایی جاروبرقی هیوندای منتقل می‌گردد، بسیار کمتر از قبل خواهد بود.
 • احتمال دارد تنظیمات اشتباه باشند. پس حتماً در زمانی که مکش جاروبرقی هیوندای کم شده است، به میزان قدرت تنظیم شده نگاهی بیاندازید. شاید در کمترین مقدار خود قرار گرفته باشد. امکان دارد این مقدار به صورت تصادفی تنظیم شده باشد. همچنین احتمال دارد ولوم خراب شده باشد. با چرخاندن آن و توجه کردن به صدای موتور متوجه می‌شوید که  صدای موتور زیادتر شده و سرعت گرفته است و یا خیر. چنانچه تغییر صدایی را در موتور جاروبرقی هیوندای احساس نکردید، امکان خراب بودن ولوم تنظیم قدرت، بالا می‌باشد و باید آن را عوض کنید.

جاروبرقی هیوندای داغ می‌کند

 • از آنجایی که لوله دارای قسمت خمیده و شلنگ انعطاف پذیر می‌باشد، در برخی مواقع برخی آشغال‌ها می‌توانند داخل آن گیر کنند و موجب انسداد لوله و شلنگ می‌شوند. در این صورت مکش جاروبرقی دچار مشکل می‌شود و موتور نمی‌تواند هوا را به درستی خارج کند، در این حالت تحت فشار بیشتر خروج هوا قرار گرفته و شما متوجه داغ شدن موتور جاروبرقی هیوندای خواهید شد. جاروبرقی هیوندای را خاموش نموده و با یک چراغ قوه داخل لوله و شلنگ را بررسی کنید.
 • پاکت یا کیسه جاروبرقی هیوندای منبع گرد و غبار و زباله‌های کشیده شده است. پر بودن آن، مسیر گردش هوا را مسدود می‌کند و موجب سخت کار کردن موتور دستگاه می‌گردد که می‌تواند موجب داغ شدن جاروبرقی هیوندای شود. زمانی که دو سوم آن پر شد با توجه به مدل جاروبرقی که از کیسه دائمی یا یکبار مصرف استفاده می‌کند، آن را تخلیه یا تعویض نمایید. از کیسه‌های یکبار مصرف دوبار استفاده نکنید. چون این کار موجب فشار بر موتور جاروبرقی هیوندای می‌شود.
 • به مرور زمان گرد و غبار بر روی فیلتر جمع می‌شود. اگر این گرد و غبارها با رطوبت هوا ترکیب شوند، به صورت توده در آمده و بزرگ و ضخیم‌تر می‌گردند، که در نهایت موجب مسدود شدن فیلترها می‌شوند و عملکرد فیلتر را مختل می‌کند. در این زمان خنک شدن موتور نیز تحت تاثیر قرار گرفته و داغ شدن موتور را به دنبال خواهد داشت. فیلترها هم مانند پاکت به صورت دوره‌ای باید تمیز شوند. با تعمیر یا تعویض کردن فیلتر و پاکت جاروبرقی هیوندای موجب افزایش طول عمر مفید دستگاه خود می‌شوید.
 • در معرض گرما قرار گرفتن موتور جارو برقی موجب می‌شود که بخش‌های عایق موتور داغ شده و صدمه ببینند و دچار اتصال کوتاه می‌شوند. این خرابی امکان دارد به قسمت‌هایی از موتور مثل روتور را کموتاتور  وارد شود. اتصال کوتاه به همراه بوی سوختگی و دود خواهد بود. در این شرایط باید جاروبرقی هیوندای را بلافاصله خاموش کنید و از یک تکنسین متخصص برای عیب‌یابی جاروبرقی هیوندای خود کمک بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی مزایا و معایب جاروبرقی هوور

جاروبرقی هیوندای صدای زیادی دارد

 • اختلال در کار بلبرینگ باعث تولید صدای غیر طبیعی در جاروبرقی هیوندای می‌شود. خرابی بلبرینگ، اختلال در کار آرمیچر را به دنبال خواهد داشت، که با عوض کردن یاتاقان و آرمیچر، مشکل دستگاه شما رفع خواهد شد.
 • نگهدارنده‌های لاستیکی قسمت دیگری در ساختار داخلی جاروبرقی هیوندای می‌باشند، که از سایش ابزارهای داخلی دستگاه جاروبرقی هیوندای در هنگام لرزش‌های ایجاد شده، جلوگیری می‌کند. اگر احساس می‌کنید لرزش‌های ایجاد شده بدون دلیل اتفاق می‌افتد، برای عیب‌یابی جاروبرقی هیوندای، آن را باز و لاستیک‌ها را بررسی نمایید.

جاروبرقی‌ هیوندای نامنظم کار می‌کند

 • بررسی کنید که آرمیچر جاروبرقی هیوندای نیم سوز نشده باشد.
 • اگر پس از استفاده بیش از اندازه و کنترل نشده از جارو برقی هیوندای، با مشکل ناپایدار و نامنظم کار کردن دستگاه روبرو شدید، این امکان وجود دارد که کلاف‌های میدان سوخته باشند.

هنگام روشن کردن جاروبرقی‌ هیوندای فیوز می‌پرد

عیب‌یابی جاروبرقی هیوندای در این حالت، به بررسی کردن بخش‌های سیم کشی داخلی دستگاه منتهی می‌شود. برای مثال ایراد در کلید روشن و خاموش و اتصال کوتاه میان سیم‌های رابط جاروبرقی هیوندای، می‌توانند باعث پریدن فیوز شوند.

جاروبرقی‌ هیوندای لرزش دارد

اگر جاروبرقی هیوندای لرزش بیش از اندازه دارد، کافی است لاستیک‌های نگهدارنده بین قطعات داخلی را بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را عوض کنید.

چگونه مشکل جاروبرقی هیوندای را پیدا کنیم؟

 • اگر موتور جاروبرقی هیوندای کار نکرد اطمینان حاصل کنید که دستگاه به برق متصل است یا گیرنده الکتریکی مشکلی ندارد.
 • کابل برق را هم باید تست کنید.
 • موتور یونیورسال و کلید را چک کنید و اگر مشکل دارند، آنها را تعمیر و در صورت لزوم تعویض نمایید.
 • اگر موتور کند کار می‌کند به دنبال هرگونه آشغال یا تجمع گرد و خاک به مرور زمان بگردید و در صورت وجود آنها را برطرف نمایید.
 • برس‌های فرسوده را عوض کنید و بیرینگ‌‌های خشک را با استفاده از روغن و گریس، روغن کاری نمایید. بیرینگ‌های فرسوده را باید عوض نمایید.
 • اگر موتور دستگاه متوقف می‌شود و دوباره کار می‌کند، کابل برق، کلید، موتور و فن را باید بررسی کنید.
 • اگر موتور جاروبرقی هیوندای صدا می‌دهد، محفظه جاروبرقی را باز کرده و آشغال و کثیفی موجود در اطراف موتور را تمیز نمایید.
 • فیلترها را هم مرتب تمیز و یا تعویض کنید.
 • تسمه اگر خراب است آن را باید جدا نموده و تعویض نمایید.
 • چنانچه مکش جاروبرقی هیوندای کافی نیست به احتمال زیاد کیسه و مخزن آن پر شده است. در صورت نیاز باید آن را خالی نمایید.
 • چنانچه برس، کرک بر روی فرش بر جا می‌گذارد، تسمه شل شده است و باید آن را عوض کنید و غلتک برس را چک کنید و تمیز نمایید و آنها را در محل خودشان تنظیم کنید.
 • مسیر جریان هوا در لوله و داخل دستگاه جاروبرقی هیوندای را تمیز نمایید.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر جاروبرقی هیوندای HUNDAI|نمایندگی تعمیرات جاروبرقی هیوندای

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی هیوندای

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا