تعمیراتتعمیرات آبسردکن

دلیل کار نکردن آبسردکن چیست ؟

چه عواملی می توانند باعث کار نکردن و بدکار کردن آبسردکن شوند؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از لوازمی که در روزهای گرم تابستان می تواند خیلی حیاتی و مهم باشد یک آبسردکن است که می‌تواند در گرمای هوا یک لیوان آب خنک و گوارا را به شما هدیه دهد ، اما مواردی هم هست که آبسردکن یخچال یا دستگاه آبسردکن شما با مشکل مواجه می شود در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم تا با بررسی دلایل کار نکردن آبسردکن مشکلات این دستگاه را به صورت تخصصی بررسی و راهکارهایی برای حل مشکلات آن ارائه دهیم.

علت های کار نکردن آبسردکن

معمولا بعد از خرید و نصب و راه اندازی یک دستگاه آبسردکن و یا یخچال فریزر ساید که دارای آبسردکن است ، این دستگاه فعالیت خود را آغاز میکند، اما زمان هایی هم هست که این دستگاه با مشکلات متعددی روبرو می شود برای مثال قابلیت سرد کردن آب و یا گرم کردن آب در این دستگاه فراهم نمی باشد و هرچقدر هم که برای این مورد تلاش می کنید به نتیجه نمی رسید، در ادامه به علت های کار نکردن آبسردکن به صورت تخصصی خواهیم پرداخت.

برای اولین مورد باید به سراغ ترموستات دستگاه بروید ، چرا که ممکن است ترموستات دستگاه شما دچار مشکل شده باشد.
همانطور که می‌دانید ترموستات قطعه است که می تواند میزان دما را مشخص کند این قطعه وظیفه دارد وقتی که دما به یک حد مناسب می رسد از بالا رفتن مجدد آن یا پایین آمدن مجدد آن جلوگیری کند در آب سرد کن هم به همین چنین عمل خواهد کرد و در صورتی که نتواند به درستی فعالیت خود را انجام دهد شاهد سرد نشدن و یا گرم نشدن آب خواهید بود.

مورد بعدی در کار نکردن آبسردکن برد دستگاه خواهد بود همانطور که تا امروز آشنا شدید برد وسیله های بسیار مهم در لوازم الکترونیکی به شمار می رود و وظیفه مدیریت و ارسال دستور به بخش های مختلف دستگاه را بر عهده دارد در نتیجه اگر این قطعه نتواند به درستی عمل کند یا اختلالی در فعالیت آن ایجاد شود باعث ایجاد اختلالات مختلف در دستگاه آبسردکن خواهد شد که یکی از این اختلالات را می‌توان عدم سرد کردن آب دانست.

در مقاله های گذشته در رابطه با برد الکترونیکی یخچال و خازن های برد با شما صحبت کرده بودیم همانطور که می دانید بر روی برد خازن هایی تعریف شده است در صورت خرابی یا سوختن هر کدام از خازن ها احتمال بروز مشکلات فنی در دستگاه زیاد خواهد بود که می توان علت کار نکردن آب دستگاه را به این مورد مربوط دانست.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی برند ژنوا jenova | روش تماس با مراکز تعمیرات

کار نکردن آبسردکن

از سمتی ممکن است در بخش سیم کشی دستگاه نیز اختلالاتی به وجود آمده باشد که خود این مورد می تواند باعث ایجاد اختلال در بخش خنک کننده آب دستگاه شما شود.

اما به مورد آخر خواهیم رسید و اصلی‌ترین مورد یعنی موتور دستگاه آب سرد کن همانطور که میدانید در لوازم الکترونیکی موتور دستگاه اصلی ترین و مهمترین قطعه یک دستگاه به شمار می رود و در صورت خرابی آن مشکلات بی چون و چرایی را در پیش خواهید داشت، یا اگر موتور دستگاه بسوزد طبیعی خواهد بود که دستگاه به صورت کامل از دسترس خارج خواهد شد و شما دیگر آب مستقیم شهری را دریافت خواهید کرد ، پس آخرین و مهمترین عاملی که می‌توان در این قسمت به آن اشاره کرد خرابی در موتور دستگاه می باشد.

دلایل بد کار کردن آبسردکن

آبسردکن همیشه با مشکل کار نکردن آب روبرو نخواهد بود و در مواقعی هم بد کار کردن آن و یا درست کار نکردن آن می تواند برای شما مشکلات زیادی را در پی داشته باشد ، در ادامه به مواردی که باعث بد کار کردن آبسردکن شما می‌شود خواهیم پرداخت.

مورد اول ای که باید به آن اشاره کرد شل بودن پیچ تخلیه زیر دستگاه آبسردکن است ، که می تواند باعث جمع شدن مقداری آب در زیر دستگاه شود که این مورد بدون شک باعث خرابی و ایجاد اختلال در عملکرد قطعات مختلف دستگاه خواهد شد.

در مقاله تراز نبودن یخچال در رابطه با اهمیت تراز بودن یک وسیله الکترونیکی به صورت کامل صحبت کردیم ، در آبسردکن همانند یخچال به همین چنین است و تراز بودن دستگاه از اهمیت زیادی برخوردار است، پس دقت کنید دستگاه شما کاملا تراز باشد تا بتواند فعالیت درستی داشته باشد و توقعات شما را برآورده کند.

بارها در مورد قرار دادن لوازم الکترونیکی در مکان های مناسب با شما صحبت کرده بودیم آبسردکن هم مانند لوازم الکترونیکی دیگر مثل یخچال، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی نیازمند قرار گرفتن در یک مکان مناسب است پس در صورتی که آبسردکن را در مکان مناسب مثلاً روبروی نور مستقیم خورشید یا در کنار اجاق گاز و موارد اینچنین قرار داده اید اقدام به جابجایی و تغییر مکان آن کنید.

اما مورد آخری که می‌توان به آن اشاره کرد تغییرات متوالی و زیاد در تنظیمات دمای آبسردکن است، به دفعات مورد را در مکان های مختلف دیده ایم تنظیمات دستگاه را در طول روز چندین چند بار تغییر می دهند و این کار مستقیماً باعث کاهش عمر دستگاه و عملکرد نامناسب آن خواهد شد، پس دقت کنید اگر از آبسردکن استفاده می کنید آن را در یک تنظیم خاص قرار دهید و برای طولانی مدت بر روی همان تنظیمات استفاده نمایید.

کار نکردن آبسردکن

جلوگیری از کار نکردن آبسردکن

در رابطه با استفاده از دستگاه های الکترونیکی به دفعات در این مورد صحبت کرده ایم استفاده درست و اصولی از این وسایل تنها و بهترین راه برای جلوگیری از فرسوده و خراب شدن این دستگاه ها می باشد، استفاده نامناسب و غیر اصولی و همچنین قرار گرفتن وسایل الکترونیکی در مکان های نامناسب آنها و در نهایت نوسانات برق شهری از موارد عمده هستند که باعث خرابی دستگاه الکترونیکی می شود ، اما موارد دیگری هم هستند که با رعایت آنها و بررسی بعضی قطعات در طول مدت زمان های مشخص است، می توانید برای جلوگیری از کار نکردن آبسردکن برخی موارد را انجام دهید ، با ما باشید تا  در ادامه برخی از این موارد را برایتان شرح خواهیم داد.

  • همانطور که در بالا تر صحبت کردیم پیچ تخلیه در زیر دستگاه قرار دارد و در صورتی که مشکلی در این قسمت به وجود آید آب در زیر دستگاه جمع خواهد شد و باعث ایجاد خرابی و اختلال در دستگاه شما خواهد شد پس بنابراین سعی کنید تا در طول فواصل مشخص و معین به بررسی پیچ تخلیه و سینی زیر دستگاه کنید تا در آنها مشکلی وجود نداشته باشد و در صورت مشاهده هرگونه مشکل اقدام به رفع آن نمایید.
  • مورد بعدی که می‌توان به آن اشاره کرد قرار گرفتن دستگاه در یک مکان مناسب و البته یک مکان ثابت است جابجایی متوالی دستگاه یا قرار گرفتن آن در مقابل نور خورشید هم می تواند باعث خرابی های فنی و هم می‌تواند باعث ایجاد تغییرات نامناسب در ظاهر رنگ دستگاه شود.
  • یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث خرابی آبسردکن شما شود خالی بودن مخزن آب آن است پس فقط کنید قبل از اینکه مخزن آب دستگاه خالی شود آن را پر کنید البته دستگاه های جدید مستقیماً به آب شهری وصل می شوند اما اگر دستگاه شما از مخزن آب استفاده می کند حتماً دقت کافی داشته باشید تا دستگاه بدون آب کار نکند و این اتفاق می‌تواند باعث خرابی های متوالی در دستگاه شما شود.
  • اما مورد آخر که همیشه به آن اشاره کردیم و همیشه در این مورد تاکید داشتیم که برای دستگاه‌های الکترونیکی از محافظ های برق استفاده کنیم ، چرا که جریان و نوسانات برق شهری می‌تواند یکی از بیشترین علل خرابی در لوازم الکترونیکی باشد اینکه چه زمانی ولتاژ برق بالا رفته و یک زمانی برق شهر شما دو فاز است برای شما قابل تشخیص نخواهد بود، پس تنها راه محافظت از لوازم الکترونیکی در چنین زمانهایی استفاده از محافظ های مناسب برای دستگاه های الکترونیکی است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین های ظرفشویی برند نانیوا naniwa

کار نکردن آبسردکن

سخن آخر

اگر بخواهیم یک نتیجه گیری کلی از علت کار نکردن آب آبسردکن و یا درست کار نکردن آبسردکن بگیریم مستقیماً به اولین و آخرین چیزی که خواهیم رسید استفاده نادرست از دستگاه، قرار گرفتن دستگاه در مکان نامناسب و در نهایت نداشتن محافظ مناسب و نوسانات برق شهری خواهد بود. که در کلیه موارد مطرح شده می توان پیشگیری های مناسبی را داشت، اما لازم است بدانید تمام این پیشگیری ها هزینه ای برای شما نخواهد داشت در صورتی که این پیشگیری ها انجام نشود می تواند هزینه های سنگینی حتی تا حد هزینه اولیه پرداخت شده برای خرید دستگاه برای شما داشته باشد، پس دقت کنید قبل از اینکه دستگاه شما دچار خرابی شود یک محافظ مناسب برای آن تهیه و در مسیر ورودی برق قرار دهیم و بعد از آن هم از دستگاه به صورت درست استفاده کنید تا بتواند یک عمر مفید با بهترین عملکرد را برای شما داشته باشد.
از شما عزیزان دعوت می کنم که اگر در زمینه کار نکردن آب در آبسردکن تجربه یا خاطره شیرینی دارید آن را از طریق بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا دیگران هم از این تجربه و خاطرات شیرین شما بهره مند شوند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

کار نکردن آبسردکن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای حل مشکل کار نکردن آبسردکن و پیشگیری از خرابی آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا