تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال آرچلیک

آموزش گام به گام تعمیرات یخساز یخچال آرچلیک

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر شما هم در منزل از یخچال آرچلیک استفاده می کنید احتمال دارد که یخساز یخچال شما هم گاهی دچار مشکل شود و برای برطرف کردن مشکل، نیاز به راهنمایی داشته باشید. ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم روش تعمیر یخساز یخچال آرچلیک را برای شما بیان کنیم  لطفاً با ما همراه باشید.

روش راه اندازی یخساز یخچال آرچلیک چگونه است؟

اگر شما به تازگی یخچال آرچلیک خود را خریداری کرده اید بعد از روشن کردن یخچال، باید یخساز یخچال فریزر خود را فعال کنید البته در بیشتر مواقع بعد از روشن کردن یخچال، یخساز به طور پیش فرض روشن خواهد شد ولی اگر متوجه شدید که یخساز شما روشن نمی شود برای فعال کردن آن روش زیر را انجام دهید:

دکمه هایی بر روی نمایشگر درب یخچال فریزر آرچلیک قرار گرفته شده است، که شما می توانید آن دکمه ها را لمس کرده تا یخساز تان روشن یا خاموش شود. احتمال دارد که برای روشن و خاموش کردن یخساز، شاسی و اهرمی قرار داده باشند که در صورت پایین کشیدن اهرم ، یخساز را روشن  خواهید کرد و به این صورت یخساز فعالیت خود را شروع می کند.

چگونه یخساز یخچال آرچلیک را خاموش کنیم؟

اگر شما نمی خواهید برای زمانی طولانی از یخساز یخچال خود استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم که یخساز را خاموش کنید تا در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کرده باشید و همچنین یخ ها در اثر تجمع زیاد در یخساز به همدیگر نچسبند. برای اینکه یخساز را خاموش کنید به این روش عمل کنید:

اگر یخساز شما دارای دکمه های off یا on می باشد باید دکمه را روی گزینه off بگذارید. بعضی از مدل های یخچال آرچلیک از نوع اهرمی هستند در این صورت شما باید برای خاموش کردن یخساز ، اهرم را به طرف بالا کشیده و در زاویه ۹۰ درجه قرار دهید.

ریست کردن یخساز یخچال آرچلیک

اگر متوجه شدید که در عملکرد یخساز شما مشکلی ایجاد شده و یا یخچال شما به طور طبیعی کار نمی کند با ریست کردن می توانید این مشکل را برطرف کنید البته باید همیشه از نیاز دستگاه به ریست کردن، مطمئن باشید و هیچگاه در زمان غیر لزوم دستگاه یخساز خود را ریست نکنید. ریست کردن زیاد باعث آسیب رسیدن به دستگاه یخچال فریزر شما خواهد شد. زمان مناسب برای ریست کردن یخساز موارد زیر می باشد:

 • اگر در هنگام یخ سازی یخچال صدای بلند شنیدید باید یخساز را ریست کنید.
 • اگر با کار نکردن صحیح یخساز و اختلال در عملکرد آن ، مواجه شدید در اولین فرصت یخساز را ریست کنید.

ریست کردن یخساز کار بسیار راحتی می باشد و شما خودتان می توانید این کار را در منزل انجام دهید برای ریست کردن یخساز یخچال آرچلیک به روش زیر عمل کنید:

 • در مرحله اول وقتی که یخچال فریزر شما روشن است محفظه یخساز را بردارید.
 •  دکمه ریست را در آنجا مشاهده خواهید کرد چند ثانیه دکمه ریست را فشار داده و سپس رها کنید.
 • و در آخر کار درب یخساز را در جای خود بگذارید.
 • اکنون یخساز یخچال آرچلیک شما ریست شده است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت قطع شدن و برعکس شدن تصویر تلویزیون

ارور کد یخچال امرسان

چگونه یخساز یخچال آرچلیک را تعمیر کنیم؟

ما در این مقاله برای شما متداول ترین مشکلات یخساز یخچال آرچلیک را بیان می کنیم و همچنین راه های برطرف کردن آن را هم خواهیم گفت البته به طور کلی برطرف کردن مشکلات یخساز، کار راحتی می باشد و شما می توانید در منزل بدون کمک گرفتن از تعمیرکار، مشکل را حل کنید و یا با یک تنظیم ساده یخساز را درست کنید. ولی گاهی اوقات هم احتمال دارد که مشکل یخساز فنی باشد و نیاز به مهارت و تخصص داشته باشد در این صورت باید حتماً به تعمیرکار مجاز یخچال خود مراجعه کنید و تعمیر یخساز یخچال آرچلیک خود را به آنها به بسپارید.

دلایل کم آبگیری کردن یخساز آرچلیک چیست؟

اگر شما متوجه شدید که یخچال آرچلیک شما زیاد و یا کم آبگیری می کند باید برای عیب یابی مراحل زیر را انجام دهید:

 • اگر فیلتر آب یخچال شما برای مدت طولانی عوض نشده باشد باعث می شود که سرعت یخ سازی در یخچال کم شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، باید هر شش ماه یکبار فیلتر آب را تعویض کنید.
 • مسدود شدن کانال خروجی هوا و مسیر انتقال سرما به یخساز، باعث خواهد شد که آبگیری کم شود.
 •  دقت داشته باشید اگر درب فریزر شما زیاد باز و بسته شود هوای داخل فریزر گرم شده و سرعت یخسازی هم کم خواهد شد.
 • اگر محفظه یخساز پر شده باشد باعث متوقف شدن عملیات یخسازی می‌شود باید محفظه را تخلیه کنید.
 • احتمال دارد که فشار آب در دستگاه شما کم شده باشد و قالب های یخ پر از آب نشوند در این صورت باید به وسیله تکنسین این مورد بررسی شود.

دلایل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال چیست؟

اگر شما متوجه شدید که از یخساز یخچال آرچلیک، یخ خارج نمی شود باید برای عیب یابی موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد که شما برای مدت طولانی از یخساز یخچال استفاده نکرده باشید و این باعث پر شدن مخزن یخ می‌ شود و یخ ها به  همدیگر چسبیده و نمی‌توانند به راحتی از یخساز خارج شوند.
 • اگر بازوی های انتقال دهنده یخ و یا حتی اجزای داخلی یخچال، خراب شوند و یا با مشکلی روبرو شوند باعث خارج نشدن یخ از یخساز خواهد شد.
 • چسبیدن یخ ها به هر دلیلی، درون یخساز باعث می شود که یخ ها به راحتی نتوانند از یخساز خارج شوند.

چرا یخچال آرچلیک یخ نمی سازد؟

اگر متوجه شدید که یخساز شما یخ نمی سازد باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • ابتدا آب ورودی به یخساز را چک کنید زیرا اگر آب به راحتی وارد یخساز نشود مانع تولید یخ و خارج شدن یخ خواهد شد.
 • سپس قطعات فنی دستگاه مانند سنسور قالب یخساز، ترمودیسک و موتور تایم را چک کنید.
 •  برای بررسی این موارد، اگر شما مهارتی در زمینه تعمیر یخچال ندارید بهتر است که از متخصص کمک بگیرید زیرا برای عیب یابی و رفع عیب قطعات فنی یخساز، نیاز به تخصص دارید.

یخساز یخچال آرچلیک

سنسور یخساز آرچلیک در کجا قرار گرفته است؟

امکان دارد که این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که سنسور یخساز یخچال در کجا قرار گرفته است یخچال هایی که مجهز به سیستم آبسردکن و یخساز می باشند یک سنسور مخصوص دارند که محل قرارگیری لیوان و خارج شدن آب یا یخ می باشد برای اینکه شما محل قرار گرفتن سنسور در یخچال را پیدا کنید بهتر است که از دفترچه راهنمای یخچال خود استفاده کنید و بعد از بازکردن کاور سنسور، می توانید آنرا یافته و بررسی کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای کد خطای کولر گازی ال جی LG | راهنمای ارور کولرگازی

ترمودیسک در یخساز یخچال آرچلیک در کجا قرار گرفته است؟

یکی از قطعاتی که شما برای عیب یابی دستگاه یخساز خود باید محل آن را بدانید ترمودیسک می باشد ترمودیسک وظیفه دارد که از بالا رفتن دمای المنت جلوگیری کند و البته در مدل های مختلف یخچال محل قرارگیری ترمودیسک متفاوت است اما به طور معمول در کنار قطعاتی مانند ترموستات و المنت برفک زدا قرار دارد.

در یخساز یخچال آرچلیک شیر برقی در کجا قرار گرفته است؟

تقریبا می توان گفت که یکی از مهمترین بخش‌های یخساز شیر برقی می باشد که در صورت خرابی می‌تواند باعث بروز مشکل در قسمت‌های دیگر یخساز شود. وظیفه شیر برقی تامین کردن آب یخساز و همچنین رساندن آب به آبسردکن می باشد. شیر برقی به طور معمول در قسمت پشت یخچال قرار داده شده و شما با باز کردن پنل پشتی یخچال به آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

مشکلات متداول یخساز و تعمیر کردن آن

مشکلات متداولی که احتمال دارد برای یخساز شما پیش بیاید موارد زیر می باشد:

 • مسدود شدن لوله آب: یخچال ها دارای یک خط تولید آب می باشند شما باید در صورت خرابی یخساز، این مسیر را چک کنید احتمال دارد که دریچه تامین آب یا شیر ورودی بسته و یا مسدود شده باشد.
 • مسدود شدن فیلتر آب:  باید بدانید که فیلتر هر نوع آلودگی و رسوباتی را که آب ممکن است به همراه داشته باشد، تصفیه می کند بیشتر فیلتر ها از جنس کربن و یا پارچه می باشند و در اثر گذشت زمان طولانی، مسدود خواهند شد و این باعث می شود که جریان آب به یخساز کم شده و یخ تولید نشود و یا اینکه یخ کوچک تولید شود بنابراین توصیه می کنیم که هر ۶ ماه یکبار فیلتر آب یخساز را تعویض کنید.
 • نشت یخساز: گاهی امکان دارد یخ تولید شود ولی در فریزر آب نشت کند و یا اینکه آب بر روی زمین بریزد در هنگام نشت یخساز، شما باید یخچال فریزر خود را چک کنید که تراز باشد. و سپس بررسی کنید و از تراز بودن یخساز هم مطمئن شوید و همچنین لوله های تامین کننده آب را هم بررسی کنید که دچار پیچ خوردگی و یا آسیب نباشند و سپس مخزن آب را چک کنید و اطمینان پیدا کنید که با قیف آب، درست تنظیم شده باشد.

نتیجه گیری از روش تعمیر یخساز یخچال آرچلیک

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش عیب یابی و همچنین تعمیر کردن یخساز یخچال آرچلیک را توضیح دادیم تا در صورت نیاز خودتان در منزل مشکل یخساز یخچال را برطرف کنید اگر با راهنمایی های ما موفق به حل مشکل یخساز خود نشدید بهتر است که با تعمیرکار مجاز یخچال تماس بگیرید و تعمیر یخساز خود را به آنها بسپارید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش تعمیر یخساز یخچال آرچلیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش کامل روش های تعمیر یخساز یخچال آرچلیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا