لوازم اداری‌

شناسایی کارتریج اصل از تقلبی با ترفندهایی ساده و کلیدی

تشخیص کارتریج اصلی برند hp | تشخیص کارتریج اصلی برند کانن | تشخیص کارتریج اصلی برند اپسون

امروزه شرکت های زیادی اقدام به تولید انواع کارتریج ها نموده اند که همین مسئله موجب شده نمونه بی کیفیت آن در بازار به وفور دیده شود. مانند هر محصول دیگری همچون کفش و ساعت تقلبی کارتریج نیز به صورت تقلبی در بازار وجود دارد. بنابراین برای اینکه که بتوانید یک کارتریج با کیفیت و متناسب با دستگاه خود خریداری نمایید، لازم است نحوه تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی را بدانید.

نحوه تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی

روش های مختلفی برای تشخیص کارتریج تقلبی از اصل وجود دارد. اما قبل از اینکه با این روش ها آشنا شوید، لازم است چند نشانه کلی که در ابتدا باید به آن توجه نمایید، را بیان کنیم.

ابتدا بهتر است برای خرید کارتریج اصل از مراکز خرید معتبر اقدام کنید. چرا که هیچ مرکز فروش معتبری اقدام به ارائه کالای فیک و تقلبی نمی‌ کند و اعتبار خود را زیر سوال نمی‌ برد. علاوه بر این شرایط و امکاناتی که فروشگاه های معتبر در اختیار شما قرار می دهند را دیگر فروشگاه ها ندارند.

کمپانی هایی که کارتریج اصل تولید می کنند، آن را در بسته بندی های مخصوص و هولوگرام های منحصر به شرکت ارائه می نمایند. بنابراین برای خرید کارتریج اصل می توانید به بسته بندی و هولوگرام آن توجه کنید. همچنین کارتریج در صورتی که اصل باشد، دارای مهر و موم مخصوص شرکت تولید کننده است.

طول عمر و حجم کارتریج های تقلبی از کارتریج های اصل بسیار بیشتر می باشد. علاوه بر این کیفیت کارتریج های اصل نیز بسیار بالاتر است. بنابراین در صورتی که اولین برگه از این کارتریج را پرینت بگیرید، متوجه خواهید شد که کارتریج اصل را خریداری نموده اید یا تقلبی؟

حتما بخوانید:   مشکلات رایج پرینتر ها و نحوه برطرف کردن آنها

 توجه داشته باشید اگر کارتریج تقلبی خریداری کنید، ممکن است جوهر یا تونر را داخل دستگاه پخش کند و در نهایت نیاز به تعمیر پرینتر خواهید داشت. پس بهتر است نحوه تشخیص کارتریج اصل از تقلبی را بدانید تا هیچگاه محصول فیک آن را خریداری نکنید.

نحوه تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی در پرینتر hp

برای اینکه بتوانید در پرینتر hp کارتریج اصل از تقلبی را تشخیص دهید، ۴ روش مختلف وجود دارد. که عبارت است از:

استفاده از نرم افزار HP SureSupply

در این روش می توانید نرم‌افزار HP SureSupply را دانلود کرده و بارکد مربعی که روی بسته بندی کارتریج حک شده است، را اسکن کنید. سپس آن را به شرکت اچ پی ارسال نمایید. در صورتی که اصل باشد، کمپانی اچ پی صفحه تایید اعتبار را برای شما ارسال می کند.

بررسی برچسب امنیتی

یک برچسب امنیتی روی بسته بندی های کارتریج اصل برند اچ پی وجود دارد که در حالت عادی شفاف و براق است. این برچسب در معرض رطوبت، گرما، سرما یا هر نوع ضربه دیگری هیچ گونه تغییری نمی کند.

چنانچه رنگ برچسب تغییر نکرده اما جمله seal is void روی آن نوشته شده باشد، به این معناست که تاریخ مصرف کارتریج باطل شده است.

تکان دادن بسته کارتریج

در این روش لازم است کارتریج را به صورت عمودی تکان دهید. در این صورت باید اچ پی و علامت تیک آن در مخالف با یکدیگر حرکت کنند. چنانچه جعبه را به سمت راست بکشید، این دو نماد در حالت موافق یکدیگر حرکت می کنند. در غیر این صورت کارتریجی که خریداری کرده ‌اید، فیک است.

استفاده از شماره سریال کارتریج

در این روش نیز که یکی از راحت ترین روش های نحوه تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی در پرینتر hp می باشد، می توانید شماره سریالی که روی بسته بندی درج شده است را در سایت اچ پی وارد کنید و از اصل یا سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

نحوه تشخیص کارتریج اصل از تقلبی در پرینتر کانن

برای تشخیص کارتریج برند کانن نیاز به کار خاصی ندارید و تشخیص آن کاملاً راحت است. روی تمامی بسته بندی های کارتریج کانن هولوگرامی قرار دارد که مخصوص کمپانی کانن محسوب می شود. البته این هولوگرام صرفاً در کارتریج وجود ندارد. بلکه سایر محصولات شرکت کانن از قبیل باتری، دوربین های فیلمبرداری، عکسبرداری، تونر و هر چیز دیگری که این کمپانی تولید می کند، دارای هولوگرام مخصوص هستند.

حتما بخوانید:   بهترین پرینتر های جوهر افشان | راهنمای خرید پرینتر جوهر افشان

مشخصه بارز هولوگرام کارتریج کانن این است هنگامی که آن را از جلو مشاهده می کنید، رنگ آن طلایی است. اما هنگامی که به صورت افقی کمی کج شود، هولوگرام به رنگ سبز دیده می شود. چنانچه کارتریجی که خریداری کرده باشید، تغییر رنگ ندهد، تقلبی است.

تشخیص کارتریج اصلی برند اچ پی

نحوه تشخیص کارتریج تقلبی از اصل در پرینتر سامسونگ

تمامی شرکت ‌هایی که کارتریج تولید می کنند، یک روش تشخیصی خاصی را معرفی می کنند. در شرکت سامسونگ نیز هولوگرام می تواند به تشخیص اصل بودن کارتریج کمک کند. چنانچه بسته بندی کارتریج برند سامسونگ را جلوی خود نگه دارید، لیبل پس زمینه آن به رنگ سفید اما نوشته های آن آبی رنگ است.

حال اگر زاویه دید خود را ۶۰ درجه تغییر دهید، نوشته های لیبل به صورت طلایی دیده خواهند شد. چنانچه با تغییر زاویه دید خود رنگ هولوگرام تغییر نکند، اطمینان حاصل کنید که کارتریج خریداری شده تقلبی است. علاوه بر این هرگونه پارگی یا آسیب دیدگی به لیبل کارتریج نشان دهنده تقلبی بودن آن است.

نحوه شناسایی کارتریج اصل برند اپسون

بسته بندی کمپانی اپسون به این صورت است که در قسمت زیر قیمت، برند اپسون به صورت برجسته نوشته می شود. علاوه بر این روی برچسب کارتریج نیز تاریخ انقضای کالا و کشور تولید کننده را مشاهده می کنید.

بنابراین یکی از معمول ترین روش های شناسایی کارتریج اصل برند اپسون از تقلبی بررسی بسته بندی آن است. علاوه بر این می توانی  برنامه uniqolabel را دانلود کنید و هولوگرام موجود روی بسته بندی را در این برنامه اسکن کنید. در این صورت شرکت اپسون اطلاعاتی در خصوص اصل یا تقلبی بودن کارتریج را به شما ارائه می کند.

نحوه شناسایی کارتریج اصل برند برادر

شرکت تولید کننده کارتریج برادر نیز همچون دیگر شرکت ها یک هولوگرام مخصوص به خود را دارد که آن را روی بسته بندی های محصولات خود نصب می کند. چنانچه هولوگرام را در زیر نور آفتاب قرار دهید و کمی آن را تکان دهید، تعدادی نقطه کنار برند برادر مشاهده می کنید. علاوه بر این برند برادر نیز تغییر رنگ می دهد. در غیر این صورت کارتریجی که در دست شما قرار دارد، فیک است.

حتما بخوانید:   فیوزینگ پرینتر چیست | نقش فیوزینگ پرینتر در دستگاه

تشخیص اصل بودن کارتریج پاناسونیک

برای اینکه بتوانید اصل یا تقلبی بودن کارتریج پاناسونیک را تشخیص دهید، روش های زیادی وجود دارد. پاناسونیک نیز همانند دیگر شرکت ها هلوگرام مخصوص به خود را دارد. اما هیچ گونه مشخصه‌ ای که بتوان تشخیص داد هلوگرام نصب شده روی بسته بندی اصل است یا تقلبی، وجود ندارد.

بنابراین برای شناخت کارتریج اصل برند پاناسونیک هولوگرام هیچ گونه کمکی به شما نمی کند. اما روش های دیگر از قبیل بررسی بسته بندی کارتریج پاناسونیک، نحوه چاپ کاغذ و کیفیت آن، نشتی داشتن یا نداشتن در دستگاه و … می تواند در تشخیص اصل بودن کارتریج پاناسونیک نقش موثری داشته باشد.

چرا باید از کارتریج اصل استفاده کنیم؟

تمامی مطالبی که در این مقاله بیان شد، برای این بود که شما بتوانید تشخیص دهید کارتریج اصل چه ویژگی هایی دارد؟ اما شاید این سوال برای شما ایجاد شود که اصلاً چرا کارتریج اصل استفاده کنیم؟ به طور کلی اصل بودن کارتریج و معتبر بودن آن نشان دهنده این است که مواد اولیه مرغوبی در تولید آن استفاده شده است.

بنابراین کارتریج های با کیفیت و اورجینال می توانند باعث افزایش طول عمر پرینتر شما شود. البته نه فقط کارتریج بلکه پیشنهاد ما بر این است که جهت استفاده از هرگونه مواد مصرفی برای کلیه لوازم و دستگاه های خود از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی نحوه تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی پرداختیم و کلیه برندهای کارتریج را معرفی کردیم. و راه های شناسایی اصل بودن آن را بیان نموده ایم. حال اگر سوالی در این خصوص برای شما مطرح است یا نکته ای که می تواند در تشخیص اصل بودن انواع کارتریج ها به ما کمک کند، خوشحال می شویم در پایین همین صفحه مطرح کنید.

31

نحوه تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x