مجله لوازم خانگی

نکات مهم جهت خرید چرخ خیاطی | راهنمای خرید چرخ خیاطی

یکی از کاربردی ترین وسایلی که هر خانم خانه دار ممکن است به آن نیاز پیدا کند چرخ خیاطی می باشد. حتی اگر شما خیاط حرفه‌ای هم نباشید وجود چرخ خیاطی در خانه برای انجام کارهای پیش پا افتاده و ساده ضروری می باشد. افرادی که در خیاطی حرفه ای هستند به راحتی می توانند با داشتن یک دستگاه چرخ خیاطی خوب به کارهای خود در منزل بپردازند. چرخ خیاطی ها در برندهای مختلف با امکانات و ویژگی های گوناگون وجود دارند. اطلاع از این امکانات و توجه به نیاز و شرایط خود قبل از خرید چرخ خیاطی می تواند به انتخاب بهترین دستگاه کمک کند.

چرخ خیاطی خانگی

یکی از انواع چرخ خیاطی ها، چرخ خیاطی خانگی می باشد که جهت دوخت های کاربردی و ساده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. چرخ خیاطی خانگی نسبت به دیگر چرخ ها وزن پایین تر و قیمت مناسب تری نیز دارد. توسط این چرخ خیاطی ها می توانید بر روی پارچه دوخت های متنوع پیاده سازی کنید. استفاده از چرخ خیاطی خانگی به مهارت زیادی نیاز ندارد و کار با آن تقریباً آسان است و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

چرخ خیاطی صنعتی

یکی دیگر از انواع مختلف چرخ خیاطی ها چرخ خیاطی صنعتی می باشد اما به این معنی نیست که این چرخ خیاطی در صنعت استفاده می‌شود بلکه برای افرادی مناسب است که قصد دارند دوخت و دوز حرفه ای انجام دهند. نکات مهم جهت خرید چرخ خیاطی/راهنمای خرید چرخ خیاطیاگر بخواهید انواع پارچه ها را با مدل های مختلف بدوزید چرخ خیاطی صنعتی می تواند امکان دوخت انواع پارچه را با مدلهای زیگزاگ، راسته دوزی و … برای کاربران خود فراهم کند. کیفیت و سرعت کار این چرخ ها خیلی بالاست و وزن، قیمت و ابعاد آن نسبت به چرخ خیاطی خانگی نیز بالاتر می باشد.

انواع مختلف چرخ خیاطی

برای آنکه بتوانید یک چرخ خیاطی مناسب برای خود خریداری کنید باید بدانید که این دستگاه ها در سه نوع دیجیتالی، برقی و مکانیکی به بازار عرضه شده اند. در ادامه هر کدام از انواع مختلف چرخ خیاطی را توضیح می‌دهیم.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جارو شارژی نیولایف Newlife|نمایندگی تعمیرات جارو شارژی نیولایف

چرخ خیاطی مکانیکی

این چرخ ها از اولین دستگاه های تولید شده می باشند که همه مراحل دوخت و تعمیر لباس را می توانند به صورت دستی انجام دهند. تنوع این چرخ خیاطی ها کم است و همه تنظیمات آن به صورت دستی انجام می شود. تعدادی از چرخ دستی های مکانیکی هم هستند که با پدال کار می کنند و می توانید با فشردن پدال اقدام به دوخت و دوز پارچه کنید.

چرخ خیاطی دیجیتالی

این چرخ خیاطی ها از پیشرفته ترین و مدرن ترین چرخ خیاطی های بازار می باشند. چرخ خیاطی دیجیتالی تنظیمات پیشرفته دارد که می‌تواند دوخت و دوز پارچه را بر اساس مدل و نوع آن انجام دهد. چرخ خیاطی دیجیتالی می تواند به کامپیوتر متصل شود و همچنین قابلیت به روز رسانی نیز دارد. یک کارت حافظه در چرخ خیاطی دیجیتالی موجود است که به کاربر این امکان را می دهد تا طرح و مدل دوخت جدیدی روی پارچه پیاده کند و همان طرح را در کارت حافظه دستگاه ذخیره کند تا بتواند در دوخت های بعدی هم از آن استفاده نماید.

چرخ خیاطی دینام دار

این چرخ خیاطی ها ترکیبی از نوع مکانیکی و کامپیوتری می باشند که دارای مانیتور بزرگی هستند و تنظیماتی که در چرخ خیاطی اعمال شده است روی این مانیتور نمایش داده می شود. شما همچنین می توانید تنظیمات دیگری را بر روی چرخ خیاطی اجرا نمایید چرخ خیاطی برقی دارای دو نوع پیشرفته و ساده می باشد و هر فرد بر حسب سطح کاری که می خواهد انجام دهد می تواند اقدام به خرید مناسب ترین آن کند چرخ خیاطی های دینامی نسبت به چرخ خیاطی دیجیتالی از قیمت پایین تری برخوردارند ضرورت خرید جاروبرقی نکته مهم در این بار این است که خرید چرخ خیاطی برای همه افراد الزامی نمی باشد اما افرادی که به خیاطی علاقه مند و کار دوخت و دوز را به صورت ساده و یا پیشرفته انجام می دهند بهتر است برای انجام راحت تر کارهای خود یک دستگاه چرخ خیاطی خریداری کنند تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه های خود بتوانند بنا به سلیقه خودشان اقدام به دوخت پارچه نمایند و هزینه از این بابت به خیاط پرداخت نکنند. چرخ خیاطی می تواند در مواقع ضروری بسیار کارآمد باشد و خیلی سریع کار دوخت را انجام دهد.

نکاتی که قبل از خرید چرخ خیاطی باید به آن دقت کنید

قبل از اینکه اقدام به خرید چرخ خیاطی کنید لازم است نکاتی را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید بر اساس شرایط و بودجه خود بهترین چرخ خیاطی را انتخاب کنید و همچنین خریدی بهتر و مطمئن تر داشته باشید.

حتما بخوانید:   تعمیر صندلی چوبی | مراحل تعمیر صندلی چوبی

سرعت دوخت در چرخ خیاطی

سرعت دوخت در چرخ خیاطی صنعتی به طور میانگین بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دوخت در دقیقه است. البته می‌توان این سرعت را با دکمه کنترل سرعت که روی چرخ خیاطی تعبیه شده است تنظیم کرد. نکات مهم جهت خرید چرخ خیاطی/راهنمای خرید چرخ خیاطیبه عنوان مثال جهت دوخت پارچه چرمی باید سرعت دوخت را بالا ببرید تا از شکسته شدن سوزن چرخ خیاطی جلوگیری شود اما اگر می خواهید دوخت های ساده انجام دهید نیازی نیست که چرخ خیاطی خیلی پیشرفته ای بخرید و یک چرخ خیاطی با مدل پایین تر و ساده تر هم می تواند برای شما مناسب باشد.

میزان کارکرد صدا

بعضی از چرخ خیاطی ها دینام دارند و به همین خاطر سروصدای زیادی تولید می کنند. در تولیدی ها و کارگاه های صنعتی معمولاً سروصدا از چرخ خیاطی عادی است و معمولاً اهمیت زیادی هم ندارد اما اگر جهت کاربرد خانگی از چرخ خیاطی استفاده می کنید باید به میزان صدای آن دقت کنید و بهتر است چرخ خیاطی خریداری کنید که دینام نداشته باشد تا سروصدای زیادی تولید نکند.

اندازه و وزن چرخ خیاطی

اندازه و وزن چرخ خیاطی از مهم ترین نکاتی است که قبل از خرید این دستگاه باید به آن توجه کنید. چرخ خیاطی ها معمولاً در اندازه و ابعاد کوچک تولید می شوند و فضای کمی اشغال می کنند. چرخ خیاطی صنعتی ابعاد بزرگتری دارد و نیاز به فضای بیشتری نیز خواهد داشت. میز چرخ خیاطی صنعتی تاشو است و به همین خاطر می تواند میزان ابعاد را تا حدودی کاهش دهد. بنابراین قبل از خرید چرخ خیاطی باید به میزان فضایی که اشغال می کند و ابعاد چرخ خیاطی دقت کنید.

دوخت های متفاوت و متنوع

یکی دیگر از مواردی که قبل از خرید چرخ خیاطی باید به آن توجه کنید دوخت های متفاوت و متنوع در آن می باشد. برخی از چرخ خیاطی ها فقط دوخت ساده دارند و برخی دیگر دوخت های طرح دار و پیچیده را هم انجام می‌دهند. چرخ خیاطی پیشرفته می‌تواند برای دوخت تزیینی لباس ها و همچنین دوخت طرح دار مورد استفاده قرار گیرد اما اگر چرخ خیاطی را فقط جهت مصرف خانگی و شخصی خریداری می کنید نیازی به دستگاه پیشرفته نمی باشد و با پرداخت مبلغی بسیار پایین تر می توانید یک چرخ خیاطی ساده خریداری کنید.

قیمت چرخ خیاطی

بر اساس نوع چرخ خیاطی و مدل آن بودجه های مختلفی برای خرید این دستگاه می توان در نظر گرفت. معمولاً دستگاه هایی که پیشرفته تر هستند قیمت بالاتری دارند اما اگر بودجه کافی جهت خرید این نوع چرخ خیاطی را ندارید می توانید از مدل‌های پایین‌ تر آن هم استفاده کنید. به طور مثال چرخ خیاطی مکانیکی نسبت به چرخ خیاطی الکترونیکی ارزان تر است اما دوخت ساده تری نیز دارد.

حتما بخوانید:   دلایل خاموش شدن جارو شارژی در هنگام کار چیست؟

ضمانت نامه چرخ خیاطی

داشتن یک ضمانت نامه برای چرخ خیاطی می تواند به کاربر این اطمینان را دهد که با خیال راحت این دستگاه را خریداری کند. همچنین کاربران می‌توانند از سلامت محصول اطمینان حاصل کنند. چنانچه پس از خرید چرخ خیاطی بنا به هر علتی دستگاه خوب کار نکند، اگر ضمانت نامه داشته باشد نمایندگی آن را به صورت رایگان تعمیر خواهد کرد. بنابراین یکی از موارد بسیار مهم قبل از خرید چرخ خیاطی توجه به ضمانت نامه آن می باشد.

بهترین برندهای چرخ خیاطی در ایران

یکی از مهمترین مباحث جهت خرید چرخ خیاطی توجه به برند آن می باشد. هم اکنون چرخ خیاطی های متنوعی در بازار وجود دارد و شرکت های مختلفی اقدام به تولید این دستگاه کرده اند. از برندهای معروف تولید کننده چرخ خیاطی می توان به کاچیران، مارشال، ژانومه، برادر و … اشاره کرد.

  • چرخ خیاطی کاچیران از قدیمی ترین دستگاه های موجود در بازار می باشد که یک برندهای موفق ایرانی می باشد و فعالیت خود را از سال ۱۳۵۹ آغاز نموده است. این شرکت انواع متنوعی از چرخ خیاطی را با قابلیت ها و امکانات ویژه روانه بازار کرده است.

نکات مهم جهت خرید چرخ خیاطی/راهنمای خرید چرخ خیاطی

  • ژانومه هم از محبوب ترین چرخ خیاطی ها در بازار می باشد که دارای بدنه باکیفیت و مقاوم بوده و توانسته رضایت مشتریان را به خود جلب کند. چرخ خیاطی های ژانومه طراحی مدرنی دارند و دوخت و دوز با آنها بسیار لذت بخش است.
  • مارشال هم از معتبرترین شرکت های تولید کننده چرخ خیاطی می باشد و علاوه بر ارائه تولیدات خود در ایران به صادرات آنها نیز مشغول است. محصولات مارشال از پرفروش ترین لوازم خانگی محسوب می شوند.

کلام پایانی

چرخ خیاطی ها یکی از کاربردی ترین لوازم در خانه می باشد که برای افرادی که به کار دوخت و دوز علاقه دارند بسیار مفید است. به علت آنکه مدل ها و برندهای متنوعی در بازار برای چرخ خیاطی وجود دارد ممکن است گاهی کاربران برای خرید آن سردرگم شوند. در این مقاله نکات مهمی که قبل از خرید چرخ خیاطی باید بدانید را بیان کردیم و در ادامه چند برند معتبر و معروف موجود در بازار را نیز معرفی نموده ایم. با خواندن این مقاله می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

31

نکات مهم جهت خرید چرخ خیاطی | راهنمای خرید چرخ خیاطی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات مهم جهت خرید چرخ خیاطی | راهنمای خرید چرخ خیاطی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x