آرایشی

نکات مهم برای اصلاح صورت و ریش آقایان

یکی از چالش‌های روزمره آقایان اصلاح ریش و صورت است. راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که افراد با توجه به شرایط موجود، از آن راه استفاده می‌کنند. در این مقاله از ایبک تصمیم گرفتیم شما را با راه‌های مناسب اصلاح صورت و مو آشنا کنیم و مراحل آن را هم به شما آموزش بدهیم.

اصلاح صورت و ریش با تیغ مناسب‌تر است یا با ماشین؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که نمی‌دانید برای اصلاح صورت خود از ماشین استفاده کنید یا تیغ ریش تراشی؟ باید راهی را برای این کار انتخاب کنید که سلامتی پوست شما حفظ شود. در بین آقایان استفاده از تیغ رایج تر است زیرا مزیت‌های بسیاری دارد. دلایلی که باعث می‌شود آقایان برای اصلاح صورت خود از تیغ استفاده کنند عبارت است از:

  • از جهت هزینه استفاده از تیغ به صرفه‌تر است. ممکن است ریش تراش بعد از مدتی خراب شود و مجبور به پرداخت هزینه ای برای تعمیر آن باشید.
  • ریش تراش دارای محدودیت‌های خاصی است و به نسبت تیغ، دارای عمق اصلاح کمتری می‌باشد. پس باید بعد از مدت کوتاه دوباره از آن استفاده کنید.

شستن صورت قبل از اصلاح ریش

باید بگوییم که اصلاح کردن صورت زیاد هم ساده نیست. برای اینکه شما پوستتان سالم بماند و دچار آسیب دیدگی نشود، باید مراحل معینی را طی کنید. شما به یک حوله نمناک نیاز دارید که به وسیله آن صورت خود را مرطوب کنید و یا قبل از اصلاح صورت باید با آب گرم صورت خود را بشویید تا اصلاح بهتر انجام شود. توصیه می‌کنیم قبل از اینکه اصلاح صورت خود را شروع کنید از لوسیون های مخصوص این کار و کف استفاده کنید.

آماده کردن صورت به وسیله بخور دادن

برای اینکه پوستتان سالم بماند و منافذ آن باز شود، بخور دادن بسیار مناسب است. قبل از اصلاح باید یک حوله نرم و تمیز را که دارای رطوبت هم باشد ۵ دقیقه در روی صورت خود قرار دهید. دقت کنید حوله نه زیاد داغ باشد که پوست شما را بسوزاند و نه خیلی سرد باشد.

حتما بخوانید:   آموزش کوتاه کردن مو با موزر | روش کار با موزر چگونه است؟

اصلاح صورت

انتخاب ابزاری که برای اصلاح صورت مناسب باشد.

استفاده از ابزارهایی که مناسب اصلاح صورت است می‌تواند کار شما را راحت کند. در انتخاب این ابزار باید حساسیت زیادی نشان بدهید زیرا در غیر این صورت احتمال دارد پوست شما دچار آسیب شود در این راستا به موارد زیر توجه کنید:

  • اگر می‌خواهید صورت خود را با تیغ اصلاح کنید، در نظر بگیرید که تیغ مناسبی انتخاب کرده باشید.
  • اصلاح کننده‌هایی که دارای تیغ‌های زیادی هستند، باعث می‌شوند صورت شما تا عمق بیشتری اصلاح شود و این به پوست شما آسیب می‌زند. توصیه می‌کنیم از اصلاح کننده ای استفاده کنید که برای اصلاح صورت از سه تیغ بیشتر نداشته باشد.
  •  یکی دیگر از وسایلی که برای اصلاح به آن نیاز دارید کف است. کف مناسب، کمک می‌کند که تیغ به خوبی در روی صورت لیز بخورد.
  • در انتها باید بگوییم که فرچه نرم می‌تواند به شما کمک کند تا کف‌ها را پخش کرده و موهای زائد را جمع کنید.

استفاده از فوم مناسب برای اصلاح صورت

اگر شما صورت خود را بدون فوم اصلاح کنید، احتمال دارد به پوستتان آسیب بزند و حتی تیغ صورت شما را زخمی کند. فوم مخصوص اصلاح صورت کمک می‌کند که تیغ بر روی سطح پوست لیز خورده و از آسیب دیدگی پوست جلوگیری کند. ممکن است فوم مناسب جهت اصلاح صورت در اختیار نداشته باشید، در این صورت می‌توانید کف صابون را آماده کرده و از آن به جای فوم استفاده کنید.

نکات مهمی که باید در هنگام اصلاح صورت به آن توجه کنید.

اگر می‌خواهید به وسیله تیغ، صورت و ریش خود را اصلاح کنید باید دقت کنید که انتهای تیغ را از جهتی بکشید که مو روییده باشد:

  • در هنگام اصلاح صورت، تیغ را باید از طرف بالا به طرف پایین کشیده و در هنگامی که گردن را اصلاح می‌کنید، باید تیغ را از پایین به طرف بالا بکشید.
  • وقتی صورت خود را اصلاح کرده و کارتان تمام شد حالا صورت را با آب سرد بشویید، زیرا آب سرد باعث می‌شود خارش و التهاب ایجاد نشود.
  • در نظر داشته باشید بعد از اینکه اصلاح صورت شما تمام شد، باید از لوسیون‌ها و مرطوب کننده‌های مخصوص استفاده کنید تا پوستتان با طراوت و براق بماند.
  • اگر از ریش تراش برای اصلاح صورت خود استفاده می‌کنید ولی ریش تراشتان خوب عمل نمی‌کند، باید برای تعمیر آن از تعمیرکار ریش تراش کمک بگیرید.

نکات مهمی که قبل از اصلاح باید به آن توجه کنید.

آقایان قبل از اینکه اصلاح صورت را انجام بدهند باید آمادگی برای این کار را داشته باشند. همانطور که گفتیم ابتدا صورت خود را مرطوب و نمناک کنید، حتی قبل از اینکه از صابون برای اصلاح استفاده کنید و یا کف ریش تراش بزنید، باید ابتدا صورت خود را مرطوب کرده و بعد خشک کنید. حتی می‌توانید از پارچه نمدار و گرم هم برای این منظور استفاده کنید. نکته دیگری که حتماً در هنگام اصلاح باید به آن توجه کنید جهت رویش موها است زیرا اگر در خلاف جهت رویش موها اصلاح را انجام دهید، احتمال فولیکوله شدن مو، افزایش پیدا می کند. دقت داشته باشید برای اینکه موهای گردن را به وسیله ماشین ریش تراش اصلاح کنید، باید ماشین را به طرف بالا نگه دارید.

حتما بخوانید:   آشنایی با اتو مو | انتخاب اتو موی مناسب برای موها

نکته دیگری که در مورد محل اصلاح صورت باید به آن توجه کنید، این است که بهترین محل برای این کار حمام است. حمام دارای گرما و رطوبت بوده و پوست را مرطوب و نرم می‌کند و باعث نرمی و رطوبت پوست بعد از اصلاح می‌شود.

در بعضی از افراد کف ریش تراشی نمی‌تواند به تنهایی پوست آنها را مرطوب کند. به همین دلیل باید قبل از اینکه از کف ریش تراشی استفاده کنند، از آب گرم یا نرم کننده‌های پوست هم کمک بگیرند، تا پوست آنها به اندازه کافی رطوبت پیدا کند و قبل از اصلاح کردن، شکننده و خشک نباشد.

انتخاب مناسب ترین روش اصلاح

یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که هیچگاه صورت خود را از ته نتراشید. این کار باعث سوزش و درد در پوست شده و عوارضی را برای شما ایجاد می‌کند. اگر از ریش تراش برای اصلاح صورت استفاده می‌کنید، باید ریش تراش شما دارای لبه‌های کشنده و برنده نباشد زیرا در این صورت فشار مضاعفی در روی پوست ایجاد کرده و باعث جوش می‌شود.

در مقالات پزشکی آمده که استفاده از دستگاه های مجهز به ویبراتور، برای جوان سازی پوست بسیار توصیه شده است. توصیه نمی‌کنیم که از دستگاه‌های سه تیغه و یا دو تیغه استفاده کنید، زیرا تیغ اول فولیکول مو را برمی‌دارد و تیغ دوم هم باعث بریدن و خراشدگی پوست خواهد شد.

توصیه می‌کنیم از خودتراش های نوع مرطوب یا wet استفاده کنید تا از زبری و خشکی پوست شما جلوگیری کند. بعضی از آقایان از روش سنتی برای اصلاح استفاده می‌کنند. توصیه می‌کنیم تیغی که از آن استفاده می‌کنید حتماً نو باشد. زیرا تیغ‌های استفاده شده دارای لبه‌های تیز نبوده و باعث بریدگی خواهند شد و حتی ممکن است آلودگی‌هایی از قبل در روی تیغ مانده باشد و استفاده مجدد باعث می‌شود آلودگی به پوست شما منتقل شده و صورتتان جوش بزند.

حتما بخوانید:   سشوار چرخشی چه کاربردی دارد | بررسی مزایا و معایب سشوار چرخشی

به طور کلی می‌توان گفت ریش تراش‌های برقی صورت را از ته نمی‌تراشند و به همین دلیل کمتر به پوست افراد آسیب می‌رساند، پس گزینه بهتری برای اصلاح صورت می‌باشند.

مراقبت های مفید بعد از اصلاح صورت

بعد از اصلاح صورت، آقایان باید به نکات مهمی توجه کنند. استفاده از ترکیباتی که باعث کاهش التهاب پوست می‌شود ضروری است. البته باید برای انتخاب کردن این ترکیبات به جنس پوست افراد هم توجه کرد. مثلاً بعضی از آقایان دارای پوست جوش زا و چرب هستند، این اشخاص باید حتماً بعد از اینکه صورت خود را اصلاح کردند از محلول ضد جوش هم استفاده کنند که در ترکیبات این محلول‌ها کلیندامایسین و یا حتی ترکیبات سالیسیلیک اسید وجود دارد. این ترکیبات نه تنها باعث بهبود پیدا کردن آکنه ها می‌شود بلکه از بروز آن هم جلوگیری می‌کند. همچنین محصولاتی که ترکیبات آلوئه ورا دارند به دلیل دارا بودن رطوبت می‌توانند مانند ضد التهاب در روی صورت عمل کنند.

یکی دیگر از مراقبت‌هایی که حتماً باید در هنگام اصلاح، نسبت به پوست انجام دهید، استفاده از کرم ضد آفتاب قبل از بیرون رفتن است. زیرا موها از پوست محافظت می‌کنند و وقتی شما موها را اصلاح می‌کنید ممکن است پوست شما آسیب پذیر شود و همچنین باعث می‌شوند پوست تا حدودی مقاومت خود را در برابر مبتلا شدن به سرطان‌های پوستی از دست بدهد.

نکته مهم: به این نکته مهم توجه کنید که هیچگاه در فواصل زمانی کم صورت خود را اصلاح نکنید این کار باعث سوزش و تحریک پوست شده و به پوست شما آسیب می‌رساند.

اصلاح صورت

اصلاح صورت چه عوارضی دارد و چگونه می‌توان آن را درمان کرد؟

مهم‌ترین عارضه‌ای که می‌توان برای اصلاح صورت نام برد، بریدگی صورت است که ممکن است در اصلاح سنتی اتفاق بیفتد. برای اینکه این خونریزی‌ها را کنترل کنید، می‌توانید از پودرهای قابض استفاده کنید. پودر را به وسیله قلم در روی پوست زخم شده بمالید تا جایی که خونریزی صورت متوقف شود.

یکی دیگر از عوارضی که از اصلاح صورت به روش سنتی ایجاد می‌شود، ساییدگی، خراشیدگی، خشک شدن و یا سفیدک زدن پوست است. برای رفع خشکی می‌توانید از مرطوب کننده‌هایی که دارای آلوئه ورا هستند استفاده کنید. ژل‌های مرطوب کننده هم در کم کردن خشکی پوست بسیار تأثیر پذیرند.

 

31

نکات مهم برای اصلاح صورت و ریش آقایان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات مهمی که قبل از اصلاح باید به آن توجه کنید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x