خدمات نظافتی

اتو کردن شلوار مردانه | اتو کردن لباس بر اساس نوع آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اتو کردن شلوار مردانه کار سختی می‌باشد و مطمئناً برای شما هم اتفاق افتاده که در هنگام اتو کردن شلوار مردانه متوجه شوید خط اتوی شلوار به هم ریخته و یا اینکه شلوار دارای چند خط اتو شده است. باید شلوار مردانه را بعد از هر بار که می‌شویید، اتو کنید. اتوی این شلوارها روش خاصی دارد که باید با آن آشنا باشید.

نکات مهم که باید قبل از اتو کردن شلوار مردانه رعایت کنید.

در مرحله اول باید اتو را بررسی کنید قبل از اینکه اتو کنید، شلوار را به خوبی بشویید زیرا بعد از اتو کردن، لکه‌ها ثابت خواهد ماند. برای اتو کردن لباس بهتر است از سطح صاف و سفت استفاده کنید. بهترین انتخاب میز اتو می‌باشد.

چگونه می‌توانیم در روی شلوارهای مردانه خط اتوی مناسب بیندازیم؟

یکی از چیزهایی که برای ایست صاف و خوب شلوار تأثیرگذار است، خط اتو است. هرچه شلوار صاف و منظم بوده و به صورت ایست قرار بگیرد، باعث ایجاد تیپ چشمگیر و فوق العاده خواهد شد. اگر شلوار شما دارای خط اتو است باید همان خط را دنبال کرده و اتو کنید، چند بار این کار را انجام دهید تا خط شلوار کاملاً صاف شود. اگر شلوار نرم و لطیف است، اتو کردن آن کمی مشکل خواهد شد و باید بیشتر احتیاط کنید. برعکس اگر جنس پارچه شلوار ضخیم‌تر باشد، بهتر اتو می شود. معمولاً جنس شلوارهای مردانه پارچه فاستونی می‌باشد که بهتر از جنس های دیگر اتو می شود زیرا این جنس ایستاده تر و محکم‌تر است.

اتو کردن شلوار مردانه

روش اتو کردن شلوارهای مردانه به وسیله اتو پرس

شما با اتوی پرس می توانید بیشتر قسمت‌های شلوار مردانه را اتو کنید. اتوی پرس می‌تواند باعث ایست بیشتر و بهتر خط اتوی شلوار شود، برای اینکه شلوار مردانه را با اتوی پرس اتو کنید، باید پارچه شلوار را در تخته اتو پرس وارد کنید. هنگامی که اتو می‌کنید به این نکته توجه کنید که جیب شلوار مردانه چروک نشود، زیرا باعث خواهد شد که شلوار پف کند . هر بار باید قسمتی از شلوار را به وسیله اتوی پرس، اتو می‌کنید، مگر اینکه شلوار مردانه به شکلی باشد که تمام تخت اتو را بگیرد.

بعد از اتو کردن پارچه‌های شلوار، حالا نوبت به کمر و قسمت پل کمربند می‌رسد. در این قسمت از اتو کردن، شما باید شلوار را از طرف کمر وارد تخته اتو کنید و کاملاً آن را صاف کنید. حالا بخار و فشار زیادی را به شلوار وارد کنید، به صورتی که پل کمربند و کمر شلوار خوب صاف شود. برای اینکه شلوار مردانه شما خط اتوی مناسبی داشته باشد و به راحتی اتو شود باید در محل خط انداختن روی شلوار، صابون کشیده و سپس آن را اتو کنید به این نکته توجه کنید که شلوارهای غیر رسمی و یا شلوارهای جین احتیاجی ندارند که در روی آنها خط اتو بیندازید.

اتو کشیدن شلوار مردانه به وسیله اتوی بخار

یکی از بهترین و پرکاربردترین وسایل در خانه، اتوی بخار است که البته به دو دسته تقسیم می شوند یکی اتوی بخار مخزن‌دار و دیگری اتوی بخار معمولی. برای اینکه به وسیله اتوی بخار شلوار را اتو کنید باید از بالا شروع کنید و در جاهایی مثل برآمدگی جیب و یا پل کمربند، بیشتر فشار وارد کنید. جیب عقب و همچنین اطراف زیپ شلوار را بهتر اتو کنید زیرا این قسمت‌ها در هنگام نشستن و بلند شدن از قسمت‌های دیگر بیشتر چروک می‌شوند. در مرحله بعدی باید پارچه‌های شلوار را اتو کنید. برای اینکه خط اتو ایست و صاف باشد باید اتوکشی را با دقت انجام دهید. اگر به این صورت نباشد می توانید شلوار‌ها را ابتدا برعکس کنید و درزها را هم از همدیگر باز کنید و سپس اتوکشی را ادامه بدهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  سقف کاذب چیست و چگونه می توان آن را تمیز کرد؟

معمولاً قسمت پایین شلوارهای مردانه بیشتر از جاهای دیگر چروک می‌شوند. در صورتی که شلوار را در ماشین لباسشویی می‌اندازید باید اتوکشی را چند بار تکرار کنید تا چروک‌ها باز شود. اگر چروک‌ها باز نشد بهتر است اتو را برای چند ثانیه در روی شلوار قرار داده و به آن بخار بیشتری بدهید. اگر متوجه شدید که بخار در اتوی شما کم شده، پس باید برای تعمیر آن اقدام کنید.

روش اتو کردن شلوارهای مردانه به وسیله اتوی مخزن‌دار

بعضی از افراد در اتو کردن شلوار خود حساسیت زیادی دارند. این افراد بهتر است از اتوی مخزن‌دار برای اتوی شلوار خود استفاده کنند زیرا این اتوها دارای مخزن آب جداگانه بوده و مدت زیادی هم این آب در داخل مخزن می‌ماند و این باعث می‌شود شما با خیال راحت بتوانید شلوار را اتو کنید. اتو کردن شلوار مردانه به وسیله اتوی مخزن‌دار دارای مزیت‌هایی است که عبارتند از:

  • شما می‌توانید در حجم زیاد شلوارها را اتو کنید.
  • امکان اتو کردن با صفحه سرد اتو هم وجود دارد.
  • استفاده کردن از اتوی بخار باعث می‌شود برق افتادگی در روی شلوار ایجاد نشود.

نکات مهم برای اتو کردن شلوارهای مردانه

اگر می‌خواهید شلوارهای مردانه خود را اتو کنید بهتر است به نکات مهمی توجه کنید:

  • در صورتی که تصمیم به اتو کردن شلوار مردانه گرفته‌اید، توصیه می‌کنیم شلوار را مرطوب و نمدار از روی طناب بردارید.
  • برای اینکه سطح اتوی خود را تمیز کنید باید کمی نمک در روی پارچه‌ای مرطوب ریخته و وقتی اتو گرم است پارچه را در روی آن بکشید. به این وسیله ذرات اضافه از سطح اتو پاک می شود.
  • برای اینکه شلوار برق نیفتد باید یک پارچه نازک و نخی که بهتر است سفید باشد، در روی شلوار خود بگذارید و بعد از آن شلوار را اتو کنید.
  • بعد از اینکه شلوار را اتو کردید سریعاً آن را در مکان مناسب آویزان کنید.

اتو کردن لباس ها بر اساس جنس پارچه

وقتی می‌خواهید لباس‌، پرده و یا وسایل دیگری را اتو کنید باید ابتدا به جنس پارچه آن توجه کنید. جنس پارچه می‌تواند تأثیر زیادی در نحوه اتو کردن داشته باشد. برای اتو کردن لباس ها به روش اصولی، باید به موارد زیر توجه کنید:

۱- برای اتو کردن ابتدا وسایل لازم را آماده کنید:

برای اینکه لباس‌های ظریف شما خراب نشود، پس باید جنس پارچه را شناخته و قبل از اینکه اتوکاری را شروع کنید آنها را دسته‌بندی کنید. ابتدا اتو کردن را از لباس‌هایی شروع کنید که نیاز به دمای کمتری دارند و بعد از آن پارچه‌های دیگر را اتو کنید. برای این منظور به موارد زیر توجه کنید:

  • پشم، ابریشم، ریون و استات جزو پارچه‌هایی هستند که برای اتو، نیاز به حرارت کمی دارند. پس باید ابتدا این لباس‌ها را پشت و رو کرده و بعد روی آنها یک پارچه سفید بیندازید و از روی پارچه آنها را اتو کنید.
  • برای جنس پلی استر می‌توانید از دمای متوسط در اتوی بخار خود استفاده کنید. و برای پارچه‌های پنبه‌ای و نخی از دمای بالا استفاده کنید.
  • هم لباس‌های جنس پنبه و هم لباس‌های جنس پلی استر، باید قبل از اینکه اتو شوند، آنها را مرطوب کنید.

۲- اتو را آماده کنید.

وقتی اتوی بخار را به برق زدید کمی صبر کنید تا گرم شود. بیشتر اتوها دارای چراغی هستند که نشان می‌دهد اتو آماده کار کردن است و قبل از روشن شدن چراغ یعنی اتو به اندازه لازم داغ نشده و اتو کردن شما هم بی فایده است. اگر نمی‌دانید نحوه کار اتوی شما چگونه است، بهتر است ابتدا از روی دفترچه راهنما دستورالعمل آن را مطالعه کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ضد عفونی کردن سطوح مختلف آشپزخانه از ویروس کرونا | کامل ضد عفونی آشپزخانه

۳- یک دستمال مرطوب آماده کنید.

‌پارچه های پشم و تور که پارچه‌های ظریفی هستند نباید با فلز اتو در تماس مستقیم باشند پس باید روی این پارچه‌ها یک پارچه‌ی مناسب و سفید که کمی نمدار است، قرار دهید و به وسیله پارچه، لباس را اتو کنید. اگر مطمئن نیستید که جنس لباس شما چیست می‌توانید برچسب لباس را بخوانید.

۴- لباس‌های پلی استر و پنبه‌ای را قبل از اتو مرطوب کنید.

اگر جنس لباس شما پلی استر و پنبه است نباید همچنان خشک آنها را اتو کنید. ممکن است  آسیب ببینند. قبل از اینکه اتو کردن را شروع کنید کمی لباس را مرطوب کنید و یا قبل از اینکه لباس کاملاً خشک شود آنها را از خشک کن بیرون بیاورید و در همان صورت که کمی نمدار هستند، لباس را اتو کنید.

۵- لباس‌های ظریف باید قبل از اتو کردن پشت و رو شوند.

بعضی از پارچه‌ها جنس ظریفی دارند و در صورت اتو کردن ممکن است آسیب دیده و یا بسوزند. پارچه‌هایی مانند مخمل، ابریشم ، ساتن، ریون و لینن این خاصیت را دارند. اگر خواستید این لباس‌ها را اتو کنید باید ابتدا آنها را پشت و رو کرده و یک دستمال نمدار را در روی آن‌ها قرار بدهید.

اتو کردن لباس ها بر اساس نوع آن

برای اتو کردن لباس‌ها شما ابتدا باید به نوع آن توجه کنید، در غیر این صورت ممکن است لباس شما آسیب دیده و یا خوب اتو نشود. مثلاً اتو کردن پیراهن های مردانه با نحوه اتو کردن شلوار و یا لباس‌های مجلسی کاملاً تفاوت دارد که باید با آنها آشنا باشید:

۱- نحوه اتو کردن پیراهن

باید اتو کردن این لباس‌ها را از داخل یقه شروع کنید و تا لبه یقه آن را ادامه بدهید. دوباره به طرف وسط یقه برگشته و تا لبه دیگر این کار را انجام بدهید. حالا یک طرف پیراهن را در روی میز خود بیندازید و آن را تا پشت پیراهن اتو کنید. حالا نوبت طرف دیگر پیراهن است، به همین صورت طرف دیگر را هم اتو کنید. برای اتو کردن آستین‌ها هم می‌توانید از قسمتی در میز اتو که مخصوص آستین هست، استفاده کنید.

۲- اتو کردن شلوار

برای اتو کردن شلوار همانطور که در ابتدا برایتان توضیح دادیم،  باید از کمر شلوار، اتو کردن را شروع کنید. اگر شلوار دارای جیب است، باید آستر جیب را کاملاً بیرون آورده و ابتدا آنجا را اتو کنید. حالا سراغ کمر شلوار رفته و اگر شلوار جیب ندارد بالای آن را در روی میز بگذارید و اتو را از کمر شلوار خود شروع کنید. هنگامی که اتو می‌کنید مراقب جیب‌ها باشید تا خط جیب در روی شلوار شما ایجاد نشود. بعد از آن پایین شلوار را در روی میز گذاشته و یک پاچه آن را در روی پاچه دیگر بگذارید، به شکلی که خط اتو کاملاً در روی پاچه ایجاد شود . می توانید اتو را از پشت شلوار شروع کرده و بعد از آن شلوار را برگردانید و طرف دیگر را هم به همین صورت اتو کنید.

اتو کردن شلوار مردانه

۳- اتو کردن لباس‌های مجلسی

برای اتو کردن لباس‌های مجلسی باید از یقه آن شروع کنید. مثل روشی که برای پیراهن گفتیم ابتدا یقه را اتو بزنید. برای اینکه دامن لباس را اتو کنید باید آن را در روی میز صاف کنید و از پایین به طرف بالا آن را اتو کنید. در صورتی که لباس مجلسی دارای چین دوزی و منجوق دوزی است باید در اتو کردن کاملاً دقت کنید که آسیب نبیند . جنس لباس های مجلسی گاهی از حریر و یا پارچه های ظریف است، بهتر است روی آن یک پارچه نمدار سفید بیاندازید تا خراب نشود.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

اتو کردن شلوار مردانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اتو کردن لباس بر اساس نوع آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا