مجله لوازم خانگی

راهنمای استفاده از همزن برقی کاسه ای یا میکسر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از وسایل پرطرفدار و پر استفاده در آشپزخانه، همزن برقی است که کارهای زیادی را برای ما انجام می‌دهد. اگر شما به درست کردن کیک و شیرینی علاقه زیادی داشته باشید، حتماً می‌دانید که همزن برقی می تواند برای زدن خامه، زدن سفیده تخم مرغ، ورز دادن خمیر برای کیک و کارهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که شما بخواهید این کارها را به صورت دستی انجام بدهید بسیار خسته کننده و سخت است. همزن برقی کاسه‌ ای، یک همزن برقی است که به راحتی می‌توانید با آن کار کنید. این همزن دارای مزیت‌های زیادی است ولی باید روش استفاده از آن را بدانید تا بتوانید به درستی از آن استفاده کرده و باعث خراب شدن آن نشوید و همزن شما به تعمیر نیاز پیدا نکند. در صورتی که شما همزن برقی کاسه‌ ای خریداری کرده‌اید و نمی‌دانید چگونه از آن استفاده کنید در این مقاله از ایبک، روش استفاده از این همزن را برایتان به طور کامل توضیح خواهیم داد.

همزن برقی کاسه‌ ای چه مزایایی دارد؟

همزن‌های برقی به صورت کاسه‌دار و ساده موجود هستند که کاسه‌دار آن راحت‌تر و بهتر است و مزیت‌های زیادی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 1.  به دست شما فشار زیادی وارد نمی‌شود.
 2. دارای قابلیت‌های بیشتری است.
 3. کار کردن با آن ساده و آسان است.
 4. نیاز کمتری به تعمیر دارد.

همزن برقی کاسه ای

۱- فشار زیادی به دست شما وارد نمی‌شود.

همزن‌های برقی ساده را شما باید در دست بگیرید و در ظرف خود قرار بدهید و خودتان آن را جابجا کنید تا مواد خوب هم زده شود. در این صورت ممکن است کمی هم به دست شما فشار وارد شود ولی همزن‌ برقی کاسه‌ ای این مشکل را نداشته و خود همزن این کارها را به تنهایی انجام می‌دهد.

۲- دارای قابلیت‌های بیشتری می‌باشد.

همزن برقی کاسه‌ ای به دلیل داشتن کاسه، دارای قابلیت‌های بیشتری می باشد که همزن برقی معمولی این مزیت‌ها و قابلیت‌ها را ندارد. مثلاً شما با همزن معمولی می توانید خمیرها را ورز بدهید زیرا فشار زیادی به دست شما وارد خواهد شد ولی همزن کاسه‌ ای، این کار را به راحتی برای شما انجام می دهد.

۳- کار با همزن برقی کاسه‌ ای ساده است.

در همزن های معمولی، برای اینکه شما مواد جدید را به مواد خود اضافه کنید باید همزن را خاموش کنید و دوباره کار خود را شروع کنید ولی در همزن‌های کاسه‌دار به این کار نیازی نیست و شما می‌توانید به راحتی مواد جدیدی را به کاسه اضافه کرده تا با یکدیگر مخلوط شوند.

همزن برقی کاسه‌ ای به تعمیر کمتری نیاز دارد. در این همزن ها به دلیل اینکه به بگرداندن با دست نیاز ندارند، کمتر آسیب دیده و به پایه‌های آن فشار کمتری وارد می‌شود و این باعث خواهد شد که کمتر نیاز به تعمیر پیدا کنند.

روش کار با همزن برقی کاسه‌ ای چگونه است؟

در صورتی که می‌خواهید روش کار با همزن برقی کاسه‌ ای را بیاموزید باید بدانید روش کار را با این همزن بسیار ساده است ولی باید با آن آشنا باشید تا از خراب شدن همزن جلوگیری کنید زیرا اگر شما نتوانید به درستی از آن استفاده کنید احتمال دارد به همزن آسیب برسد و نیاز به تعمیر پیدا کند. اگر می‌خواهید کار با این همزن را یاد بگیرید، بهتر است ابتدا قطعات آن را بشناسید و بدانید که چگونه می‌توان از آنها استفاده کرد؟

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مخلوط کن دلمونتی Delmonti | نمایندگی تعمیرات دلمونتی

روش استفاده از همزن‌های برقی دستی

همزن های برقی معمولی یا دستی همانطور که از نام آنها پیداست به شکل ساده مورد استفاده قرار می‌گیرند. فقط کافی است که شما این همزن را به برق بزنید و و دستگاه را روشن کنید. باید همزن را در داخل ظرفی که موادتان را در آن ریخته‌اید، بگذارید تا همزن مواد را کاملاً با هم مخلوط کرده و هم بزند. گاهی لازم است که به وسیله دستتان این کار را به شکل دورانی انجام دهید تا تمام مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند. البته باید دقت کنید که فشار زیادی به همزن وارد نشود و یا اینکه همزن را محکم به ظرف خود نکوبید زیرا احتمال دارد همزن خراب شود.

روش استفاده از همزن‌ برقی کاسه‌ ای

همزن برقی کاسه‌ ای پیشرفته‌تر از همزن‌های برقی معمولی هستند و همزدن را به صورت حرفه‌ای تر انجام می‌دهند. برای اینکه بتوانید بهتر با این همزن کار کنید ابتدا قسمت‌های مختلف آن را به شما معرفی می کنیم:

 1. سری‌ همزن برقی کاسه‌ ای
 2. کاسه همزن برقی کاسه ای

۱- سری‌ همزن برقی کاسه‌ ای

همزن برقی کاسه دار معمولاً دارای سه سری است که موارد زیر می‌باشند:

 1.  سری تخت: این سری برای کارهایی مانند هم زدن مایعات، درست کردن کیک و کلاً برای خمیرهای نرم مناسب است و شما برای این موارد می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.
 2. سری میله مفتولی: این سری برای کارهایی که به دقت نیاز دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3.  سری خمیر: همانطور که از نام این سری پیداست، از آن برای ورز دادن و هم زدن خمیر استفاده می‌کنند. حتی شما می‌توانید برای خمیرهای سفت هم از این سری استفاده کنید و خمیر را به وسیله این سری ورز بدهید بدون اینکه مشکلی ایجاد شود.

۲- کاسه همزن برقی کاسه‌ ای

یکی دیگر از قسمت‌های همزن برقی کاسه‌دار، کاسه است. کاسه یک محفظه است که مواد غذایی را در داخل آن ریخته و با یکدیگر مخلوط می‌کنید. مواد داخل کاسه به وسیله سری ها با یکدیگر مخلوط می شوند. البته جنس کاسه اهمیت زیادی دارد که باید به آن توجه کنید و بهترین انتخاب را در هنگام خرید داشته باشید.

نحوه تنظیم سرعت در همزن برقی کاسه‌ ای

در همزن برقی کاسه دار می توانید سرعت را به راحتی برای کارهای مختلف تنظیم کنید. باید فقط بدانید که چه سرعتی برای کار شما مناسب است تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. چند مورد از تنظیم سرعت در همزن برقی که می‌تواند به شما کمک کند عبارتند از:

 • سرعت معمولی: این سرعت برای وقتی مناسب می‌باشد که شما در ابتدای کار بوده و می‌خواهید تازه مواد را با یکدیگر مخلوط کرده و کم کم آن را به ترکیب اضافه کنید.
 • سرعت ۲: سرعت ۲ برای وقتی مناسب می‌باشد که شما می‌خواهید با سرعت کم، مواد خود را مخلوط کنید. مثلاً برای آماده کردن خمیر نیازی به سرعت زیاد ندارید و باید با سرعتی کم خمیر را آماده کنید که خمیر کاملاً ورز داده شود.
 • سرعت ۴: سرعت ۴ برای وقتی مناسب است که شما بخواهید خمیر نیمه سنگین، مثل خمیر کیک و یا کوکی را ورز بدهید این خمیرها زیاد سفت نبوده و برای دستگاه شما سخت نیست.
 • سرعت ۶: این سرعت برای وقتی مناسب می‌باشد که شما بخواهید برای هم زدن نهایی، ترکیب را با یکدیگر مخلوط کنید. در این صورت تصمیم می‌گیرید که از سرعت بیشتر از متوسط، استفاده کنید.
 • سرعت ۸: این سرعت برای کارهایی مناسب می‌باشد که به سرعت بالایی نیاز دارند. مثلاً وقتی می‌خواهید سفیده تخم مرغ هم زده و یا خامه آماده کنید نیاز به سرعت بالا دارید پس از سرعت درجه ۸ استفاده می‌کنید.
 •  سرعت ۱۰: این درجه سرعت برای کارهایی مناسب می‌باشد که به سرعت خیلی زیاد نیاز دارند. مثلاً شما برای آماده کردن کرم و پوره به سرعت زیادی نیاز دارید و می‌توانید از سرعت ۱۰ استفاده کنید و یا گاهی ممکن است بخواهید برای آسیاب کردن از همزن خود استفاده کنید در این صورت، سرعت ۱۰ مناسب است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر چرخ گوشت تیوا Tiwa | نمایندگی چرخ گوشت تیوا

نکاتی مهم برای خریدن همزن برقی کاسه‌ ای

حالا که با نحوه استفاده از همزن برقی کاسه‌دار آشنا شدید شاید لازم باشد نکات مهمی را هم برای خرید این وسیله بدانید تا خرید بهتری داشته باشید و گزینه مناسب‌تری را انتخاب کنید:

۱- توجه به جنس سری‌ها

هنگامی که می‌خواهید همزن برقی کاسه‌ ای بخرید، اولین نکته‌ای که باید توجه کنید، جنس سری‌ها است. جنس سری باید از استیل یا کروم باشد تا زنگ نزند زیرا در صورت زنگ زدگی دیگر شما نمی‌توانید از همزن خود استفاده کنید و این می‌تواند برای شما هزینه بر باشد زیرا مجبورید سری جدید بخرید.

۲- توجه به جنس کاسه همزن

کاسه همزن هم مثل سری، جنس‌های مختلفی دارد و بهترین جنس آن هم استیل است که نه خراب می‌شود و نه زنگ می‌زند. بعضی از همزن‌ ها دارای کاسه پلاستیکی هستند که توصیه می‌کنیم از این همزن‌ ها خریداری نکنید، زیرا کاسه پلاستیکی دوام کمی دارد و زمانی که غذا را هم می‌زنید، ممکن است به وسیله تیغه، کاسه خراشیده شده و حتی تکه‌های ظرف، وارد غذا شود. پس بهتر است تا جایی که برایتان امکان دارد، همزنی را خریداری کنید که کاسه استیل داشته باشد.

۳- داشتن قابلیت شستشو

یکی دیگر از موارد مهمی که در هنگام خریدن همزن برقی باید به آن توجه کنید، این است که قسمت‌های همزن مانند کاسه و سری، باید قابل جدا شدن از بدنه بوده و قابلیت شستشو داشته باشند زیرا اگر قابلیت جدا کردن و شستن نداشته باشند، همزن شما کثیف شده و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید.

۴- قابلیت تنظیم سرعت

قابلیت تنظیم سرعت در همزن‌ های برقی جزو پارامترهای بسیار مهم می‌باشد که دقت به آن اهمیت زیادی دارد. باید همزنی را بخرید که دارای قابلیت تنظیم سرعت باشد تا بتوانید کارهای زیادی را با آن انجام داده و با مشکل هم برخورد نکنید

۵- لوازم جانبی

نکته دبگری که در هنگام خرید همزن برقی کاسه‌دار باید به آن توجه کنید، داشتن لوازم جانبی مناسب است تا بعداً مجبور نشوید به صورت جداگانه این لوازم را خریداری کنید. زیرا آنگاه مجبورید هزینه اضافه برای خریدن این لوازم پرداخت کنید.

همزن برقی کاسه ایم

سخن پایانی

همانطور که گفتیم یکی از لوازم ضروری در آشپزخانه، همزن برقی است که شما می‌توانید به وسیله آن بیسکویت، خمیر پیتزا، انواع کیک و صدها دسر خوشمزه را آماده کنید. در صورتی که تصمیم به خرید همزن برقی دارید توصیه می‌کنیم همزن برقی کاسه‌ ای را انتخاب کنید ، زیرا امکانات بیشتری نسبت به همزن برقی معمولی دارد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای استفاده از همزن برقی کاسه ای یا میکسر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکاتی مهم برای خریدن همزن برقی کاسه‌ ای

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا