خدمات آموزشی

معرفی بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی

روش های اصولی یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن | آموزش تصویری زبان انگلیسی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

استفاده از کارتون ها و انیمیشن ها می تواند تاثیر چشمگیری در بهبود زبان انگلیسی داشته باشد تنها در صورتی که از آنها به عنوان منابع مکمل استفاده شود. برای یادگیری زبان انگلیسی از شیوه های متفاوتی می توان بهره برد، ولی برای گزینش شیوه مطلوب باید معیارهایی را در نظر گرفت. یکی از معیارهایی که برای یادگیری زبان باید در نظر گرفته شود این است که هدف شخص از یادگیری زبان چیست؟ با تعیین معیارها می توان مناسبترین روش را برای یادگیری زبان انگلیسی برگزید. یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن روشی محبوب است که به تازگی از آن برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان و بزرگسالان استفاده می شود. هدف از این روش دستیابی برای نت برداری از کلمات جدید، تکرار شدن و گوش دادن مستمر کلمات در بهبود مهارت شنیداری و کسب اطلاعات مطلوب در عرصه تلفظ درست اصطلاحات انگلیسی می باشد.

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن

تحقیقات نشان می دهند که در رابطه با موثرترین راهکارهای یادگیری زبان انگلیسی، تصاویر در فراگیری سریع و پربازده از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. این موضوع در گرایش افراد به یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن بسیار تاثیرگذار بوده است. ممکن است بعضی از افراد تصور کنند که آموزش زبان انگلیسی توسط انیمیشین در مقایسه با فیلم ها سودمند نمی باشد. ولی این طرز تصور اشتباه است. انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی به دلایل زیر بسیار سودبخش می باشند:

  • در انیمیشن ها حروف و کلمات به خوبی و کاملاً مشخص بیان می شوند. و در یادگیری این موضوع که برای تولید صداهای خاص به چه صورت باید از زبان و دهان کمک گرفت بسیار کمک کننده هستند.
  • انیمیشن ها همچون فیلم ها، داستان و موضوعی مختص به خود را دارند. همین موضوع سبب می شود با دیدن هر انیمیشن با یک یا چندین گروه و دسته خاصی از لهجه ها، کلمات و اصطلاحات مواجه شوید. و این خود باعث افزایش دایره لغات انگلیسی شما می شود.
  • به طور قطع در هر انیمیشن یک صداپیشه واقعی دیالوگ ها و گفتگوها را بیان می کند. در این حالت شما می توانید لهجه، عواطف و نحوه گفتار آنها را به خوبی یاد بگیرید.

مزیت های یادگیری زبان با انیمیشن

دیدن انیمیشن یکی از شیوه های کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. چراکه انیمیشن ها دارای دنیایی کودکانه هستند که در حفظ کردن بهتر کلمات به شما کمک بسیاری می کنند. بنابراین فراگیری زبان انگلیسی با انیمیشن، هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان شیوه ای بسیار موثر و کاربردی می باشد.

استفاده از انیمیشن در کودکان از طرفی به دلیل آشنایی نداشتن با نحوه نوشتن زبان انگلیسی و از سویی دیگر به علت جذاب بودن تماشای انیمیشن به یادگیری سریع آنها کمک قابل توجهی می کند. در بزرگسالان نیز دیدن انیمیشن کمک زیادی به یادگیری زبان انگلیسی می کند. چراکه با دیدن انیمیشن ها می توانند کلمات و نکته هایی را یاد بگیرند که شاید در کمتر کتابی بتوان آنها را پیدا کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش اصولی ادای تلفظ درست کلمات کاربردی انگلیسی | تلفظ کلمات انگلیسی

به علت اینکه تماشای انیمیشن یکی از کارهای سرگرم کننده محسوب می شود، باعث می شود که شخص در هر وضعیتی به دیدن آن علاقه مند باشد. تاحدی که در زمان خستگی ذهن نیز او را مجبور به یادگیری کند. با در نظر گرفتن موارد بیان شده نتیجه می گیریم که آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن زبان اصلی، باعث می شود شخص بتواند کلمات، نکات و اصطلاحات کاربردی را برای طولانی مدت به ذهن بسپارد. و مهارت های گفتاری و شنیداری خود را تقویت کند.

نکات مهم برای آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

در آموزش زبان توسط انیمیشن باید نکاتی را مد نظر قرار دهید که عبارتند از:

  • انیمیشن های آسان تر و قابل فهم تر را برای یادگیری برگزینید. چنانچه کلمات و دیالوگ ها پیچیده تر باشند، به همان نسبت یادگیری برای شما دشوارتر می شود. زیرا مکالمات سریع، لغات سخت انگلیسی و در آخر ناتوانی در یادگیری مطلوب، شما را دلزده می کند. در مجموع هر اندازه انیمیشن مفرح تر باشد، یادگیری نیز بیشتر و بهتر می شود.
  • هر جمله کوتاهی را که می شنوید، با خود تکرار کنید. این جملات غالباً جملاتی کاربردی می باشند و فراگیری آنها به شما در مکالمات انگلیسی کمک فراوانی می کنند. علاوه براین جملات به سادگی برای مدت طولانی در ذهن شما نقش می بندند.
  • هر انیمیشن را حداقل دوبار ببینید. مناسب تر است در بار نخست انیمیشن را به همراه زیرنویس آن ببینید و در بار دوم آن را بدون زیرنویس تماشا کنید.
  • همیشه یک دیکشنری همراه خود داشته باشد. برای این منظور می توانید از دیکشنری های آفلاین در گوشی هوشمندتان نیز استفاده کنید.

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن

روش آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن برای کودکان

با توجه به اینکه اکثر کودکان تماشای انیمیشن را دوست دارند و از دیدن آنها لذت می برند، می توان از علاقه آنها در این زمینه، در جهت ارتقا و یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن استفاده کرد. دلایل مهم اهمیت فراگیری زبان انگلیسی با انیمیشن به صورت زیر طبقه بندی می شود:

مکالمات واضح: با توجه به اینکه انیمیشن ها برای گروه های سنی پایین تولید می شوند، در آنها صداپیشه ها لغات را با تلفظی شفاف و به صورت آهسته بیان می کنند تا درک مفهوم برای کودکان آسان باشد. و این یک نکته مثبت برای یادگیری زبان با انیمیشن می باشد.

به کارگیری کلمات ساده: در انیمیشن ها از لغات آسان با تلفظ راحت استفاده می شود. این شیوه از یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان یک تمرین و ممارست تاثیرگذار همراه با ارتقا مهارت های شنیداری و مکالمه برای آنها به حساب می آید.

تکرار مطالب: از عمده ترین پایه های یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن در کودکان تکرار مستمر لغات و جملات در قالب انیمیشن می باشد که باعث یادگیری سریع کلمات در آنها می شود.

کوتاه بودن قسمت‌ها: مدت زمان انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی غالباً بیشتر از سی دقیقه نیست. همین موضوع در جلوگیری از خستگی و همچنین تمرکز بیشتر کودک برای یادگیری زبان با انیمیشن بسیار تاثیرگذار است.

در سرزمین قصه‌ها؛ معرفی بهترین انیمیشن ها برای تقویت زبان انگلیسی

امروزه کمپانی های بسیاری در سطح جهان به تولید انواع انیمیشن با مباحث متنوع مخصوص گروه های سنی مختلف مشغول هستند. از محبوب ترین و مشهورترین کمپانی های حال حاضر به پیکسار، والت دیزنی، دریم ورک و بردران وارند می توان اشاره کرد. در این بین در حالت کلی از زمان گذشته تا اکنون کارکترهای انیمیشنی بسیار هستند که برای شما خاطره انگیز بوده و در ذهنتان یادآور یک حس خوب باشند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نصب شیر ظرفشویی شلنگدار شاوری | شیر ظرفشویی شلنگدار

این عکس العمل های ذهنی یک گام عالی در فراگیری زبان به وسیله انیمیشن به حساب می آید. در ادامه به معرفی بهترین انیمیشن های موجود در حیطه آموزش زبان انگلیسی می پردازیم.

یادگیری زبان با انیمیشن Frozen

چنانچه از سطح زبان بالاتر از متوسط برخوردار هستید، دیدن انیمیشن Frozen به شما پیشنهاد می شود. آهنگ حرف زدن کارکترهای داستان نسبتاً سریع است، ولی در درون همین دیالوگ ها اصطلاحات کاربردی بسیاری پنهان شده است. که با برون آوری آن ها می توانید از این اصطلاحات در مکالمات روزمره خود بهره ببرید.

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن Inside out

غالباً به ذهن سپاری لغات مربوط به عواطف تاحدی دشوار است. به طور مثال، امکان دارد تصور ما از لغت blue رنگ آبی باشد. ولی وقتی به سراغ انیمیشن بیرون و درون بروید، کاملاً تصورتان در مورد این لغت تغییر خواهد کرد. پرداختن و توضیحات بسیار در مورد قسمت های مختلف ذهن، که قبل از تماشای این انیمیشن به دنبال یادگیری شان هم نمی رفتید، از مزایای دیگر این انیمیشن می باشد.

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن Despicable Me

انیمیشن Despicable Me یا من نفرت انگیز یکی از محبوب ترین انیمیشن های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن می باشد. این انیمیشن در سه قسمت تولید شده است. سبک کمدی این انیمیشن سبب یادگیری بهتر لغات و تلفظ اصطلاحات کاربردی شما می شود.

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن zootopia

تماشای انیمیشن زوتوپیتا که به خرگوش پلیس نیز شهرت دارد با سبکی کودکانه و کمدی در جهت تقویت زبان بسیار موثر است. قصه این انیمیشن پرماجرا و کمدی است و همین موضوع سبب می شود تا آخر آن را ببینید و حوصله تان سر نرود. این انیمیشن هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان لغات انگلیسی تازه و کاربردی دارد. همچنین اصطلاحات استفاده شده در آن در مکالمات روزانه انگلیسی کاربرد فراوانی دارند.

یادگیری زبان با انیمیشن در جست‌وجوی نمو Finding Nemo

همان طور که تا اینجا متوجه شدیم، یکی از روش های یادگیری کلمات انگلیسی و نهادینه کردن آن ها در ذهن، از طریق دیدن تصاویر در ذهن می باشد. بنابراین اکنون که امکان مسافرت به اقیانوس را ندارید، می توانید با دیدن این انیمیشن با کلی لغات مربوط به زندگی در زیر آب و اقیانوس آشنا شوید. علاوه بر آن به دلیل مهیج بودن این انیمیشن از دیدن آن خسته نخواهید شد. مکالمات و کلمات به کار رفته در این انیمیشن برای افراد و زبان آموزان سطوح ابتدایی و متوسط بسیار مناسب می باشد.

 نتیجه گیری

چنانچه در اول راه یادگیری زبان هستید، دیدن انیمیشن برای یادگیری زبان انگلیسی به همراه زیرنویس می تواند برایتان بسیار کاربردی و موثر باشد. و پس از آنکه سطح زبانتان ارتقا پیدا کرد می توانید آن ها را بدون زیرنویس تماشا کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا