تعمیرات لباسشویی

معرفی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نف | معرفی کلیدها و دکمه های لباسشویی neff

عملکرد کلیه برنامه های شستشوی لباسشویی neff | نحوه نگهداری و استفاده اصولی از لباسشویی نف

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ماشین لباسشویی نف یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین برندهای لباسشویی در بازار است که در سال های اخیر توانسته رقابت تنگاتنگی را با برندهای مطرح لوازم خانگی همچون ال جی و سامسونگ داشته باشد. لباسشویی نف در بازار ایران بسیار پرطرفدار است و به جهت امکانات و قابلیت های بی شماری که دارد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با دانستن این امکانات و ویژگی ها می توانید استفاده بسیار بهینه ای از آن داشته باشید. در این مقاله از ایبک امداد به معرفی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نف می پردازیم تا شما عزیزان بتوانید بر اساس نیازهای خود و نوع جنس لباس که در آن شستشو می نمایید، برنامه ای جهت شستشو انتخاب نمایید.

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نف

ماشین لباسشویی نف دارای برنامه های شستشوی مختلفی می باشد که می تواند جهت انتخاب شستشوی لباس ها دست کاربر را باز بگذارد. بنابراین در صورتی که قصد شستشوی لباسی را در لباسشویی نف دارید، باید جنس لباس و میزان کثیفی آن را بر اساس برنامه انتخابی در لباسشویی مطابقت دهید. در این صورت علاوه بر این که در میزان مصرف انرژی صرفه جویی خواهید نمود، لباس ها نیز به صورت تمیز تر شسته می شوند. در ادامه انواع برنامه های ماشین لباسشویی نف و معنی کلمات روی دستگاه را بیان می کنیم.

معرفی کلیدها و کلمات لباسشویی نف

روی قسمت بدنه لباسشویی نف کلیدهایی قرار گرفته که هر کدام برای عملکرد خاص استفاده می شوند. معنی کلمات و کلیدهای روی این دستگاه عبارتند از:

ولوم شستشوی لباسشویی نف

ولوم روی دستگاه لباسشویی برای انتخاب برنامه مشخص تعبیه شده است. به این صورت می توانید با بهره مندی از این قطعه برنامه ای خاص جهت شستن لباس های خود انتخاب نمایید.

نمایشگر لباسشویی نف

صفحه نمایش یا نمایشگر ماشین لباسشویی نف نشان دهنده تمامی عملکرد های در حال اجرای دستگاه است. شامل زمان و تایم انتخاب شده و وضعیت فعلی دستگاه می باشد.

حتما بخوانید:   خطای ماشین لباسشویی ال جی | معنی کد های صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی

دکمه Programme default setting

این کلید از ماشین لباسشویی نف نشان دهنده انتخاب برنامه ای به صورت پیش فرض است به این صورت که اگر به صورت دستی تنظیمات برنامه را تغییر ندهید در حالت خودکار روی حالت Programme default setting قرار خواهد داشت.

کلید های Additional program me settings

این کلید زمانی قابل استفاده است که بخواهید برنامه ‌ای اضافه به دستگاه بدهید. مثلاً شستشوی سریع لباس ها، آبکشی دوباره لباس ها، بهره ‌مندی از شستشوی اقتصادی و صرفه جویی در انرژی از جمله امکاناتی است که به عنوان برنامه های مضاعف به دستگاه اضافه می شود.

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نف

دکمه Start/Pause

هر یک از این برنامه ها می تواند برنامه شستشوی ماشین لباسشویی را شروع یا متوقف نمایند.

معرفی برنامه های شستشوی لباسشویی نف

همانگونه که گفتیم، ماشین لباسشویی نف دارای برنامه های مختلفی است که می توانید بر اساس آن جنس های مختلفی لباس ها را با کیفیتی بهتر و تمیزتر شستشو کنید. در این بخش به انواع برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نصف می پردازیم.

برنامه Cotton

برای شستشوی لباس هایی که جنس آن از نخ یا کتان می باشد، از این برنامه استفاده می شود. در صورتی که لباس های نخی با جنس کتان در برنامه های دیگری به جز برنامه  Cottonشستشو شوند، به بافت آن ها آسیب وارد می شود.

توجه داشته باشید که انواع لباس های زیر اعم از مردانه و زنانه از جنس نخی و کتان می باشند. و با این برنامه می توانید آن را شستشو کنید. دمای مناسب برای این دست لباس ها بین ۴۰ تا ۶۰ درجه می باشد.

جهت بهره مندی از این برنامه لازم است ابتدا لباس ها را داخل لباسشویی بریزید و مقداری پودر شوینده مناسب و در صورت نیاز  کمی نرم کننده به آن اضافه کنید. سپس دکمه پاور را فشار دهید. در این مرحله می توانید برنامه کتان را انتخاب کنید و دکمه استارت را فشار دهید تا دستگاه شروع به شستشو نماید.

 برنامه Eco Cotton

برنامه اکو کتان مناسب برای شستن لباس ها از جنس نخی و کتان همراه با مصرف بهینه انرژی می باشد. این برنامه مصرف انرژی بسیار پایینی دارد و در بهینه ترین حالت شستشو لباس ها قرار می گیرد. دمای مناسب آب برای این برنامه 40 درجه است و با سرعت بالا می تواند لباس ها را تمیز کند.

برنامه Rinse در لباسشویی نف

در صورتی که قصد دارید لباس ها را صرفاً آبکشی نمایید، می توانید از برنامه Rinse استفاده کنید. این برنامه برای زمانی مناسب است که لباس های شما چندان کثیف نیستند و صرفا نیاز به آبکشی دارند.

حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای فارسی یخچال نف | چگونگی نصب و راه اندازی یخچال neff

جهت صرفه جویی در انرژی و مصرف آب بهتر است برای شستن اقلامی که صرفا به آبکشی نیاز دارند، از این برنامه استفاده کنید. بدین صورت هم لباس های شما تمیز می شود و هم بافت لباس آسیب نمی بیند. برنامه  Rinseباعث می شود لباس های شما به خوبی آبکشی و خشک شود.

برنامه Drain/Spin

جهت تعیین چرخش موتور لباسشویی و میزان زهکشی آب از برنامه Drain/Spin استفاده می شود. در صورتی که قصد دارید سرعت چرخش دستگاه را به صورت دستی تنظیم کنید، باید این دکمه را فشار دهید.

  برنامه Wool

در صورتی که لباس های شما از جنس پشمی باشد، بهتر است از این برنامه جهت شستشوی آن استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید در حین استفاده از این برنامه نباید میزان حجم لباسی که در دستگاه قرار می دهید، بیش از اندازه باشد. بعد از اینکه لباس ها را داخل لباسشویی گذاشتید، مقداری نرم کننده به آن اضافه کنید. سپس برنامه Wool را انتخاب نمایید و دکمه استارت را فشار دهید.

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نف

برنامه Easy Care

این برنامه نیز برای لباس هایی با جنس الیاف مصنوعی مناسب است. عملکرد آن به این صورت است که از چروک شدن لباس ها جلوگیری می نماید. در حقیقت دارای سیستم ضد چروک می باشد و اتو کشی لباس ها را آسان تر می کند. البته در نظر داشته باشید از این برنامه نمی توان برای شستشوی لباس های حساس و ظریف استفاده نمود.

برنامه Delicate در لباسشویی نف

برای شستشوی لباس های ظریف مانند لباس خواب بهتر است از برنامه Delicate در لباسشویی نف استفاده نمایید. نوع شستشو در این برنامه کمک می کند تا آسیبی به بافت لباس های ظریف و حساس وارد نشود.

 جهت شستن لباس های زیر با الیاف حساس آن را داخل لباسشویی قرار می دهید و مقداری پودر شوینده مناسب در آن می ریزید. سپس با انتخاب برنامه Delicate می توانید دکمه استارت را فشار دهید تا دستگاه شروع به کار نماید.

 برنامه Mix

با انتخاب این برنامه می توانید لباس ها را به صورت ترکیبی و با جنس های مختلف شستشو دهید. جهت شستشوی لباس های خانگی و روزانه این برنامه مناسب است. بنابراین در صورتی که لباس هایی از جنس های مختلف و رنگ های متفاوت با هم کثیف شده اند، می توانید با استفاده از برنامه میکس به راحتی آن ها را به صورت ترکیبی با هم شستشو دهید. البته در نظر داشته باشید که شستشوی لباس هایی با جنس ظریف مانند ابریشم با این برنامه امکان پذیر نیست.

برنامه Super Quick

برای شستشوی لباس هایی که خیلی کثیف نیستند و همچنین در مواقعی که عجله برای شستشوی لباس ها دارید، می توانید از این برنامه استفاده کنید. بنابراین شستشوی لباس ها با برنامه Super Quick با سرعت بالا و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود. جهت استفاده از این برنامه ابتدا لباس ها را داخل دستگاه ریخته و پودر شستشو را به آن اضافه نمایید. ولوم تنظیمات برنامه را روی حالت  Super Quick قرار دهید و دکمه استارت را  فشار داده تا دستگاه شروع به کار نماید.

حتما بخوانید:   بهترین ماشین های لباسشویی دوقلو

البته در نظر داشته باشید این برنامه برای لباس هایی که خیلی کثیف هستند، مناسب نیست.

نکات مهم در خصوص استفاده اصولی از ماشین لباسشویی نف

رعایت برخی از نکات و موارد مهم می ‌تواند باعث بالا رفتن عملکرد دستگاه و همچنین افزایش طول عمر آن شود. در این صورت کمتر نیاز به تعمیر دستگاه خواهید داشت. این نکات عبارتند از:

  • هر بار بعد از شستشوی لباس ها دستگاه را با یک حوله نرم تمیز کنید.
  • هیچ وسیله اضافه ای روی لباسشویی قرار ندهید. چرا که لباسشویی در حین کار لرزش دارد و ممکن است افتادن آن وسیله باعث ضربه خوردن لباسشویی شود.
  • برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نف که در این مقاله به آن پرداختیم، را به خوبی مطالعه کنید و مطابق با لباس کثیفی که در اختیار دارید، برنامه خاص برای آن انتخاب نمایید.
  • نصب لباسشویی باید به گونه ای باشد که در حالت تراز قرار بگیرد تا دچار لرزش نشود.
  • توجه داشته باشید که اجسام فلزی مانند سکه و سگک کمربند نباید وارد دستگاه شوند. بنابراین قبل از شستشوی لباس ها به طور کامل جیب آنها را تخلیه کنید.
  • بیش از اندازه ظرفیت لباسشویی در آن لباس بارگذاری نکنید.
  • مقدار مواد شوینده ای که داخل جا پودری میریزید، باید در ظرفیت مناسبی باشد. بنابراین بیش از حد جاپودری را پر نکنید.

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نف

نتیجه گیری

در این نوشته به بررسی برنامه های مختلف ماشین لباسشویی نفر پرداختیم و نکات مهمی را در خصوص افزایش عملکرد و طول عمر دستگاه بیان نمودیم. به طور خلاصه نکات مهمی که در این مقاله به آن اشاره شده است، عبارتند از:

  • جهت حفظ کیفیت لباس ها و شستشوی مناسب از برنامه مخصوص به آن استفاده کنید.
  • انتخاب برنامه مناسب برای شستشوی لباس ها می تواند باعث مصرف بهینه انرژی نیز شود.

در صورتی که مشکلی برای دستگاه شما ایجاد شد، می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و از مرکز تخصصی ایبک امداد درخواست اعزام نیرو نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی نف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x