تعمیرات پکیج و آب گرمکن

انواع ارور پکیج ایساتیس و رفع عیب آن ها | تعمیر تخصصی پکیج در محل

فهرست کامل ارورهای پکیج ایساتیس | دلیل صداهای غیرطبیعی از پکیج ایساتیس

انواع ارور پکیج ایساتیس به شما کمک می کند تا از وجود مشکل آگاه گردید. یکی از لوازم گرمایشی با کیفیت، پکیج های ایساتیس هستند که امروزه مورد استفاده کاربران زیادی قرار گرفته اند. با استفاده از پکیج ایساتیس می توانید آب گرم مصرفی و گرمایشی محیط داخلی منزل را تهیه کنید. پکیج ایساتیس همانند پکیج های دیگر ممکن است با وحود مشکل، کد خطایی را به نمایش بگذارد. با وجود کد خطا به راحتی می توانید از مشکل ایجاد شده سر در آورید.

انواع ارور پکیج ایساتیس

پکیج ایساتیس همانند پکیج های دیگر ممکن است دچار مشکلاتی شود که از طریق صفحه نمایشگر خود کد خطای مربوط به مشکل را نشان می دهد. با شناخت دقیق این کدها می توانید مشکل دستگاه را شناسایی و اقدامات لازم را انجام دهید.

در بعضی مواقع کدهای خطا نشان دهنده مشکلات ساده، همچون افت فشار آب و یا گاز، گرفتگی دودکش و … هستند. برخی از کدها به دلیل خراب شدن قطعات نمایش داده می شوند. ارور پکیج انواع مختلفی دارد که با شناسایی دقیق آنها می توانید به چگونگی برطرف کردن مشکل اقدام کنید.

در صورتی که نسبت به برطرف کردن مشکل پکیج ایساتیس تخصص کافی ندارید، می توانید از تعمیرکار حرفه ای و تخصصی در این راستا کمک بگیرید. پکیج ها به دلیل کارایی و ویژگی منحصر به فرد خود امروزه مورد رضایت کاربران زیادی هستند.

بنابراین استفاده درست از آن اهمیت زیادی دارد و بهتر است نسبت به مشکل ایجاد شده بی توجه نباشید. موارد زیر جزء انواع ارور پکیج ایساتیس است که هر کدام از آنها نشان دهنده یک مشکل خاص هستند.

  • ارور E0
  • ارور e1
  • ارور E5
  • ارور E3

برخی از مشکلات پکیج ایساتیس

پکیج ایساتیس همانند پکیج های دیگر در بعضی مواقع دچار مشکلاتی می شود که با شناخت دقیق و درست می توانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. برخی از مشکلات پکیج ایساتیس بسیار رایج است که کاربران زیادی با این مشکل مواجه می شوند بنابراین با یک عیب یابی دقیق و درست می توانید مشکل پکیج را برطرف کنید. موارد زیر جزء اختلالات رایج در پکیج ایساتیس به شمار می روند:

حتما بخوانید:   عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل M24FF

نشتی آب از پکیج ایساتیس

باز شدن شیر تخلیه یکی از علت های اصلی نشت آب از پکیج ایساتیس به شمار می رود. شیر تخلیه به عنوان یک قطعه محافظتی عمل می کند و در صورتی که دمای پکیج افزایش پیدا کند، این شیر باز می شود.

زمانی که دمای آب بالا رود ممکن است خطراتی برای پکیج ایجاد شود. بر این اساس بهتر است دلیل بالا رفتن دما را بررسی کنید. دلیل بالا رفتن دمای آب می تواند به هوا گرفتن پکیج، رسوب گرفتن مبدل و لوله، خرابی سنسور دما و ترموستات ایجاد شود.

در صورتی که شیر تخلیه به صورت مداوم باز شود، آب نشتی پیدا می کند که بهتر است از تعمیرکار برای برطرف کردن این مشکل کمک بگیرید. یکی دیگر از علت های نشت آب پکیج ایساتیس خرابی و ترک خوردن لوله ها، اتصالات و شیلنگ ها است. در مواقعی که متوجه خرابی این موارد شده اید، می توانید با تعویض و تعمیر قطعات مشکل نشت آب را برطرف کنید.

گرم نشدن آب پکیج ایساتیس

یکی دیگر از مشکلات رایج در پکیج ایساتیس گرم نشدن آب است که برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید علت آن را دریابید. در پکیج های ایساتیس سنسورهایی به عنوان سنسور حفاظتی وجود دارند که با کاهش فشار آب، گاز و یا گرفتگی دودکش فعال می شوند.

زمانی که این سنسورها روشن شوند، معمولا دستگاه قادر به روشن شدن نیست که در این صورت آب نیز گرم نمی شود. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، ابتدا فشار سنج گاز را چک کنید، اگر فشار سنج زیر 5/0 بوده شیر پرکن را باز کنید تا عقربه بالا برود و سپس شیر را ببندید.

در بعضی مواقع ممکن است به علت کاهش فشار گاز دستگاه قادر به گرم کردن آب نباشد که در این صورت می توانید اجاق گاز را روشن کنید و از میزان فشار آن اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که فشار گاز مشکلی نداشت یکبار پکیج را ریست کنید.

برای برطرف کردن مشکل گرم نشدن آب بهتر است مسیر دودکش را بررسی کنید و در صورت ایجاد مشکل به تمیز کردن آن بپردازید. در برخی مواقع گرم نشدن آب در پکیج ایساتیس می تواند به دلیل رسوب گرفتگی قطعه مبدل باشد که برای جلوگیری از این مشکل باید از یک سختی گیر در مسیر ورودی آب پکیج استفاده کنید.

وجود صداهای غیرطبیعی از پکیج ایساتیس

صدای غیرطبیعی از پکیج ایساتیس به دلایل مختلفی ایجاد می شود که با یک عیب یابی درست و دقیق می توانید مشکل را برطرف سازید. در مواقعی که پکیج دچار هوا گرفتگی باشد، ممکن است این صدا ایجاد شود.

حتما بخوانید:   مقایسه آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک

یکی دیگر از علت های رایج وجود صداهای غیرطبیعی از پکیج ایساتیس به دلیل نصب نادرست پکیج، خرابی فن و یا رسوب گرفتگی مبدل است. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از تعمیرکار کمک بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل پکیج برطرف گردد.

انواع ارور پکیج ایساتیس

علامت لبخند در پکیج ایساتیس

برخی مواقع ممکن است با علامت لبخند بر روی پکیج مواجه شوید. معمولا وجود علامت لبخند در پکیج ایساتیس به دلیل مشکل خاصی نیست و تنها در صورت فعال شدن حالت کامفورت علامت لبخند نشان داده می شود.

کامفورت به حالتی گفته می شود که آب گرم مصرفی را بین 35 الی 45 درجه سانتیگراد تنظیم می کند. برای برطرف کردن علامت لبخند می توانید دکمه Mode را فشار دهید تا دستگاه از حالت کامفورت خارج گردد.

چگونگی برطرف کردن ارور پکیج ایساتیس

پکیج ایساتیس به گونه ای طراحی شده که در صورت ایجاد مشکل بر روی صفحه نمایشگر، کد خطایی را نمایش می دهد. هرکدام از کدها نشان دهنده مشکلات متنوعی هستند که با شناخت دقیق کدها می توانید مشکل را برطرف کنید.

موارد زیر جزء ارورهای شایع در پکیج ایساتیس به شمار می روند:

کد خطا E0

  • زمانی که ورودی آب به پکیج دچار مشکل شود، کد خطا E0 نشان داده می شود. برای برطرف کردن این ارور باید به بررسی دقیق آب ورودی بپردازید. هنگامی که‌ شیر بسته باشد، معمولا دستگاه قادر به آب گرفتگی نیست که در این صورت کد خطا بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود.
  • در صورتی که از باز بودن شیر آب مطمئن هستید، برای برطرف کردن این ارور باید مسیر شیر آب را بررسی کنید.
  • در مواقعی ممکن است به دلیل خرابی سنسور ورودی آب این مشکل ایجاد شود که باید هرچه سریعتر به تعویض این قطعه بپردازید.

کد خطا e1

زمانی که پکیج ایساتیس با افت فشار آب مواجه شود، ممکن است کد خطاe1 ایجاد گردد که باید باید با یک راهکار اساسی به برطرف کردن مشکل اقدام کنید.

  • ابتدا فشار آب را در پکیج ایساتیس بررسی کنید. زیرا فشار آب باید بین یک الی یک و نیم باشد.
  • برای اینکه این ارور برطرف گردد، شیر پرکن را باز کنید و از بالا رفتن فشار اطمینان حاصل نمایید.
  • در صورتی که با شیر پرکن ارور e1 برطرف نشد ممکن است پرشر سوئیچ خراب باشد که باید این قطعه تعویض و یا تعمیر گردد.
حتما بخوانید:   دلایل روشن نشدن آبگرمکن‌ها و نحوه برطرف کردن آنها

کد خطا E3

ارور E3 زمانی که سنسور NTC مشکل داشته باشد به وجود می آید که باید برای برطرف کردن این ارور قطعه NTC را در دستگاه بررسی کنید. قطعه NTC یکی از قطعات کاربردی در پکیج ایساتیس محسوب می شود که در صورت خراب شدن عملکرد دستگاه را با مشکل مواجه می کند.

برای تعویض این قطعه باید از تعمیرکار کمک بگیرید و از عمل خودسرانه جدا خودداری کنید.

کد خطا E4

این خطا زمانی ایجاد می شود که سنسور NTC مدار بهداشتی دچار مشکل گردد، که برای برطرف کردن این اختلال باید از سالم بودن سیم های رابط در این قطعه مطمئن شوید. در صورتی که سیم ها سالم نباشند باید به تعویض خود سنسور بپردازید.

کد خطا E5

زمانی که کد خطا E5 نشان داده شود دستگاه قادر به گرم کردن آب نیست، که برای برطرف کردن این مشکل بهتر است حالت تابستانه را به حالت زمستانه تغییر دهید.

انواع ارور پکیج ایساتیس

از کار افتادن برد پکیج ایساتیس

یکی از قطعات کاربردی در پکیج ها، برد است که به عنوان مغز دستگاه دستورات لازم را صادر می کند. کوچک ترین اختلال در این قطعه می تواند سبب عمل نکردن پکیج شود.

از کار افتادن برد پکیج ایساتیس به دلایل مختلفی ایجاد می شود که برای برطرف کردن مشکل باید علت آن را پیدا کنید. زمانی که دستگاه قدیمی باشد و یا اینکه به درستی از دستگاه استفاده نشود، ممکن است برد دچار مشکل گردد.

زمانی که برد دستگاه دچار مشکل شود، کدهای خطا به اشتباه بر روی دستگاه ظاهر می شوند که در این صورت بررسی و برطرف کردن مشکل در پکیج را با مشکل روبه رو می کند. در صورت خرابی برد باید حتما از تعمیرکار برای تعویض این قطعه کمک بگیرید.

نتیجه گیری

برای برطرف کردن مشکل پکیج ایساتیس ابتدا باید از علت این مشکل سر در آورید و سپس با یک راهکار اساسی به برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید. با شناخت درست انواع ارور پکیج ایساتیس می توانید راحت تر مشکل دستگاه را عیب یابی کنید.

در صورتی که نسبت به برطرف کردن مشکل پکیج ایساتیس اطلاعات کافی ندارید، می توانید از مجموعه ایبک امداد کمک بگیرید. این مجموعه با سابقه ای بی نظیر در حوزه تعمیرات لوازم خانگی توانسته بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهد.

31

انواع ارور پکیج ایساتیس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای شناخت انواع ارور پکیج ایساتیس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x