تعمیرات پکیج و آب گرمکن

آموزش کامل نحوه تنظیم فشار پکیج ایساتیس | کاهش و افزایش فشار پکیج ایساتیس

نحوه تنظیم فشار پکیج | علت افزایش فشار پکیج ایساتیس

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از بهترین سیستم های گرمایشی که امروزه از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، پکیج ایساتیس می باشد که توانایی انجام کار آبگرمکن و بخاری را به صورت همزمان انجام می دهد. در برخی مواقع این نوع پکیج دچار افت و یا افزایش فشار می شود که بر این اساس باید به تنظیم فشار پکیج ایساتیس بپردازید. زمانی که در فشار پکیج نوساناتی ایجاد شود، عملکرد پکیج دچار مشکل خواهد شد که در این مواقع باید از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید. با تنظیم فشار پکیج ایساتیس بدون هیچ مشکلی می توانید از عملکرد فوق العاده این نوع پکیج استفاده نمایید. البته برای اینکه فشار پکیج ایساتیس را تنظیم کنید باید مهارت و دانش تعمیر آن را داشته باشید.

تنظیم فشار پکیج ایساتیس

به صورت کلی برای فشار درون پکیج دو حالت وجود دارد که در برخی مواقع افزایش و در برخی مواقع دچار کاهش می شود. برای اینکه بتوانید فشار درون پکیج را تنظیم کنید، باید از روشی مناسب استفاده نمایید.

به عنوان مثال زمانی که فشار دستگاه بالا رفته است و شما قصد پایین آوردن فشار را دارید، باید طبق مراحل زیر عمل کنید تا فرآیند تنظیم فشار به درستی اتفاق افتد.

مرحله اول

ابتدا شیر ورودی آب که به پکیچ متصل است را به طور کامل ببندید.

مرحله دوم

بعد از بستن شیر متصل به پکیج حالا شیر پرکن دستگاه را به آرامی باز کنید.

مرحله سوم

بعد از اینکه شیر پرکن را باز کردید یکی از شیرهای آب گرم محیط را باز کنید تا آب گرم درون پکیج نیز به طور کامل خالی شود.

مرحله چهارم

این کار را تا جایی ادامه دهید که فشار دستگاه به طور دقیق برقرار گردد.

با طی کردن مراحل فوق به راحتی می توانید فشار درون دستگاه را پایین بیاورید. در برخی مواقع ممکن است پکیج با افت فشار روبه رو شود که در این صورت باید از روشی استفاده کنید تا فشار دستگاه افزایش یابد. برای بالا بردن فشار درون پکیج می توانید طبق مراحل زیر عمل کنید.

مرحله اول

برای بالا بردن فشار، شیر پرکن پکیج را در خلاف عقربه های ساعت باز کنید و سپس به عقربه موجود در دستگاه که نشان دهنده فشار است توجه نمایید.

مرحله دوم

زمانی که درجه فشار دستگاه به حد استاندارد خود رسید، می توانید شیر پرکن را خاموش نمایید.

علت افت فشار پکیج ایساتیس

در بعضی مواقع پکیج ایساتیس دچار افت فشار می شود که به دلایل مختلفی ممکن است این اتفاق رخ دهد. برای اینکه بتوانید فشار پکیج را تنظیم کنید، ابتدا باید علت ایجاد این مشکل را پیدا کنید تا سریعتر مشکل به وجود آمده برطرف گردد.

با پایین آمدن فشار پکیج ایساتیس ممکن است آب از پکیج نشت پیدا کند که در این صورت باید به فکر راهکاری مناسب برای برطرف کردن این مشکل باشید. علت های مختلفی سبب پایین آمدن فشار پکیج خواهند شد که با کمی دقت و مهارت در این زمینه می توانید با یک بررسی دقیق و کلی علت ایجاد افت فشار را دریابید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه سرویس و تعمیر پکیج گلدیران و دلایل خرابی آنها

البته در صورتی که نسبت به این کار مهارت لازم را ندارید، بهتر است از تعمیرکار و سرویس کاری که در این حرفه فعالیت دارند، استفاده کنید. موارد زیر جزء علت های رایج برای افت فشار پکیج ایساتیس به شمار می روند که با وجود این علت ها باید یک راه حلی درست و اساسی را در پیش بگیرید.

آموزش تنظیم فشار پکیج ایساتیس

باز بودن شیر پرکن

زمانی که شیر پرکن پکیج باز باشد، ممکن است سیستم پکیج را با افت فشار مواجه کند که در این صورت با پایین آمدن فشار پکیج به طور خودکار خاموش خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکل حتما در هنگام بستن شیر پرکن دقت نمایید و از سهل انگاری پرهیز کنید.

شیر پرکن را در جهت عقربه های ساعت ببندید و برای باز کردن آن باید خلاف جهت عقربه های ساعت عمل کنید. بنابراین در صورتی که با افت فشار پکیج ایساتیس روبه رو شده اید، بهتر است ابتدا از بسته بودن شیر پرکن پکیج اطمینان حاصل کنید.

سوراخ بودن منبع انبساط

یکی دیگر از علت های رایج برای افت فشار پکیج ایساتیس سوراخ بودن منبع انبساط است که با این اتفاق فشار درون پکیج ثبات خود را حفظ نخواهد کرد. در صورتی که منبع انبساط باد نداشته باشد و یا اینکه سوراخ شده باشد، فشار دستگاه به طور مداوم افزایش و یا کاهش پیدا خواهد کرد.

نشت آب از پکیج یا رادیاتور

زمانی که پکیج شما با افت فشار روبه رو شد، ممکن است پکیج، رادیاتور و شوفاژ نیز نشتی آب داشته باشند. میزان کم و یا زیاد بودن نشتی آب چندان مهم نیست، زیرا به صورت کلی نشت آب سبب افت فشار به صورت مداوم خواهد شد.

برای برطرف کردن این مشکل باید به دنبال نشت آب از پکیج باشید و با پیدا کردن آن به برطرف کردن مشکل بپردازید.

سوراخ بودن مبدل پکیج

یکی از علت های افت فشار در پکیج سوراخ بودن مبدل پکیج است. برخی از پکیج ها دارای دو مبدل و برخی دیگر دارای یک مبدل هستند که در صورت افت فشار بهتر است هر دو مبدل را از لحاظ سوراخ بودن بررسی کنید.

در صورتی که با مشاهده به مبدل های موجود در دستگاه پکیج به خراب بودن آن پی بردید، بهتر است به تعویض این قطعه اقدام نمایید. با پایین آمدن فشار درون پکیج در صورتی که مبدل ها را بررسی کرده اید، اگر مشکل از مبدل نبود می توانید دلایلی دیگر را نیز بررسی نمایید.

اگر پکیج شما دارای دو مبدل بوده بهتر است ابتدا مبدل اول را بررسی کنید و سپس به بررسی مبدل ثانویه بپردازید.

خراب بودن شیر پرکن

از جمله دلایل ایجاد افت فشار در پکیج ایساتیس خراب بودن شیر پرکن دستگاه است. در صورتی که از بسته بودن شیر پرکن اطمینان کسب کرده اید، ممکن است شیر پرکن خراب شده باشد که در این صورت سیستم با افت فشار روبه رو می شود.

در صورتی که خراب بودن شیر پرکن علت افت فشار دستگاه باشد، باید حتما به تعویض این قطعه بپردازید. در مواقعی که با بررسی کلی از پکیج خود به هیچکدام از این موارد مواجه نشده اید ولی هنوز با افت فشار پکیج ایساتیس همراه هستید، بهتر است از شرکت های معتبر و فعال در این زمینه که از تخصص بالایی برخوردار هستند، استفاده کنید تا بتوانید فشار پکیج را تنظیم نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان | تنظیم فشار پکیج بوتان در محل

تنظیم فشار پکیج ایساتیس

علت افزایش فشار پکیج ایساتیس

فشار درون پکیج ممکن است در برخی موارد افزایش پیدا کند که در این صورت اختلالات شدیدی ایجاد خواهد شد. بالا رفتن فشار پکیج نیز همانند افت فشار ممکن است عملکرد پکیج را با مشکل مواجه کند.

زمانی که فشار درون پکیج افزایش پیدا کند، به صورت خودکار شیر اطمینان دستگاه باز خواهد شد و آب جمع شده در پکیج با سرعت بسیار زیادی از آن خارج می شود.

برای ایجاد این مشکل نیز علت های بسیاری وجود دارد که با کمی تامل می توانید از مشکل ایجاد شده سر در آورید.

خرابی مبدل

یکی از علت های رایج برای بالا رفتن فشار پکیج خرابی مبدل ها خواهد بود. با بررسی لازم اگر به خرابی مبدل ها پی برده اید بهتر است به تعویض این قطعه اقدامات لازم را انجام دهید.

در مواردی که دستگاه دارای دو مبدل است، ابتدا مبدل اولیه را بررسی کنید که اگر سالم بوده به سراغ مبدل ثانویه روید و از سالم بودن آن نیز اطمینان کسب نمایید.

در صورتی که مبدل ها دچار مشکل شده اند، بهتر است این قطعه کاربردی را تعویض نمایید.

خرابی شیر اطمینان

در صورتی که فشار دستگاه بالاتر از ۳ بار باشد، ممکن است به صورت خودکار شیر اطمینان باز شود و آب درون پکیج با فشار بسیار زیادی از دستگاه خارج گردد. خارج شدن آب تا جایی صورت می گیرد که فشار دستگاه به حد استاندارد خود برسد.

شیر اطمینان در پکیج برای حفظ فشار دستگاه، نقشی الزامی دارد که سلامت این شیر در تنظیم فشار پکیج ایساتیس نقشی مهم خواهد داشت. در صورتی که شیر اطمینان خراب شده باشد، ممکن است با بالا رفتن فشار، شیر به هیچ عنوان باز نشود.

همچنین اگر با بالا رفتن فشار مواجه شده اید، بهتر است ابتدا پکیج را خاموش کنید و بعد شیر اطمینان را باز کرده تا فشار دستگاه پایین بیاید.

خرابی پمپ

پمپ موجود در پکیج، یکی از حساس ترین قطعات موجود در دستگاه به شمار می رود که در صورت خراب شدن ممکن است مشکلاتی جدی را به وجود آورد. در صورتی که پمپ خراب شود، به صورت خودسرانه نمی توانید به تعمیر این قطعه بپردازید. حتما باید از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

خراب شدن پمپ ممکن است دستگاه را با افزایش فشار مواجه کند که برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از شرکت های تخصصی در زمینه تعمیر پکیج کمک بگیرید.

خرابی شیر پرکن

خراب بودن شیر پرکن علاوه بر اینکه سبب افت فشار پکیج می شود می تواند سبب افزایش فشار نیز شود. کارکرد نادرست این قطعه در افزایش فشار پکیج نقشی اساسی ایفا می کند.

با خراب شدن شیر پرکن دستگاه دچار نشتی می شود که حین مواجه شدن با این موضوع بهتر است به تعویض قطعه شیر پرکن بپردازید.

نتیجه گیری

تنظیم فشار پکیج ایساتیس در بعضی موارد به سادگی امکان پذیر خواهد بود. اما در برخی مواقع باید از افراد متخصص در این حرفه کمک بگیرید. شرکت ایبک امداد از جمله شرکت های معتبر در این زمینه است که با سابقه ای درخشان توانسته از رضایتمندی حداکثری برخوردار گردد. جهت دریافت خدمات تعمیر پکیج در محل می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تنظیم فشار پکیج ایساتیس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه تنظیم فشار پکیج ایساتیس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا