تعمیراتتعمیرات اجاق گاز

تعمیرات اجاق گاز جی پلاس

یکی از وسایل پرکاربرد در آشپزخانه اجاق گاز می باشد که به علت استفاده مداوم و نادرست ممکن است همانند دیگر لوازم خانگی دچار آسیب دیدگی و خرابی شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی مشکلات رایج و همچنین تعمیرات اجاق گاز جی پلاس برای آگاهی شما مصرف کنندگان می پردازیم:

سرویس های دوره ای اجاق گاز جی پلاس

سرویس دوره ای اجاق گاز یکی از مهم‌ترین  اقداماتی است که باید برای افزایش طول عمر و کیفیت کارکرد دستگاه انجام دهید. سرویس دستگاه را باید در زمان معین و مشخصی انجام دهید. چنانچه بتوانید سالیانه اجاق گاز خود را سرویس کنید اجاق گاز شما مشکلات کمتری خواهد داشت، چون از ایرادات دستگاه با خبر می شوید و آنرا برطرف می کنید. نکاتی که باید هنگام استفاده از اجاق گاز جی پلاس رعایت کنید موارد زیر است:

 • باید صفحه سینی زیر شعله ها را تمیز نگه دارید چون سینی تمیز گرمای حاصل از شعله ها را به ظرف روی گاز بازتاب می کند. ولی صفحه سینی سیاه و کثیف گرما را جذب می کند.
 • برای پخت غذا در فر نباید درب فر را زیاد باز کنید، زیرا حرارت قابل توجهی آزاد شده و زمان پخت غذا در داخل فر را طولانی می کند.
 • حتماً برای اجاق گاز جی پلاس خود از محافظ برق استفاده کنید تا نوسانات، قطع و وصل شدن برق اجاق شما را با مشکل مواجه نکند.

اجاق گاز جی پلاس

نکات ایمنی و نگهداری از اجاق گاز جی پلاس

تمیز نگه داشتن اجاق گاز جی پلاس یکی از موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید. بعضی از مشکلات و خرابی ها برای اجاق گاز جی پلاس ممکن است پیش بیاید که با رعایت نکاتی می توانید از بروز آنها جلوگیری کنید. در این قسمت به نحوه تمیز کردن اجاق گاز می پردازیم:

 • برای تمیز کردن شعله های اجاق آنها را با پودر شوینده در آب بسیار داغ خیس کنید و سپس شسته و خشک کنید. این کار از کثیف شدن و مشکلات مشعل های اجاق گاز جی پلاس جلوگیری می کند.
 • بعد از هر پخت و پز سعی کنید اجاق گاز را بخوبی تمیز کنید. شیشه فر، درب فر و شیشه اجاق گاز را با مواد شوینده و پارچه تمیز نمائید. چنانچه بموقع دستگاه را تمیز نکنید باعث جذب گرما شده و مشکل برای سینی فر ایجاد می‌کند.
 • اگر اجاق گاز شما با مواد شوینده بخوبی پاک نشد می توانید از سرکه و جوش شیرین برای تمیز کردن اجاق گاز جی پلاس خود استفاده کنید.
 • وقتی شعله اجاق را روشن می کنید باید به رنگ آبی بسوزد و این رنگ شعله نشانه سالم بودن اجاق گاز شما می باشد.
 • شعله اجاق گاز اگر به رنگ زرد و یا نارنجی باشد باید شعله ها را تمیز کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر مایکروفر جی پلاس در محل | نمایندگی تعمیرات جی پلاس G PLUS

مشکلات رایج در اجاق گاز جی پلاس

اجاق گاز جی پلاس هم مانند دیگر لوازم خانگی ممکن است دچار آسیب و خرابی شود ولی مشکلات این دستگاه قابل تعمیر می باشد. مشکلاتی مانند ایجاد دود، روشن نشدن شعله، خاموش شدن شعله و…. که از رایج ترین مشکلات احتمالی اجاق گاز جی پلاس می باشد.

 تعمیر مشکل سروصدا در حین کار اجاق گاز

چنانچه بتازگی اجاق گاز خود را خریداری کرده اید و سروصدا از دستگاه به گوش شما می رسد نگران نباشید این امری طبیعی است. در غیر اینصورت به موارد زیر توجه کنید:

 • اگر حجم شعله ها را بیشتر از حد مجاز بالا ببرید ممکن است نویز ایجاد شود. بهتر است شعله های اجاق را در حد استاندارد نگه دارید.
 • ممکن است مشعل دستگاه خیس شده باشد این مشکل رخ می دهد. بهتر است مشعل اجاق گاز جی پلاس را خشک کنید.
 • اگر مشکل از مواردی که ذکر شد نبود باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

تعمیر ایراد روشن نشدن مشعل های اجاق گاز جی پلاس

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که فندک اجاق را بزنید ولی مشعل روشن نشود. وقتی اهرم را می چرخانید باید بوی گاز به مشام شما برسد در غیر اینصورت مشکل از سیستم ورودی گاز است و یا برعکس بوی گاز به مشام شما می رسد ولی صدای فندک را نمی شنوید. ممکن است مشکل از فندک و سیستم احتراق آن باشد. در ادامه به بررسی این مشکل در اجاق گاز جی پلاس می پردازیم:

 1. امکان دارد خرده های غذا یا جرم سوراخ های سر شعله اجاق گاز را مسدود کرده باشد.
 2. ممکن است اتصالات دستگاه را بخوبی انجام نداده باشید. برای برطرف کردن این مشکل باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.
 3. امکان دارد مشکل از گاز منطقه محل زندگی شما باشد. گاز منطقه خود را بررسی کنید.
 4. ممکن است ایراد از فندک اجاق گاز جی پلاس شما باشد. برای رفع این مشکل باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

تعمیر کم بودن شعله اجاق گاز جی پلاس

اغلب مواقع کم بودن شعله در بیشتر اجاق گاز ها به دلیل بسته شدن سرشعله ها توسط مواد غذایی می باشد. چنانچه شعله های اجاق گاز جی پلاس شما کم شده است به نکات زیر توجه کنید:

 • برای رفع این مشکل باید اجاق گاز را بخوبی تمیز کنید.
 • سرشعله ها را درون آب گرم خیس کنید. با استفاده از یک برس سیمی تمام منافذ را بخوبی شسته تا پاک شوند.
 • می توانید از سرکه و جوش شیرین برای تمیز کردن سر شعله ها استفاده کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از اجاق گاز لتو | معرفی قطعات و اجزای اجاق گاز لتو LETO

تغییر رنگ شعله اجاق گاز جی پلاس

نشانه سلامت شعله های اجاق گاز رنگ آبی شعله می باشد. گاهی پیش می آید که شعله های اجاق گاز تغییر رنگ داده و شعله به رنگ نارنجی یا زرد می سوزد. این مشکل به دلیل تنظیم نبودن هوا و گاز در دستگاه بوجود می آید. یکی دیگر از دلایل تغییر رنگ دادن شعله ممکن است باقی مانده غذا و آلودگی روی سرشعله یا صفحه اجاق گاز باشد.

چنانچه آلودگی و کثیفی باعث ایجاد این مشکل در دستگاه شما شده باشد با تمیز کردن اجاق گاز این ایراد برطرف می شود. ولی اگر بدلیل تنظیم نبودن هوا و گاز این مشکل بوجود آمده باشد، برای تعمیر اجاق گاز باید از تعمیرکار کمک بگیرید.

تعمیر مشکل ثابت نبودن شعله در اجاق گاز جی پلاس

دلایل اصلی بوجود آمدن این مشکل در اجاق گاز می تواند، وجود فشار هوای اصلی گاز، تغییر در فشار گاز شهری و همچنین مسدود شدن مسیر گاز باشد. مشکلات وجود هوا در جریان گاز و نوسان فشار هوا قابل حل نیستند ولی جهت بررسی مسدود بودن مسیر گاز رسانی باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

دلیل خاموش شدن اجاق گاز جی پلاس چیست؟

یکی دیگر از مشکلات رایج در اجاق گاز خاموش شدن ناگهانی دستگاه می باشد. توجه داشته باشید برای پیشگیری از هر گونه ایراد و مشکل در اجاق گاز بهتر است دستگاه را بصورت دوره ای سرویس کنید. در ادامه به بررسی خاموش شدن اجاق گاز می پردازیم:

 1. چربی یا باقی مانده مواد غذایی روی شعله های اجاق و ایجاد رسوب می تواند باعث خاموش شدن شعله های اجاق گاز شما شود.
 2. امکان دارد مشعل ها خیس شده باشند و روشن نشوند.
 3. باید مشعل ها را با یک پارچه تمیز خشک کنید.
 4. چنانچه مشعل ها در جای خود بدرستی قرار نگرفته باشند این مشکل بوجود می اید.
 5. ممکن است ترموکوپل دچار خرابی و مشکل شده باشد و باعث روشن نشدن دستگاه شود باید بررسی شود.
 6. توجه داشته باشید برای تعمیر اجاق گاز جی پلاس خود از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

علت بوی گاز در اجاق گاز جی پلاس چیست؟

چنانچه در آشپزخانه بوی گاز به مشام شما می رسد باید بلافاصله شیر اصلی گاز را ببندید پنجره ها را باز کنید. سعی کنید با یک حوله خیس گاز را به بیرون از خانه هدایت کنید. در ادامه به بررسی این مشکل در اجاق گاز می پردازیم:

 • خروج گاز از دستگاه یکی از جدی ترین مشکلاتی می باشد که ممکن است در اجاق گاز بوجود بیاید و معمولاً دلیل آن پارگی در شلنگ یا شل شدن بست اتصال گاز به شلنگ است.
 • سر رفتن غذا روی اجاق گاز باعث خاموش شدن شعله شده و بوی گاز در آشپزخانه پخش می شود.
 • با استفاده از مایع ظرفشویی و یک اسفنج می توانید با درست کردن کف محل نشت گاز را پیدا کنید. در مسیر گاز کف بمالید هر کجا حباب زد یعنی نشت گاز همان قسمت می باشد.
 • اتصالات و شلنگ اجاق گاز را بررسی کنید تا مشکل نداشته باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید از متخصص کمک بگیرید.
 • اتصالات لوله گاز شهری را بررسی کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر کولر گازی جی پلاس در محل | نمایندگی تعمیرات کولر گازی G PLUS

تعمیر دود کردن اجاق گاز جی پلاس

ممکن است غذا های سر رفته روی اجاق گاز باعث مشکل دود کردن دستگاه شود. با روشن کردن شعله، حرارت تولید شده باعث می شود باقی مانده غذا روی سرشعله بسوزد و موجب دود کردن شعله اجاق گاز شود. در ادامه به بررسی دود کردن دستگاه اجاق گاز می پردازیم:

 • اگر بتازگی اجاق گاز جی پلاس را خریداری کرده اید و شاهد دود کردن دستگاه شده اید نگران نباشید چون در کارخانه برای عایق بندی دستگاه از روغن خاصی استفاده می کنند که در استفاده اول از اجاق، در شعله ها دود ایجاد می کند.
 • چربی ها و باقی مانده غذا که روی شعله سرریز شده اند باعث دود کردن شعله اجاق گاز می شود. باید اجاق گاز را اساسی تمیز کنید.
 • اگر مشکل برطرف نشد از متخصص کمک بگیرید.

اجاق گاز جی پلاس

جرقه زدن مداوم فندک اجاق گاز جی پلاس

جرقه زدن فندک بطور مداوم یکی از مشکلات رایج در اجاق گاز ها می باشد. این مشکل نشانه خراب شدن سیستم جرقه زن و الکترودهای آن می باشد. مرطوب شدن فندک یا سوختن جعبه فندک می تواند باعث بروز این مشکل در اجاق گاز ها شود. برای رفع این مشکل باید دستگاه را از پریز برق بکشید و برای تعمیر اجاق گاز از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

نتیجه گیری

اجاق گازها با هر برند یا مدلی که باشند ممکن است به دلیل استفاده طولانی مدت و یا نادرست از دستگاه بعد از مدتی دچار خرابی و ایراد شوند. برای پیشگیری از مشکلات احتمالی در اجاق گاز جی پلاس بهتر است سالیانه دستگاه را بررسی و سرویس کنید. در این مقاله از ایبک امداد برای آگاهی شما مصرف کنندگان به بررسی مشکلات رایج و همچنین تعمیرات اجاق گاز جی پلاس پرداختیم.

می توانید مشکلات خود را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا کارشناسان ما در ایبک امداد شما را راهنمایی کنند.

 

 

 

111111111111111111

31

تعمیرات اجاق گاز جی پلاس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت بوی گاز در اجاق گاز جی پلاس چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا