خدمات نظافتی

نکات کلیدی جهت تمیز کردن بخاری | روش شستن بخاری گازی

نحوه تمیز کردن بخاری و نکاتی که باید بدانید

با تمام شدن فصل پاییز و زمستان باید بخاری های از خانه ها جمع شود و آنها را به انباری منتقل کنیم. نحوه تمیز کردن بخاری گازی یکی از مهم ترین مسائل در هنگام جمع کردن بخاری محسوب می شود که باید گردوخاک موجود در آن را به طور اساسی تمیز کنید. با آمدن فصل بهار اکثر افراد به دنبال جمع کردن وسایل گرمایشی همچون بخاری هستند که قبل از انتقال آن به انباری بهتر است به طور تخصصی و اصولی بخاری گازی را از گردوغبار پاک کنید. با تمیز کردن بخاری به راحتی و بدون هیچ دردسری می توانید سال بعد از آن استفاده کنید. بخاری گازی یکی از حساس ترین لوازم محسوب می شود که اگر گرد و غباری درون بخاری وجود داشته باشد کارکرد آن دچار مشکل خواهد شد.

نحوه تمیز کردن بخاری گازی

با جمع کردن بخاری گازی در فصل بهار باید به شکل اصولی آن را تمیز کنید تا کارکرد آن دچار ایراد نشود. در هنگام جمع کردن بخاری ممکن است با مقدار زیادی گردوخاک روبه رو شوید که در این مواقع باید به طور تخصصی به تمیز کردن بخاری بپردازید.

تمیز کردن بخاری قواعد و اصول خود را دارد که با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می توانید بخاری را تمیز کنید. البته تنها وجود گرد و خاک سبب آلودگی بخاری نخواهد شد، بلکه مشکلات دیگری وجود خواهد داشت که قبل از جمع کردن بخاری باید به طور کامل مشکل و ایراد را برطرف کرد.

نحوه تمیز کردن بخاری گازی به میزان آلودگی و نوع آلودگی آن بستگی دارد که با دانستن آن می توانید با روشی مناسب در سریع ترین زمان ممکن آن را تمیز کنید.

یکی از مهم ترین قسمت های بخاری که در هنگام تمیزی باید به آن توجه کنید، شیشه است که ممکن است علاوه بر آلودگی سبب چسبندگی لوازمی مثل پارچه و یا پلاستیک شود. برای تمیز کردن بخاری بهتر است ابتدا آن را خاموش کنید و اجازه دهید کاملا سرد شود. بعد از سرد شدن بخاری همراه با یک دستمال به خوبی شیشه بخاری را از هرگونه آلودگی پاک کنید.

نحوه تمیز کردن بخاری گازی

چگونگی نگهداری بخاری گازی

بعد از اینکه به طور کامل بخاری را تمیز کرده اید حواستان باشد باید به طور کلی از آن به خوبی مراقبت کنید تا آلودگی و گرد و خاک دوباره درون بخاری قرار نگیرد. بعد از تمیزی بخاری آن را به خوبی توسط یک نایلون و یا سلفون بپوشانید و با خیالی راحت درون انباری قرار دهید.

با نگهداری درست از بخاری گازی خیالتان از بابت خراب شدن قطعاتی همچون سوزن بخاری، شعله، فندک و … راحت خواهد شد. تمیز کردن اصولی بخاری گازی باید طبق برنامه صورت گیرد تا مشکل جدی تری را ایجاد نکند. زمانی که در قسمت انباری بخاری را قرار می دهید در مکانی آن را بگذارید که نور آفتاب و یا بارش باران به طور مستقیم به بخاری برخورد نکند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای جامع علامت های روی لباس و معنی هر کدام

آن از گذاشتن لوازم دیگر در انباری بر روی پرهیز کنید، زیرا نباید فشار زیادی به بخاری وارد شود. با نگهداری و تمیز کردن اصولی، خیالتان از بابت تعمیر محصول در سال دیگر راحت است.

حواستان باشد در هنگام روشن بودن بخاری هیچوقت اقدام به تمیزی نکنید، زیرا مشکلاتی را ایجاد می کند. زمانی که بخاری در حال کار کردن است، با دستمال مرطوب آن را تمیز کنید، ممکن است به دلیل سرد و گرم شدن ناگهانی شیشه ها دچار ترک خوردگی شوند.

نکته ای کلیدی برای تمیز کردن بخاری گازی

تمیز کردن بخاری گازی یکی از کارهای سخت و دشوار است که باید با حوصله و دقت زیاد این کار را انجام دهید. با رعایت نکات لازم برای تمیز کردن بخاری در سریع ترین زمان ممکن می توانید اقدام به تمیزی محصول خود نمایید.

یکی از نکات اساسی برای تمیز کردن بخاری این است که در هر فصل نیازی به تمیز کردن آن نیست. بلکه باید زمانی خاصی را برای نظافت بخاری در نظر داشته باشید. بهترین زمان برای تمیز کردن بخاری فصل بهار است، زیرا با جمع کردن بخاری می توانید با خیالی راحت آن را تمیز کنید.

در فصل های سرد سال به دلیل روشن بودن بخاری زمانی برای تمیزی بخاری نیست، زیرا ممکن است مشکلات جدی تری ایجاد گردد. مهم ترین نکته ای که باید در هنگام تمیز کردن بخاری به آن دقت کنید، این است که بخاری حتما باید خاموش باشد، در صورتی که بخاری روشن و گرم است به هیچ عنوان دستمال بر روی آن نکشید. زیرا ممکن است بر روی شیشه، پارچه بچسبد و تمیز کردن را با مشکل مواجه کند.

بنابراین با رعایت این نکته اساسی می توانید به راحتی بخاری گازی را از هرگونه آلودگی تمیز کنید. تمیز کردن بخاری گازی باید در زمانی معین صورت گیرد تا کار را سخت تر نکند.

لباس چسبیده به بخاری چگونه پاک می شود؟

در فصل های سرد سال معمولا افراد زیادی از بخاری به عنوان یک خشک کن لباس استفاده می کنند که ممکن است کاری خطرناک باشد. خشک کردن لباس بر روی بخاری گرچه سریعتر اتفاق می افتد اما ممکن است آسیب شدیدی به بخاری و یا حتی لباس شما وارد کند. در کوتاه ترین زمان، اگر حواستان پرت شود لباس شما به بخاری می چسبد و دچار سوختگی می شود.

در این صورت علاوه بر سوختن لباس، بخاری نیز دچار آلودگی می شود. با سوختن و چسبیدن لباس بر روی بخاری ممکن است الیاف لباس به شیارهای بخاری نفوذ کند و آسیب جدی تر ایجاد گردد.

پاک کردن لباس چسبیده به بخاری یکی از کارهای دشوار محسوب می شود که در بعضی مواقع تمیز کردن آن امکان پذیر نخواهد بود. بهتر است لباس را برای خشک کردن بر روی بخاری قرار ندهید، بلکه با فاصله بر روی سیم در نزدیکی بخاری بگذارید و اجازه دهید خشک شود.

برای تمیز کردن لباس چسبیده به بخاری بهتر است لباس را از بخاری جدا کنید و توسط یک دستمال سفت و سخت قسمت چسبیده را تمیز کنید. البته این روشی برای تمیز کردن قسمت های باقی مانده لباس بر روی بخاری است و به هیچ عنوان نمی توان رنگ بخاری را به آن برگرداند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین روش برای جمع کردن مو از روی فرش و موکت

چگونه می توان پلاستیک ذوب شدن بر روی بخاری را پاک کرد؟

یکی از مشکلاتی که برای بخاری ایجاد می شود، ذوب شدن پلاستیک است که با روشی درست می توانید خیلی راحت بخاری را تمیز کنید. در کوچک ترین غفلت ممکن است پلاستیک بر روی بخاری ذوب شود و زحمت زیادی را برای تمیز کردن برایتان ایجاد کند. در تمامی اقدامات تمیزی که برای بخاری انجام می دهید حواستان باشد بخاری حتما خاموش شود.

  • برای تمیز کردن بخاری از پلاستیک ذوب شده باید ابتدا پلاستیک را از روی آن جدا کنید و بر روی قسمت ذوب شده مقداری جوش شیرین بریزید.
  • سپس آب و سرکه سفید را بر روی آن اسپری کنید.
  • جوش شیرین و سرکه هر دو جزء موادی هستند که قدرت پاک کنندگی فوق العاده بالایی دارند.
  • بعد از اسپری کردن آب و سرکه بر روی جوش شیرین حالا توسط یک اسکاچ نرم، پلاستیک ذوب شده را از روی بخاری بردارید.

 با استفاده از این روش در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید بخاری خود را تمیز کنید.

چگونه لکه سوختگی را از روی بخاری از بین ببریم؟

برای تمیز کردن لکه های سوخته بر روی بخاری باید از روشی درست و اصولی استفاده کنید تا علاوه بر تمیزی، مشکلی برای عملکرد بخاری ایجاد نشود. برای تمیز کردن لکه سوختگی از روی بخاری کافی است مقداری سرکه را بر روی لکه بپاشید تا به سرعت لکه حاصل از سوختگی از بین برود. معمولا تمیز کردن لکه سوختگی برای افراد، یکی از کارهای دشوار محسوب می شود که با کمی دقت و حوصله به راحتی می توان این کار دشوار را انجام داد.

تمیز کردن بخاری با آب

خیلی از افراد برای تمیز کردن بخاری از آب استفاده می کنند که این کار کاملا اشتباه است. به هیچ عنوان نباید بخاری گازی را با آب تمیز کنید زیرا آسیب های خطرناکی به بخاری وارد می شود و کارکرد آن با مشکل مواجه خواهد شد.

این وسیله گرمایشی بسیار حساس بوده و در صورت برخورد با آب ممکن است قطعات آن با آسیب جدی روبه رو شود. یکی از مشکلات اساسی برای بخاری در هنگام شستن با آب ایجاد زنگ زدگی است. چرا که سبب از کار افتادن قطعات داخلی بخاری خواهد شد.

نحوه تمیز کردن بخاری گازی

نتیجه گیری

برای تمیز کردن بخاری گازی باید حساسیت بیشتری داشته باشید. تا بدون هیچ مشکلی بتوانید بخاری منزل و یا محیط کار خود را تمیز کنید. در صورتی که در این زمینه از مهارت و تجربه کافی برخوردار نیستید، بهتر است از افراد ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

شرکت ایبک امداد از جمله شرکت های فعال در این زمینه است که با داشتن کادری مجرب و لوازمی به روز می تواند به طور اساسی بخاری گازی شما را تمیز کند. نحوه تمیز کردن بخاری گازی نسبت به تمیزی دیگر لوازم نیازمند کمی مهارت و تخصص است، زیرا در صورت عدم رعایت نکات ممکن است آسیب های جدی تری به بخاری وارد شود. بنابراین می توانید برای استفاده از خدمات متخصصان این کار از طریق شماره های مندرج در صفحه اقدام کنید.

نحوه تمیز کردن بخاری گازی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهکار اصولی جهت تمیز کردن بخاری گازی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا