تعمیرات لباسشویی

عدم تراز لباسشویی | آموزش روش های تراز کردن ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

خیلی از افراد شاکی از صدای زیاد ماشین لباسشویی خود در زمان کار می باشند. یکی از اصلی ترین دلایل این صدا های بلند تراز نبودن لباسشویی است. عدم تراز لباسشویی می تواند مشکلات زیادی برای دستگاه ایجاد کند که صدای بلند یکی از آن هاست. اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید می توانید با آموزش روش تراز ماشین لباسشویی به راحتی این مشکل را برطرف نمایید.

همچنین تراز نبودن لباسشویی می تواند مشکلات دیگری مانند حرکت کردن و لرزیدن را نیز به همراه داشته باشد که علاوه بر آزار دهنده بودن می تواند در طولانی مدت مشکلات بیشتری مانند خرابی قطعات برای دستگاه به وجود آورد.

با پایه های جلویی ماشین لباسشویی را تراز کنید

هر دستگاه لباسشویی دارای دو عدد پایه در قسمت جلو و همچنین دو عدد پایه در پشت دستگاه است که این پایه ها قابل تنظیم هستند. برای انجام تراز کردن ماشین لباسشویی اول باید پایه های موجود در جلویی ماشین لباسشویی را تنظیم نمایید. اگر پایه های پیشین دستگاه لباسشویی بلند است، باید پیچ های این پایه ها را در سمت چرخش عقربه های ساعت چرخش دهید. پس از تنظیم پایه های جلویی واشر، مهره قفلی زیر بدنه را محکم کنید تا از چرخش پایه های پیشگیری شود.

وسایل برقی در منازل به ویژه ماشین های لباسشویی نیاز زیادی به مراقبت دارند تا دچار خرابی نشوند اما اگر دستگاه دچار خرابی شد برای تعمیرات آن باید از افراد حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.

چگونه با پایه های عقب ماشین لباسشویی را تراز کنیم

بعد از اینکه پایه های جلویی دستگاه را تراز نمودید باید پایه های پشتی ماشین لباسشویی را نیز تنظیم نمایید. برای اینکه بتوانید پایه های پشتی را تنظیم کنید باید ابتدا دستگاه را بر روی پایه های جلویی کج نمایید. در ادامه با استفاده از چرخش پیچه های پشت آن را تنظیم کنید. پایه های پشت را باید با زمین حدود 4 اینچ فاصله دهید. در مواقعی که پایه های لباسشویی دچار پوسیدگی و شکستگی شده باشد باید اقدام به تعویض پایه ها نمایید.

حتما بخوانید:   بررسی انواع برنامه ‌های شستشوی ماشین لباسشویی ویرپول Whirlpool

توصیه ما به شما این است که تراز بودن لباسشویی را به صورت دوره ای بررسی نمایید و اگر تراز دستگاه به هم خورده بود باید دوباره دستگاه را تراز نمایید. تراز بودن لباسشویی را به راحتی می توانید با استفاده از یک تراز سنج بسنجید. این دستگاه ها دارای حبابی هستند وقتی آن در وسط دستگاه باشد یعنی ماشین لباسشویی تراز است. اگر لباسشویی شما برای مدت زیادی تراز نباشد ممکن است آسیب های جدی دیده و نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد.

تراز لباسشویی با استفاده از پد های ضد لرزش

مارک لباسشویی در روش تراز کردن این دستگاه تاثیر گذار نیست. همه برند های لباسشویی به یک صورت تراز می شوند. البته برخی از دستگاه های قدیمی مجهز به پایه تراز نمی باشند و یا امکان دارد پایه های دستگاه پوسیده شده باشد. در این مواقع برای برطرف کردن ارتعاش، کاهش لرزش و کم کردن صدای ماشین لباسشویی می توانید از چوب، سنگ، مقوا و یا پد های ضد لرزش استفاده نمایید.

همینطور بعضی از دستگاه های لباسشویی در زمان خشک کردن صدای آزار دهنده و زیادی می دهند. برای رفع این صدا های بلند می توانید از پد های ضد لرزشی که در انواع مختلف در بازار وجود دارند خریداری و استفاده نمایید. اگر مشکل شما با پد های ضد لرزش و تراز دستگاه رفع نشد برای بررسی های بیشتر باید با تعمیرکاران حرفه ای و متخصص تماس بگیرید.

عدم تراز لباسشویی

برای تراز ماشین لباسشویی ضامن قفل پایه ها را باز کنید

در تمامی ماشین لباسشویی ها دستگاه بر روی ۴ پایه قرار گرفته است. در بسیاری از مدل های لباسشویی برای تغییر دادن ارتفاع و پیچاندن پایه ها ضامنی تعبیه شده است که با باز کردن آن به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. البته به یاد داشته باشید که بعد از تنظیم نمودن پایه ها باید دوباره ضامن پایه را ببندید.

اما اگر دستگاه شما در زمان خشک کردن لباس ها صدا های زیادی ایجاد می کند به احتمال مشکل دیگری به جز تراز نبودن دارد که برای بررسی و رفع آن باید لباسشویی توسط افراد حرفه ای عیب یابی و تعمیر شود.

چگونه با استفاده از سفت کردن لگن لباسشویی را تراز کنیم

نگران تراز نبودن دستگاه لباسشویی خود نباشید. بعضی اوقات به علت شل شدن لگن لباسشویی از حالت تراز خارج می شود. برخی مواقع امکان دارد پایه های عقب و جلوی لباسشویی را تنظیم کنید ولی لگن آن تکان خورده باشد. همینطور اگر برای مدت طولانی از ماشین لباسشویی خود استفاده نمایید امکان دارد لگن دستگاه شل شود. برای کم کردن صدای لباسشویی در تمامی برند ها بعد از بررسی کردن پایه ها باید اقدام به بررسی لگن دستگاه نمایید اگر شل شده بود باید لگن لباسشویی را سفت نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود KENWOOD

عدم تراز لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی از تراس خارج می شود

علت های متداولی برای خارج شدن لباسشویی از تراس وجود دارد که عبارتند از:

 • نصب اشتباه دستگاه لباسشویی: اگر از ابتدا لباسشویی خود را به صورت کاملا محکم و صاف بر روی سطح مسطحی نصب نکرده باشید این دستگاه به مرور می تواند از تعادل خارج گردد.
 • تعادل نداشتن لباس های درون دستگاه: وقتی درون لباسشویی خود به صورت نامتقارن لباس ها را پر کنید دستگاه از تراز خارج شده و دچار مشکل می شود.
 • پایه های لباسشویی فرسوده شده باشد: با استفاده مداوم و گذشت زمان پایه های دستگاه دچار فرسودگی می شوند و تعادل کافی را نخواهند داشت.
 • پیچ های ماشین لباسشویی شل شده باشد: به مرور زمان پیچ های دستگاه شل می شوند که موجب خارج شدن لباسشویی از حالت تراز می گردد.
 • وزن درون دیگ جا به جا شده است: اگر درون لباسشویی وزن زیادی از لباس ها را قرار دهید باعث به هم خوردن تقارن و خارج شدن لباسشویی از تراز می شود.

چگونه مطمئن شویم ماشین لباسشویی تراز است

تا این قسمت آشنا شدید که چگونه ماشین لباسشویی خود را تراز کنید. اما بعد از انجام این کار چگونه اطمینان پیدا کنیم که دستگاه تراز شده است؟ برای این کار باید موارد ذکر شده در ادامه را بررسی نمایید:

 • ابتدا باید از جلو و عقب لباسشویی خود را بررسی کنید که تراز باشد. برای این کار می توانید از تراز سنج و یا اپلیکیشنی که در گوشی های هوشمند وجود دارد استفاده کنید.
 • در مرحله آخر تراز ماشین لباسشویی برنامه شستشوی ماشین لباسشویی را روشن نمایید تا با مشاهده عملی از عدم لرزش دستگاه اطمینان پیدا کنید.
 • در صورت وجود لرزش باید مهره های قفل کننده پایه های دستگاه را محکم کنید تا جا به جا نشود.
 • اگر همچنان مشکل لرزش دستگاه را داشتید باید با کمک فرد متخصص دستگاه را برای موارد بیشتر بررسی نمایید.
 • امکان دارد ماشین لباسشویی هایی که لرزش دارند با مشکل دیگری مانند نشت آب از دستگاه نیز مواجهه شوند که در این صورت افراد متخصص باید دستگاه را عیب یابی و تعمیر نمایند. اگر دستگاه را همیشه تراز نگه دارید با این مشکل مواجه نمی شوید.
 • زمانی که لباسشویی در دور تند کار می کند دستگاه را نگاه کنید در این زمان هر گونه صدا و لرزش اضافی می تواند دلیل بر تراز نبودن دستگاه باشد.
 • در انتها باید کف زمینی که دستگاه روی آن قرار دارد را نیز از لحاظ تراز بودن بسنجید. اگر تراز نبود باید با استفاده از پایه های دستگاه این مشکل را برطرف نمایید.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی صنام SANAM

چرا با تراز بودن دستگاه همچنان لرزش وجود دارد

بعضی مواقع پیش می آید که دستگاه لباسشویی خود را به صورت دقیق تراز نموده اید ولی همچنان دستگاه دچار لرزش می باشد، در این زمان باید به دنبال دلایل لرزش دستگاه باشید. در قدم اول باید کف زمین را بررسی نمایید تا نشتی و نشست نداشته باشد اگر مشکلات اینگونه داشته باید آن را برطرف نماید. در قدم دوم باید بررسی نمایید که تمامی پیچ ها در مخزن یا کیت انبساط محکم و سفت باشند. امکان دارد این پیچ ها در گذشت زمان شل شده و دچار لرزش دستگاه شوند. از دیگر موارد مهم این است که باید لباس ها را به صورت متعادل درون لگن دستگاه بریزید. زیرا نامتقارن بودن لباس ها و وزن زیاد آن ها درون لگن باعث به هم ریختگی تراز و لرزش دستگاه در زمان کار می شود. برای مثال در مواقع انداختن لحاف درون دستگاه همار آن حوله نیز بیاندازید تا وزن دستگاه متعادل گردد.

البته برای خلاصی از صدای لباسشویی در زمان کار می توانید از لباسشویی های ضد لرزش خریداری کنید. این فناوری که در لباسشویی های مدرن وجود دارد بسیار مهم است زیرا در مواقعی که لباسشویی نزدیک اتاق خواب و یا نشیمن باشد صدای آن برای شما آزار دهنده نخواهد شد. اما اگر همچنان دستگاه لرزش داشت باید فنر های دستگاه را بررسی کنید و درصورت خرابی آن را تعویض نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله در رابطه با تراز کردن لباسشویی تلاش کردیم نکاتی را برای شما بیان کنیم تا با کمک آن بتوانید دستگاه خود را تراز نمایید. لباسشویی که تراز نباشد دارای مشکلاتی مانند صدای بلند و لرزش زیاد است که برای افراد آزار دهنده خواهد بود. برای رفع این مشکل می توانید از نکاتی که ذکر کردیم کمک بگیرید و با مطالعه آموزش تراز کردن لباسشویی دستگاه خود را به راحتی تراز نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

عدم تراز لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش های تراز لباسشویی آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x