تعمیرات یخچالتعمیرات

یخچال فریزر ال جی و بیش از 10مشکل رایج آن

معایب و مشکلات یخچال فریزر ال جی

ال جی یک برند، با سابقه 50 سال به بالاست. که محصولات با کیفیتی روانه بازار کرده است. یخچال فریزر ال جی یکی از محصولات برقی بسیار معتبر است که نیازی به تعریف ندارد. البته وسیله برقی هر چقدر هم با کیفیت باشد بالاخره جایی می رسد که روزی دچار مشکل شود. مخصوصأ زمانی که عمر استفاده کردن از آن ها بالا می رود.

در مواقعی که یخچال به درستی کار نمی کند اولین کار پیدا کردن علت آن است که با چک کردن قسمت های مختلف یخچال، می توان مشکل را پیدا کرد. هدف اصلی در این مقاله از ایبک بیان کردن ایرادات یخچال فریزر ال جی و مشکلاتی که ممکن است با آن رو به رو شوید، می باشد.

محتوا پنهان

بررسی مشکلات رایج یخچال فریزر ال ‌جی

یخچال ‌های ال‌ جی نسبت به یخچال های دیگر مواد غذایی را بهتر سرد نگه می دارند. اگر در کارایی این یخچال با مشکل مواجه شدید پیشنهاد می کنیم ابتدا به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید است، قطعأ راه حلی برای رفع مشکل شما پیدا می شود.

مشکلاتی که در طول استفاده از یخچال فریزرهای ال جی ممکن است با آن روبه رو شوید عبارتند از :

خنک نشدن یخچال فریزر ال ‌جی

یخچال ال‌جی همانند یخچال های دیگر ممکن است سیستم خنک‌کننده آن دچار مشکل شود. که در این صورت باید علت آن را با تست کلیه قطعات یخچال پیدا کنید.

2-  از کار افتادن کمپرسور خطی یخچال فریزر ال‌ جی

کمپرسور خطی یعنی قطعه ی کمپرسور یخچال تنها زمانی که دستگاه به آن نیاز داشته باشد کار می‌کند. یخچال‌های جدید از جمله یخچال فریزر های ال جی با این فناوری کار می کنند.

حتما بخوانید:   دلایل خراب شدن اورلود یخچال و تعمیر آن

کمپرسور در این فناوری به این صورت است که اصطکاک و گرمای کمتری نسبت به کمپرسورهای معمولی تولید می کند. همچنین در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و صدای کم تری نیز ایجاد می کند.

پیش آمده که سیستم کمپرسور خطی در یخچال ال‌جی دچار آب‌ بندی شده و باعث از کار افتادن کمپرسور یخچال شود. در این حالت حتما باید با تعمیرکار مجاز ال جی تماس بگیرید.

بررسی مشکلات یخچال فریزر ال جی

کمپرسور یک قطعه اصلی هر یخچال است به عبارتی قلب یخچال شماست. معمولاً کمپرسور در پشت یا پایین یخچال قرار دارد. توسط کمپرسور گازهای موجود در لوله‌ های یخچال متراکم می ‌شوند.

اگر یخچال ال‌جی شما کار کند. اما با مشکل سرد نشدن دمای هوای یخچال یا گرم شدن بیش ‌از حد یخچال روبه رو باشید ممکن است کمپرسور از کار افتاده باشد.

3- کثیف شدن کویل‌ های کندانسور یخچال فریزر ال جی

پس از اینکه گاز موجود در لوله‌ های یخچال توسط کمپرسور متراکم شد. وارد لوله هل یا کویل های کندانسور می شود. در این مرحله گاز حرارت خود را از دست داده و دمای آن کم می‌ شود.

اگر هوای خنکی که داخل یخچال ایجاد شده پایدار نباشد. به عبارت دیگر کندانسور نمی تواند دمای هوای یخچال را حفظ کند. یعنی کویل های کندانسور کثیف شده اند.

برای تمیز کردن کویل های کندانسور قبل از هر کاری پریز برق یخچال از دو شاخه جدا کنید. باید به سیم پیچ ها دسترسی داشته باشید. حال با استفاده از هوای فشرده یا یک برس تمیز کندانسور را تمیز کنید.

4- خراب شدن موتور کندانسور یخچال فریزر ال جی

اگر در طول کار کردن یخچال ال جی صدای عجیب و بلندی می شنوید یا دمای هوای یخچال مانند قبل خنک نیست. باید ابتدا کویل ‌های کندانسور یخچال ال جی خود را چک کنید.

ممکن است مواد زائد یا غبار با پره های فن کندانسور یخچال برخورد کرده باشند. اگر در این صورت پره های فن نمی چرخند. و جریان هوا کاهش پیدا می کنند. و یخچال فریزر ال جی خاموش شود.

خراب شدن موتور کندانسور یخچال فریزر ال جی را می توان با گرم بودن بیش از حد دمای هوای یخچال، بی مزه شدن مواد غذایی موجود در یخچال و افزایش بهای قبض برق متوجه شد. در این حالت لازم است موتور فن کندانسور یخچال فریزر ال جی را عوض کنید.

5- از کار افتادن موتور فن اواپراتور یخچال فریزر ال جی

کار فن اواپراتور در یخچال فریزر ال جی این است که هوای سرد را از فریزر به داخل یخچال هدایت کند. اگر مواد غذایی را در درون یخچال مرتب نچینید. حتما یخچال شما به خوبی خنک نمی شود.

فن اواپراتور با چرخیدن در یک حلقه بسته تمیز می‌شود. اگر مواد غذایی بیش از اندازه در نزدیکی فن اواپراتور قرار بگیرد. مانع کارکرد درست موتور فن اواپراتور می شود.

حتما بخوانید:   روش تعمیر و تعویض فن یخچال دوو

با دستگاه مولتی‌ متر چک کنید که موتور اواپراتور یخچال به سیم پیچ وصل باشد.اگر وصل بود اما موتور کار نمی کند باید موتور و سیم پیچ عوض شود.

یخچال فریزر ال جی و معایب آن

6- خراب شدن رله استارت یخچال فریزر ال‌ جی

وقتی رله استارت یخچال خراب شود. قطعأ کمپرسور کار نمی کند. در  این مواقع پنل پشت یخچال را باز کنید تا به رله استارت برسید. با دستگاه مولتی‌ متر تست تداوم رله استارت را انجام دهید. اگر تداوم نداشت، رله استارت خراب شده و باید عوض شود.

بررسی مشکلات رایج قسمت یخ ساز یخچال فریزر ال ‌جی

یخ ساز بخش ثابت همه ی یخچال ها  از جمله یخچال ال جی است. و مانند دیگر بخش های یخچال به مرور زمان دچار مشکل می شوند. مشکلاتی که برای یخ ساز یخچال فریزر ال جی ممکن است پیش بیاید عبارتند از :

1- خراب شدن فیلتر آب یخچال فریزر ال ‌جی

وجود فیلتر آب یخچال فریزر ال ‌جی موجب می شود آب آشامیدنی که مصرف می کنیم. عاری از هر گونه مواد مضر از جمله سرب، مس، کلر و… باشد. مزیت دیگر فیلتر آب، افزایش طول عمر بخش یخ ساز یخچال فریزر ال ‌جی می باشد.

اگر در طعم آب آشامیدنی متوجه تفاوتی شدید. یا یخ ساز یخچال فریزر ال جی یخ تولید نکرد. حتما فیلتر آب یخچال فریزر ال ‌جی مشکل پیدا کرده است.

2- خرابی کلید برق یخچال فریزر ال ‌جی

اگر یخ ساز یخچال فریزر ال جی یخ تولید نکرد. از روشن بودن کلید برق و دستگاه پخش آب مطمئن شوید. اگر هر دو روشن بود. تنها راه، ریست کردن یخ ساز یخچال فریزر ال جی می باشد.

3- تنظیم اشتباه دمای یخچال فریزر ال ‌جی

اگر دمای یخچال فریزر ال جی به درستی تنظیم نشود. صدرصد با مشکل روبه رو می شوید. بهترین دما برای یخچال فریزر ال جی 4 درجه سانتی‌گراد است. پس از چک کردن دمای یخچال خود غافل نشوید.

4- خراب شدن برد کنترل یخچال فریزر ال ‌جی

اگر آب کافی در درون یخچال فریزر ال جی باشد اما یخی تولید نشده باشد برد کنترل یخچال فریزر ال ‌جی خراب شده است. در این شرایط حتما باید برد کنترل عوض شود.

معایب و مشکلات رایج یخچال فریزر ال جی

5- بسته نشدن کامل درب

سیستم یخچال فریزر ال ‌جی برای جلوگیری از نشت و چکه کردن آب طوری طراحی شده و زمانی که ما درب یخچال را باز می کنیم تا زمان بسته شدن کامل درب، کارکرد سیستم یخ ساز متوقف می شود.

اگر مشکلی در فرستادن آب از یخ ساز و یخچال روبه رو شدید، بسته بودن درب یخچال و فریزر را چک کنید. اگر درب کاملا بسته نمی شود، پیچ های آن را باز کنید، درب را جدا کنید و دوباره وصل کنید. اگر مشکل از سوئیچ بود آن را عوض کنید.

حتما بخوانید:   بررسی انواع دلایل آبریزی یخچال

بررسی مشکلات نویز یخچال فریزر ال ‌جی

برای چک کردن نویز یخچال فریزر ال جی موارد زیر را بررسی کنید.

1- چک کردن فن اواپراتور یخچال فریزر ال جی

اگر با مسدود شدن فن اواپراتور یخچال فریزر ال جی روبه رو شدید. ابتدا پریز برق یخچال را از دو شاخه جدا کنید. سپس با احتیاط تیغه ی فن را بچرخانید. ممکن است تیغه ی فن یخچال شما پوشیده از گرد و غبار باشد.

هر گونه مانع بر روی تیغه ی فن اواپراتور موجب کند شدن عملکرد یخچال می شود. همچنین به موتور یخچال فریزر ال جی آسیب جدی وارد می کند. تا جایی که مجبور شوید موتور یخچال را نیز عوض کنید.

2- چک کردن فن کندانسور یخچال فریزر ال جی

برای چک کردن فن کندانسور یخچال فریزر ال جی همانند فن اواپراتور، ابتدا مطمئن شوید برق یخچال وصل نیست. پنل پشت یخچال را باز کنید تا به موتور کندانسور دسترسی داشته باشید.

تیغه ی فن کندانسور را چک کنید. که مانعی برای چرخیدن آن وجود نداشته باشد. اگر با گرد و غبار بر روی تیغه ی فن روبه رو شدید آن را تمیز کنید. برق یخچال فریزر ال جی را وصل کنید. اجازه دهید یخچال شروع به کار کند.

بررسی مشکل نشتی آب یخچال فریزر ال ‌جی

نشتی آب یخچال فریزر ال ‌جی یکی از پر دردسرترین مشکلاتی است که ممکن است برای یخچال ایجاد شود. اگر با مسئله زیر روبه رو شدید مراحل زیر را انجام دهید.

1- یخ زدن یا مسدود شدن خط تخلیه یخچال فریزر ال ‌جی

اگر دیدید که آب از یخچال فریزر ال جی بیرون می ریزد. ابتدا فاضلاب یا خط تخلیه یخچال را چک کنید. اگر خط تخلیه یخ زده باشد. باید سعی کنید یخ ها را آب کنید. اگر مسدود شده باشد با استفاده از آب گرم، راه تخلیه را باز کنید. زیرا در این حالت کابینت زیر یخچال فریزر ال جی آسیب می بیند.

2- مونتاژ مخزن آب یخچال فریزر ال ‌جی

اگر می خواهید با نشتی آب یخچال فریزر ال جی روبه رو نشوید. لازم است حواستان به اتصالات مخزن باشد. اگر نشتی داشت حتما آن را عوض کنید.

نتیجه گیری:

امید است با مطالعه این مقاله تا حدودی با معایب یخچال فریزر ال جی و مشکلات آن آشنا شده باشید. به یاد داشته باشید روند عیب ‌یابی و تعمیر یخچال یک روند تخصصی است. اگر در برطرف کردن هر کدام از این مشکلات موفق نبودید. از یک متخصص یخچال فریزر ال جی کمک بخواهید.

یخچال فریزر ال جی و بیش از 10مشکل رایج آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله برای آشنایی با یخچال فریزر ال جی و بیش از 10مشکل رایج آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا