تعمیراتتعمیرات یخچال

انواع کد ارور یخچال ال جی به همراه توضیحات

کدهای ارور در یخچال فریزرهای ال جی چه معنی دارند؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

انواع کد ارور یخچال ال جی چیست ؟ اگر شما در منزل خود یخچال ال جی داشته باشید احتمال دارد این سوال شما هم باشد که کدهای ارور یخچال ال جی چیست ؟ و چه معنایی دارند ؟ ما در این مقاله از ایبک مداد می خواهیم ۲۲ کد خطا را در یخچال ال جی برای شما توضیح دهیم و دلایل نشان دادن این کدها را روی نمایشگر یخچال ال جی بیان کنیم

امروزه بسیاری از لوازم خانگی با برند های مختلف در اختیار مردم قرار می گیرند و ما همیشه سعی می کنیم بهترین برند لوازم خانگی را انتخاب کنیم که شرایط لازم را هم داشته باشد . اگر یک برند اعتماد شما را جلب کند دیگر با خیال راحت می توانید از محصولات دیگر این برند استفاده کنید برند ال جی یکی از برندهای معروف می باشد که بیشتر مردم به آن اعتماد دارند و سال‌های سال است که از آن استفاده کرده و راضی هستند این برند همیشه با ارتقای کیفیت همراه بوده است و  این موضوع باعث جلب رضایت مشتریانش می شود.

در بیشتر خانه ها می توانید محصولات ال جی را ببینید و این نشان دهنده کیفیت بالای آن است یخچال ال جی مدل های گوناگونی دارد هر چند که یخچال ال جی کیفیت  بالایی دارد ولی باز هم بروز اختلال در عملکرد آن غیر ممکن نمی باشد . اگر در یخچال ال جی با مشکلی مواجه شوید این اختلال به صورت ارور یا کد خطا در نمایشگر نشان داده خواهد شد . کدهایی که در نمایشگر یخچال ال جی ظاهر می شود باعث می شود تا شما راحت تر عیب یابی کنید و بهتر بتوانید مشکل را برطرف کنید البته دقت کنید رفع بیشتر این ارورها نیاز به تخصص دارد اگر خودتان در این زمینه مهارت ندارید حتما با تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

در این مقاله شما را با کدهای یخچال ال جی آشنا خواهیم کرد لطفاً با ما همراه باشید

ارور یخچال ال جی

کدهای ارور یخچال ال جی

وقتی در عملکرد یخچال ال جی اختلال بروز می‌کند شما یک کد خطا در صفحه نمایشگر خواهید دید هر کدام از این کدها معنی خاصی دارد و شما می توانید به وسیله این کدهای عیب یابی کرده و مشکل دستگاه را برطرف کنید اما بعضی وقتها احتمال دارد شما معانی این کدها را متوجه نشوید و دچار سردرگمی شوید به همین دلیل شما را با ساختار ارور یخچال ال جی آشنا خواهیم کرد البته این ارور ها در هر دستگاهی احتمال دارد یک معنی داشته باشد اما به طور کلی متداول ترین ارورهای یخچال ال جی با سه پسوند یا پیشوند در نمایشگر دستگاه ظاهر خواهد شد که این پسوندها و پیشوندها عبارت می باشند از :

 • Er
 • E
 • r

بیشترین کدها از حروف انگلیسی استفاده شده اما بعضی وقت ها احتمال دارد از عدد هم استفاده شود قرار گرفتن حروف یا عدد های دیگری در کنار این سه حروفی که برای شما نام بردیم ، نشان دهنده اختلال در دستگاه می باشد دقت داشته باشید که ساختار این ارور ها بطور معمول دو بخش دارد و از دو بخش هم تشکیل شده است که احتمال جابجایی وجود دارد این دو حرف  در تمام محصولات ال جی یکسان است و فقط در جزئیات با همدیگر فرق می کنند در مرحله اول از دسته های اصلی ارور یخچال ال جی برای شما نام برده و توضیحات آن را هم بیان خواهیم کرد.

لیست کامل ارور یخچال ال جی

همانطور که گفتیم ارور های اصلی در یخچال ال جی ساید بای ساید با یخچال های دیگر فرقی ندارد فقط احتمالاً  تفاوت های جزئی در آن ها به چشم می‌خورد و این یعنی که هر اروری ساختار اصلی دو بخشی دارد که از دو حرف تشکیل شده است این دو حرف  در تمام یخچالهای ال اجی یک معنی دارد فقط امکان دارد که اجزای تشکیل دهنده کد جا به جا شده باشد در نتیجه شما می‌توانید با توجه به این دو حرف اصلی ، کد خطا و معنی آن را پیدا کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خاموش نشدن آبگرمکن بعد از بستن آب

در ادامه می خواهیم برای شما مشخصات و معنی کد ها را بیان کنیم لطفاً با ما همراه باشید.

۱- ارور CF

ارور CF نشان می دهد که در عملکرد فن کندانسور اختلال ایجاد شده است و باید این مشکل را برطرف کنید به طور معمول فن در قسمت پشت فریزر و پایین قرار گرفته است و وظیفه آن جذب کردن حرارت کندانسور یخچال می باشد اگر فن دچار مشکل شود حتماً باید آن را تعمیر کنید دقت داشته باشید اگر در فن کندانسور مشکلی به وجود آمد حتما از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید .

ترکیب کدهای خطا در دستگاه های مختلف با هم فرق می کند هر یک از آنها را برای شما بیان می کنیم :

 1. CF E
 2. E CF
 3. ER CF

۲- ارور CO

وقتی که بین نمایشگر و برد کنترل اصلی ، اختلالی به وجود بیاید شما این ارور را خواهید دید برای رفع مشکل به وجود آمده حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید و هیچ وقت خودتان اقدام به تعمیر یخچال نکنید البته وجود این اختلال در مدل های مختلف یخچال احتمال دارد با ترکیب های زیر نشان داده شود.

 1. E CO
 2. CO E
 3. ER CO

۳- ارور dH در یخچال ال جی

ارور dH در یخچال ساید ال جی و مدل های دیگر ، در صورتی در نمایشگر نشان داده می شود که دیفراست یا همان برفک زدا ، بیشتر از یک ساعت فعالیت کند . در طی روند برفک زدایی دیفراست ، دمای اپراتور را به مقدار مشخصی زیاد می کند زیاد شدن دما باید کمتر از یک ساعت طول کشیده و به پایان برسد اگر یک ساعت بگذرد و دستگاه به دمای لازم نرسیده باشد باعث می شود این کد خطا در صفحه نمایشگر نشان داده شود برای برطرف کردن این مشکل باید به مدت ۲ دقیقه یخچال را از برق بکشید بعد از آن دوباره آن را روشن کنید این کار باعث ریست شدن سیستم خواهد شد و کمک می کند که دوباره دستگاه برفک زدایی را شروع کند . اگر یخچال را خاموش و روشن کردیم باز هم کد خطا روی نمایشگر نشان داده می شد ، احتمال دارد که سیستم دیفراست دچار مشکل شده باشد باید حتماً با نمایندگی مجاز تماس بگیرید تا سیستم دیفراست یخچال شما بررسی شود . این ارور و کد خطا به این اشکال در یخچال های مختلف نشان داده می شود :

 • F DH
 •  D HF
 • DH
 • R DH
 • ER DH
 • DH R

۴- ارور dS در یخچال ال جی

اگر سنسور دیفراست یا همان برفک زدا ،  خراب شده باشد باعث نشان دادن این کد خطا می شود . این ارور با دو پیشوند r و F  نشان داده خواهد شد که هر کدام معانی مختلفی دارند اگر ارور dS با کد F نشان داده شود یعنی سنسور دیفراست فریزر شما خراب شده است و اگر با r آن نشان داده شود یعنی سنسور دیفراست یخچال خراب شده است . برای برطرف کردن  مشکل خرابی سنسور دیفراست حتماً باید با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید و تعمیر یخچال خود را به او بسپارید هرگز برای تعمیر یخچال از افراد معمولی و بدون مهارت کمک نگیرید.

ارور یخچال ال جی

۵- ارور FF

هرگاه این ارور را در روی نمایشگر یخچال فریزر خود دیدید نشان دهنده خراب شدن فن فریزر می باشد و در صورت بروز این مشکل باید فن فریزر توسط تعمیرکار تعویض یا تعمیر گردد .

این ارور و کد خطا در دستگاه های مختلف به شکل های زیر نشان داده می شود :

 • E FF
 • FF E
 • ER FF

۶- ارور FS

اگر با این کد خطا روبرو شدید به احتمال زیاد در سنسور فریزر شما اختلال به وجود آمده است در این صورت باید توسط تعمیرکار سالم بودن سنسور و اتصالات آن چک و بررسی شود دقت داشته باشید که این مشکل حتما باید توسط افراد متخصص برطرف شود .

احتمال دارد در صورت این خرابی ارور به شکل F۵ هم در نمایشگر نشان داده شود و ممکن است در مدلهای مختلف یخچال فریزر به شکل های زیر هم نمایش داده شود :

 • E FS
 • FS E
 • ER FS

۷- ارور gF

اگر در سنسور جریان اختلالی به وجود بیاید یا فشار آب پایین باشد باعث نمایش دادن این کد خطا در صفحه نمایشگر شما می شود . در صورت بروز این مشکل باید سنسور جریان توسط یک تعمیرکار تعویض یا تعمیر شود .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای یخچال سام | نحوه نصب و راه اندازی یخچال سام

۸- ارور HS

اگر سنسور رطوبت یخچال خراب شود باعث خواهد شد که این ارور در صفحه نمایشگر یخچال فریزر نشان داده شود برای برطرف کردن این مشکل هیچ وقت در صورت نداشتن مهارت کافی به رفع آن اقدام نکنید و به تعمیرکار مراجعه کنید.

۹- ارور IF

اگر شما این ارور را روی صفحه نمایشگر خود دیدید نشان دهنده این است که فن یخساز یخچال شما ایراد پیدا کرده است و دلیل این موضوع هم می‌تواند تشکیل برفک در فن باشد برای حل کردن این مشکل بهتر است که به صورت دستی یخچال را برفک زدایی کنید.

۱۰- ارور iT

اگر عملکرد یخساز دچار اختلال شود باعث می شود که شما این کد خطا و ارور را روی نمایشگر ببینید در این صورت بروز این مشکل بهتر است که یخساز توسط یک تعمیر کار بررسی شده و تعمیر یا تعویض شود .

۱۱- ارور rF

اگر به دلیل برفک زیاد در عملکرد فن یخچال و موتور اختلال ایجاد شد باعث می شود که این ارور در نمایشگر یخچال دیده شود برای رفع این مشکل باید یخچال را به صورت دستی برفک زدایی کنید.

۱۲- ارور rS

دلیل این ارور خراب شدن سنسور یخچال می باشد که این مشکل باید توسط متخصص بررسی شود .

۱۳- ارور rT

این ارور بدلیل خراب شدن سنسور و یا اختلال در عملکرد آن می باشد.

۱۴- ارور SS

اگر در یخچال خود با این ارور مواجه شدید نشان دهنده اختلال سنسور کشوی یخچال است که باید توسط تعمیرگاه تعمیر شود.

ارور یخچال ال جی

۱۵- ارور های Ad/DI/DR

اگر بعد از گذشت پنج ثانیه موتور اتوماتیک درب یخچال کار خود را به اتمام نرساند و درب یخچال به خوبی بسته نشود شما این ارور را در صفحه نمایشگر یخچال فریزر در خود مشاهده می کنید.

۱۶- ارور AS

اگر در عملکرد اتومات باز شدن درب یخچال اختلال به وجود بیاید شما این ارور را در روی نمایشگر یخچال ال جی ساید بای ساید مشاهده می کنید که برای رفع آن حتما باید به کارشناس مراجعه کنید.

۱۷- ارور SB

اگر در یخچال فریزر خود با این ارور روبرو شدید چیز مهمی نیست و نشان دهنده فرا رسیدن تعطیلات یهودیان است برای اینکه این ارور  برطرف شود باید دکمه Freezer و دکمه Wifi را به مدت برای سه ثانیه نگه دارید . بعد از گذشت ۹۶ ساعت این ارور به صورت خودکار حذف خواهد شد.

۱۸- ارور Od

اگر این ارور را در یخچال ال جی مشاهده کردید دلیل این می باشد که در عملکرد وای فای و ارتباط آن با نمایشگر یخچال اختلال ایجاد شده است.

۱۹- ارور Off

این ارور به این معنا می باشد که عملکرد سرد سازی یخچال ال جی شما متوقف شده و روند کم شدن دما به پایان رسیده است .

ارور یخچال ال جی

۲۰- ارور IS/۱S

در صورتیکه شما این ارور را روی صفحه نمایشگر یخچال ال جی مشاهده کردید به این دلیل می باشد که موتور فن یخچال شما با مشکل روبرو شده  و باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

۲۱- ارور ۲۲

اگر در عملکرد رله کمپرسور یخچال اختلال ایجاد شده باشد باعث می‌شود که شما این ارور را در صفحه نمایشگر یخچال ال جی ببینید اگر در این زمینه مهارت ندارید برطرف کردن این مشکل را به تعمیرکار متخصص بسپارید .

۲۲- ارور ۶۷ در یخچال ال جی

اگر درب یخچال ال جی شما خوب بسته نشده باشد و یا وسیله ای در بین درگیر کرده باشد باعث می شود که این ارور در روی صفحه نمایشگر دیده شود برای برطرف کردن این ارور درب یخچال را چک کنید و مانع بسته شدن درب را برطرف کنید تا مشکل حل شود.

نتیجه گیری ارور یخچال ال جی

در مقاله بالا از ایبک امداد برای شما انواع کد ارور یخچال ال جی را به طور کامل بیان کردیم و همچنین دلایل بروز این کدهای خطا و ارورها را برای شما توضیح دادیم و همچنین رفع بعضی از این کدها را هم بیان کردیم بیشتر این موارد را شما نمی توانید به تنهایی برطرف کنید و برای رفع مشکل بهتر است به تعمیرکار مجار مراجعه کنید .

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ارور یخچال ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای شناخت ارور یخچال ال جی و معنی هر کدام از این ارورها

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا