تعمیرات یخچال

راهنمای تعویض فیلتر یخچال ال جی|زمان مناسب تعویض فیلتر یخچال

راهنمای تعویض فیلتر یخچال ال جی|زمان مناسب تعویض فیلتر یخچال، مراحل تعویض فیلتر یخچال ال جی

از جمله کارهای مهمی که موجب می گردد از کیفیت یخ و آبی که از یخچال خارج می شود اطمینان حاصل کنید، عوض کردن به موقع فیلتر یخچال ال جی می باشد. فیلتر یخچال ال جی موجب می‌شود، که ناخالصی هایی که در آب وجود دارد مانند، سرب، کلر و رسوب ها حذف شده و آب بو و طعم بهتری داشته باشد. به مرور زمان فیلتر یخچال ال جی امکان دارد، که به دلیل ناخالصی هایی که در آب وجود دارد، دچار گرفتگی و مسدودی شود و این موجب خواهد شد، که بو و طعم آب و یخ نامطبوع شود. بنابراین پیشنهاد می گردد، که به صورت دوره ای و مرتب فیلتر آب یخچال ال جی را عوض نمایید. به صورت کلی با توجه به نوع فیلتر خارجی یا داخلی ال جی و مدل یخچال شما فرایند عوض کردن آن امکان دارد که متفاوت باشد. به همین دلیل باید دقت داشته باشید، که از فیلتری استفاده نمایید، که برای مدل یخچال شما مناسب باشد و موجب شود، که یخچال شما عملکرد بهتری داشته باشد. در این مطلب نحوه عوض کردن فیلتر یخچال ال جی را مورد بررسی قرار داده و نکات مهم در مورد آن را توضیح خواهیم داد.

چرا فیلتر یخچال ال جی را باید عوض کرد؟

دلایلی که برای عوض کردن فیلتر یخچال ال جی وجود دارد عبارت هستند از:

 • به مرور زمان با ناخالصی هایی که در آب وجود دارد امکان دارد، که فیلتر دچار گرفتگی شود. نصب فیلتر جدید در یخچال ال جی کمک خواهد کرد، که ناخالصی ها تصفیه شوند و آبی که از یخچال خارج می شود تمیز تر بوده و بو و طعم بهتری داشته باشد.
 • چنانچه فیلتر یخچال ال جی دچار گرفتگی شود موجب خواهد شد، که فشار آب کمتر شده و آبسردکن و یخساز یخچال از کار بیفتند. عوض کردن فیلتر موجب خواهد شد، که این بخش ها عملکرد بسیار بهتری داشته باشند.
 • اگر فیلتر یخچال شما به صورت مرتب و به موقع عوض نشود، به دلیل مسدود بودن احتمال دارد، که اجزای دیگر یخچال شما مثل شیر ورودی آب نیز آسیب ببینند.
 • فیلتری که در یخچال ال جی وجود دارد سبب می شود، که آلاینده ها و موادی که مضر هستند از آب لوله کشی حذف شوند. در نتیجه با عوض کردن به موقع فیلتر آب یخچال ال جی، از ایمنی آب آن اطمینان خواهید داشت.

فیلتر یخچال

زمان عوض کردن فیلتر یخچال ال جی

زمان عوض کردن فیلتر یخچال ال جی و تعداد دفعاتی که باید این کار را انجام دهید، با توجه به مدل یخچال و نوع کاربری شما متفاوت خواهد بود. اما به صورت کلی می توان اینگونه گفت، که فیلتر یخچال هر شش ماه یکبار باید عوض شوند. در بعضی از یخچال های ال جی چراغی وجود دارد، که وقتی لازم است فیلتر یخچال ال جی شما عوض شود، روشن می گردد. چنانچه یخچال شما این قابلیت را داشته باشد با استفاده کردن بیشتر از آب و یا پس از شش ماه روشن خواهد شد. چنانچه یخچال ال جی شما از نوعی می باشد، که دارای چراغ نشانگر فیلتر نیست، شما خودتان باید فیلتر یخچال ال جی خود را بررسی نموده و زمان عوض کردن آن را بدانید. از جمله راه هایی که نشان می دهد زمان عوض کردن فیلتر یخچال ال جی فرارسیده است این می باشد، که بو و طعم آب تغییر خواهد کرد و همچنین فشار آب نیز کمتر خواهد بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از یخچال میله | نحوه نصب و راه اندازی یخچال Miele

مراحل عوض کردن فیلتر داخلی یخچال ال جی

در این بخش از مطلب طریقه عوض کردن فیلتر داخلی یخچال ال جی را به صورت گام به گام آورده ایم، تا بتوانید به راحتی این کار را در منزل خودتان انجام دهید:

 1. فیلتر داخلی یخچال ال جی درون محفظه یا در قسمت درب دستگاه شما قرار دارد. اگر نمی دانید، که مکان قرار گرفتن فیلتر درونی یخچال ال جی دقیقا کجا است، بهتر است، که دفترچه راهنمای یخچال خود را مطالعه کنید، تا از موقعیت مکانی آن اطمینان حاصل نمایید.
 2. قبل از اینکه فیلتر قدیمی را خارج کنید باید جریان آبی که به یخچال وارد می شود را قطع نمایید. در پشت یخچال معمولاً شیر آبی وجود دارد، که باید آن را ببندید.
 3. وقتی فیلتر قدیمی یخچال ال جی را برعکس عقربه های ساعت بچرخانید از محفظه خارج خواهد شد.
 4. فیلتر جدیدی که می خواهید در یخچال ال جی نصب کنید را باید از درون بسته بندی بیرون آورده و پوشش های محافظی که احتمالاً دارد، را با احتیاط بردارید.
 5. فیلتر جدید یخچال ال جی را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و در محل خود فیکس کنید. برای انجام دادن این کار در برخی مواقع به ابزار نصب فیلتر نیاز خواهد بود.
 6. وقتی که فیلتر جدید را جا انداختید، شیر آب یخچال ال جی را مجدداً باز نمایید و اجازه دهید، که چند دقیقه آب از فیلتر جدید عبور کند، تا آلودگی و هوا خارج گردد.
 7. چنانچه یخچال ال جی شما از نوعی می باشد، که دارای چراغ نشانگر عوض کردن فیلتر است، باید دفترچه راهنمای خود را بخوانید و با توجه به آن اقدام به ریست کردن آن نمایید.
 8. اگر در محفظه فیلتر و اتصالاتی که در اطراف آن وجود دارد، هرگونه نشتی وجود داشته باشد، باید اتصالاتی که شل هستند را به خوبی سفت نمایید.

طریقه عوض کردن فیلتر خارجی یخچال ال جی

برای اینکه بتوانید فیلتر خارجی یخچال ال جی را عوض کنید، باید این اقدامات را انجام دهید:

 • فیلتر خارجی یخچال ال جی معمولاً در قسمت پشتی دستگاه و در قسمت پایین قرار می گیرد. احتمال دارد، که روی دیوار یا به خط تأمین آب وصل شده باشد.
 • قبل از اینکه فیلتر قدیمی یخچال ال جی خود را بردارید، شیر آب یخچال ال جی خود را ببندید.
 • برای اینکه به سیستم یخچال شما فشاری وارد نشود، آبی که در آبسرد کن یخچال ال جی وجود دارد را تخلیه نمایید.
 • با چرخاندن فیلتر قدیمی در جهت خلاف عقربه های ساعت آن را از محفظه خارج نمایید. همچنین در بعضی از مدل های یخچال برای حذف فیلتر قدیمی دکمه‌ای نیز وجود داشته باشد.
 • فیلتر جدید یخچال ال جی خود را از درون بسته بندی آن بیرون آورده و پوشش های محافظی که دارد را با احتیاط بردارید.
 • بعضی از فیلتر ها باید قبل از نصب درون آب چند دقیقه خیس شوند.
 • فیلتر جدید یخچال ال جی خود را درون محفظه آن قرار داده و به سمت عقربه های ساعت بچرخانید، تا در مکان خود به‌ خوبی فیکس شود.
 • شیر آب یخچال ال جی خود را باز نمایید و اطراف فیلتر و اتصالات آن را از نظر نشتی داشتن بررسی نمایید.
 • از فیلتر جدید یخچال ال جی خود برای چند دقیقه آب را عبور دهید، تا آلاینده ها و هوایی که درون آن وجود دارد خارج شوند.
 • در صورت داشتن چراغ نشانگر عوض کردن فیلتر باید فیلتر یخچال خود را ریست نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیر سولاردم ال جی | نمایندگی ال جی در تهران

مشکلاتی که عوض نکردن فیلتر یخچال ال جی به دنبال خواهد داشت

وقتی که فیلتر یخچال‌ ال جی پایان برسد، دیگر قدرت و توانایی سابق را نخواهد داشت و تصفیه آب به صورت صحیح انجام نمی شود. فیلتر یخچال ال جی در این شرایط عملکرد و کارکرد درستی نخواهد داشت. وقتی که فیلتر یخچال ال جی فاسد شود، موجب می شود، که درون آن مواد و عوامل بیماری زا رشد کنند و این برای سلامت افراد خطرناک است. وقتی که فیلتر یخچال ال جی شما کثیف و فاسد باشد، آلودگی ها را می توانید به راحتی با چشم ببینید. از جمله نشانه هایی که شما می توانید پی ببرید، که زمان عوض کردن فیلتر یخچال ال جی یخچال شما فرا رسیده است، این می‌باشد، که فشار آبی که از یخچال بیرون می آید بسیار کمتر از قبل خواهد بود و در برخی موارد اصلا آبی از یخچال خارج نمی شود. آلودگی هایی که در فیلتر وجود دارد موجب می شود، که بو و طعم آب و یخ خروجی از یخچال ال جی بسیار ناخوشایند باشد. یخی که از یخساز یخچال شما خارج می شود رنگ کدری داشته و طعم و بوی سابق را نخواهد داشت.

فیلتر یخچال

هزینه عوض کردن فیلتر یخچال ال جی

برای عوض کردن فیلتر یخچال ال جی هزینه‌ای که می کنید به موارد مختلفی مثل نوع فیلتر و مدل یخچال ال جی شما بستگی دارد. چنانچه برای عوض کردن و نصب فیلتر جدید یخچال ال جی از خدمات تعمیر تعمیرکاران استفاده کنید، باید این هزینه را نیز محاسبه نمایید. عوض کردن فیلتر یخچال ال جی کار پیچیده و دشواری نخواهد بود و بیشتر افراد در منزل خودشان می توانند این کار را انجام دهند. برای اینکه فیلتر شما به صورت صحیح و اصولی نصب گردد، باید تمام نکاتی که گفته شد را رعایت نمایید.

فیلتر یخچال

سخن تکمیلی

فیلتر یخچال ال جی موجب می‌شود، که شما از آب سالم و یخ های خوش طعم و خوش بو بهره‌مند شوید. چنانچه فیلتر یخچال ال جی شما در زمان مناسب عوض نشود، سلامت شما و اعضای خانواده به خطر خواهد افتاد و همچنین یخچال ال جی به مرور زمان آسیب های جبران ناپذیری را خواهد دید. در صورتی که فشار آب خروجی از یخچال ال جی کم شده است یا آب و تکه یخ‌هایی که از یخچال ال جی تولید می گردد بو و طعم ناخوشایندی داشت، می توانید پی ببرید، که زمان عوض کردن فیلتر یخچال شما فرا رسیده است. در زمان عوض کردن فیلتر یخچال ال جی دقت داشته باشید، که فیلترهای باکیفیت تهیه نمایید.

راهنمای تعویض فیلتر یخچال ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی نحوه عوض کردن فیلتر یخچال ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا