تعمیرات یخچال

راهنمای روش های ریست فیلتر یخچال ال جی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از آسان ترین کار ها ریست فیلتر یخچال ال جی است که باعث می شود فیلتر بررسی شود و آب خروجی از یخچال تازه و تمیز باشد. با توجه به مدل یخچال ال جی که در منزل شما وجود دارد ممکن است که برای ریست فیلتر لازم باشد یک دکمه را فشار دهید و یا از چند دکمه ترکیبی برای این کار استفاده کنید. در زمان استفاده از دکمه های ترکیبی باید به مدت چند ثانیه دکمه ها را هم زمان فشار داده و نگه دارید تا فیلتر یخچال ال جی ریست شود. برای اینکه هیچ گونه مشکلی برای یخچال شما به وجود نیاید باید از روش های ریست فیلتر یخچال ال جی آگاه باشید. برای این منظور در مقاله راهنمای روش های ریست فیلتر یخچال ال جی تمامی روش ها را به صورت کامل برای شما شرح داده ایم که بتوانید بهترین روش ها را انتخاب کرده و فیلتر یخچال را ریست کنید.

خلاصه مقاله راهنمای روش های ریست فیلتر یخچال ال جی

در این قسمت به صورت خلاصه وارد روش های ریست فیلتر یخچال ال جی را برای شما شرح داده ایم که با مطالعه آن می توانید جواب برخی از سوالات خود را به دست آورید.

ریست فیلتر آب یخچال برند ال جی چه اهمیتی دارد؟
 • می توانید با ریست کردن فیلتر های یخچال ال جی وضعیت این قطعه را به دقت بررسی کنید.
 • با انجام این کار فیلتر های جدید شناسایی شده و آب تمیز تری را یخچال به شما تحویل می دهد.
فیلتر یخچال ال جی چه زمانی باید ریست شود؟
 • بعد از اینکه فیلتر یخچال ال جی را تعویض کردید باید آن را ریست کنید.
چگونه باید فیلتر یخچال ال جی را ریست کرد؟
 • حدود ۳ تا ۵ ثانیه باید یکی از دکمه های Reset Filter یا Reset فشار دهید و نگه دارید.
 • حدود ۳ تا ۵ ثانیه باید یکی از گزینه های Lock یا Child Lock فشار داده و نگه دارید.
 • همچنین می توانید دکمه های Express Freeze و Water Filter را به صورت همزمان فشار داده و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید.

ریست فیلتر آب یخچال برند ال جی چه اهمیتی دارد

تنظیم مجدد و یا همان ریست فیلتر آب در یخچال های برند ال جی کاری بسیار مهم می باشد. زیرا این کار باعث می شود که یخچال شما آب سالم تر و خوش طعم تری را منتشر نماید. بعد از گذشت زمان امکان دارد که فیلتر آب یخچال شما با ناخالصی های موجود در آب مسدود شود که طعم و مزه آب را تغییر می دهد.

وقتی در یخچال های ال جی اقدام به تعویض فیلتر آب می نمایید باید چراغ های مربوط به نشانگر فیلتر را دوباره تنظیم نمایید تا مطمئن گردید که فیلتر به صورت دقیق کار می کند. اگر بعد از تعویض فیلتر چراغ فیلتر آب یخچال را ریست نکنید امکان دارد یخچال حتی بعد از اینکه فیلتر خراب شد و به تعویض نیاز داشت خطا را تشخیص ندهد و به کار خود ادامه دهد. یکی از ساده ترین کار ها ریست فیلتر آب یخچال ال جی می باشد که با نگه داشتن یکی از دکمه ها و یا دو دکمه برای زمان چند ثانیه اتفاق می افتد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای کامل علامت های روی ماشین ظرفشویی ال جی LG

روش های ریست فیلتر یخچال ال جی

فیلتر یخچال ال جی چه زمانی باید ریست شود

بعد از آنکه فیلتر قدیمی و خراب یخچال ال جی خود را با فیلتر جدید تعویض کردید باید اقدام به ریست فیلتر جدید نمایید. این کار را به این دلیل انجام می دهید که چراغ مربوط به فیلتر آب روی یخچال به صورتی برنامه ریزی شده است که میزان گالن آبی که از درون فیلتر آب یخچال ال جی عبور می کند را شمارش می نماید. به همین دلیل در موقع پر شدن ظرفیت فیلتر یخچال علامت آن روی یخچال قرمز شده که به معنی زمان تعویض فیلتر یخچال می باشد. به همین دلیل باید بعد از آنکه زمان تعویض فیلتر رسید و آن را تعویض کردید باید فیلتر یخچال ال جی خود را ریست کنید تا بتواند شمارش گالن های آب را از اول انجام دهد.

برای اینکه بتوانید فیلتر یخچال ال جی را ریست کنید فقط کافی است که دکمه مربوط به آن را فشار دهید و برای چند ثانیه نگه دارید تا نشانگر مربوط به فیلتر خاموش گردد و یا رنگ آن تغییر کند. امکان دارد مرحله های ریست فیلتر آب یخچال ال جی با توجه به مدل های آن کمی متفاوت باشد که در ادامه به صورت کامل توضیح داده ایم.

چگونه باید فیلتر یخچال ال جی را ریست کرد و روش های ریست فیلتر یخچال ال جی چیست

با توجه به مدل یخچال ال جی شما امکان دارد روش ریست فیلتر یخچال متفاوت باشد به همین دلیل در ادامه برخی از این روش ها را برای شما شرح داده ایم:

 • در برخی از مدل های یخچال های برند ال جی در کنترل پنل دستگاه یک دکمه به نام «Reset Filter» یا «Reset» وجود دارد که با نگه داشتن و فشار دادن آن به مدت ۳ تا ۵ ثانیه می توانید فیلتر یخچال خود را ریست کنید. ریست یخچال با تغییر رنگ نشانگر و یا خاموش شدن آن اتفاق می افتد.
 • در برخی دیگر از مدل های یخچال ال جی ممکن است دکمه ریست وجود نداشته باشد و در اینگونه مواقع باید دکمه های «Lock» یا «Child Lock» را پیدا کرده و آن ها را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه فشار دهید تا فیلتر آب ریست گردد.
 • اما اگر با هیچ کدام از روش های بالا نتوانستید فیلتر آب یخچال ال جی را ریست کنید باید دکمه های Express Freeze و Water Filter را به صورت همزمان فشار داده و به مدت ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید. با این روش نیز می توانید فیلتر یخچال ال جی را به راحتی ریست نمایید.

روش های ریست فیلتر یخچال ال جی

نکات تکمیلی در ریست فیلتر آب یخچال ال جی

 • قبل از اقدام به ریست و یا تعویض فیلتر یخچال کنید باید دفترچه راهنمای یخچال ال جی را مطالعه کنید تا اگر توصیه ای از طرف سازنده وجود دارد آن را رعایت کنید.
 • آگاه باشید که بعد از خراب شدن فیلتر و روشن بودن علامت تعویض فیلتر اگر اقدام به تعویض آن نکنید آبی که شما از یخچال دریافت می کنید آلوده است و برای سلامت شما مضرر می باشد و همچنین طعم بدی نیز خواهد داشت.
 • اگر به مدت زمان زیادی فیلتر شما نیازمند تعویض باشد و شما این کار را انجام نداده باشید، حتی زمانی که فیلتر یخچال ال جی را تعویض کنید امکان دارد آب استفاده شده بسیار ناسالم باشد. زیرا در طی این فاصله لوله های انتقال آب را میکروب ها گرفته اند و همچنان آب خروجی از یخچال شما آلوده می شود. به همین دلیل بهترین کار این است که بعد از روشن شدن چراغ فیلتر یخچال شما اقدام به تعویض آن کنید تا آسیب های دیگری به یخچال شما وارد نشود.
 • اگر بعد از آنکه فیلتر آب یخچال خود را تعویض کردید و بعد از ریست کردن فیلتر همچنان چراغ مربوط به این مشکل روشن باشد، ممکن است برد یخچال شما آسیب دیده باشد و باید اقدام به بررسی آن کنید. برای بررسی برد یخچال ال جی به یک تکنسین حرفه ای نیاز دارید که برای این کار می توانید با مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید.
 • اگر برای تعویض فیلتر آب یخچال و یا بازنشانی آن مهارت کافی ندارید بهتر است انجام آن را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید تا آسیبی به دستگاه شما وارد نشود.
 • به طور معمول فیلتر های یخچال باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شوند، اما اگر می خواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید باید اطلاعات روی خود فیلتر را مطالعه کنید و میزان مصرف گالن آب را بخوانید و زمان دقیق تعویض آن را پیدا کنید و در زمان مشخص شده اقدام به تعویض آن کنید.
 • همچنین باید آگاه باشید که اگر در یک خانواده پر جمعیت هستید و یا مصرف آب شما بالا است امکان دارد چراغ تعویض فیلتر در یخچال شما زودتر از شش ماه روشن شود و دستگاه نیاز به تعویض این قطعه را داشته باشد.
 • برای ریست فیلتر آب یخچال ال جی خود می توانید با مرکز تعمیرات ایبک امداد تماس بگیرید و در صورت نیاز به تکنسین درخواست اعزام تعمیرکار به منزل خود را داشته باشید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای دکمه های روی یخچال

نتیجه گیری

در کل شما برای اینکه بتوانید از سیستم آب دهی یخچال خود به درستی استفاده کنید و آب تمیز و سالمی را از یخچال دریافت کنید نیاز دارید که فیلتر یخچال ال جی را تعویض و همچنین در ادامه ریست کنید. با توجه به مدل یخچال های ال جی روش های متفاوتی برای ریست یخچال وجود دارد، که با تغییر رنگ نشانگر و یا خاموش شدن آن می توانید متوجه درست انجام شدن عملیات ریست دستگاه شوید. برای این کار می توانید از روش هایی که بالا ذکر کرده ایم استفاده کنید و یا دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید تا ریست فیلتر آب یخچال به درستی انجام دهید و آسیبی دیگری به دستگاه وارد نکنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای روش های ریست فیلتر یخچال ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای روش های ریست فیلتر یخچال ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا