تعمیرات کولر گازی

راهنمای تعمیر کولر گازی لایف Life/ نمایندگی تعمیر کولر گازی لایف

معمولا وقتی فصل تابستان می رسد انتظار داریم کولر گازی ما بدون هیچ مشکلی کار کند و بتوانیم نهایت استفاده را از این دستگاه ببریم. برای آن که مطمئن شوید دستگاه کولر گازی شما به خوبی کار می کند و در طول تابستان شما را به دردسر نمی اندازد باید حداقل سالی یک بار توسط تعمیرکار سرویس شود تا اگر مشکل جزئی دارد برطرف گردد. در این مقاله به بررسی راهنمای تعمیر کولر گازی لایف می پردازیم و برخی از مشکلات آن را بیان کرده و راهکارهایی برای آنها ارائه می دهیم.

فیلتر هوای کثیف در کولر گازی لایف و تعویض آن

یکی از مشکلات شایع در کولر گازی کثیف شدن فیلتر هوا در آب می باشد. فیلتر هوا یکی از قطعات مهم در کولر گازی است که تمیز نکردن و عدم سرویس آن می‌تواند باعث کاهش عملکرد خوب دستگاه شود و همچنین می‌تواند به دیگر قطعات کولر گازی نیز آسیب وارد کند. پس لازم است هر چند وقت یک بار جهت تمیز کردن این قطعه اقدام کنید و اگر نیاز بود آن را تعویض کنید تا باعث ایجاد اختلال در عملکرد درست دستگاه نشود و به دیگر قطعات نیز آسیبی وارد نکند.

علت کم شدن سرما در کولر گازی لایف

یکی از مشکلاتی که ممکن است در کولر گازی لایف به وجود آید کاهش سرما و یا باد گرم زدن در دستگاه می باشد. به شکل خیلی ساده با ایجاد واکنش های شیمیایی در گاز مبرد و کولر گازی هوای خنک تولید می شود و چنانچه سطح باد خنک کاهش پیدا کند به معنای آن می باشد که مشکلی برای کولر گازی ایجاد شده است. در بیشتر موارد علت بروز این مشکل نشتی گاز است. پس لازم است که کولر خود را از این نظر مورد بررسی قرار دهید و به تشخیص علت مشکل بپردازید و اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهید.راهنمای تعمیر کولر گازی لایف Life/ نمایندگی تعمیر کولر گازی لایف یکی دیگر از دلایل ایجاد باد گرم خراب شدن فن بیرونی دستگاه می باشد. اگر فن نیز به خوبی کار نکند در نتیجه سرمای مناسب نمی تواند تولید شود و جایگزین گرما گردد و به همین خاطر باعث می‌شود که کمپرسور گرم شده و سرمایش دستگاه دچار اختلال شود.

علت آبریزی از کولر گازی لایف چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که در کولر گازی لایف ممکن است به وجود آید و درصد زیادی از کاربران برای برطرف کردن آن با نمایندگی تماس می گیرند سرریز شدن آب از کولر گازی می باشد که این مشکل نشانه‌ای از انسداد راه آب خروجی دستگاه است. برای برطرف کردن مشکل لازم است که مسیر آب خروجی مورد بررسی قرار گرفته و اگر دچار انسداد شده بود برطرف شود. لازم است دلایل دیگر نیز مورد بررسی قرار گیرد.

علت ایجاد برفک روی لوله های کندانسور چیست؟

یکی دیگر از مشکلات رایج در کولر گازی لایف ایجاد برفک بر روی لوله های کندانسور می باشد. علت بروز این مشکل کم شدن مقدار گاز مبرد درون دستگاه است و یا ممکن است که فیلترها کثیف شده باشند. برای برطرف کردن مشکل ابتدا باید کولر گازی را خاموش کنید و اجازه دهید که برفک ها کاملا آب شود سپس به دنبال نشتی بگردید و آن را برطرف کنید. فیلتر دستگاه را نیز مورد بررسی قرار داده و آن را تمیز کنید و اگر نیاز بود حتماً آن را تعویض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر کولر گازی حایر Haier | خدمات تعمیر اسپلیت در محل

علت ایجاد صدا و لرزش در کولر گازی لایف چیست؟

یکی دیگر از ایرادات و مشکلات رایج در کولرهای گازی که می تواند باعث سلب آسایش کاربران شود ایجاد صداهای غیر معمول و لرزش در دستگاه می باشد. ممکن است این صدا از یونیت داخلی دستگاه باشد و یا اینکه یونیت خارجی تولید سروصدا کند. این صدای غیر عادی و ناهنجار دلایل مختلفی دارد اما بر حسب مشاهدات مکرر سرویسکاران می‌توان گفت که معمولاً این صدا از عدم توازن فن در یونیت خارجی و یا یونیت داخلی می‌باشد. پس لازم است که فن مورد بررسی قرار گرفته و بالانس شود. اگر پایه های کمپرسور در کولر گازی شل شده باشد نیاز به آچار کشی دارد زیرا می تواند باعث ایجاد سروصدا در کولر شود.

علت روشن نشدن کولر گازی لایف چیست؟

یکی دیگر از ایرادات و مشکلات شایع در کولر گازی روشن نشدن دستگاه می باشد که این مشکل برای کاربران بسیار آزاردهنده است. چنانچه شما نیز با این مشکل در کولر گازی خود مواجه شدید بهتر است ابتدا به بررسی ترموستات بپردازید. چنانچه ترموستات دچار خرابی شده باشد کولر گازی روشن نمی شود. دلیل ساده دیگر بروز این مشکل می تواند خراب شدن کنترل و یا ریموت کولر گازی باشد آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. چنانچه نتوانستید علت مشکل را پیدا کنید بهتر است با تکنسین های ایبک امداد تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید. راهنمای تعمیر کولر گازی لایف Life/ نمایندگی تعمیر کولر گازی لایفروشن نشدن کولر گازی لایف دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد و بهتر است این کار را به یک تکنسین با تجربه و ماهر بسپارید.

علت کار نکردن فن پنل داخلی در کولر گازی لایف چیست؟

یکی دیگر از مشکلات شایع در کولر گازی خراب شدن فن پنل داخلی می باشد. برای بررسی کردن این مشکل لازم است ابتدا فیلتر هوا را مورد بررسی قرار دهید. اگر دچار انسداد شده باشد می‌توانید خودتان آن را تعمیر کنید. چنانچه روی کوئل های سرد کننده و لوله مبرد یخ وجود دارد اجازه دهید ابتدا یخ ها کاملا آب شود سپس آن را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا کار می کند یا خیر. اگر مجدداً کار نکرد رله فن را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است دچار خرابی شده باشد و یا اینکه موتور فن خراب شده باشد. در این شرایط بهتر است با سرویسکار ماهر در زمینه کولر گازی تماس بگیرید.

علت خاموش نشدن کولر گازی لایف چیست؟

اگر با این مشکل مواجه شدید که کولر گازی خاموش نمی شود و دستورات ریموت را انجام نمی دهد برای بررسی این مشکل باید ترموستات مورد بررسی قرار گیرد. خراب شدن ترموستات می تواند باعث بروز این مشکل شود. ترموستات در واقع وظیفه کنترل میزان دمای کمپرسور و همچنین فن کولر را به عهده دارد و اگر به مشکلی برخورد کند اجازه خاموش شدن به کولر را نمی دهد. ترموستات در کولر گازی دو دسته مکانیکی و الکترونیکی دارد. اگر ترموستات از نوع جدید باشد قابل برنامه ریزی است و بهتر است قبل از آن که اقدامی انجام دهید و تنظیمات آن را دستکاری کنید از دفترچه راهنما کمک بگیرید و یا اینکه با سرویسکار ماهر تماس بگیرید.

علت ایجاد بوی نامطبوع در کولر گازی لایف چیست؟

کولر گازی لایف هوای خانه را گرفته و در بیرون از محیط منزل تخلیه می کند. این وظیفه بر عهده لوله ها می باشد. لوله ها در واقع رطوبت را به سینی می ریزند و پس از آن از سیستم خارج می کنند. چنانچه لوله در هر بخشی از مسیر دچار گرفتگی شده باشد سینی پر از آب می شود و آب به سیستم برگشته و باعث ایجاد بوی نامطبوع در کولر گازی خواهد شد. برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در کولر گازی لازم است لوله ها و سینی هرچند وقت یک بار مورد بررسی قرار گیرد و اگر دچار کثیفی و مشکل شده بودند برطرف شود. زیاد شدن آب در سینی و راکد ماندن آن می تواند باعث آسیب به دیوارها و سقف خانه نیز شود و چنانچه به آن رسیدگی نشود کپک و قارچ نیز در محیط خانه رشد می کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی انواع کد خطای کولر گازی وست پوینت | نحوه رفع ارور کولر گازی WESTPOINT

علت خاموش شدن خود به خود کولر گازی لایف چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی لایف پیش آید این است که دستگاه خود به خود خاموش می شود. برای بررسی این مشکل لازم است موارد زیر را مورد چک کنید.

  • گاهی ممکن است خاموش شدن کولر گازی به علت اتصالی در سیم کشی ساختمان باشد.
  • اگر برد الکترونیکی در کولر گازی نیم سوز شده باشد باعث خاموش شدن خود به خودی کولر خواهد شد.
  • برد در واقع فرمانده کولر گازی است و دستورات را به قسمت های مختلف ارسال می کند. اگر خراب شود کولر گازی خود به خود خاموش می شود و یا روشن نخواهد شد.
  • یکی دیگر از قطعاتی که خراب شدن آن می تواند باعث خاموش شدن خود به خودی کولر گازی شود کمپرسور است.
  • چنانچه کولر را روشن کردید و متوجه شدید پس از دقایقی دستگاه خاموش شد لازم است به بررسی کمپرسور نیز بپردازید.

علت کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی چیست؟

ریموت توسط باتری کار می کند. اگر باتری عمرش تمام شده باشد ریموت کار نخواهد کرد. پس لازم است قبل از انجام هر کاری باتری های ریموت را چک کنید و اگر خراب شده بودند آنها را تعویض کنید. چنانچه پس از تعویض باتری مشکل برطرف نشود ممکن است کریستال هایی که بر روی برد کنترل نصب شده‌اند دچار مشکل شده باشند. چنانچه با این مشکل مواجه شدید بهتر است کنترل را عوض کنید. خراب شدن برد کنترل باعث کار نکردن آن خواهد شد. برد کنترل یک ریسیور مادون قرمز دارد که سیگنال ریموت را دریافت می‌کند. اگر برد دچار خرابی شود ریموت کار نمی کند.

چند روش ساده جهت جلوگیری از بروز مشکلات در کولر گازی لایف

  • داکت ها را مورد بررسی قرار دهید و اگر دچار نشتی شده بودند آنها را برطرف کنید.
  • چنانچه هوای خنک از کولر گازی شما خارج نمی شود و یا مصرف برق به صورت غیر عادی زیاد شده است ممکن است داکت کولر گازی شما دچار نشتی شده باشد. در این صورت با تعمیرکار تماس بگیرید.

راهنمای تعمیر کولر گازی لایف Life/ نمایندگی تعمیر کولر گازی لایف

  • با پوشاندن یونیت خارجی می توانید عملکرد دستگاه را تا حدود زیادی بهتر کنید زیرا یونیت خارجی نباید در معرض تابش نور مستقیم آفتاب قرار گیرد.
  • بهتر است به جای ترموستات قدیمی از ترموستات های جدید که قابل برنامه ریزی هستند استفاده کنید.
  • ترموستات های جدید کاربری ساده ای داشته و از مصرف زیاد انرژی جلوگیری می کنند.

سخن پایانی

سرویس دوره ای کولر گازی می تواند از بروز بسیاری از مشکلات در کولر گازی جلوگیری کند زیرا خیلی از خرابی های مربوط به کولر گازی به علت کثیف شدن قطعات و یا کهنگی آنها می‌باشد. با سرویس دوره‌ای و سالانه‌ی کولر گازی می توانید در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان ایبک امداد در این زمینه مشورت کنید.

راهنمای تعمیر کولر گازی لایف Life

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر کولر گازی لایف Life/ نمایندگی تعمیر کولر گازی لایف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا