مجله سلامت پوست

راهکارهای برجسته شدن لب | چگونه لب هایمان را برجسته کنیم؟

مدت هاست که برجستگی لب ها یکی از معیارهای مورد توجه در زیبایی صورت و متناسب به نظر رسیدن آن می باشد، بنابراین به سادگی می توان به این نتیجه دست یافت که با بزرگ جلوه دادن و برجسته کردن لب می توان به میزان قابل توجهی به تناسب و زیبایی صورت دست یافت، استفاده از روش های ساده و طبیعی یا انجام عمل های زیبایی و تزریق از راهکارهای برجسته شدن لب هستند، که افراد با توجه به سلیقه در کنار صرف زمان و هزینه روشی را گزینش و مورد استفاده قرار می دهند.

راهکارهای برجسته شدن لب با روش های ساده و استفاده از مواد طبیعی  

شاید بتوان به کارگیری روش های ساده مانند برجسته کردن لب با آرایش و یا کاربرد روش ها و مواد طبیعی با استفاده از دارچین، عسل، یخ، فلفل،مسواک و موارد دیگر را از جمله ساده‌ترین راهکارهای برجسته شدن لب دانست. چنانچه گفته شد این راهکار ساده بوده، بدون دردسر هستند و معمولا برای استفاده کننده نیز خطری را به دنبال نخواهند داشت. در ادامه برخی از این راهکارها مورد بررسی قرار می گیرد.

new theme

برجسته شدن لب با استفاده از دارچین

دارچین از جمله موثرترین ترکیبات در بزرگ و برجسته کردن لب است. برای به کارگیری دارچین تنها کافی است به مقدار یک قاشق پودر دارچین را با مقداری وازلین یا کره کاکائو مخلوط کرده و سپس مقداری از آن را بر روی لب ها به آرامی ماساژ داد. ماساژ را باید تا جایی ادامه داد که فرد بر روی لب احساس داغی و التهاب کند و سپس لب را شستشو داد. با به کارگیری این روش و چند بار در طول هفته می توان شاهد برجسته شدن لب بود.

برجسته شدن لب با استفاده از یخ : استفاده از یخ در خانه و ماساژ روزانه آن بر روی لب از راهکارهای ساده برجسته کردن لب است. یخ سلول های مرده پوست را از بین می برد، موجب قرمزتر شدن رنگ لب شده و همچنین از طریق افزایش جریان خون موجب حجیم تر شدن لب ها و خوش فرم تر شدن آن می شود.

برجسته شدن لب با استفاده از روغن های طبیعی: روغن هایی مانند روغن فلفل و نعنا از جمله مواردی هستند که با افزایش حجم لب موجب برجسته شدن آن می شوند. باید اشاره کرد که مواد مؤثر در ترکیبات این روغن ها، جریان خون در ناحیه لب را افزایش داده و آن را برجسته می کند.

در هنگام استفاده از روغن ها باید به شیوه استفاده از آن توجه نمود برای مثال می توان روغن نعنا را به تنهایی بر روی لب مالید اما روغن فلفل را بایستی در ترکیب با آّب، روغن های دیگر و یا بالم لب و وازلین مورد استفاده قرار داد.

برجسته شدن لب با استفاده از عسل: عسل یکی دیگر از ترکیبات کم‌نظیر در برجسته کردن لب است که ماساژ یک قطره آن بر روی لب  افزون بر برجسته نمودن لب موجب آبرسانی، نرم، براق و صورتی شدن رنگ لب شده و احساس خوشایندی را برای استفاده کننده به وجود می آورد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  شامپو بدن بهتر است یا صابون | دلایل استفاده شامپو بدن چیست؟

برجسته شدن لب با استفاده از حرکات ساده ورزشی

فشاردادن لب ها بر روی یکدیگر و متمایل نمودن متناوب آن ها به سمت چپ و راست تقریبا به اندازه ۱۵ مرتبه از جمله تمرینات ساده ای است که افزون بر تقویت عضلات درگیر در این ورزش، باعث می شود که لب برجسته‌تر جلوه کند و زیباتر به نظر برسد. از دیگر حرکات ورزشی برای برجسته نمودن فرم لب می توان به مواردی همچون؛ به حرکت در آوردن لب در جهت عقربه های ساعت و خلاف آن تقریبا به اندازه ۱۰ بار در حالی که لب ها در حالت بوس قرار دارد، بسته نگه داشتن لب و تکرار حالت های لبخند و جمع نمودن لب به جلو به صورت متناوب و هر کدام به مدت تقریبی ۵ ثانیه تا ۲۰ بار و همچنین قرار دادن لب ها در وضعیت سوت زدن به مدت ۳ تا ۶ دقیقه اشاره نمود.

استفاده از روش های ورزشی و یوگا صورت نه تنها موجب برجسته لب می شود بلکه با تقویت عضلات موجب کاهش علائم پیری شده و اثرات بلند مدت تری را نیز برای فرد به ارمغان می آورد.

برجسته شدن لب

برجسته شدن لب با استفاده از آرایش

از جمله ساده‌ترین و سریع ترین راهکارها در برجسته نمودن لب، آرایش صحیح آن است. استفاده از هایلایتر روی خمیدگی لب و برنزر مات زیر لب پایین، کشیدن خط لب اندکی بالاتر از لب بالایی، استفاده از رژ لب روشن و برق لب شفاف یا همرنگ رژ موجب بزرگ و برجسته جلوه دادن لب ها می شود، در این مورد باید اشاره کرد که در حال حاضر رژ لب های حاوی مواد حجم دهنده نیز می تواند در بزرگ و برجسته نشان دادن لب تاثیرگذار باشد.

برجسته شدن لب با استفاده لایه بردار و آبرسان

بر روی پوست لب نیز همانند پوست بدن همواره تعدادی سلول مرده وجود دارد که نیاز به اسکراب و لایه برداری دارد. برای این کار می توان از اسکراب آماده و یا ترکیب روغن زیتون و شکر قهوه ای استفاده نمود. با ماساژ اسکراب بر روی لب سلول های مرده و پوسته های خشک جدا شده و در نتیجه پوست نرم و لطیف می شود. افزون بر این با آبرسانی لب می توان آن را برجسته و پر حجم تر کرد. برای آبرسانی می توان از بالم لب های مغذی و آبرسان و حتی مواد طبیعی استفاده کرد.

لازم به ذکر است که نوشیدن آب به مقدار کافی نیز نه تنها در آبرسانی پوست بلکه در آبرسانی لب ها نقش به سزایی دارد، افزون بر موارد ذکر شده در بالا راهکارهای دیگری نیز در این دسته قرار می گیرند. چنانچه گفته شد این روش ها بدون عوارض هستند و یا دارای کمترین عوارض ممکن می باشند که همواره با مزایایی دیگر همچون عدم نیاز به بستری شدن و یا گذراندن دوره نقاهت، برگشت پذیری کامل در کنار زیبایی چندین برابری لب و به دنبال آن چهره همراه خواهند بود.

راهکارهای برجسته شدن لب با انجام عمل های زیبایی و روش های کلینیکی

استفاده از روش های زیبایی پزشکی از دیگر راهکارهای برجسته نمودن لب و حتی رفع نواقص آن می باشد که معمولا برای افرادی مناسب است که توانایی پرداخت هزینه های آن را دارند. این روش ها شامل روش های جراحی و روش های غیر جراحی می شود. که در زیر به آن ها اشاره می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  پیری پوست چیست ؟ | آرا نیک

برجسته کردن لب با استفاده از جراحی وی وای پلاستی: در این روش بخشی از پشت لب و از طریق داخل دهان به صورت زیگزاگی مورد جراحی قرار می گیرد. در این روش انتقال بافت های پایینی به سمت بالا موجب قلوه ای و حجیم شدن لب ها می شود.

برجسته کردن لب با استفاده از آلودرم : در جراحی به روش آلودرم از مقاوم ترین مواد لایه درم پوست (از بدن فرد دیگر) و در برش های کوچک استفاده می شود. آلودرم ها در نهایت با بافت و فیبر داخل لب ترکیب شده و موجب دستیابی به نتیجه ای ایده آل در برجسته و زیباتر نمودن لب می شود.

برجسته کردن لب با استفاده از پروتز: پروتز یکی از روش های دایمی و متداول در میان راهکارهای برجسته شدن لب است که خود با به کارگیری یکی از موارد پرما لیپ و ادونتا لیپ انجام می شود.

new theme

در روش پرما لیپ از مواد سیلیکونی جامد و نرم و با نتیجه ای طبیعی استفاده می شود. این درحالی است که در روش ادونتا لیپ از ماده سنتزی گورتکس استفاده می شود که نتیجه آن به نرمی پرما لیپ نخواهد بود.

برجسته کردن لب با استفاده از تزریق ژل

تزریق ژل از جمله روش های متداول کلینیکی و غیر جراحی زیبایی و برجسته نمودن لب است که ممکن به صورت دائمی و یا حتی موقت (مدت دار) مورد استفاده قرار گیرد. به طور معمول ژل های موقت از جنس هیالورونیک اسید هستند و دارای زمان اثر ۶ ماه تا یک سال می باشند، و افراد درصورت ناراضی بودن از نتیجه تزریق آن می توانند با آمپول خنثی کننده اثر ژل را از بین ببرند.

در روش دائمی تزریق ژل از مواردی مانند آکوامد استفاده می شود که مانند روش موقت موجب اصلاح فرم لب و نیز برجسته شدن آن می شود، پیشنهاد می شود پیش از تزریق ژل به نوع ژل توجه شود و به کلینیک های تخصصی برای انجام عمل تزریق مراجعه گردد.

برجسته شدن لببرجسته کردن لب با استفاده از تزریق چربی

تزریق چربی از راهکارهای دائمی و کلینیکی در برجسته، بزرگ و قلوه ای نمودن لب ها است. در این روش از چربی های بدن خود فرد که به وسیله لیپوساکشن استخراج شده اند، استفاده می شود. این چربی ها از ناحیه شکم یا باسن برداشت شده و پس از تغلیظ شدن به لب تزریق می شود. این روش را می توان برای برجسته نمودن لب بالا و پایین مورد استفاده قرار داد.

افزون بر روش های نام برده روش های دیگری نیز برای برجسته شدن لب وجود دارد. پیشنهاد می شود پیش از به کارگیری روش های جراحی و غیرجراحی در حجیم و برجسته نمودن لب ابتدا به کلینیک ها و مراکز تخصصی انجام این عمل ها مراجعه شود و از خدمات مشاوره آنها در جهت دست یافتن به نتیجه مطلوب استفاده نمود.

همچنین باید اشاره کرد که هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایب خاص بخود هستند و نیازهای مراقبتی ویژه خود را دارند که باید آن ها را مورد توجه و ارزیابی قرار داد.

راهکارهای برجسته شدن لب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهکارهای برجسته شدن لب|برجسته شدن لب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا