تعمیرات یخچال

تعمیر یخچال مجیک Magic | نمایندگی تعمیرات یخچال مجیک

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مجیک برندی شناخته شده در تولید انواع یخچال های خانگی علل الخصوص یخچال فریزر و ساید بای ساید می باشد. انواع یخچال های مجیک کیفیت مطلوبی دارند و افرادی که از این نوع یخچال ها استفاده می کنند عموما از آن راضی هستند. اما به هر حال هر وسیله الکترونیکی پرکاربردی پس از مدتی به تعمیرات نیاز پیدا می کند. لازم است تعمیر یخچال مجیک را به شرکت های مجاز تعمیراتی بسپارید که در این زمینه تخصص دارند. در ادامه‌ی مطلب عیب‌یابی یخچال مجیک را به صورت کامل بیان کرده ایم, تا اگر مشکلی با دستگاه خود داشتید، بتوانید به آسانی به رفع ایراد و تعمیر یخچال خود بپردازید.

مشکلات رایج یخچال مجیک

رایج‌ترین مشکلاتی که کاربران در ارتباط با تعمیرات با آن مواجه شده‌اند, عدم داشتن سرما و بروندت در یخچال مجیک می‌باشد، همچنین عوامل دیگری چون :

 1. صدای ناهنجار و غیر طبیعی دستگاه
 2. داغ شدن موتور یخچال مجیک
 3. عدم روشن شدن یخچال
 4. خراب شدن صفحه‌ی دیجیتالی یخچال مجیک
 5. خراب شدن برد الکترونیکی یخچال مجیک
 6. عدم عملکرد درست سنسور یخچال مجیک

در هنگام خرابی یخچال‌های قدیمی مجیک چه باید کرد؟

مصرف‌کنندگان در زمینه‌ی تعمیر یخچال مجیک قدیمی خود از کارشناسان ما سوالات بسیاری در زمینه‌های متفاوت داشته‌اند, که یکی از رایج‌ترین این پرسش‌ها این است, که در هنگام خرابی یخچال مجیک قدیمی چه اقداماتی لازم است؟

 • ابتدا به این موضوع توجه نمایید, که هر ایراد و مشکلی در یخچال منشاء مختلفی دارد، برای بسیاری از خرابی‌ها بهتر است, دستگاه را از برق بکشید و در برخی دیگر هم کشیدن یا نکشیدن سیم برق یخچال تفاوتی  در عملکرد و رفع مشکل دستگاه نداشته باشد. ولی برای جلوگیری از اتفاقات و مشکلات دیگر, بهتر است جریان برق دستگاه را قطع نمایید.
 • هیچگاه خودتان اقدام به بازکردن دستگاه و بررسی اجزای درونی آن نفرمایید, زیرا در این شرایط هیچ شرکت و نمایندگی خدمات پس از فروش به شما ارائه نخواهد داد.

یخچال مجیک

علت کارکرد دائم کمپرسور یخچال چیست؟

نحوه‌ بررسی و عیب یابی یخچال مجیک به چه صورت است؟ اقدامات لازم در جهت رفع مشکل دستگاه اگر شاهد کارکردن دائمی کمپرسور یخچال مجیک خود هستید, برای رفع مشکل و تعمیر دستگاه خود موارد زیر را موارد بررسی نمایید:

 1. ممکن است علت این مشکل, بالا رفتن دمای محیط نسبت به روزهای قبل باشد. که در این شرایط کارکردن دائمی و یکسره کمپرسور عادی است.
 2. یکی دیگر از عوامل ایجاد این مشکل, قرار دادن حجم زیادی از مواد غذایی درون یخچال مجیک است.
 3. رایج ترین علل بروز این مشکل باز بودن دائمی درب یخچال است. سعی نمایید به جز موارد ضروری درب یخچال خود را باز نفرمایید.
 4. درجه‌ی تنظیم دما بطور صحیح تنظیم نشده‌ است. برای تنظیم صحیح دمای دستگاه به دفترچه‌ی راهنمای فارسی یخچال مجیک مراجعه نمایید.
 5. عدم آب بندی درست درب یخچال مجیک.
 6. به این نکته توجه داشته باشید که زمان کافی جهت خنک شدن کامل یخچال و یخچال فریزر مجیک, چهار ساعت خواهد بود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیرات اسپرسو ساز مجیک Magic | نمایندگی مجیک تهران

دلایل عدم کامل بسته شدن درب یخچال مجیک نحوه‌ بررسی و عیب یابی یخچال مجیک به چه صورت است؟

اقدامات لازم در جهت رفع مشکل دستگاه اگر درب دستگاه شما با مشکل مواجه شده است، جهت تعمیر و عیب یابی یخچال مجیک خود موارد زیر را بررسی نمایید:

یکی از رایج‌ترین دلایل درست بسته نشدن درب یخچال این است, که واشر دور درب یخچال دچار مشکل یا خوردگی و فرسودگی شده‌ است. در صورتی که درب یخچال مجیک کامل بسته نشود، موجب هدر رفتن درصد بالایی از انرژی یخچال می‌شود, و باعث کاهش عمر مفید یخچال می‌شود. همچنین باعث فاسد شدن مواد غذایی موجود در یخچال می‌­شود. برای رفع مشکل به صورت زیر اقدام نمایید:

 1. در مرحله‌ی اول ابتدا واشر درب یخچال را به خوبی بررسی نمایید.
 2. در صورت مشاهده هر نوع پارگی و فرسودگی نیاز است, نسبت به تعویض واشر درب اقدام فرمایید.
 3. یکی از مناسب‌ترین روش‌های نصب واشر جدید درب یخچال مجیک, این است که آن را برای چند لحظه در آب گرم قرار دهید تا  واشر از حالت خشکی اولیه خارج شود.
 4. جریان برق دستگاه را قطع نمایید.
 5. لبه‌های واشر قدیمی یخچال را بلند کرده, تا پیچ‌هایی که در زیر آستر پلاستیکی آن قرار دارد را پیدا نمایید, سپس پیچ‌ها را باز نمایید.
 6. واشر قدیمی را از قفل درب جدا نمایید. هنگامی که همه‌ی پیچ‌های واشر را جدا و شل نمایید، واشر درب را باید از پشت محافظ پلاستیکی بیرون آورید. واشر جدید را نصب نمایید.
 7. یکی از گوشه‌های واشر را در بالای درب یخچال مجیک قرار دهید.
 8. لبه‌ی واشر جدید را برروی نگهدارنده‌ی فلزی فشار داده و آن را پشت نگهدارنده‌ی فلزی و در اطراف کل محیط درب دستگاه خود بکشید. بهترین روش برای نصب واشر این است, که از گوشه‌های بالایی درب یخچال شروع کنید.

علت گرم بودن دمای داخلی یخچال چیست؟ نحوه‌ بررسی و عیب یابی یخچال مجیک به چه صورت است؟ اقدامات لازم در جهت رفع مشکل دستگاه

اگر شاهد گرم بودن دمای داخلی یخچال مجیک خود هستید، برای عیب یابی و تعمیر یخچال به صورت موارد زیر اقدام نمایید:

در مرحله‌ی اول درجه‌ی دما یخچال را تغییر دهید. درجه را در حالت خنک‌تر قرار دهید و تا چند ساعت به دستگاه اجازه دهید تا دمای خنک آن تثبیت شود. یکی دیگر از دلایل وقوع این مشکل باز بودن بیش از حد درب یخچال می‌باشد, و هر بار که درب یخچال باز می‌شود, هوای گرم محیط بیرون یخچال, باعث گرم شدن کابین داخلی یخچال می‌شود. در چنین شرایطی برای رفع مشکل بهتر است, صبر کنید تا یخچال و فریزر فرصتی برای رسیدن به دمای مطلوب برسد.

دلایل شنیدن صداهای غیرطبیعی از یخچال چیست؟ نحوه‌ بررسی و عیب یابی یخچال مجیک به چه صورت است؟ اقدامات لازم در جهت رفع مشکل دستگاه

اگر از یخچال مجیک خود صدای ناهنجار و غیرطبیعی می‌شنوید، جهت عیب‌یابی و تعمیر یخچال مجیک مراحل زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 1. زمانی که فن موتور کندانسور یخچال, به دلیل مسدودیت متوقف شود و صداهای بلند و غیرطبیعی ایجاد می‌نماید.
 2. همچنین ممکن است پره‌های فن دچار نقض و شکستگی شده باشد, و در هر دور چرخش پره‌های فن، صدای ناهنجاری تولید می‌‌شود.
 3. یکی دیگر از عوامل بروز این مشکل کم بودن فاصله‌ی یخچال از دیوار است. در چنین شرایطی سعی نمایید, یخچال را حداقل به اندازه‌ی ۱۰سانتی‌متر از دیوار فاصله دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  سیم کشی یخچال چیست و نکات ایمنی آن چه مواردی است؟

یخچال مجیک

علت عدم تولید یخ در یخچال مجیک چیست؟ نحوه‌ بررسی و عیب یابی یخچال مجیک به چه صورت است؟ اقدامات لازم در جهت رفع مشکل دستگاه

یکی از مشکلات رایجی که تعمیرکاران نمایندگی یخچال مجیک با آن مواجه هستند, عدم درست شدن یخ در یخچال‌های این برند می‌باشد، در ادامه‌ی مطلب به عیب‌یابی و راه حل رفع این مشکل می‌پردازیم:

 • در ابتدا قالب یخ ساز را از نظر وجود مکعب‌های یخی بررسی نمایید.
 • در صورتی که مکعب‌های یخ کوچکی وجود نداشته باشد، باید به دنبال مشکل و ایراد در سیستم پرکردن آب باشید.
 • در مرحله‌ی دوم لوله‌ی آبی را که در قسمت پشت یخساز یخچال وجود دارد, بررسی نمایید تا از عدم یخ زدگی لوله مطمئن شوید.
 • سپس دریچه‌ی ورودی آب به یخچال را از نظر هرگونه انسداد بررسی نمایید.

دلایل وجود رطوبت در داخل یخچال مجیک؟ نحوه‌ بررسی و عیب یابی یخچال مجیک به چه صورت است؟ اقدامات لازم در جهت رفع مشکل دستگاه

کارشناسان مجرب یخچال مجیک به این نتیجه رسیده‌اند, که یکی از مشکلات رایج یخچال مجیک, مشاهده رطوبت درون دستگاه است؛ اگر شما نیز با مشکل وجود رطوبت در یخچال مجیک رو به رو شده‌اید, برای آموزش عیب یابی و رفع این مشکل که در ادامه‌ی مطلب به آن پرداخته‌ایم همراه ما باشید.

 1. درصورتی که در دمای یخچال مجیک تغییری ایجاد نکرده‌اید, یا مواد غذایی گرم را در یخچال قرار نداده‌اید، رطوبت هوای اطراف یخچال را چک کنید.
 2. در برخی از روزها ممکن است رطوبت محیط بیش از روزهای قبل باشد, که این امر باعث بروز این مشکل خواهد شد, و در این شرایط تشکیل رطوبت درون یخچال امری طبیعی است.
 3. یکی دیگر از عوامل, باز ماندن درب یخچال برای مدتی است که موجب بروز این مشکل می‌شود. راه حل این مشکل آن است, که پس از هر بار مراجعه به یخچال مطمئن شوید که درب آن را کامل بسته‌ اید.
 4. در صورتی که واشر درب یخچال (مغناطیسی) دچار نقض و فرسودگی شده باشد, باعث ایجاد رطوبت در محیط داخلی یخچال می‌شود.
 5. برای رفع مشکل بهتر است واشر درب را بررسی نمایید تا از سلامت آن مطمئن شوید.

چگونگی محاسبه‌ی هزینه‌ی تعمیر یخچال مجیک 

کارشناسان پس از عیب‌یابی تخصصی، هزینه‌ی تعمیر یخچال مجیک را, به مراجعه کننده اعلام می‌کنند. در ادامه به عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه‌ی تعمیرات می‌پردازیم:

 • در صورتی که, دستگاه شما در دوره‌ی گارانتی خود باشد، قطعا هزینه‌ی تعمیرات یخچال مجیک شما کاهش می‌یابد.
 • در صورتی که تعمیر دستگاه شما نیاز به تعویض قطعه داشته‌ باشد، با توجه به قیمت قطعه‌ی تعویضی نیز, هزینه‌ی تعمیر دستگاه متغیر خواهد بود.
 • تعیین دقیق هزینه‌ی تعمیر یخچال مجیک، توسط کارشناسان , پس از عیب‌یابی و بررسی کامل دستگاه انجام می‌شود.

سخن آخر

در این مقاله ایرادات رایج انواع یخچال مجیک را برای شما کاربران شرح دادیم تا شناخت شما نسبت به یخچال مجیک منزلتان افزایش پیدا کند. توجه داشته باشید یخچال یکی از لوازم خانگی گران قیمت محسوب می شود پس چنانچه فنی نیستید به هیچ وجه اقدام به تعمیر خودسرانه آن نکنید و با تکنسین متخصص تعمیر یخچال های مجیک تماس بگیرید. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید واقع شده باشد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر یخچال مجیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت کارکرد دائم کمپرسور یخچال چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا