تعمیراتتعمیرات یخچال

معنی کلمه های روی صفحه نمایش یخچال و فریزر

کلید ها و نوشته های روی یخچال فریزر به چه معنا است؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

کلمه های روی صفحه نمایش یخچال و فریزر اولین و در عین حال بهترین راهنمای کار کردن آن می‌باشد، که یادگیری آن کاملا ضروری است. تنظیمات مربوط به دما، فعال نمودن قفل مخصوص کودک،روشن و خاموش کردن یخچال فریزر از جمله مواردی می باشد که از طریق دکمه های موجود روی یخچال فریزر که به صورت لمسی است صورت می‌گیرد. ما در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم تا شما را با کلمه های روی صفحه نمایش یخچال و همچنین دکمه های روی یخچال فریزر آشنا کنیم، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی جامع در این زمینه کسب نمایید.

معنی کلمه های روی صفحه نمایش یخچال

اصلی ترین کلمات روی صفحه  نمایشگر یخچال فریزر

قبل از اینکه بخواهیم درباره معنای کلمات موجود در صفحه نمایشگر یخچال و فریزر صحبت کنیم، خوب است بدانید که این‌ کلید ها و کلمات با توجه به نوع مدل دستگاه و برند آن متفاوت میباشد. بنابراین احتمال دارد که تمامی این کلمات بر روی صفحه نمایشگر همه مدل‌های یخچال و فریزر دیده نشود. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با معنای عملکرد این کلید ها آشنا کنیم تا کاربرد هر یک از آنها را دریابید و بتوانید به راحتی از هر کدام آنها در جهت نیاز های خود استفاده نمایید. اصلی ترین دکمه های لمسی بر روی صفحه نمایشگر یخچال و فریزر عبارتند از:

عملکرد کلید on/off : مانند تمامی لوازم الکتریکی موجود در منزل، یخچال فریزر هم دارای کلید های لمسی روشن و خاموش یا به عبارتی on/off است. این کلیدی است که تمامی برندهای یخچال و فریزر دارند و مختص به یک مدل نمی‌شود و در حقیقت از اصلی ترین کلید های یخچال و فریزر و تمامی لوازم های الکتریکی دیگر محسوب می‌شود. با فشار دادن بر روی این کلید می‌توانید وضعیت یخچال و فریزر خودتان را با توجه به نیازشان تنظیم نمایید. معمولا بایستی به مدت حدود ۳ ثانیه این کلید را بفشارید.

عملکرد کلید Freeze: جهت تنظیمات دمای داخلی فریزر بایستی اول از همه کلید Freeze را بفشارید. زمانی که این کلید را فشار می‌دهید دو کلید دیگر در صفحه نمایشگر به نام های up/down قابل رویت است که از طریق آنها می‌توانید دما را تنظیم کنید .

عملکرد کلید Ref : یکی از کاربردی ترین کلید های موجود روی یخچال فریزر، کلید Ref است. این کلید که از مهم ترین کلیدها به شمار می‌رود عملکردی مشابه freeze دارد و سبب می‌گردد کلید های مرتبط با تنظیمات داخلی یخچال فعال گردند.

عملکرد کلید Up: بر روی صفحه نمایشگر تمامی یخچال فریزر ها از تمامی مدل هایی که در بازار عرضه می‌گردند، کلید Up موجود است. با فشار دادن این کلید و با توجه به این موضوع که کلید freeze یا ref فشار داده شده، می‌توانید دمای داخلی فریزر و یا یخچال خود را افزایش دهید. چنانچه دیدید که این کلید به درستی عمل نمی‌کند، بایستی حتما با متخصصینی که در زمینه تعمیرات یخچال و فریزر فعالیت دارند، تماس گرفته تا در اسرع وقت مشکلتان را حل کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه ماشین لباسشویی دوو را ریست کنیم

عملکرد کلید Down: کلیدی که به منظور کاهش دمای داخلی یخچال فریزر می‌باشد، کلید down است که از کلید های اساسی یخچال فریزر می‌باشد. کاربرد این کلید دقیقا برعکس up است. به این صورت که اگر ابتدا کلید freez و یا ref را بفشارید دمای داخلی یخچال و یا فریزر شما توسط این کلید کاهش می یابد.

عملکرد کلید Ice/water: این کلید بر روی بعضی از برندها از جمله سامسونگ موجود است. با فشار دادن هر کدام از این گزینه ها یعنی ice یا water می‌توانید مشخص نمایید که یخ می‌خواهید یا آب سرد. اگر چنانچه به هر دلیلی سیستم آب سرد کننده یا یخساز دستگاه شما به درستی عمل نکرد، بایستی حتما با نمایندگی های معتبر تعمیرات یخچال فریزر تماس گرفته تا مشکل شما را برطرف نمایند.

عملکرد کلید Child lock: یکی از کاربردی ترین کلید های موجود در صفحه نمایشگر یخچال فریزر برای آن دسته از افرادی که در منزل خود کودک دارند، کلید Child lock است. از آنجایی که کودکان علاقه خاصی به باز نمودن درب یخچال دارند، می‌توانید در مواقع ضروری برای جلوگیری از این عمل کودک  قفل یخچال فریزر را توسط این کلید فعال نمایید تا کودک شما نتواند درب یخچال و فریزر را باز کند. در بعضی از مدل ها این کلید با نام lock می‌باشد.

عملکرد کلید Alarm: برای اینکه از باز و بسته بودن درب یخچال و فریزر به مدت طولانی جلوگیری شود، می‌توانید از کلید Alarm کمک بگیرید. این کلید که بر روی اکثر مدل های یخچال فریزر ها وجود دارد، با فعال نمودن آن می‌توانید مشخص کنید که دقیقا بعد از چند دقیقه که درب یخچال  فریزر باز بود آلارم آن فعال شود.

عملکرد کلید Super: شاید در بعضی مواقع نیاز باشد که مواد غذایی موجود در فریزر خیلی سریع تر یخ ببندد. در این حالت می‌توانید کلید Super را بفشارید. بعد از منجمد شدن کامل مواد غذایی داخل فریزر مجددا می‌توانید این کلید را بفشارید تا دوباره به حالت قبل بازگردد.

عملکرد کلید Reset:جهت ریست نمودن و بازگشت تنظیمات کلید  Reset باعث حالت پیش فرض و اولیه یخچال فریزر شما می‌باشد که می‌توانید این کلید را حدودا ۳ ثانیه فشار دهید.

عملکرد کلید Power freeze : یکی دیگر از کلید های موجود در یخچال فریزر برند سامسونگ کلید Power freeze است. عملکرد این کلید شبیه به کلید super می‌باشد. به طوری که با انتخاب نمودن آن می‌توانید زمان منجمد شدن مواد غذایی موجود در فریزر را به صورت کاملا دلخواه کاهش دهید. عملکرد این کلید به این حالت است که اول دمای ۲۵ درجه را به مدت ۳ روز برای فریزر تنظیم می نماید. بعد از آن دوباره به حالت پیش فرض برمی‌گردد.

عملکرد کلید Freezer: یکی دیگر از کلید های موجود بر روی یخچال فریزر برند سامسونگ کلید Freezer می‌باشد. اگر چنانچه چراغ این کلید در حالت چشمک زن باشد، بدان معناست که دمای داخل فریزر بالا می‌باشد. از آنجایی که دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد، توصیه می‌شود تا با نمایندگی های معتبر تعمیرات یخچال فریزر تماس گرفته و مشکل خود را با آنها در میان بگذارید تا در اولین فرصت خرابی دستگاه شما را برطرف نمایند

عملکرد کلید Freedge: کاربرد این کلید شبیه freezer می‌باشد، و تنها تفاوت آن این است که بالا رفتن دمای داخلی یخچال را نشان می‌دهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

عملکرد کلید Soft freeze: در بعضی از برند های کمپانی های ساخت یخچال فریزر می‌توانید حالت منجمد نمودن مواد غذایی داخل فریزر را تنظیم کنید. به طور مثال، در یخچال فریزر برند شرکت سامسونگ با فشار دادن کلید Soft freeze می‌توانید حالت منجمد نمودن به صورت نرم را انتخاب کنید. با فعال نمودن این گزینه دمای موجود داخل فریزر شما بر روی منفی پنج می‌ماند.

عملکرد کلید Mute: یکی از کلید های موجود بر روی اغلب یخچال فریزر ها کلید Mute است. با انتخاب کردن این کلید وضعیت آلارم غیر فعال می‌گردد. علاوه بر این می‌توانید صدای بقیه کلید ها را نیز با کمک این کلید غیر فعال کنید.

معنی کلمه های روی صفحه نمایش یخچال

کلید سوپر مود یخچال فریزر

عملکرد کلید Super Cool: در بعضی یخچال فریزر ها مانند برند بوش قابلیت کاهش دادن دمای داخلی یخچال وجود دارد. برای این عمل می‌توانید از کلید Super Cool کمک بگیرید. اگر چنانچه این کلید به درستی کار نکرد حتما با نمایندگی های مجاز یخچال فریزر تماس برقرار نمایید تا در اسرع وقت مشکل شما بررسی و حل نمایند.

عملکرد کلید Vacation mode: یکی دیگر از کلید های پرکاربرد که بر روی بعضی از برندهای یخچال فریزر از جمله برند امرسان وجود دارد کلید Vacation mode است. عملکرد این کلید بدین صورت است که زمانی که آن را فعال می‌کنید وقتی در مسافرت به سر می‌برید، کارکرد یخچال فریزر شما را کاهش می‌دهد و در نتیجه موجب صرفه جویی انرژی می‌گردد. اگر این کلید عملکرد درستی نداشت حتما با نمایندگی های معتبر تعمیرات یخچال فریزر برند امرسان تماس گرفته تا در اولین فرصت مشکل دستگاه شما را برطرف سازند.

معنی کلمه های روی صفحه نمایش یخچال

کلید حالت اقتصادی (اکونومی) یخچال

عملکرد کلید Eco: کلید Eco که حالتی اقتصادی دارد شبیه به کلید vacation mode می‌باشد، که بر روی یخچال فریزر برند الکترواستیل یافت می‌شود. از آنجایی که این کلید از اهمیت به سزایی در جهت کاهش دادن مصرف انرژی برخوردار است، حتما در صورت عدم کارکرد صحیح آن با نمایندگی های معتبر تعمیرات یخچال فریزر تماس حاصل فرمایید تا جهت برطرف نمودن مشکل شما دست به کار شوند.

نتیجه گیری

برندهای متفاوت در طراحی که برای سیستم های داخلی مرتبط با یخچال فریزر به کار می‌رود موجب می‌گردد تا قابلیت های گوناگونی را ارائه دهد. با توجه به همین اصل کلمه ها و کلید های متفاوتی بر روی هر کدام از این مدل ها وجود دارد. جهت آشنا شدن با سیستم عملکردی و معنایی هر کدام از این کلید ها بهترین عمل مطالعه نمودن دفترچه دستور کار دستگاه است.

چنانچه کلمه های روی دستگاه یخچال و فریزر و کلید های آن به درستی کار نکنند، بهترین روش تماس گرفتن با نمایندگی های معتبر تعمیرات وسایل خانگی مرتبط با برند دستگاه شما می‌باشد. بدین منظور شما می‌توانید با تماس متخصصین مربوطه از تمامی خدمات و سرویس هایی قابل ارائه کالای خود بهره مند شوید. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم در جهت آگاهی شما با عملکرد کلید های یخچال فریزر به نوبه خود گامی برداریم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

معنی کلمه های روی صفحه نمایش یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای بررسی کلمه های روی صفحه نمایش یخچال و معنی هر کدام

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا