تعمیرات چرخ گوشت

مشکلات رایج چرخ گوشت | بررسی مشکلات چرخ گوشت

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

چرخ گوشت یکی از مهم ترین وسیله برقی مورد نیاز کبابی ها و مغازه های قصابی و خانه ها و…است، این وسیله مارک ها، جنس ها و سایزهای متنوعی دارد که در بازار تولید و عرضه می شود و باید با توجه به نیازتان دستگاه مناسبی را انتخاب کنید. از مهم ترین مشخصات چرخ گوشت می‌توان به قدرت چرخ‌ کنندگی آن اشاره داشت، چرخ گوشت از قطعات ریز و درشت ساخته شده که به کمک این وسیله می توان گوشت را در کم‌ترین زمان چرخ کنید. چرخ گوشت که یک وسیله برقی است به کمک موتوری که داخل آن قرار دارد کار می‌کند، پس  احتمال خراب شدن آن نیز وجود دارد چون هر وسیله ای که موتور داشته باشد، هنگام استفاده از دستگاه موتور آن پس از مدتی داغ می شود، در صورت استفاده نادرست چرخ گوشت نیز ممکن است با مشکلات چرخ گوشت و خرابی دستگاه مواجه شوید.

هنگام خرید چرخ گوشت باید به دستگاهی که قدرت موتور بالایی دارد توجه کنید تا دستگاهی که می خرید طول عمر بالایی داشته باشد و دچار نقص و عیب نشود.  امروزه در بازار چرخ گوشت هایی وجود دارد که با داغ شدن بیش از حد مجاز موتور دستگاه خاموش می‌شود و این مزایا طول عمر دستگاه را افزایش می‌دهد. اگر از همان اول در خرید، چرخ گوشت خوب و مناسب خودتان را انتخاب کنید باعث صرفه جویی در هزینه های خود می‌شوید.

چگونه چرخ گوشت را تعمیر کنیم

چرخ گوشت نیز مانند سایر لوازم برقی نیاز به نگهداری و استفاده صحیح دارد و ممکن است گاهی اوقات نیاز به تعمیر یا تعویض برخی از قطعات آن باشد. مشکل ایجاد شده برای چرخ گوشت شما می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد. بهتر است برخی از راهکار های عیب یابی و رفع مشکل چرخ گوشت را یاد بگیرید و دانش لازم مربوط به تعمیر کردن چرخ گوشت را بدانید، حل  تعمیر دستگاه آنقدر هم برای شما سخت  نخواهد بود؛ اما گاهی تعمیر کردن چرخ گوشت به این آسانی نیست و شما نمی‌توانید آن را تعمیر کنید در این مواقع بهتر است به نمایندگی چرخ گوشت خود تماس بگیرید یا دستگاه را به یک سرویس کار متخصص بسپارید.

بررسی مشکلات چرخ گوشت

عیب یابی دلیل خاموش شدن غیر منتظره چرخ گوشت

روزی که در حال چرخ کردن مواد غذایی هستید چرخ گوشت به طور غیر منتظره خاموش می شود. آیا میدانید عیب در کدام قطعه باعث خاموش شدن چرخ گوشت شده است؟

قبل از این که به یک سرویس کار یا نمایندگی دستگاه تماس بگیرید برای حل این مشکل، نخست برق منزل را چک کنید  ممکن است فیوز پریده باشد و بعد پریزی که سیم دستگاه به آن متصل بود را با استفاده از یک ولت متر چک می‌کنید تا از جریان برق و بی عیب بودن آن مطمئن شوید. گاهی امکان دارد بر اثر پارگی و اتصال در سیم برق باعث قطع شدن گردش برق شود و در نهایت به خاموش شدن چرخ گوشت در حین کار منجر گردد. اگر برق خانه قطع نبود و پریز برق مشکلی نداشت، باید به سراغ دستگاه برید و از کلید روشن و خاموش استفاده کنید شاید از داغ کردن بیش از حد و فشار زیادی که به موتور دستگاه وارد شده باعث بروز نقص در آن شده باشد. اگر از داغی بیش از حد خاموش شده باشد باید آن را از برق بکشید و بعد از چند ساعت دوباره آن را امتحان کنید اما اگر روشن نشد ممکن است مشکل از موتور دستگاه باشد که باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل صدای زیاد چرخ گوشت چیست؟ | رفع صدای زیاد چرخ گوشت

چرا تیغه چرخ گوشت کند می شود

بعضی از نقص های دستگاه را می‌توان در خانه حل کرد برای مثال اگر گوشت هایی که داخل چرخ گوشت انداخته اید آن ها را له و با سرعت پایین چرخ می‌کند، مشکلی است که امکان دارد برای اکثر افراد اتفاق بیافتد اما این مشکل را می‌توان به راحتی در منزل برطرف کرد.  پیشنهاد می‌کنیم قبل از استفاده از چرخ گوشت قطعات آن را بررسی کنید که به درستی در جای خود قرار گرفته اند و سپس دستگاه را روشن کنید و از آن استفاده کنید همین یک نکته ریز بسیار به شما کمک خواهد کرد.اگر دستگاه را به درستی نصب نکرده باشید باعث له شدن و چرخش کند دستگاه می شود.گاهی نیز ممکن است چربی های گوشت به دور قطعات داخلی بپیچد و باعث کند شدن دستگاه شود.در این هنگام دستگاه را از برق بکشید و سر دستگاه را باز کنید اجزای آن را نگاه کنید اگر چربی بود قطعات را بیرون بیاورید و آن ها را بشویید و تیغه چرخ گوشت را تیز کنید و برای جلوگیری از این مشکل بهتر است پی و چربی گوشت را بگیرید و بعد چرخ کنید.

کندی چرخ گوشت به چه عواملی بستگی دارد

چرخ کردن گوشت منجمد باعث می‌شود تا روند چرخ شدن با مشکل روبرو شود و باعث کندی چرخ گوشت شود. یکی دیگر از دلایل مهم وجود غضروف و استخوان داخل گوشت است که باعث ایجاد نقص و کندی در چرخ گوشت می شود. بهتر است قبل از چرخ شدن گوشت منجمد آن را چند ساعت بیرون گذاشته و قبل از چرخ کردن گوشت را به قطعات کوچکی خرد کنید و بعد داخل چرخ گوشت بریزید. بزرگ بودن قطعات گوشت گاهی علت خوب چرخ نکردن چرخ گوشت است. گاهی با چرخ کردن پیاز و میوه ناخواسته باعث کند شدن چرخ گوشت می‌شوید.

چرخ کردن میوه و سبزیجات نه تنها دستگاه را کند می‌کند، بلکه امکان دارد آب میوه به داخل دستگاه نفوذ کند و در نهایت موتور دستگاه می‌سوزد. استفاده نادرست از دستگاه یا استفاده مدام باعث کندی تیغه و پنجره آن نیز می‌شود. می‌دانید که تیغه کار اصلی را انجام می‌دهد پس باید دقت کرده و از دستگاه به خوبی استفاده کنید تا دچار این مشکلات نشوید. بهتر است سالانه تیغه ها را تیز یا تعویض کنید تا دستگاه کارکرد خوبی را به همراه داشته باشد.

بررسی مشکلات چرخ گوشت

دلیل صدای زیاد چرخ گوشت چیست

اگر دستگاه را روشن کردید و دیدید که صدای همیشگی خود را ندارد و دچار لرزش شده است نخست دستگاه را خاموش و برای پیدا کردن نقص های دستگاه قطعات اصلی آن را چک کنید. لرزش و صدای بلند چرخ گوشت می‌تواند علائم خرابی موتور را نشان دهد. موتور دستگاه که از پر اهمیت ترین قطعه ها است و اجزای مهم دستگاه مانند: آرمیچر و زغال در داخل آن وجود دارد، که اگر هر کدام از آنها خراب شوند باعث از کار افتادن قطعه موتور می‌شود. برای عیب یابی چرخ گوشت در این حالت می‌توانید اول آرمیچر دستگاه را بیرون بیاورید و آن را چک کنید تا اگر دچار هرز شدگی شده است، تعمیر کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل روشن نشدن چرخ گوشت چیست | راهنمای استفاده از چرخ گوشت

چرخ دنده‌هایی که در چرخ گوشت وجود دارد، چرخ دنده گیربکس است. به طوری که این چرخ دنده به دلایلی مثل: فشار بیش از حد و… شکسته یا ساییده می‌شوند و می‌توانند صدای بلندی را در دستگاه ایجاد کنند. یکی از علل های دیگر تولید صدای بلند در چرخ گوشت ممکن است خرابی یاتاقان موتور باشد.در این هنگام باید چرخ گوشت را باز کرده و یاتاقان موتور را عوض کنید. اگر یاتاقان سالم بود جعبه دنده دستگاه را باز می‌کنید و گریس داخل آن را چک کنید تا اگر خالی یا خراب شده بود آن را با گریس تازه تعویض کنید. هرز شدن پروانه نیز یکی دیگر از موارد صدای ناهنجار چرخ گوشت است اگر یاتاقان سالم بود پروانه خنک‌کننده رو چک کنید، اگر مشاهده کردید شل شده است، آن را سفت کنید تا مشکل برطرف شود.

چرا گوشت به درستی چرخ نمی شود

زمانی که شما گوشت را چرخ می‌کنید و گوشت به طور کامل چرخ نمی شود‌ در این زمان شما دچار رایج ترین مشکل در مواجه با چرخ گوشت شده اید. چرخ نشدن گوشت ممکن است از کندی تیغه یا پیچیدن گوشت به دور تیغه باشد؛ همچنین در نصب اجزای آن نیز باید دقت داشته باشید چون اگر اجزای چرخ گوشت را به درستی در جای خود ننداخته باشید باعث له شدن گوشت می‌شود.

دلایل دیگر چرخ نشدن گوشت را می‌توان به کندی تیغه و پنجره اشاره کرد که برای رفع آن بایست، قطعه را تمیز بشویید و یا به یک سرویس کار ماهر بدهید تا برای دستگاه مشکلی به وجود نیاید‌. در صورتی که اگر اجزای داخل دستگاه به طور کامل تمیز نباشد یا جسم خارجی در داخل آن قرار داشته باشد و یا همچنین از چربی زیاد گوشت نیز ممکن است دستگاه نتواند گوشت را چرخ کند؛ در نتیجه فشار بیش از حد به موتور چرخ گوشت وارد نکنید و دستگاه را خاموش کرده و این موارد را بررسی کنید.

تعمیر کردن چرخ گوشت

چرخ گوشت یکی از دستگاه های برقی ضروری هر خانه‌ و رستوران و غیره است. این وسیله پرکاربرد به طور معمول جهت چرخ شدن گوشت حیوانات و برخی از مواد غذایی استفاده می‌شود. از دیگر کاربرد های چرخ گوشت می‌توان به درست کردن سوسیس، فلافل و… نیز اشاره کرد. بعضی از افراد عادت دارند که همه گوشت ها را یک باره چرخ کنند و این کار باعث فشار آمدن به دستگاه می‌شود و در نتیجه اگر از دستگاه به درستی استفاده نکنید، طول عمر دستگاه کم می‌شود. با استفاده پی در پی از این دستگاه امکان دارد مشکلاتی بر روی کارکرد دستگاه ایجاد شده و دستگاه دچار نقص و خرابی شود. در این هنگام اگر خودتان نتوانستید آن نقص را برطرف‌ کنید با نمایندگی دستگاه تماس بگیرید یا دستگاه را به یک فرد متخصص و ماهر برای بررسی و تعمیرات بسپارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مشکلات چرخ گوشت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله مشکلات چرخ گوشت را برای شما بیان کرده ایم و روش های رفع آن را نیز توضیح داده ایم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا