خدمات نظافتی

روش های معجزه آسای خانگی برای براق کردن سرامیک و سنگ خانه

استفاده کردن از یک پاک کننده سرامیک و سنگ با کیفیت می تواند تاثیر زیادی در تمیز شدن آنها داشته باشد. گاهی اوقات استفاده از تمیز کننده ای که برای سرامیک و کاشی نامناسب است می تواند ظاهر سرامیک ها را بسیار بد کرده و تاثیر منفی روی ظاهر آنها داشته باشد. اما پرسش این است که کدام مایع پاک کننده و یا اسپری برای سطوح سرامیک و سنگ مناسب می باشد؟ بهترین پاک کننده برای سنگ های مرمر که آسیبی به آنها نیز وارد نکند کدام است؟ اطلاع و آگاهی کافی از روش تمیز کردن سرامیک می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی قسمت های مختلف خانه را تمیز کرده و از زیبایی و ظاهر آنها لذت ببرید.

بهترین پاک کننده برای سرامیک و سنگ چیست؟

شوینده های مختلفی جهت پاک کردن سرامیک و سنگ وجود دارد. همچنین روش های گوناگونی نیز برای انجام این کار می باشد. در ادامه مطلب انواع پاک کننده سرامیک و سنگ را معرفی می کنیم و روش های موثری که می توان برای تمیز کردن آنها مورد استفاده قرار داد را توضیح می‌دهیم.

استفاده از جارو برای تمیز کردن سرامیک و سنگ

یکی از ساده ترین و بهترین روش ها جهت تمیز کردن سرامیک و سنگ استفاده از جارو می باشد. برای این کار می توانید از جاروبرقی و یا از جارو دستی استفاده نمایید. توجه کنید برای تمیز کردن سرامیک و سنگ به هیچ عنوان نباید از جاروی زبر استفاده شود زیرا می‌تواند باعث خراشیده شدن آنها شود. جهت جلوگیری از ایجاد آلودگی بر روی سرامیک و سنگ سعی کنید روزانه حتماً یک بار سطح آنها را جارو بزنید تا گرد و خاک و زباله از بین رفته و همچنین باعث خراشیده شدن سطح سرامیک نشود. چنانچه از جاروبرقی هم برای تمیز کردن استفاده می‌کنید باید از سری برس دار دستگاه استفاده کنید تا سطح سنگ دچار خش نشود.

استفاده از پاک کننده خانگی برای تمیز کردن سرامیک و سنگ

پیش از آنکه پاک کننده ای برای سرامیک و سنگ انتخاب کنید حتما توجه نمایید که مواد آن قوی و ساینده نباشد زیرا می تواند باعث آسیب به سطح سنگ و سرامیک شود و ظاهر آن را نیز کدر کند. استفاده از پاک کننده خانگی و ملایم روش ایده آلی جهت تمیز کردن سرامیک و سنگ می باشد.روش های معجزه آسای خانگی برای براق کردن سرامیک و سنگ خانه برای انجام این کار به یک چهارم پیمانه صابون و حدوداً ۴ لیتر آب نیاز دارید. همچنین می توانید یک چهارم پیمانه از مایع ظرفشویی را با مقدار ۴ لیتر آب مخلوط کرده و به عنوان یک پاک کننده برای سرامیک و سنگ استفاده نمایید.

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن سرامیک و سنگ

چنانچه سالن خانه و آشپزخانه شما از کفپوش سنگ طبیعی پوشیده شده است، احتمال دارد با ریختن غذا و چربی بر روی سنگ ظاهر آنها تغییر کند. برای این که بتوانید چربی ها را از روی سنگ پاک کنید ابتدا از یک دستمال کاغذی استفاده کرده چربی را پاک کنید و سپس لایه ای از جوش شیرین را روی آن بریزید و اجازه دهید که چند ساعت باقی بماند. پس از آن محل را جاروبرقی بکشید. اگر لکه از بین نرفته بود می توانید اجازه دهید که جوش شیرین چند روز باقی بماند و پس از آن اقدام به کشیدن جارو کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جارو زدن فرش و افزایش عمر آن

استفاده از الکل جهت تمیز کردن لکه جوهر از روی سرامیک و سنگ

یکی از پاک کننده های بسیار فوق‌ العاده الکل می باشد. این ماده برای تمیز کردن لکه جوهر و رنگ از روی سنگ و سرامیک بسیار موثر می باشد و برای آنکه بتوانید لکه های جوهر را از روی سرامیک و سنگ از بین ببرید می توانید مقداری الکل و یا استون را بر روی محل مورد نظر مالیده و سرامیک یا سنگ را با یک برس نرم کاملاً تمیز کنید.

استفاده از سرکه و لیمو ترش جهت تمیز کردن سرامیک و سنگ

استفاده از سرکه و لیمو ترش برای تمیز کردن کاشی و سرامیک بسیار موثر می باشد زیرا آنزیم های قوی داخل آنها وجود دارد که لکه و جرم را به آسانی تمیز می کند. برای به کار بردن این روش می توانید یک عدد لیمو ترش را نصف کرده و بر روی سرامیک بکشید. همچنین می‌ توانید مقداری سرکه را با آب ترکیب کرده و روی سرامیک و سنگ بکشید. با استفاده از این روش به سادگی می توانید از سفیدک و شوره ها هم خلاص شوید. نکته مهم این است که سرکه و لیمو ترش برای تمیز کردن مواردی مانند سنگ گرانیت مناسب نیستند.

استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین و آب جهت تمیز کردن سرامیک و سنگ

از ترکیب سرکه، آمونیاک و جوش شیرین می توان به عنوان یکی از قویترین لکه برها نام برد که جهت برطرف کردن کثیفی ها و آلودگی ها بر روی سرامیک و سنگ استفاده می شود. برای تهیه این ترکیب می توانید نصف پیمانه سرکه و یک چهارم پیمانه جوش شیرین و یک پیمانه نیز آمونیاک را با یکدیگر ترکیب کرده و آن را خوب هم بزنید. سپس ترکیب را داخل یک شیشه اسپری ریخته و بر روی سنگ و سرامیک اسپری نمایید و پس از آن نقطه مورد نظر را با یک پارچه کاملاً تمیز کنید.

استفاده از ترکیب مایع ظرفشویی و الکل جهت تمیز کردن سرامیک و کاشی

یکی دیگر از قویترین پاک کننده ها برای تمیز کردن سرامیک و سنگ استفاده از محلول خانگی مایع ظرفشویی و الکل می باشد. برای تهیه این محلول به چند قطره مایع ظرفشویی و یک چهارم پیمانه الکل نیاز دارید. پس از آن مقداری آب به ترکیب اضافه کرده و آن را داخل بطری بریزید. روش های معجزه آسای خانگی برای براق کردن سرامیک و سنگ خانهحالا می توانید این اسپری را جهت از بین بردن لکه ها بر روی سرامیک یا کاشی استفاده کنید. در آخر هم لکه ها را با یک برس نرم و یا پارچه میکروفایبر کاملا تمیز کنید. این ترکیب قلیایی می باشد و به همین خاطر برای سنگ گرانیتی مناسب نیست.

استفاده از وایتکس رقیق شده برای تمیز کردن سرامیک و سنگ

اگرچه استفاده کردن از وایتکس جهت تمیز کردن سرامیک و سنگ ایده مناسبی نیست ولی گاهی اوقات مقدار کمی وایتکس که با آب رقیق شده باشد می تواند به خوبی لکه هایی که بر روی سطوح به وجود آمده را تمیز کند و تاثیر زیادی در براق شدن سرامیک و سنگ دارد. توجه کنید که مقدار وایتکس باید خیلی کم باشد و بیشتر از ماهی یک بار از آن استفاده نکنید زیرا باعث کدر شدن و ساییده شدن سرامیک ها می شود.

استفاده از نوشابه جهت برق انداختن سرامیک و سنگ

یکی از ترکیبات فوق العاده جهت تمیز کردن سرامیک و سنگ استفاده از نوشابه گازدار می باشد. برای انجام این کار می‌توانید مقدار کمی نوشابه را بر روی سرامیک بریزید و چند دقیقه منتظر بمانید. پس از آن از یک برس استفاده کرده و لکه ها را کاملا تمیز کنید. در آخر از یک پارچه خیس استفاده کنید و محل مورد نظر را کاملاً پاک کرده تا اثرات نوشابه هم از بین برود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تمیز کردن کابینت های گلاس بدون از بین رفتن برق آن

کاربرد سنگ مرمر در خانه

سنگ مرمر به عنوان کفپوش در بعضی از خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از هر چیزی لازم است بدانید که مواد اسیدی می‌توانند باعث ایجاد لکه بر روی سنگ ها شوند و همچنین می‌تواند ظاهر نامناسبی به سنگ و سرامیک بدهد. پاک کننده هایی در بازار وجود دارند که به عنوان شوینده سنگ مرمر مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیباتی که در این مواد وجود دارد باعث می‌شود که هر گونه لکه از روی سنگ پاک شده و ظاهر تمیز و براق به آنها بدهد.

استفاده از خمیر دندان جهت برق انداختن سنگ مرمر

یکی از ایده های بسیار جذاب برای براق کردن و ایجاد درخشندگی در سنگ مرمر استفاده از خمیر دندان می باشد. بهتر است به جای استفاده کردن از سفید کننده های قوی، آمونیاک و مواد اسیدی از مواد طبیعی برای تمیز کردن سرامیک و سنگ مرمر استفاده کنید تا باعث آسیب های بیشتر به سطح آنها نشود و همچنین لکه ها از بین برود.

نکات مهمی پیش از استفاده کردن از پاک کننده های سرامیک و سنگ

همانطور که می دانید می توان از روش های طبیعی برای تمیز کردن سرامیک و سنگ استفاده کرد. در ادامه مواردی که لازم است قبل از انجام آن مورد توجه قرار دهید را بیان می کنیم.

  • از وایتکس و همچنین از سرکه بدون رقیق کردن به‌ عنوان یک پاک‌ کننده بر روی سرامیک و سنگ استفاده نکنید زیرا می‌ تواند باعث خراشیده شدن آنها شود و سطح سرامیک را کدر می کند.
  • جهت تمیز کردن سنگ گرانیتی هرگز از شوینده اسیدی استفاده نکنید زیرا باعث تخریب سنگ می شود.

روش های معجزه آسای خانگی برای براق کردن سرامیک و سنگ خانه

  • قبل از به کار بردن اسپری پاک کننده ابتدا حتماً باید سطح سنگ و سرامیک با جارو کاملا تمیز شده و گرد و غبارها از بین برود.
  • برای از بین بردن لکه های سخت از روی سرامیک می توانید از بخارشوی هم استفاده کنید.
  • دقت کنید از برس های زبر برای تمیز کردن سرامیک و سنگ استفاده نکنید.
  • قبل از خرید شوینده برای سرامیک و سنگ حتماً به نوع و جنس سرامیک و کفپوش خانه خود توجه کنید.

سخن پایانی

استفاده از انواع مختلف اسپری پاک کننده برای سنگ و سرامیک می تواند ایده فوق العاده برای از بین بردن لکه ها باشد. بهتر است به جای استفاده کردن از مواد شیمیایی و مواد اسیدی از پاک کننده های طبیعی که خودتان آنها را آماده کرده اید استفاده کنید. از به کار بردن برس های سیمی و ضخیم پرهیز کنید زیرا باعث ایجاد خط و خش بر روی سرامیک و سنگ می شود. در این مقاله از ایبک امداد نکاتی در مورد رفع لکه ها از روی سرامیک و سنگ بیان کردیم. چنانچه شما کاربران عزیز در این زمینه تجربه ای دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

براق کردن سرامیک و سنگ خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش های معجزه آسای خانگی برای براق کردن سرامیک و سنگ خانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا