تعمیرات کولر گازی

ارورهای کولر گازی میتسوبیشی Mitsubishi و نحوه برطرف کردن آنها

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از کولرهای گازی با کیفیت، کولر گازی میتسوبیشی است، که مصرف انرژی آن با توجه به قدرت زیادی که دارد، پایین می‌باشد. کولر گازی در فصل‌های گرم سال مصرف بسیار زیادی دارند و امکان دارد که در آنها اختلالاتی به وجود آید. کد خطا و ارور کولر میتسوبیشی به کاربران هشدار می‌دهد که مشکلی در کولر وجود دارد. آنها می‌توانند با استفاده از این ارورها مشکلاتی که در دستگاه وجود دارد را پیدا کرده و اقدامات لازم برای برطرف کردن آنها را انجام دهند.

کدهای خطا و ارورهای کولر گازی در برندها و دستگاه‌های گوناگون با هم متفاوت هستند. امکان دارد که هر کدام از این ارورها با چشمک زدن یا رنگ‌های گوناگون نشان داده شوند. ارورهای کولر گازی میتسوبیشی به صورت ترکیب حروف لاتین یا چند عدد نشان داده می‌شوند که بیانگر خطاهایی در دستگاه می‌باشند.

با توجه به اینکه قطعات این کولر گازی بسیار حساس هستند، در صورتی که مشکلی برای آن به وجود آید، حتماً باید از تکنیسین کولر گازی کمک بگیرید و اجازه ندهید که افراد غیرحرفه‌ای اقدامی انجام دهند.

رفع ارورهای کولر گازی میتسوبیشی Mitsubishi

در برخی مواقع ارورهای کولر میتسوبیشی به علت وجود مشکلات جزئی است و می‌توان با انجام دادن چند اقدام ساده آنها را برطرف نمود. در بعضی اوقات ممکن است که کولر گازی برای مدت زمان طولانی کار کرده باشد و اختلالاتی در آن به وجود آمده باشد. در این حالت برای رفع مشکل باید کولر گازی خود را ریست نمایید.

برای این کار باید کولر گازی میتسوبیشی را خاموش نمایید و آن را از برق جدا کنید. سپس در صورتی که دکمه‌هایی بر روی کولر گازی شما وجود دارد، باید با فشار دادن آنها برق درون مدار را تخلیه نمایید. پس از گذشته نیم ساعت باید دستگاه را دوباره راه‌اندازی نمایید.

لیست ارورهای کولر گازی میتسوبیشی

در صورتی که با ارورهای کولر گازی میتسوبیشی آشنایی کافی داشته باشید، می‌توانید در هنگام بروز خطا و مشکل دلیل را تشخیص دهید و به موقع اقدامات لازم را انجام دهید. برخی از مشکلات را می‌توانید خودتان نیز برطرف کنید، اما برخی دیگر نیاز به تخصص دارند و باید توسط تعمیرکاران مورد بررسی قرار بگیرند.

ارورهای کولر گازی میتسوبیشی

ارور A۰ کولر گازی میتسوبیشی

این ارور به علت مشکل داشتن دستگاه تهویه در کولر گازی وجود می‌آید. بنابراین برای رفع عیب کولر گازی خود باید قطعاتی که به دستگاه تهویه متصل هستند را بررسی کرده و آنها را مجدداً راه‌اندازی نمایید.

ارور A۲ کولر گازی میتسوبیشی

یکی دیگر از ارورهای کولر گازی میتسوبیشی این ارور است که به علت خطای نرم‌افزاری در انتقال پردازنده ایجاد می‌شود. بنابراین برای رفع مشکل باید صفحه برد را چک نمایید و برای رفع ارور اقدامات لازم را انجام دهید.

ارور A۳ کولر میتسوبیشی

وقتی در انتقال داده‌ها خطایی وجود داشته باشد سبب ایجاد این ارور در کولر گازی میتسوبیشی خواهد شد در صورت مشاهده این کد خطا باید اتصالات را مورد بررسی قرار دهید. هیچ داده‌ای را نمی‌توان به مدت ۸ دقیقه انتقال داد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر | کم کردن مصرف برق کولرهای گازی

ارور A۶ کولر میتسوبیشی

این ارور در کولر گازی میتسوبیشی به علت مشکلات جریان متناوب به وجود می‌آید. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید خطای ارتباطی را برطرف کنید تا ولتاژ خالص به کولر گازی وارد شود.

ارور A۷ کولر میتسوبیشی

وقتی که در کولر گازی میتسوبیشی سیگنال دهی انجام نشود، این ارور را مشاهده خواهید کرد. برای رفع این کد خطا باید محدوده انتقال سیگنال را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که در سیم کشی‌ها مشکلی وجود ندارد، باید مبدل را بررسی نمایید.

کد خطای A۸ کولر میتسوبیشی

چنانچه در انتقال از واحد اصلی مشکلی وجود داشته باشد، ممکن است که کد خطای A۸ را در کولر میتسوبیشی مشاهده نمایید. در این حالت باید اول سیم کشی را مورد بررسی قرار دهید. این احتمال وجود دارد که محدوده سیم کشی فرسوده شده باشد و یا اتصالات به صورت صحیح انجام نشده باشند.

ارور EA کولر میتسوبیشی

یکی دیگر از ارورهای کولر گازی میتسوبیشی ارور EA می‌باشد که در صورت وجود خطا در واحد اصلی سیستم مشاهده می‌شود. برای برطرف کردن این ارور باید اتصال سیم‌های میانی را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است که جایی در اتصال باز شده و سبب تداخل صوتی گردد.

ارور EB کولر میتسوبیشی

چنانچه مشکلی در واحد جریان متناوب وجود داشته باشد، شما این کد خطا را در کولر گازی میتسوبیشی مشاهده خواهید کرد. برای اینکه بتوانید این کد خطا را برطرف نمایید، باید ‌سیم‌کشی‌ها و مکان اتصال کابل و سیم را مورد بررسی قرار دهید. کابل‌ها باید به صورت کامل چک شوند. یکی دیگر از دلایلی که سبب می‌شود این کد خطا بر روی کولر میتسوبیشی ایجاد شود، این است که اندازه کابل‌ها مناسب نیست و موجب می‌شود که تداخل صوتی ایجاد شود.

ارور EC کولر میتسوبیشی

این کد خطا در مواقعی که در دستگاه تهویه هوا مشکلی وجود داشته باشد، مشاهده خواهد شد. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید کولر گازی خود را روشن کرده و دستگاه تهویه را بررسی نمایید. همچنین این کد خطا می‌تواند به علت نامناسب بودن اندازه کابل نیز مشاهده شود.

ارور ED کولر میتسوبیشی

دلیل بروز این ارور در کولر گازی میتسوبیشی این است که در اتصالات صفحه برد خطایی رخ داده است. برای رفع مشکل باید بدانید که این احتمال وجود دارد که بین اتصالات صفحه برد فاصله ایجاد گردیده است. باید آن را پیدا کرده و برطرف نمایید.

ارور EF کولر میتسوبیشی

این کد خطا در کولر میتسوبیشی به علت مشکل نامعلومی در واحد اصلی سیستم ایجاد می‌شود. در این صورت بهتر است که تعمیرکاران دستگاه شما را مورد بررسی قرار داده و مشکل به وجود آمده را برطرف کنند.

ارور E۰ کولر میتسوبیشی

یکی دیگر از ارورهای کولر میتسوبیشی ارور E۰ است که به علت مشکل در سیستم کنترل از راه دور ایجاد می‌شود. برای رفع این ارور باید سیستم کنترل از راه دور و ولتاژ دستگاه مورد بررسی قرار بگیرند. همچنین در صورتی که به سیستم شما سیستم دیگری متصل است، باید صفحه برد را نیز مورد بررسی قرار دهید.

ارور E۱ کولر میتسوبیشی

این کد خطا در کولر گازی میتسوبیشی به علت وضعیت سیستم کنترل از راه دور ایجاد می‌شود. برای رفع مشکل باید سیم‌کشی‌های درونی سیستم را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است که این سیم‌کشی ها مشکلی پیدا کرده باشند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت آبریزی کولر گازی | طریقه رفع آبریزی کولر گازی

کد خطای E۲ کولر میتسوبیشی

این کد خطا نیز مربوط به سیستم کنترل از راه دور می‌باشد. در صورت گسترده بودن مشکل باید کل سیم کشی را مورد بررسی قرار دهید. اما در صورتی که مشکل زیاد وسیع نیست، فقط باید سیم‌کشی‌های درونی سیستم را بررسی نمایید.

کد خطای E۷ کولر میتسوبیشی

در مواقعی که در واحد اصلی سیستم مشکلی به وجود می‌آید، شما شاهد ارور E۷ در این کولر خواهید بود. برای رفع مشکل به وجود آمده باید کولر را خاموش کرده و پمپ تراکمی را مورد بررسی قرار دهید و مجدداً کولر را روشن کنید.

ارور E۸ کولر میتسوبیشی

در مواقعی که فضای آزاد در بین فضای درونی هوا رسانی و پمپ وجود داشته باشد، این ارور به وجود می‌آید. برای رفع عیب باید پمپ را چک کنید و جدا کننده داخلی را مورد بررسی قرار دهید. سپس سیستم را مجدداً را راه‌اندازی نمایید.

ارور FA کولر میتسوبیشی

از دیگر ارورهای کولر میتسوبیشی که بهتر است در مورد دلیل آن اطلاعات کافی داشته باشید، ارور FA است. دلیل این کد خطا مربوط به رابطه حرارتی باز شده می‌باشد. برای برطرف کردن این کد خطا باید راه حرارتی که به فضای درونی راه دارد، چک شده و در صورت خراب بودن صفحه برد، آن را عوض کنید.

ارور F۱ کولر میتسوبیشی

علت ایجاد این کد خطا بر روی کولر گازی میتسوبیشی این است که مشکلی در تأمین توان کنترل فاز معکوس وجود دارد. در این صورت باید بدانید که صفحه برد مشکلی پیدا کرده است که باید آن را کنترل کرده و در صورت خراب بودن، اقدامات لازم برای تعویض آن را انجام دهید.

ارور F۲ کولر میتسوبیشی

چنانچه جریان برق پایین باشد، می‌تواند سبب بروز کد خطای F۲ در کولر گازی میتسوبیشی شود. برای اینکه بتوانید این کد خطا را برطرف نمایید، باید نوسانات برق را کنترل کنید. در صورت وجود نوسانات برق و یا کم بودن فشار برق این احتمال نیز وجود دارد که صفحه برد بسوزد، بنابراین این مورد را نیز باید بررسی نمایید.

کولر گازی

ارور F۴ کولر میتسوبیشی

چنانچه دستگاه تهویه هوای آزاد مشکلی داشته باشد، سبب ایجاد این کد خطا خواهد شد. تهویه هوای آزاد باید در ۴۹ درجه سانتیگراد انجام شود. در صورتی که این گونه نیست، ممکن است که ترموستات داخلی به علت فشاری که بر اتصالات وارد شده است، باز یا شکسته شود.

سخن تکمیلی

هر یک از ارورهای کولر گازی میتسوبیشی نشان دهنده وجود خطا و مشکل در دستگاه می‌باشد که باید در کمترین زمان ممکن مورد بررسی قرار داده و اقدام به رفع آنها کرد. چنانچه با ارورهای کولر گازی میتسوبیشی آشنایی داشته باشید، می‌توانید دلیل بروز آنها را در زمان کمتری تشخیص دهید و اقدامات مناسب را انجام دهید.

برخی از این ارورها را تشریح کردیم تا بتوانید بعضی از خرابی‌ها و مشکلات معمولی کولر گازی میتسوبیشی را خودتان عیب یابی و برطرف نمایید. در صورتی که در زمینه تعمیرات کولر گازی تخصصی ندارید، بهتر است که از تکنسین متخصص برای رفع مشکلات کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ارورهای کولر گازی میتسوبیشی Mitsubishi و نحوه رفع آنها

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ارورهای کولر گازی میتسوبیشی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا