تعمیرات یخچال

تعمیرات تلویزیون ناسیونال National

تلویزیون ناسیونال یک برند بسیار نام آشنا و محبوب بین مردم می باشد محبوبیت این برند به دلیل کیفیت بالا و تنوع محصولات آن است اگر شما هم در منزل خود از تلویزیون ناسیونال استفاده می‌کنید در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما مشکلات متداول در تلویزیون ناسیونال را بیان کرده و شما را با آن آشنا کنیم گاهی ممکن است مشکلات جزئی بوده و شما به راحتی بتوانید آنها را حل کنید ولی اگر مشکل تلویزیون شما جدی بود حتماً به نمایندگی های تعمیرات تلویزیون ناسیونال مراجعه کنید.

مشکلات تلویزیون های هوشمند

تلویزیون های هوشمند جدید امکانات زیادی داشته و از طرفی هم به دلیل حساس بودن با مشکلات زیادی روبرو می شوند به طور مثال اگر شما یک اشتباه کوچک در تنظیم تلویزیون انجام دهید باعث خرابی تلویزیون ناسیونال شما خواهد شد بعضی از مشکلات در تلویزیون هوشمند جدی نبوده و با تنظیمات ساده برطرف خواهد شد ولی بعضی از مشکلات و خرابی ها کاملاً تخصصی بوده و شما باید برای برطرف کردن آن به تعمیرکار مراجعه کنید در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات متداول در تلویزیون آشنا کرده و روش های برطرف کردن آن را هم برایتان توضیح دهیم.

مشکلات رایج در تلویزیون ناسیونال

هرچه به امکانات دستگاه تلویزیون اضافه می شود مشکلات آن هم پیچیده تر خواهد شد علاوه بر اینکه شما به وسیله تماشای تلویزیون از امکانات دستگاه استفاده می کنید می توانید  برای موارد دیگری مانند بازی، تماشای عکس و حتی وارد شدن به شبکه های اجتماعی هم از آن استفاده کنید .

این امر باعث شده که استفاده از تلویزیون زیاد شده و شما زمان زیادی تلویزیون خود را روشن بگذارید این استفاده زیاد باعث خرابی تلویزیون خواهد شد به دلیل استفاده غلط از دستگاه تلویزیون، دستگاه شما دچار خرابی می شود. باید این موارد را بشناسید تا بتوانید از بروز آن ها جلوگیری کنید.

تلویزیون ناسیونال

خرابی های متداول تلویزیون ناسیونال کدامند؟

خرابی های متداول تلویزیون به قطعات مختلف آن مربوط می شود یکی از این خرابی ها مشکلات مربوط به پنل تلویزیون است پنل تلویزیون های هوشمند بسیار حساس بوده و اگر شما کوچکترین بی احتیاطی و بی توجهی بکنید می تواند در اثر نفوذ مایعات و یا ضربه دچار مشکل شود رایج ترین مشکلاتی که ممکن است پنل تلویزیون شما با آن روبه‌رو شود شکستگی پنل تلویزیون می باشد.

شکستن پنل تلویزیون ناسیونال

یکی از مشکلات رایج در تلویزیون های هوشمند امروزی شکستن پنل تلویزیون می باشد . البته نمی توان گفت که دلیل شکستن صفحه تلویزیون به دلیل کیفیت پایین دستگاه است بلکه این مشکل به دلیل ظرافت دستگاه های تلویزیون امروزی می باشد که با پیشرفت تکنولوژی و به دلیل تمایل کاربران هر روز از ظرافت بیشتری در تلویزیون ها استفاده می شود.

ظرافت زیاد در صفحه تلویزیون باعث خواهد شد که در اثر ضربه بسیار کوچک به پنل دستگاه، صفحه شکسته و خرد شود و البته هزینه تلویزیون در این صورت بسیار بالا می باشد و اگر با این مشکل روبرو شدید به جای تعمیر آن به فکر خریدن یک تلویزیون جدید باشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت روشن نشدن فریزر بلومبرگ و راهکارهای حل مشکل

به وجود آمدن اشکال در تصویر تلویزیون

اشکالاتی که در تصویر تلویزیون به وجود می آید می تواند موارد زیر باشد:

 • نمایش دادن رنگ های اضافه
 • تار و بی کیفیت بودن تصویر
 • وجود لکه ها روی تصویر
 • ایجاد خطوط افقی و عمودی روی تصویر
 • و غیره

اگر تصویر دستگاه تلویزیون ناسیونال شما با این مشکلات مواجه شد ابتدا باید به وسیله کنترل تلویزیون تنظیماتی را که مربوط به رنگ و تصویر تلویزیون می باشد بررسی کنید برای این کار می‌توانید از دفترچه راهنمای تلویزیون کمک بگیرید.

چرا تصویر در تلویزیون ناسیونال قطع می شود؟

اگر شما با مشکل قطع شدن تصویر در تلویزیون ناسیونال خود روبرو شدید باید به این موضوع توجه داشته باشید که بیشتر مواقع دلیل قطع شدن تصویر تلویزیون می تواند پارگی و یا قطعی کابل های گیرنده دستگاه باشد برای این منظور موارد زیر را بررسی کنید:

 • کابل های تلویزیون را چک کرده و از سلامت آنها اطمینان پیدا کنید.
 • با استفاده از درگاه usb یا hdmi با وسیله دیگری می توانید تصویر را پخش کنید اگر درگاه های نامبرده شده هم تصویر نداشتند امکان دارد قطعاتی مانند پنل، بک لایت، برد تیکان دچار مشکل شده باشد.
 • در این صورت حتماً باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

نفوذ مایعات و آب به پنل تلویزیون ناسیونال

اگر در هنگام تمیز کردن صفحه تلویزیون، به پنل دستگاه شما آب نفوذ کند در این صورت باعث خراب شدن فلت، برد تیکان و غیره خواهد شد این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون می باشد و برای بسیاری از استفاده کنندگان تلویزیون اتفاق می افتد پس باید در هنگام تمیز کردن تلویزیون دقت داشته باشید حتماً با دستمال مخصوص پنل دستگاه را تمیز کنید.

اگر به هر دلیلی روی صفحه تلویزیون شما علائم آب خوردگی مشاهده شد سریع تلویزیون را از برق بکشید و آن را خاموش کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

وجود نقاط رنگی و سفید در روی صفحه تلویزیون

اگر صفحه تلویزیون خود را کاملاً تمیز کرده بودید ولی بازهم نقاط رنگی و یا سفید در صفحه تصویر تلویزیون مشاهده کردید احتمالاً پنل تلویزیون شما دچار مشکل شده است ممکن است این مشکل به دلیل سوختن پیکسل های دستگاه تلویزیون باشد در صورت سوختن پیکسل ها،  می توانید تا زمانی که تعداد این پیکسل های سوخته زیاد نشده از تلویزیون استفاده کنید و بعد از آن بک لایت را تعویض کنید.

قطع شدن تصویر در تلویزیون ناسیونال

قطع شدن تصویر در تلویزیون ناسیونال در زمانهای مختلف امکان دارد به وجود بیاید بعضی اوقات بعد از اینکه شما تلویزیون را روشن می کنید تصویر قطع خواهد شد و گاهی هم امکان دارد بعد از اینکه دکمه پاور را می زنید اصلاً تلویزیون شما روشن نشود و فقط چراغ های پاور چشمک بزند.

بسته به اینکه تلویزیون شما کدام نشانه را داشته باشد باید مشکل را شناسایی کنید امکان دارد با تعویض کردن بک لایت تلویزیون، این مشکل به طور کامل برطرف شود ولی گاهی خرابی مین برد تلویزیون می تواند باعث بروز این مشکل باشد. اگر شما مهارتی در زمینه تعمیر تلویزیون ندارید حتماً با تعمیرکار تلویزیون تماس بگیرید.

وجود اشکال در صدای تلویزیون

اگر صدای تلویزیون شما دچار مشکل شده است و کیفیت خوبی ندارد باید موارد زیر را انجام دهید:

 • در مرحله اول وارد تنظیمات صدای تلویزیون شوید.
 • طبق دستوراتی که داخل دفترچه راهنما نوشته شده، صدای دستگاه را تنظیم کنید.
 • اگر مشکل صدا در تلویزیون ناسیونال شما برطرف نشد احتمال دارد تقویت کننده های صدا و یا بلندگو خراب شده باشد.
 • در این صورت باید به تعمیرکار مراجعه کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیرات یخچال تکنوکیت TECNOKIT

خراب شدن گیرنده تلویزیون ناسیونال

تلویزیون های LED  و LCD جدید، گیرنده دیجیتال داخلی دارند و شما با وصل کردن آنتن می توانید کانال های تلویزیون را به راحتی دریافت و مشاهده کنید و دیگر به گیرنده خارجی نیاز ندارید اگر تصویر در تلویزیون شما خراب شد موارد زیر را انجام دهید:

 • ابتدا از سلامت سیم آنتن، آنتن و فیش  اطمینان پیدا کنید.
 • اگر آنتن و سیم آنتن دچار فرسودگی شده بود باید آنها را تعویض کنید.
 • از قسمت تنظیمات، تلویزیون خود را دوباره کانال یابی کنید.

آیا سرویس دوره ای می تواند از خراب شدن تلویزیون ناسیونال جلوگیری کند؟

صفحه تلویزیون ناسیونال دارای حساسیت زیادی بوده و قطعات آسیب پذیر و حساسی دارد اگر در صورت بروز مشکل تعمیر نشود و یا از آن خوب نگهداری نکنید عمر آن کم خواهد شد به دلیل حساسیت بالای نمایشگر سرویس دوره‌ای تلویزیون ناسیونال به وسیله سرویسکار مجرب یک امر ضروری می باشد سرویس کار می تواند موارد زیر را بررسی کرده و بر طرف کند:

۱- بررسی کردن نوسانات الکتریکی

نوسانات الکتریکی می تواند باعث خراب شدن دستگاه تلویزیون ناسیونال شما شود و سرویس کار می تواند آن را ارزیابی کرده و تشخیص دهد.

۲- بررسی کردن تلویزیون از جهت رطوبت محیط اطراف

اگر شما تلویزیون خود را در مکانی نصب کرده باشید که مرطوب است احتمال دارد دستگاه شما صدمه ببیند سرویس کار می تواند تلویزیون را ارزیابی کرده و عوامل خارجی را که باعث از کار افتادن بعضی از قطعات می شود تشخیص دهد.

۳- بررسی کردن ال ای دی تلویزیون ناسیونال

تعمیرکار تلویزیون ناسیونال می تواند دستگاه شما را از جهت شفافیت، رزولیشن و مقدار رنگ بررسی کند و تنظیمات لازم را انجام دهد و اگر مشکلی در تصویر ال ای دی تلویزیون وجود داشت تشخیص داده و برطرف کند .

مزایای سرویس دوره‌ای تلویزیون ناسیونال

سرویس کردن تلویزیون ناسیونال به صورت منظم می‌تواند به افزایش عمر تلویزیون شما کمک بسزایی کند مزایای سرویس دوره ای تلویزیون ناسیونال عبارت است از:

 • زیاد شدن عمر دستگاه تلویزیون ناسیونال
 •  کم شدن مصرف انرژی
 • جلوگیری کردن از خراب شدن دستگاه تلویزیون
 •  پرداخت هزینه ی کمتری نسبت به تعمیر

سرویس کردن منظم تلویزیون نه تنها از خراب شدن دستگاه شما جلوگیری خواهد کرد بلکه باعث می شود شما در هزینه ها هم صرفه جویی کنید. زیرا اگر مشکلات کوچک تلویزیون شما با سرویس برطرف نشود باعث خواهد شد که تلویزیون با مشکلات بزرگتری روبرو شده و شما مجبور به پرداخت هزینه های گزاف شوید.

تلویزیون ناسیونال

نتیجه گیری:

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات رایجی که امکان دارد برای تلویزیون ناسیونال شما به وجود بیاید آشنا کردیم اگر مشکلات دستگاه تلویزیون ناسیونال شما جزئی بود می توانید خودتان در منزل با راهنمایی های ما آن را برطرف کنید ولی اگر دستگاه شما با مشکل سخت افزاری روبرو شده بود حتماً باید به تعمیرکار تلویزیون مراجعه کنید.

اگر در این زمینه سؤالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیرات تلویزیون ناسیونال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آیا سرویس دوره ای می تواند از خراب شدن تلویزیون ناسیونال جلوگیری کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

 1. سلام ۲۴‌ برج یازده تلوزیون ناسیونال خریدم نصاب اومده نصب کرده یک روز بعدش صفحه تلوزیون از وسط یه خط آبی رنگ پیدا شد بعدا کلا صفحه سفید شد.چرا اینطوری شده؟؟کلا ۲۴ ساعت کار نکرد

 2. تلویزیون ۴Kاسمارت پنجاه اینج ناسیونال آنیل مدل ۵۰۲۰خریدم چرا بلوتوث نداره وضمنا چرا باید میزان درجه صدا را تا هشتاد درصد ظرفیت از کنترل بالا بدیم . ولی مشگل بلوتوث کاش حل میشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا