تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیر یخچال قدیمی | نمایندگی تعمیرات یخچال قدیمی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

تعمیر لوازم برقی قدیمی مانند یخچال که دارای موتور و کمپرسور قدیمی می باشد، یکی از چالش هایی است که ممکن است برای کاربران پیش آید. اگر چه شاید تصور کنید چون یخچال شما قدیمی است نمی‌توانید قطعات آن را به راحتی پیدا کنید و برای تعمیر آن به مشکل بر خواهید خورد؛ اما لازم است بگوییم که مرکز خدماتی ایبک امداد می تواند خیلی سریع به عیب یابی و تشخیص مشکل یخچال قدیمی اقدام کند. تعمیرکاران و تکنسین های ایبک امداد در این زمینه حرفه ای هستند و به راحتی می‌توانند مشکل به وجود آمده را رفع کنند.

تعمیر کمپرسور یخچال های قدیمی

در یخچالهای قدیمی از مجموعه ای از قطعات مانند پیستون، میل لنگ، شیر و … استفاده شده که با انجام مراحلی جهت تکمیل چرخه تولید کردن سرما در یخچال می تواند عملکرد درستی داشته باشد. میل لنگ در یخچالهای قدیمی با چرخش دورانی خود، باعث بالا و پایین آمدن قطعات پیستون می شود و مانند پمپاژ عمل کرده و با باز و بسته کردن به صورت مکرر قطعه های سوپاپ، موجب عبور گاز در سیلندرها و لوله ها می شود. جهت رفع عیوبی که در یخچال فریزر قدیمی شما پیش آمده است می توانید از متخصصین و تکنسین های تعمیرات کمپرسور یخچال قدیمی در مرکز خدماتی ایبک امداد کمک بگیرید تا مشکل را برطرف کنند.

خراب شدن موتور در یخچال های قدیمی

موتور و یا همان کمپرسور در یخچال های قدیمی معمولا عمر ۱۰ ساله دارد و می تواند باعث کارایی مفید یخچال باشد. پس از گذشت ۱۰ سال این احتمال وجود دارد که یخچال فریزر دچار مشکلاتی شود و عملکرد آن با اختلالات مواجه گردد که نیاز به بررسی داشته باشد. از موارد رایجی که ممکن است با آن برخورد کنید صدمه رسیدن به موتور و خراب شدن آن می باشد. علائمی که آسیب رسیدن به موتور را در یخچال فریزر نشان می دهد عبارتند از:

 • ایجاد صدای ناهنجار
 • وجود اختلال در خنک شدن یخچال
 • جذب درجه اهم زیاد برق
 • ایجاد بوی سوختگی در یخچال فریزر به علت نوسانات برق و یا اتصالات

داغ شدن بیش از اندازه مجاز کمپرسور باعث ایجاد گرما و حرارت شده و می‌تواند به کمپرسور دستگاه آسیب وارد کند. کمپرسور و قطعات آن طوری طراحی شده اند که در مقابل حرارت مقاومت زیادی دارند اما به شرط آن که گردش هوا و تهویه به مقدار کافی در دستگاه وجود داشته باشد. در غیر این صورت حرارت تولید شده باعث آسیب به سیم پیچی و دیگر قطعات داخلی دستگاه می شود. چنانچه تهویه به حد کافی وجود نداشته باشد عملکرد یخچال دچار مشکل شده و به قطعات داخلی دستگاه آسیب وارد می شود زیرا داغ شدن بیش از اندازه موتور علاوه بر آسیب رساندن به کمپرسور به دیگر قطعات نیز صدمه وارد می کند.راهنمای تعمیر یخچال قدیمی/نمایندگی تعمیرات یخچال قدیمی بنابراین باید مطمئن شوید که هوای کافی اطراف یخچال فریزر شما در گردش باشد. دقت کنید یخچال فریزر باید حداقل فاصله اش تا دیوار ۶ اینچ باشد تا بتواند حرارت را دفع کند. چنانچه این فاصله استاندارد وجود نداشته باشد موتور یخچال بیش از حد داغ شده و باعث آسیب به دستگاه خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع موتور یخچال - آشنایی با انواع کمپرسور یخچال

چه زمانی موتور یخچال های قدیمی نیاز به تعمیر دارد؟

گاهی اوقات ممکن است یخچال فریزر شما پس از روشن شدن بلافاصله خاموش شود و به این معنا می باشد که موتور یخچال دچار سوختگی شده است. گاهی نیز ممکن است موتور یخچال کار کند اما فیوز آن خاموش باشد و یا روشن کردن دستگاه باعث پریدن فیوز شود. در این شرایط نیز باید به بررسی کمپرسور بپردازید زیرا احتمال سوختن آن وجود دارد. اگر کمپرسور یخچال شما کار کند زمانی که آن را لمس می کنید بسیار داغ است و این هم نشانه دیگری برای احتمال سوختن کمپرسور می باشد. تعویض کمپرسور یخچال به نظر می آید که درست ترین عملکرد و راهکار جهت حل مشکل دستگاه باشد. اما به این نکته توجه کنید که تعویض موتور یخچال قدیمی شما حتما باید توسط تکنسین انجام شود.

تعمیر موتور یخچال های قدیمی در محل

هر وقت مشاهده کردید که یخچال فریزر شما دچار خرابی های مکرر می شود و به علت استفاده طولانی مدت و همچنین گذشت زمان دچار فرسودگی شده است، لازم است که اقدامات درستی برای آن انجام شود. در این شرایط می توانید با متخصص حرفه ای که در این زمینه تجربه دارد ارتباط برقرار کنید و از او بخواهید که در محل زندگی شما حضور پیدا کرده و اقدامات لازم جهت تعمیر و یا تعویض قطعات یخچال قدیمی شما را انجام دهد.

چرا موتور یخچال قدیمی داغ می شود؟

موتور، مهمترین قطعه موجود در یخچال فریزر می باشد و گاهی اوقات ممکن است مشاهده کنید که این قطعه بیش از حد داغ شده است و عملکرد یخچال قدیمی با مشکل روبرو گردیده است. در این شرایط سریعا باید با تعمیرکار تماس بگیرید و احتمال سوختن موتور یخچال قدیمی خود را بررسی کنید. علت داغ شدن موتور یخچال قدیمی می تواند خراب شدن فن کمپرسور باشد. فن وظیفه خنک کردن موتور و کاهش دادن دمای آن را به عهده دارد و اگر آسیب دیده باشد نمی تواند موتور را خنک کند. در نتیجه موتور یخچال داغ شده و ممکن است بسوزد. گاهی نیز داغ شدن موتور تا حدی می تواند طبیعی باشد اما اگر از حد نرمال خود بگذرد باعث می شود که یخچال یکسره کار کند و در نتیجه باعث سوختن موتور شود.

چرا یخچال قدیمی برفک می زند؟

یخچال های قدیمی برفک زدایی اتوماتیک ندارند و به همین خاطر بیشتر از یخچال های جدید امروزی برفک می زنند. برفک برای یخچال و عملکرد آن خوب نیست زیرا از گردش هوا جلوگیری کرده و داخل یخچال گرم می شود. در نتیجه مواد غذایی نمی توانند خنک شوند و خیلی زود فاسد می گردند. چنانچه یخچال قدیمی شما نیز با این مشکل مواجه شده بهتر است برای بررسی علت آن از یک تعمیرکار بخواهید تا دستگاه را بازدید کند.

چه زمانی لازم است جهت تعمیر یخچال قدیمی اقدام کنیم؟

اگر که هر کدام از موارد زیر را در یخچال قدیمی خود مشاهده کردید، بهتر است از یک تعمیرکار کمک بخواهید تا مشکل ایجاد شده را رفع کند. جهت جلوگیری از ایجاد مشکل مخصوصاً در یخچالهای قدیمی بهتر است دستگاه به صورت مرتب سرویس شود.راهنمای تعمیر یخچال قدیمی/نمایندگی تعمیرات یخچال قدیمی

 • خرابی در پنل برد و یا سوختن برد
 • خراب شدن لولای درب یخچال
 • یخ زدن فریزر
 • تخلیه گاز یخچال
 • روشن نشدن یخچال
 • خنک نشدن یخچال
 • صدای زیاد در یخچال
 • خراب شدن ترموستات
 • ایجاد برفک زیاد در یخچال
 • خراب شدن کمپرسور
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات یخچال آریستون Ariston | راهنمای عیب یابی

به صورت کلی چنانچه هر یک از موارد بالا را در یخچال قدیمی خود مشاهده کردید بهتر است با تکنسین تماس گرفته و از آنها درخواست کمک کنید. در غیر این صورت مشکلات جزئی می تواند باعث خرابی های بزرگتر شده و هزینه زیادی به دنبال داشته باشد.

اهمیت تعمیر به موقع و سرویس دوره ای یخچال قدیمی

یخچال از اهمیت زیادی در منزل برخوردار است و اگر یک روز خراب شود شما شاهد فاسد شدن مواد غذایی خود خواهید بود. همچنین به آب خنک نیز دسترسی نخواهید داشت و به صورت کلی می توانیم بگوییم نیمی از امور روزانه شما پیش نخواهد رفت. توصیه ما به شما این است که از خدمات سرویس دوره ای و تعمیر به موقع یخچال قدیمی استفاده کنید. در سرویس دوره ای یخچال قدیمی همه قطعات موجود در یخچال بررسی می‌شود و اگر هر کدام از آنها دچار مشکلی بود به رفع آن اقدام خواهد شد. قطعاتی مانند کمپرسور یخچال، لوله های کندانسور، اتصالات موجود در درب، آبسردکن و … در سرویس دوره ای مورد بررسی قرار می گیرد و اگر هر کدام از این قسمت ها مشکلی داشتند نسبت به رفع آنها اقدام خواهد شد. شما کاربران عزیز با پرداخت هزینه کمی می توانید کلیه قسمت های یخچال قدیمی خود را چک کنید و با رفع مشکلات جزئی آن از پرداخت هزینه های زیاد جلوگیری کنید. می توانید خدمات شارژ گاز در یخچال را نیز دریافت کنید. تکنسین با بررسی گاز یخچال چنانچه دچار کمبود شده بود، مجددا آن را شارژ خواهد کرد. شما کاربران عزیز به راحتی می توانید از طریق تماس با خدمات ایبک امداد با کارشناسان ما مشورت کرده و از خدمات این مرکز بهره مند شوید.

عیب یابی و سرویس یخچال های قدیمی

همان طور که گفته شد یخچال های قدیمی به علت کارکرد طولانی مدت بیشتر به تعمیر نیاز پیدا می کنند. البته این مورد به برند یخچال نیز بستگی خواهد داشت. اما به صورت کلی بهتر است که هر چند وقت یکبار یخچال قدیمی خود را سرویس و در صورت نیاز تعمیر کنید. راهنمای تعمیر یخچال قدیمی/نمایندگی تعمیرات یخچال قدیمیبیشتر یخچالهای قدیمی از بخش موتور و همچنین لوله های خنک کننده خود دچار مشکل می گردند. این موارد می‌تواند با تشخیص به موقع و عیب یابی درست برطرف شود.

سخن پایانی

در مطالبی که در بالا عنوان کردیم به راهنمایی در مورد تعمیر یخچال قدیمی پرداختیم. یخچال های قدیمی به علت کارکرد زیادی که داشته اند بیشتر در معرض خراب شدن قرار دارند اما شما کاربران عزیز می توانید جهت دریافت خدمات تعمیر و سرویس دستگاه خود با تکنسین های ما در ارتباط باشید و از آنها جهت رفع مشکلات مربوط به یخچال کمک بگیرید. متخصصین ایبک امداد با هزینه ای مناسب و در کوتاه‌ترین زمان به رفع مشکلات یخچال قدیمی شما می پردازند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر یخچال قدیمی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر یخچال قدیمی | نمایندگی تعمیرات یخچال قدیمی

امتیاز کاربر: ۳.۱ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا