خدماتخدمات نظافتی

نگهداری استخر روباز در فصل زمستان

چگونه می توانیم در فصل زمستان از استخر نگهداری و مراقبت کنیم

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

نگهداری استخر روباز در فصل زمستان از اهمیت زیادی برخوردار است مخصوصا اگر شما از استخر روباز استفاده کنید. اگر شما از استخر خود به طور مداوم مراقبت کنید باعث می شود مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر در فصل بهار نشوید ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما روش نگهداری استخر روباز در فصل زمستان را توضیح دهیم با ما همراه باشید.

چگونه از استخر روباز در زمستان نگهداری کنیم؟

باید سعی کنید در فصل های سرد سال مانند زمستان و پاییز استخر خود را جمع آوری کنید و از آن خوب نگهداری کنید بیشتر مردم فکر می کنند که استخر روباز در زمستان احتیاج به نگهداری و مراقبت ندارد ولی این تفکر کاملاً اشتباه است چه استخر روباز و چه استخر سرپوشیده در زمستان نیاز به سرویس دهی دارند و باید تجهیزات ایمنی در آن نصب شود خدماتی که در ماه‌های سرد سال باید انجام بگیرد عبارت می باشد از:

 • جمع کردن کامل استخر
 •  اضافه کردن مواد شیمیایی جهت جلوگیری از رشد جلبک
 •  استفاده از هر گونه تجهیزات اضافه
 •  پوشش تجهیزات
 •  بازرسی کردن روکش ها

روش نگهداری از استخر روباز در فصل زمستان

نگهداری استخر روباز مخصوصاً در فصل سرما باعث می شود که شما از هزینه های اضافی برای راه اندازی استخر در بهار جلوگیری کرده باشید و همچنین از صدمات جدی که ناشی از آب آلوده و یا دمای بالا در فصل زمستان می باشد هم جلوگیری می کنید البته دقت داشته باشید که استخر های مختلف با همدیگر فرق می کنند و حتی روش مراقبت آن هم با یکدیگر متفاوت است ولی به طور کل روش نگهداری استخر روباز در فصل زمستان ۱۲ مرحله دارد که ما در ادامه برای شما هر مرحله را توضیح خواهیم داد:

۱- مرحله اول

نگهداری استخر روباز

 

 

برای نگهداری استخر روباز در مرحله اول شما باید تمام وسایلی را که مربوط به مراقبت و آماده سازی استخر می باشد را پیدا کنید این وسایل عبارت است از :

 • پوشش و محافظ لوله های آب
 • کاور برای روی استخر
 • Gizzmos نوعی محافظ برای اینکه مکنده را مسدود کند.
 •  پمپ جت استخر جهت جلوگیری از یخ زدگی در فصل زمستان
 •  کمپرسور هوای قوی صنعتی

وسایلی را که برای شما نام بردیم برای نگهداری استخر روباز در فصل زمستان لازم می باشد به این نکته مهم دقت کنید که در هنگام استفاده از Gizzmos از سالم بودن و ترک نداشتن آن اطمینان پیدا کنید.

۲- مرحله دوم

در این مرحله فیلترها را کاملا تمیز بشویید بعد از آن مخزن فیلتر را تخلیه کرده و سوپاپ اطمینان را هم باز کنید. فیلترهای شنی و دوشاخه تخلیه فیلتر را هم از پریز جدا کنید. درپوش فیلتر تخلیه را با بقیه وسایل در سبد پمپ بگذارید در مرحله بعد از آب نداشتن دریچه چند منظوره اطمینان پیدا کنید و اگر آب داشت آن را با یک کمپرسور حتما خالی کنید. دقت کنید در هنگام آماده سازی و خالی کردن استخر به هیچ وجه از اسید ها برای شستشوی فیلتر استفاده نکنید بهترین موقع برای استفاده از اسید هنگام شستشو، در فصل بهار می باشد زیرا بعد از شستشو سریع آبگیری انجام خواهد شد و مواد اسیدی نمی توانند به فیلتر آسیبی وارد کنند ولی اگه در فصل زمستان از اسید استفاده کنید احتمالاً باعث خرابی فیلتر خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکات کلیدی و اساسی جهت جرم گیری اتو بخار مخزن دار | آموزش رسوب گیری اتو مخزن دار
۳- مرحله سوم

در سومین مرحله شما باید فیلتر و پمپ را قطع کنید سپس چک کنید و ببینید که پمپ کاملا خالی است یا خیر؟ برای اینکه از خالی بودن پمپ اطمینان پیدا کنید باید پمپ را یک بار برعکس کنید دوشاخه های تخلیه را از پمپ جدا کرده و در سبد مخصوص پمپ بگذارید تا در بهار بتوانید آن را پیدا کنید.

۴- مرحله چهارم

اگر در استخر شما گرمکن وجود دارد باید آن را کاملاً خالی کنید و از وجود نداشتن آب در آن اطمینان پیدا کنید این کار را می توانید به کمک دستگاه وکیوم و کمپرسور انجام دهید گرمکن را به طور کامل خالی کرده و اجزای گرمکن را داخل سبد بگذارید البته توصیه نمی کنیم که سینی گرمکن را هم جدا کنید ولی اگر خواستید می توانید سینی را هم جدا کنید احتمال دارد در بهار برای برگرداندن سینی به جای خود با مشکل روبه‌رو شوید.

۵- مرحله پنجم

در مرحله پنجم تمام اتصالات و اجزای فیلتر را از هم جدا کرده و دوباره چک کنید دقت داشته باشید که آب نداشته باشند زیرا وجود آب می تواند باعث یخ زدگی لوله ها و بقیه اجزا در زمستان شود.

۶- مرحله ششم

همه اتصالات جت های برگشت را کاملا خارج کنید اگر هنگام برداشتن آنها، اتصالات شکست به هیچ وجه نگران نباشید زیرا می توانید در بهار اتصالات سالم را جایگزین آن کنید .

۷- مرحله هفتم

نگهداری استخر روباز

تمام لوله های بازگشت را به کمک مکنده و کمپرسور تمیز کنید بعد از آن دستگاه وکیوم را به خطوط بازگشتی سیستم فیلتر یا به درپوش فاضلاب پمپ وصل کنید این موضوع یک ایزوله سازی به حساب می آید که به شما امکان می دهد کل سیستم را از آب خالی کنید این کار را آنقدر ادامه دهید تا وقتی که حباب های آب در قسمت خروجی دیده شود وقتی حباب ها را مشاهده کردید یعنی ۹۹ درصد آب لوله ها تماماً تخلیه شده است.

۸- مرحله هشتم

تمام لوله های قسمت مکش را با روشی که در مرحله هفتم برای شما بیان کردیم به کمک کمپرسور وکیوم کنید بعد از این کار وقتی که حباب ها را دیدید یک Gizzmos را درون آن بگذارید البته این کار کمی سخت است ولی نصب اصولی و مناسب Gizzmos بسیار مهم می باشد از این که پیچ گیزمو با سیم های مخصوص آب بندی شده اطمینان پیدا کنید.

۹- مرحله نهم

اگر استخر شما آب نما و آبشار دارد باید لوله های آبشار و آب نما را کاملاً تخلیه کنید و بعد آن را وکیوم کنید به شما توصیه می کنیم در حد امکان از ضد یخ استفاده نکنید ضد یخ باعث می شود که در طولانی مدت به لوله های شما آسیب برسد بهترین روش و معقول ترین راه، مکش خوب و تخته کامل آب است که می تواند به شما اطمینان دهد که اجزای استخر شما در زمستان یخ نمی زند.

 ۱۰- مرحله دهم

همه تجهیزات و امکانات اضافه مانند نردبان، طناب، شناور و حتی تخته شیرجه را هم از جای خود جدا کرده و در مکان مناسب و مطمئنی بگذارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش پاک کردن لکه روغن ماشین
 ۱۱- مرحله یازدهم

در این مرحله نوبت آن رسیده که کاور مخصوص استخر را روی آن بکشید اگر کاور شما دچار پارگی شده با استفاده از چسب پلاستیکی پارگی را برطرف کنید و اگر کاور قدیمی شده و قابل استفاده نیست باید یک کاور جدید برای استخر خود تهیه کنید.

۱۲- مرحله دوازدهم

لوله هایی که به آن دسترسی کامل دارید به کمک پوشش مخصوص عایق بندی کنید تا در زمستان یخ نزند اگر لوله ها نشتی دارد حتما آنها را عوض کنید زیرا احتمال این وجود دارد که در زمستان دچار ترکیدگی شوند.

چگونه می توانیم در فصل زمستان استخر را تمیز کنیم ؟

برای تمیز کردن و نگهداری استخر روباز در زمستان شما باید در مرحله اول دو طرف استخر و بعد از آن کف استخر را کاملاً پاک و تمیز کنید برای اینکه کف استخر را تمیز کنید باید از فرچه استفاده کنید تا جلبک ها، گرد و خاک و آلودگی های دیگر در روی سطح آن تمیز شود روی سطح استخر مقداری آب ریخته و کف آن را با جارو کامل پاک کنید و همه آلودگی ها را بردارید اگر مقدار کمی هم از این آلودگی ها و جلبک ها در سطح استخر بماند باعث لکه دار شدن سطح خواهد شد برای تمیز کردن استخر دو مرحله را باید انجام دهید که عبارتند از:

 1. تجهیزات استخر را تمیز کنید.
 2. در فصل زمستان آب استخر را تخلیه کنید.
– تجهیزات استخر را تمیز کنید

برای نگهداری استخر روباز در فصل زمستان باید کاملا دقت داشته باشید که کلر باقی مانده را حتما از داخل کل ساز بیرون بریزید. سبد کفگیر را هم کاملاً تمیز کنید و هر دو فیلتر موجود را هم بشویید. می توانید فیلترها را به کمک یک شیلنگ‌ که به نازل مجهز است بشویید تا با استفاده از آن، فشار لازم برای برطرف شدن آلودگی به وجود بیاید علاوه بر این موارد فیلترهای شنی هم باید شسته شوند.

– در فصل زمستان آب استخر را تخلیه کنید

در استخرهای رو باز شما باید حتماً در زمستان سطح آب را کم کنید تا بتوانید پمپ را از آن بیرون بیاورید برای اینکه استخر یخ نزند باید آب استخر را تا زیر خط برگشت خالی کنید برای جلوگیری کردن از فشار روی استخر، این کم کردن آب نباید بیشتر از ۱۸ اینچ (۴۵.۷ سانتی متر) باشد. برای اینکه به ساختار استخر آسیب نرسد هیچگاه همه آب استخر را خالی نکنید. برای کم کردن آسیب های ناشی از باد، بهتر است که ۳ تا ۸ سانتی متر آب در استخر برای بالای پوشش زمستانی بماند.

نتیجه گیری :

استخر همانطور که هیجان انگیز و زیبا می باشد باید برای نگهداری آن هم تلاش کنید نگهداری استخر روباز در زمستان از اهمیت زیادی برخوردار است در این مقاله از سایت ایبک برای شما مراقبت و نگهداری استخر روباز در زمستان را کاملا توضیح دادیم روش هایی را بیان کردیم تا از گرفتگی لوله ها و یخ زدگی آنها در زمستان جلوگیری کنید دقت داشته باشید که روش نگهداری همه استخر ها مانند یکدیگر نیست ولی به طور کلی مطالبی را برای شما بیان کردیم که بتواند در این زمینه به شما کمک کند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه نگهداری استخر روباز در فصل زمستان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه میتوانیم در فصل زمستان استخر را تمیز کنیم ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا