تعمیرات اسپرسوساز

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز پارس خزر Pars khazar | خدمات تعمیر نمایندگی اسپرسو ساز پارس خزر

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز پارس خزر Pars khazar|خدمات تعمیر نمایندگی اسپرسو ساز پارس خزر، عیب‌یابی و تعمیر اسپرسو ساز پارس خزر

اسپرسوساز امروزه در بیشتر منازل و کافه‌ها وجود دارد و اکثر افراد از این دستگاه استفاده می‌کنند. یکی از اسپرسو ساز های با کیفیتی که در بازار وجود دارد، اسپرسو ساز پارس خزر است. با توجه به اینکه کیفیت اسپرسو ساز پارس خزر مطلوب است، افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. اسپرسو ساز پارس خزر نیز ممکن است مانند دیگر وسایل برقی در هنگام استفاده، با عیوب و مشکلاتی روبه‌رو شود. در ادامه به بررسی ایرادات رایج اسپرسو ساز پارس خزر می‌پردازیم.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر اسپرسو ساز پارس خزر

ایرادات و مشکلات گوناگونی که امکان دارد برای اسپرسو ساز پارس خزر پیش آید و همچنین راهکارهای کاربردی برای برطرف کردن هر کدام از آنها را در این قسمت از مطلب مورد بررسی قرار می‌دهیم،تا کاربران بتوانند با استفاده از این مطالب، دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر خود را بدون نیاز به تعمیر کار عیب‌یابی و تعمیر نمایند.

اسپرسو ساز پارس خزر کف ندارد

 •  اولین موردی که باید رعایت کنید، استفاده کردن از پودر قهوه مرغوب در این دستگاه است .چنانچه پودر قهوه‌ای که در اسپرسو ساز پارس خزر استفاده می‌شود، دارای کیفیت خوبی نباشد موجب می‌شود، که خروجی خوبی نداشته باشد.
 •  یکی دیگر دیگر از مواردی که در هنگام کف نداشتن اسپرسو ساز پارس خزر باید چک کنید، تمیز بودن خروجی این دستگاه است. اگر خروجی اسپرسو ساز پارس خزر کثیف بوده و تمیز نشده باشد و دچار انسداد و گرفتگی شده باشد، کف مورد نظر به وجود نخواهد آمد.
 • از آبی در اسپرسوساز پارس خزر استفاده کنید، که دمای معتدلی داشته باشد، یعنی هم نباید زیادی گرم و هم نباید خیلی خنک باشد. اگر دمای آب مناسب باشد، خروجی بسیار مطلوب خواهد بود.
 •   به دستور و اندازه مواد اولیه برای تهیه کردن اسپرسو در هنگام استفاده از اسپرسو‌ ساز پارس خزر دقت داشته باشید.
 •  چنانچه تنظیم فشار دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر به درستی انجام نشده باشد و ایرادی داشته باشد، در این صورت کفی از این دستگاه خارج نخواهد شد و یا کفی که خارج می‌شود بسیار کم خواهد بود.

اسپرسو ساز پارس خزر

اسپرسو ساز پارس خزر روشن می‌شود اما از آن اسپرسو خارج نمی‌شود

 • چنانچه آبی درون مخزن اسپرسو ساز پارس خزر وجود نداشته باشد، اسپرسو از دستگاه خارج نخواهد شد. اگر اسپرسو ساز شما به صورت مستقیم به آب شهری وصل می‌باشد، باید شیر آب را چک کنید که باز باشد.
 •   یکی دیگر از مواردی که موجب می‌شود اسپرسو از داخل اسپرسو ساز پارس خزر خارج نشود، به جرم گرفتگی و رسوب گرفتگی اجزای مختلف اسپرسوساز مربوط می‌شود. رسوباتی که در آب و قهوه هستند سبب گرفتگی و مسدود شدن قطعه‌های اسپرسو ساز پارس خزر می‌گردد.

اسپرسویی که از اسپرسو ساز پارس خزر خارج می‌شود تلخ است

 •  از اسپرسو و یا پودر قهوه در دستگاه اسپرسوساز پارس خزر نباید بیش از اندازه استفاده کنید و اندازه مناسب آن را دانسته و به همان مقدار باید در این دستگاه استفاده کنید. چناغ قهوه و پودر اسپرسو زیادتر از حد معمول باشد موجب تلخ شدن اسپرسو در این دستگاه می‌شود.
 • چنانچه آبی که در مخزن است کم باشد و میزان اسپرسو زیاد باشد، موجب تلخ شدن اسپرسو در دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر خواهد شد.
 • از موارد دیگری که در صورت بروز این مشکل باید مورد بررسی قرار دهید، کثیف نبودن قطعات اسپرسو ساز پارس خزر است. اگر قطعه‌های گوناگون این دستگاه کثیف و دارای جرم باشند اسپرسویی که از دستگاه خارج می‌شود، تلخ خواهد بود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای اسپرسوساز ویداس vidas | نحوه راه اندازی اسپرسوساز ویداس vidas

آب در اسپرسو ساز پارس خزر گرم نمی‌شود

 • جریان برقی که به دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر متصل است را با استفاده از مولتی متر تست کنید. احتمال دارد، که اتصالات برقی اسپرسوساز خراب شده و یا از مدار خارج شده باشند.
 •  پریز برقی که اسپرسو ساز پارس خزر به آن وصل است و همچنین اتصالی نداشتن دوشاخه اسپرسو ساز پارس خزر را باید چک کنید. استفاده از فازمتر برای این کار مناسب است.
 • المنت دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر امکان دارد، که دچار مشکلی شده باشد. بنابراین این قسمت را چک کنید، چنانچه المنت به رنگ قرمز مایل نشود، نشان دهنده خراب بودن این قسمت است.

اسپرسو در دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر می‌جوشد

 •  کنترل کردن دمای درون دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر بر عهده ترموستات این دستگاه است. بنابراین در صورتیکه ترموستات به درستی تنظیم نباشد و یا دچار سوختگی شده باشد، دمای اسپرسو ساز پارس خزر بالا رفته و اسپرسو خواهد جوشید. بنابراین برای رفع این عیب باید دمای درون دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر را چک کنید و ترموستات را دوباره تنظیم کنید و در صورتی که ترموستات سوخته باشد، باید آن را عوض کنید. برای انجام دادن این کار باید دقت کنید، که ترموستات جدید با ترموستات قدیمی تفاوتی نداشته باشد.

اسپرسو ساز پارس خزر صدای زیادی دارد

 •  چنانچه آبی که درون مخزن اسپرسو ساز پارس خزر است به میزان لازم نباشد و یا آبی وجود نداشته باشد، اسپرسو ساز پارس خزر صدای بیشتری تولید خواهد کرد.
 •   اگر اسپرسو ساز شما به صورت مستقیم به آب شهری متصل می‌باشد باید فشار آب را کنترل کنید، که کم نباشد. برای برطرف کردن مشکل باید آب درون مخزن اسپرسو ساز را به میزان مناسب قرار دهید.

اسپرسو ساز پارس خزر

وجود داشتن تفاله در اسپرسو

 •  یکی از مشکلات رایج اسپرسو ساز پارس خزر وجود داشتن تفاله در اسپرسو است. برای برطرف کردن این مشکل شما باید دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر خود را تمیز نگه دارید و نظافت آن را به صورت مرتب پس از هر بار استفاده کردن انجام دهید. در صورتی که رسوبات اسپرسو به خوبی پاک نشوند، شما با ایراد وجود داشتن تفاله در اسپرسو رو به رو خواهید شد. بنابراین پس از اینکه هر بار از این دستگاه استفاده می‌کنید باید آن را تمیز کنید.
 • یکی دیگر از مواردی که موجب می‌شود تفاله در اسپرسو وجود داشته باشد، خراب بودن سبد اسپرسو است. احتمال دارد که فیلتر دچار مشکلی شده باشد. باید سبد اسپرسویی که ایراد دارد و خراب شده است را با سبد جدید جایگزین کنید.

آب از لوله وسط اسپرسو ساز پارس خزر خارج نمی‌شود

 •  اگر آب از لوله وسط اسپرسو ساز پارس خزر خارج نمی‌گردد، باید ترموستات دستگاه را دوباره تنظیم کنید. برای دستگاه‌هایی که نمی‌توان ترموستات را مجدد تنظیم کرد، باید این قطعه را تعویض نمایید.
 •   سوپاپ های ورودی را نیز کنترل نمایید، که گرفتگی نداشته باشند و در این صورت برای برطرف کردن گرفتگی و انسداد آنها اقدام کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر اسپرسو ساز پرشیا persia در محل

اسپرسو سرد می‌شود

 • در ابتدا شما باید المنت دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است، که ولتاژ ورودی به المنت کافی نباشد و یا المنت اسپرسو ساز پارس خزر سوخته باشد. المنت اسپرسو‌ ساز پارس خزر را گرم نگه می‌دارد. بنابراین در صورتیکه مشکل پیدا کند و یا بسوزد اسپرسو در دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر سرد خواهد شد. برای رفع این ایراد باید المنت اسپرسو‌ ساز خود را عوض کنید.

اسپرسو در اسپرسو ساز پارس خزر غلیظ نیست

 •  چنانچه از آب بسیار گرم برای تهیه کردن اسپرسو استفاده کنید و یا آبی که در داخل مخزن اسپرسو ساز پارس خزر است، از حد استاندارد بیشتر باشد، اسپرسو رقیق‌تر می‌شود. بنابراین باید مطمئن شوید، که آب موجود در مخزن اسپرسو ساز به اندازه است و دمای آب مناسب است.
 • در صورتی که پودر قهوه و یا اسپرسوی شما کمتر از حد لازم باشد، موجب خواهد شد که اسپرسو خروجی رقیق‌تر از حالت عادی باشد. بنابراین باید به طریقه تهیه اسپرسو دقت کنید و به اندازه کافی از پودر قهوه و آب استفاده کنید.

فشار اسپرسو ساز پارس خزر کم است

 •  باید واشر گروپ را به صورت مرتب سرویس کنید و از نداشتن ایراد آن مطمئن شوید. در صورتی که واشر گروپ ایرادی داشته باشد، موجب خواهد شد، که فشار اسپرسو ساز پارس خزر کمتر از سابق باشد.

اسپرسو ساز پارس خزر نشتی دارد

 • اگر اسپرسو ساز پارس خزر شما با مشکل نشتی آب مواجه شود، باید اتصالات آب و لوله‌ها را در این دستگاه به خوبی و با دقت مورد بررسی قرار دهید. ممکن است، که این لوله‌ها و اتصالات پوسیده و یا پاره شده باشند. همچنین لوله آب امکان دارد، که از محل مخصوص خود بیرون آمده باشد.

چگونه از اسپرسو‌ ساز پارس خزر نگهداری و مراقبت کنیم؟

 •  از نکات مهمی که برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر و رسوب گرفتن آن باید توجه کنید آبی است که از آن استفاده می‌کنید. بهتر است، که در این دستگاه از آب تصفیه شده استفاده کنید و یا اگر به این دستگاه دسترسی نداشتید، می‌توانید از بطری‌های آب نوشیدنی که سختی آب کمتری دارند، استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای کمتر نمودن درجه سختی آب مورد استفاده از سختی گیر استفاده کنید. یکی دیگر از راهکارها برای کم کردن میزان سختی آب جوشاندن و خنک کردن آن است. باید دقت کنید، که آب مقطر برای دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر مفید خواهد بود، اما اثر منفی بر روی طعم اسپرسو خواهد داشت.
 • نظافت و تمیز نمودن دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر را پس از هر بار استفاده باید انجام دهید، تا عملکرد این دستگاه مختل نشود.
 •  قبل از استفاده کردن از اسپرسو ساز پارس خزر، باید دفترچه راهنما و نکات مهم ایمنی مربوط به آن را مطالعه کنید.
 •  چنانچه متوجه شدید، دستگاه اسپرسو ساز پارس خزر دچار ایراد و مشکل شده است، قبل از آنکه آن را برطرف کنید، نباید از دستگاه خود استفاده کنید.
 • چنانچه از آب جوش برای اسپرسو ساز پارس خزر استفاده می‌کنید، مواظب باشید، که املاحی که در کف کتری وجود دارد، به دستگاه اسپرسوساز منتقل نگردد.

 

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز پارس خزر Pars khazar

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر اسپرسو ساز پارس خزر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا